Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Venüs 15 Aralık Salı günü 19:21’de yay burcuna geçti ve 8 Ocak 2021 tarihine kadar yayda olacak sevgili okuyucularım.

Venüs, aşkı, sevgiyi, özel ve sosyal ilişkileri, sevgi bağlarımızı, sevdiğimiz şeyleri sembolize eder.

Keyifler, bizi mutlu eden şeyler, hayatın güzellikleri, alışverişler, şıklıklar, ayrıca sanatsal konular Venüs yönetimindedir.

Bir süredir akrep burcundaydı Venüs. Boğa ve terazi burcunun yönetici gezegeni olduğu için, bu burçların zıttında, yani akrep ve koç burcunda rahat etmiyor.  Dolayısıyla Venüs’ün akrep transiti zorluydu biraz.

İlişkilerde akrebin gölgesinde olan sahip olma, hakim gelme, kontrol etme, yönetme arzusu, manipülasyonlar, kıskançlık, merak duygusu gibi içsel huzursuzluklar zorlanmalar yaratmış olmalı.

Şimdi çok daha neşeli bir yerde olacak Venüs 🙂 Yay zodyağın en neşelisidir 🙂

İyimserdir, pozitiftir, yaşam coşkusu yüksektir. Hayatın tadını çıkarmak ister. Güzel yaşamak, vizyonunu yaşayabilmek, ufkunu genişletmek ister.

İlişkilerde karşı tarafı entelektüel anlamda beslemek, ondan da aynı şekilde beslenmek ister. Sohbetinden bir şeyler öğrenmek ister. Özel ve sosyal ilişkilerde bu enerjide olacağız Venüs yayda iken.

Gezmek, keşfetmek, yabancı kültürlere dair şeyler öğrenmek, yeni insanlar tanımak, yay için en kıymetli şeylerdir. Bu tür şeylerde olacak dikkatimiz.

Venüs nereden geçiyorsa, o burcun temalarından keyif alırız, canımız o şeyleri yapmak ister.

Pandemiden dolayı seyahatler, geziler pek olamıyor tabii. Ama bulunduğumuz çerçeve içinde neler mümkünse onları yapacağız. Ülkelerle ilgili videolar izlemek mesela. Gün gelir, gezeriz yine 🙂 Ama şimdilik çerçeve kısıtlı biraz. Sağlık olsun.

Dünya müzikleri, başka kültürlerin dansları, halk şarkıları, kültürel bileşenleri, filmleri, yemekleri, yaşam tarzları hakkında vizyonumuzu geniştecek güzel şeyler öğreneceğiz Venüs yayda iken.

Venüs, Jüpiter’den sonra ikinci şans gezegenidir, etkileri olumludur, bulunduğu alana güzellikler getirir.

Şimdi yay temalarını sayacağım sizlere. Venüs etkisiyle şanslı gelişmelere, fırsatlara açık olacağımız alanlar şunlar :

Eğitim, akademik konular, seyahatler, yurt dışı bağlantılı işler, basın, yayıncılık, sosyal medya,  hukuksal meseleler, ayrıca dinler, inançlar, yabancı kültürler.

Bu temalarda olumlu, keyifli, güzel şeyler bekliyor bizi sevgili okuyucularım.

Şimdi Venüs’ün yay transiti için burçlar bazında olası etkileri konuşalım.

Yükselen burcunuza göre okuyunuz. Yükselenimiz doğum haritamızda 1.evimizdir. Öngörüler teknik olarak yükselen burçlara göre yapılabilmektedir. Dolayısıyla her zaman yükseleninizi takip ediniz.

Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Venüs 9.evinize geliyor.

Yabancı kültürlerle ilgili kendinize yeni şeyler katacağınız, özellikle sanatsal anlamda yeni şeyler öğrenebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek güzel bir Venüs transiti sizin için 🙂

Şehirler arası ya da yurt dışı bağlantılı konular varsa gündeminizde, bunlar Venüs ile rahat ilerler. Güzelce hallolur.

Yabancı kültürlerin danslarına, müziklerine ilginiz artabilir bu dönemde. Kültürel anlamda zenginleşeceğiniz bir süreç.

Akademik çalışmalarınızda, yüksek öğrenim hayatınızda, hocalarla olan iletişimlerinizde de destekler Venüs sizi. Bir eğitime de başlayabilirsiniz. Böyle bir getirisi de olabilir.

Sinemayla, filmlerle, dizilerle daha çok ilgilenebilirsiniz ayrıca. Çünkü 9.evin temaları arasında sinema da var 🙂 Entelektüel anlamda güzel bir transit sizin için.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Venüs 8.evinize geliyor.

Borçlarınız, ödemeleriniz varsa, en basit örneği ile kredi kartı borcu gibi, onları küçültmenizi ya da bütünüyle bitirmenizi sağlayacak  parasal fırsatlar doğabilir. Parasal konularda bir rahatlama olabilir Venüs ile.

