Akrep Burcu Ocak 2021

Akrep Burcu Ocak 2021

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Yeni bir yıla adım attık. Hepimiz için sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yıl olsun 🙂

Yıl sizin için nasıl başlıyor ? Ocak ayı, size neler getirebilir, bakalım birlikte 🙂 Ayın gezegen geçişlerini ve yeniay/dolunay döngülerini ele alalım.

Tabii burç yorumları çok geneldir. Önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Ocak’a kadar oğlak burcunda, 3.evinizde.

Yakın çevre iletişimleriniz yoğunlaşıyor. Haberleşme trafiğiniz hayli hızlanıyor bu etkiyle birlikte.

Transitten alabileceğiniz detaylı etkiler burada, tıklayınız ↓↓

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Güneş 19 Ocak’ta kova burcuna, yani 4.evinize geçiyor. 1 ay boyunca burada olacak. Güneş transitleri 1 ay sürer.

Aile içi konular ön planda olacaktır bu kez. Onların ihtiyaçları ile ilgilenebilirsiniz. Eviniz için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Ev, yerleşim konuları, aile bireylerinizle ilgili konular, bu döngünün ana teması.


Merkür, 8 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 3.evinizde. Yakın çevre ile bol bol yazışmalar, görüşmeler, haberleşmeler demek oluyor bu sizin için.

Detaylı etkiler burada, tıklayınız ↓↓↓

Merkür Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta kova burcuna, 4.evinize geçiyor Merkür.

Ailenizden ayrı yaşıyorsanız, onlarla iletişimleriniz artar bu süreçte. Aile bireylerinizin elektronik alışverişleri olabilir. Aile içinde teknoloji ile ilgili konular olabilir.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 8 Ocak tarihine kadar yay burcunda, 2.evinizde olmaya devam ediyor.

Maddi fırsatlar getirebilir size. Elinize güzel paralar geçebilir. Ama Venüs, 2.evdeyken keyfi harcamaları da artırıyor 🙂 Onlar da olacak tabii. Sadece zaruri ihtiyaçları karşılamak değil hayat.

Bu transit için ayrı bir yazım da var : Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Venüs. 3.evinizde ilerlemeye başlıyor. 1 Şubat’a kadar burada.

Yakın çevrenizde, ahbaplıklarda, arkadaşlıklarda güzel bir etki. Kardeşlerle ilgili konuları da olumlu yönde etkiler Venüs. Aranızda sorun varsa ya da onların kendi hayatları içinde sorunlu gündemleri varsa, oralarda bir iyileşmenin olacağını anlayabiliriz Venüs geçişinden 🙂

Bu arada Merkür de olduğu gibi, buraya da not düşeyim. Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars aylardır koç burcunda ve 6.evinizdeydi. Özellikle retrosu, 2020’nin en zorlu etkilerinden biriydi. İçsel öfkeler yüzeye çıktı. Tartışmalar, sorunlar arttı o dönemde. Siz bu etkiyi iş ortamınız üzerinden aldınız. Günlük yaşam düzeninizi de etkiledi ayrıca bu geçiş.

7 Ocak günü, Mars artık koç burcundan çıkıyor. Bu uzun transit, nihayet sonlanıyor.

Boğa burcuna, yani 7.evinize geçiyor Mars. Bu yeni transit 4 Mart’a kadar sürecek.

7.evinizde ilerleyen bir Mars, ilişkileri hareketlendirir. Evlilik, ikili ilişkiler bu evin konusu. Bu konularda yeni başlangıçlar olabilir. Çünkü Mars, başlangıçlarla, başlatmayla ilgili bir gezegen. Ama aynı zamanda agresyonu da simgeliyor. Var olan ilişkilerde zaman zaman sorunlar olur mu ? Olabilir açıkçası. Kırmayın birbirinizi. Kırmaktan ziyade, kızdırmak aslında burada konu :)) Mars sinirlenmeyi, öfkelenmeyi ifade ediyor.

İş ortaklıkları, el sıkışmalar, anlaşmalar, iş birlikleri yine 7.ev kapsamında. Bu yönde başlangıçlar da getirebilir Mars’ın boğa transiti size.


Ocak 2021 Ay Döngüleri :

13 Ocak : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 23° Oğlak, Güneş 23° Oğlak

Yeniay 3.evinizde gerçekleşiyor.

Bu yeniayda çok kuvvetli bir Pluto faktörü var. Pluto ile kavuşan bir yeniay bu.

Kardeşlerinizin yaşamında köklü değişimler olabilir. Dönüşüm diyebileceğimiz, büyük yenilikler olabilir. Özellikle iş konusunda ve resmi/yasal konularda.

Satış, pazarlama, e-ticaret faaliyetleriniz varsa, buralarda yeni (resmi) düzenlemeler olabilir. İş çerçevenizi güncellemeniz gerekebilir.

28 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 9° Aslan, Güneş 9° Kova

Dolunay 10.evinizde gerçekleşiyor. İşinizde üstlerle ilgili konularda, yöneticilerinize iletmiş olduğunuz taleplerinizle, beklentilerinizle ilgili konularda bir sonuçlanma zamanı olabilir bu.

Dolunay enerjisi olduğu için, iyi yönetmek gerekiyor. Dolunay bizi yükseltiyor çünkü. Sakince, güzelce ifade edin kendinizi.

İşinizde bir projeyi tanıtmak, sunmak, duyurusunu yapmak, ilan etmek için destekleyici bir dolunay.

Sanatsal alanda bir işiniz varsa, sahne sizin, buyrunuz ! 🙂


Sağlıklı, keyifli, hareketli, bereketli bir ay olsunn 🙂 !

Yeni yıl güzel başlasın 🙂 !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!