Başak Burcu Ocak 2021

Başak Burcu Ocak 2021

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Yılın ilk ayından alabileceğiniz etkileri aktaracağım bu yazımda 🙂

Bakalım Ocak, sizin için genel olarak nasıl bir ay ? Size neler getirebilir ?

Tabii burç yorumları çok geneldir. Önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Ocak’a kadar oğlak burcunda, 5.evinizde.

Güzel bir ev. Şans evi olarak da tanımlanır.

Aşk, mutluluk, çocuklar, bebekler, hamilelik, yaratıcı işler, sanat, spor gibi temaları var 5.evin. Bu konular hareketleniyor.

Transitten alabileceğiniz etkiler burada, tıklayınız ↓↓

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Güneş 19 Ocak’ta kova burcuna, yani 6.evinize geçiyor.

Görevler, sorumluluklar, hesap kitap işleri, temizleme-düzenleme işleri öne çıkıyor bu etkiyle. Hem işinizde, hem kişisel hayatınızda hareketli, aktif, meşguliyetlerin artacağı bir süreç.


Merkür, 8 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 5.evinizde.

Bu süreç size neler getirebilir, tıklayınız ↓↓↓

Merkür Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta kova burcuna, 6.evinize geçiyor Merkür.

İşinizde ekip enerjiniz, takım ruhu, birliğiniz, beraberliğiniz kuvvetleniyor. Birlikte güzel işler çıkarabilirsiniz ortaya. İş hayatınızda teknolojik konular, internet ve dijital alanlar öne çıkacaktır ayrıca.

İş dışında günlük yaşamınızı düzenleyecek ve kolaylaştıracak aplikasyonlardan, teknolojik imkanlardan, elektronik aletlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Sağlığınız için bir elektronik alışverişi yapabilirsiniz.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 8 Ocak tarihine kadar yay burcunda, 4.evinizde olmaya devam ediyor.

Yayda iken evinize, yuvanıza güzellikler getirmiş olabilir. Ama Aralık ayının son günlerini ayrı tutuyorum. Çünkü o günlerde Venüs, güney Ay düğümü ile kavuştu ve Neptün’den kare açı aldı. Evinizle, ailenizle ilgili konularda gerilmiş olabilirsiniz biraz. Ama Venüs yay burcundan çıkmadan evvel buraları güzelleştirecektir, merak etmeyin 🙂

Bu transit için ayrı bir yazım da var : Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Venüs. 5.evinize geliyor. 1 Şubat’a kadar burada olacak.

Çocuklarınızla ilgili güzel şeyler olur bu etki ile 🙂 Onların ihtiyaçlarını karşılayacak güzel ürünler bulabilirsiniz, eğitici oyuncaklar alabilirsiniz, yaratıcılıklarını besleyecek şeyler keşfedebilirsiniz. Onlarla ilgili çözmek istediğiniz şeyler varsa, kolayca hallolur.

Aşk da bu evin teması. Aşkta biraz ciddi bir dönem olabilir bu oğlak etkisiyle 🙂 Gelenekler, adetler, aile büyüklerinin istekleri ilişki içinde daha fazla konuşulabilir.

Bu arada Merkür de olduğu gibi, buraya da not düşeyim. Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars uzun zamandır koç burcunda ve 8.evinizdeydi. Bir retrosu oldu burada. O yüzden normalden çok daha uzun süren bir transit yaşadık. 2020’nin en yorucu etkilerinden biriydi.

Sizi ödemelerde, parasal konularda ve psikolojik anlamda yormuş olabilir. Bir cerrahi müdahale, bir operasyon da getirmiş olabilir size ya da bir yakınınıza. 8.evin temaları arasında bu da var çünkü.

Artık Mars’ın koç transiti sonlanıyor.

7 Ocak günü Mars koç burcundan çıkıyor. Boğa burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor ! Bu yeni transit, 4 Mart’a kadar sürecek.

Mars 7 Ocak-4 Mart arasında boğada iken neler getirebilir size ?

Eğitim hayatı olanlar için oldukça hareketli, hatta biraz yorucu diyebileceğim bir süreç. Tez, makale, proje çalışmalarınızda ilerleme sağlayabileceğiniz bir dönem.

Seyahatler gündeme gelebilir. Beklettiğiniz  ve ertelediğiniz yolculukları, bu süreçte yapabilirsiniz.

Uzakta yaşayan sevdiklerinizle ilgili parasal konularla meşgul olabilirsiniz ayrıca. Çünkü bu bir boğa transiti ve 9.evden etki alıyorsunuz.


Ocak 2021 Ay Döngüleri :

13 Ocak : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 23° Oğlak, Güneş 23° Oğlak

Yeniay 5.evinizde gerçekleşiyor.

Pluto ile kavuşumda gerçekleşiyor bu yeniay. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, devlet bağlantılı bir işe girebilirler. Böyle işleri varsa, buralarda dönüşümler yaşayabilirler. Bir düzen değişikliği olabilir.

Çocuklarınızın resmi, yasal işleri olabilir. Parasal konularda bir adımları, bir yatırımları olabilir.

İş hayatınızda bir sunum, bir tanıtım görevi verilebilir size.

Bir hobinizi işe dönüştürebileceğiniz, çok kuvvetli bir etki alıyorsunuz. Onu da söylemiş olayım 🙂

28 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 9° Aslan, Güneş 9° Kova

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor. Kapalı ve geri planda bir evdir burası. Hatta kapalı alanları, izole olmayı, kendinle kalmayı da anlatır. Spiritüel konular bu evdedir. Bir inziva alanıdır burası.

Sağlık konusu, hastaneler, tedaviler de 12.ev ile bağlantılı.

12.ev üstü örtülü konuların, gizli kalmış, söylenmemiş, konuşulmamış şeylerin evidir.

Dolunay ise görünür hale gelmesidir bir şeylerin. Bu dolunay size bir uyanış, bir farkındalık getirebilir o yüzden. Şu ana dek belirsizlikte kaldığınız bir konuda, taşlar yerine oturabilir.

Bilmediğiniz bir şeyden haberdar olabilirsiniz. Belki sadece kendi içinizde cevap aradığınız bir şeyi, evren yanıtlayabilir 🙂

Saymış olduğum bu 12.ev konularında, dolunay ile tamamlanan, sonuçlanan, biten, netleşen şeyler olacaktır.


Sağlıklı, keyifli, verimli, neşeli bir ay olsunn 🙂 !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!