Hayatınızı kolaylaştıracak bazı bankacılık uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vergi, sigorta konularınız varsa, parayla ilgili yasal konular varsa, olumlu gelişmeler olabilir.

Bir de ruhsal boyutu var bu evin. Korkular, kuruntular, karamsar bakış açıları, zihninizde tekrar eden takıntılı düşünceler, bunlar da 8.evde. Venüs ruhunuza iyi gelecektir. Ruhsal enerjinizi, zihninizi temizleyeceğiniz, psikolojik anlamda daha pozitif bir tarafa geçeceğiniz, güzel bir Venüs transiti bu sizin için.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs 7.evinize geliyor.

Evliliğiniz/ilişkiniz, iş ortaklıklarınız üzerinden güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz. İlişkiler içinde keyifli bir dönem 🙂 Güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Sizi mutlu edecek bir şeyler olabilir 🙂

Bunlar dışında 7.ev, bizi herhangi bir alanda yönlendiren, rehberlik veren kişileri (örneğin spor hocası, müzik hocası gibi) ve danışmanları anlatır. Bu konularda da Venüs desteğiniz var. Bir alanda biriyle yol almak istiyorsanız, böyle bir bağlantı doğabilir. Hayatınızda böyle kişiler varsa, bağlantınız içerisinde samimiyetiniz artacaktır.

Hayatınızda sizin için özel olan biri varsa, karşılıklı bir çekim yaşadığınız, belki görüştüğünüz ama henüz adına ilişki diyemediğiniz bir durum varsa, aranızdaki bu bağ Venüs yayda iken bir ilişkiye dönebilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Venüs 6.evinize geliyor. Yani iş, hizmet, astlar, çalışanlar, sağlık ve gündelik yaşam evine.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Sevineceğiniz yeni şeyler olabilir. Bir görevin, görev tanımınızın içinde bir sorumluluğun yeniden düzenlenmesi gibi mesela. İşinizde, hizmet sunduğunuz alanlarda yeni bir şey kullanmaya başlamak, yeni bir düzene geçmek gibi. İhtiyacınız olan bir şeyin temin edilmesi gibi. Ayrıca işinizde arkadaş ilişkilerinizi de kuvvetlendirecektir Venüs.

Sağlık konusunda bir çabanız varsa, aşmaya çalıştığınız bir durum varsa, Venüs destek verecektir size. Güzel bir etki alıyorsunuz.

Evcil hayvanlarınız varsa, onlarla ilgili düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler de olabilir. Problemli durumlar çözülebilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Venüs 5.evinize geliyor.

Aşk ve ilişkiler açısından güzel bir etki 🙂 Şanslı bir geçiş 🙂

Eğer hayatınızda sanat varsa, işiniz sanat ise ya da belki bir hobiyle, bir meşguliyetle sanatın içindeyseniz, Venüs yaptığınız işleri duyurmanıza, daha fazla insana ulaştırmanıza destek verecektir. Alkış, beğeni ve takdir getirecektir size.

5.evin diğer temalarını düşünecek olursak, çocuk sahibi olmak isteyenler için de iyi bir dönem. Çocukları olanlar, onlarla ilgili halletmek istedikleri şeyleri güzelce yapabilirler. Yoluna girmesini istediğiniz durumlar varsa, istediğiniz yönde çözülebilir 🙂


Başak ve Yükselen Başak :

Venüs 4.evinize geliyor.

Aile içinde güzel bir dönem. Onlarla daha iyi anlaşacağınız, sorunlar varsa oturup çözeceğiniz, birbirinize sevginizi daha güçlü şekilde göstereceğiniz, güzel bir dönem.

Ayrıca eviniz için yeni güzel eşyalar alabilirsiniz, yenilemek istediğiniz şeylerde güzel ürünler bulabilirsiniz, yaşam alanınızı daha şık, daha konforlu bir hale getirebilirsiniz Venüs buradan geçerken.

Yeni yıl ruhunu yaşamak için güzel bir dekorasyon da yapabilirsiniz 🙂

Aile içi mülk, arazi, arsa, ev yaptırma ya da taşınma, ev alma, satma, kiralama konuları varsa, Venüs’ün desteği ile güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hukuksal konular, davalar varsa, lehinize gelişmeler olabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Venüs 3.evinize geliyor.

Arkadaşlarınızla, komşularınızla, yakın akrabalarınızla ilgili konular olumlu etki alıyor. Birbirinize desteğinizi, sevginizi göstereceğiniz şeyler olacaktır. Samimi paylaşımlar olacaktır.

Kardeşlerinizle ilgili sorunlu durumlar varsa iyileşebilir. Aranız bozuksa düzelebilir. Onların hayatında yeni güzel gelişmeler olabilir.

