Yay Burcu Ocak 2021

Yay Burcu Ocak 2021

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Öncelikle sağlıklı, mutlu, huzurlu, güzel bir yıl diliyorum. 2021, dünyanın şifalandığı bir yıl olsun.

Bakalım yıl sizin için nasıl başlıyor ? Ocak ayı neler getirebilir size ?

Her yazımda belirttiğim gibi, burç yorumları çok geneldir. Önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Ocak’a kadar oğlak burcunda, 2.evinizde. Burası kişisel kazançlarımızı ve maddi varlıklarımızı anlatıyor.

Transitten alabileceğiniz detaylı etkiler burada, tıklayınız ↓↓

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-19 Ocak 2021

Güneş 19 Ocak’ta kova burcuna, yani 3.evinize geçiyor. 1 ay boyunca burada olacak. Güneş transitleri 1 ay sürer.

İletişim trafiğiniz yoğun olacaktır bu süreçte. Özellikle online görüşmeler, yazışmalar, haberleşmeler olacaktır. Çünkü bu bir kova döngüsü. Dostlarla, arkadaşlarla, işinizde ekibinizle bir organizasyon halinde olacağınız, bol iletişimli bir süreç.

Sosyal medya faaliyetleri için son derece destekleyici bir etki.


Merkür, 8 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 2.evinizde. Birikimler, yatırımlar, kazançlar, para konuları aktif.

Detaylı etkiler burada, tıklayınız ↓↓↓

Merkür Oğlak Burcunda 21 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta kova burcuna, 3.evinize geçiyor Merkür.

Yaıın çevrenizle iletişimler artıyor. Kardeşlerinizle ilgili konularınız olabilir ayrıca. Onların yeni gündemleri olabilir. Onlardan haberler alabilirsiniz.

İşinizde sosyal mecraları, dijital platformları kullanmaya ya da daha fazla kullanmaya karar verebilirsiniz. Bir blog açmak, bir website açmak, sosyal medyada içerik üretmek istiyorsanız, başlamak için harika bir zaman ! Oldukça destekleyici bir Merkür transiti bu.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 8 Ocak tarihine kadar yay burcunda, 1.evinizde olmaya devam ediyor. Bir süredir misafir ediyorsunuz misafirlerin en güzelini 🙂 Canım Venüs :))

8 Ocak’a kadar olan dönemde Venüs sizi insan ilişkilerinizde destekler. Hayatın keyifleri demektir ayrıca bu transit. Alışverişler, bir şeyler de olur 🙂 Normalden daha fazla olur.

Bu transit için ayrı bir yazım da var : Venüs Yay Burcunda 15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

8 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Venüs. 2.evinizde ilerlemeye başlıyor. 1 Şubat’a kadar burada.

Parasal anlamda iyi bir transit. Oğlağın disiplini ile maddi varlıklarınızı daha iyi yönetmek, yatırımlar başlatmak, bir birikim hesabı açmak isteyebilirsiniz. Oğlak burcu bankacılıkla ilgili zaten.

Gelirlerinizin artabileceği, güzel bir Venüs döngüsü.

Bu arada Merkür de olduğu gibi, buraya da not düşeyim. Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars aylardır koç burcunda ve 5.evinizdeydi. Özellikle burada yaptığı retro, 2020’nin en zorlu etkilerinden biriydi. Agresyon, öfke, çatışma, savaş.. Hem bireysel bazda, hem dünyada böyle bir enerji vardı ne yazık ki.

7 Ocak günü, Mars artık koç burcundan çıkıyor. Bu uzun transitin sonuna gelmiş durumdayız.

Boğa burcuna, yani 6.evinize geçiyor Mars. Bu yeni transit 4 Mart’a kadar sürecek.

6.evinizde ilerleyen bir Mars, iş yoğunluğunuzu artırabilir. Günlük hayatınız hızlanabilir. Gün içinde daha fazla şey yapmaya başlayabilirsiniz. Sorumluluklar artabilir.

Sağlığınıza ve bağışıklığınıza daha fazla özenmenizi, daha çok sebze-meyve tüketmenizi, spor yapmanızı önereceğim. 6.evin temaları arasında bunlar da var çünkü. Bu Marsiyen enerjiyi, yaşam kalitenizi artırmak yönünde kullanın. Daha iyi bakın kendinize.


Ocak 2021 Ay Döngüleri :

13 Ocak : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 23° Oğlak, Güneş 23° Oğlak

Yeniay 2.evinizde gerçekleşiyor. Pluto ile kavuşum halinde bir yeniay bu.

Maddi konularda büyük adımlar atmamak gerekiyor. Pluto güçtür, zenginliktir, dönüşümdür ama diğer yandan krizli durumları da anlatıyor. Büyük bir alışveriş önermem.

Bir süredir kendi paranızı kazanmak, yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek istiyorsanız, bu yeniay sonrasındaki günlerde harekete geçin. En güzel başlangıç noktası, Ay’ın hilal fazıdır. Yani yeniaydan 3,5 gün sonraki halidir Ay’ın. Hilal fazında başlattığınız işler güzel ilerler, büyür, bereketlenir.

28 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 9° Aslan, Güneş 9° Kova

Dolunay 9.evinizde gerçekleşiyor. Üniversite hayatınız varsa, yapmanız gereken bazı şeyler, bu dolunay döngüsünde tamamlanabilir. Bir projeyi sunmak, bir ödev teslimi yapmak gibi şeyler olabilir bunlar.

Sizden uzakta olan sevdiklerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Bir konuyu sonuçlandırabilirler, yeni haberler alabilirsiniz onlardan.

Uzak yerlerle, başka şehirler ve ülkelerle ilgili konularınız varsa, bir yolculuk konusu varsa, dolunay ve civarı günlerde gerçekleşebilir.

Dolunay enerjisi olduğu için, duygusal anlamda dengede kalmaya çalışın. Dolunaylar yükseltiyor çünkü bizi.


Sağlıklı, keyifli, huzurlu bir ay diliyorum hepinize 🙂 !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!