İşiniz satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise, faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli, iyicil bir süreç. İşinizden daha çok keyif almanızı sağlayacak güzel gelişmeler bekliyor sizi 🙂


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Venüs 2.evinize geliyor.

Maddi anlamda güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz. Elinize, sizi rahatlatacak paralar geçebilir.

Yaptığınız işte geliriniz artabilir.

2.ev varlıklarımızı, sahip olduğumuz değerleri anlatır ve yeteneklerimizle de bağlantılı. Şu ana kadar aktive etmediğiniz, hayata geçirmediğiniz, görünür kılmadığınız bazı yeteneklerinizin üzerine gidebilirsiniz bu etkiyle birlikte. Hatta onlarla, kendinize yeni gelir kapıları açabilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay :

Venüs 1.evinize geliyor 🙂 Ohh misss 🙂 !

Daha çok eğlenmek, eğlenmek için yeni şeyler yapmak isteyeceğiniz, güzelliğinize, bakımınıza daha fazla özeneceğiniz, belki giyim kuşam alışverişleri yapacağınız, kendinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem bu. Venüsyen bir etki alıyor olmanız gayet güzel 🙂

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz. Belki müzik, belki resim, yeni bir hobi, yeni bir meşguliyet eklenebilir hayatınıza. Kendinize yeni bir keyif alanı yaratabilirsiniz.

Aşkta şanstır ayrıca Venüs geçişleri. Venüs 1.eve gelince aşk hayatınızda hareketlenme olabilir, yeni tanışmalar, flörtler olabilir. Hayatınızda zaten biri varsa, evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, ilişkinin içinde bağınızı kuvvetlendirecek paylaşımlarınız olacaktır. Keyfiniz, uyumunuz artacaktır. Sorunlarınız varsa bu süreçte aşmak, anlaşmak, uzlaşmak mümkün.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Venüs 12.evinize geliyor. Güzel bir dinlenme, bir mola getirebilir size. Sakinlik, dinginlik, sessizlik getirebilir.

Günlük hayatınız içinde iletişimler, koşturmalar, hareketlilikler azalabilir ve bu size çok iyi gelebilir.

Göreceli olarak  inziva diyebileceğimiz bir dönem yaşayabilirsiniz.

Dengeye gelmek, kendinize vakit ayırmak, duygusal ihtiyaçlarınızı gözlemlemek, durup yaşam bileşenlerinize bakmak, sakinleşmek, dinginleşmek için çok güzel bir transit.

Ruhsal konularda fayda getirir size, farkındalığınızı artırır bu geçiş. Bakış açılarınız değişir, yenilenir. Daha derinlikli biri olarak çıkarsınız bu süreçten.


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs 11.evinizde olacak yay burcunda iken.

Arkadaşları anlatan alana Venüs’ün gelmiş olması gayet güzel ! 🙂

Pandemi, sosyalleşmemizi engelliyor tabii. Dikkat etmek zorundayız. O yüzden bu Venüs geçişi, muhtemelen çoğunlukla dijital sosyalleşmeler getirir size 🙂 Arkadaşlarınızla, dostlarınızla yazışmalarınız artar. Haberleşmeleriniz artar. Size iyi gelecek dost sohbetleri olur.

İşinizde ekip içinde samimiyetiniz, birbirinize olan desteğiniz artar. Kendinizi ekip arkadaşlarınızdan yana şanslı hissedeceğiniz bir süreç.

Projelerimiz, hedeflerimiz demektir ayrıca 11.ev. Dijital alanda yeni fikirleriniz olacaktır.

Severek kullanacağınız aplikasyonlar keşfedebilirsiniz ayrıca 🙂


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs 10.evinize geliyor.

İşiniz, üstlerinizle olan dialoglarınız, yönetimle, patronlarla ilgili konular, bunun dışında resmi işleriniz, devlet dairelerinde yapılacak işleriniz açısından pozitif bir transit.

İş hayatınız, kariyeriniz, sorumluluklarınız Venüsyen etkiler altında olacak bu süreçte. Yapacağınız şeylerden keyif alacaksınız. İşleriniz Venüs ile daha rahat akacak.

Güzel iletişimler, yardımlaşmalar geliyor. Konum sahibi kişilerden destekler geliyor size 🙂


2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021

(Devamı geliyor)

Aralık ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Aralık 2020 Astroloji Gündemi,

Koç Burcu Aralık 2020, Boğa Burcu Aralık 2020, İkizler Burcu Aralık 2020,

Yengeç Burcu Aralık 2020, Aslan Burcu Aralık 2020, Başak Burcu Aralık 2020,

Terazi Burcu Aralık 2020,  Akrep Burcu Aralık 2020, Yay Burcu Aralık 2020

Oğlak Burcu Aralık 2020, Kova Burcu Aralık 2020, Balık Burcu Aralık 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Güneş Yay Burcunda 21 Kasım-21 Aralık 2020

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler, görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!