22 Ağustos 2021 Kova Burcunda Dolunay

22 Ağustos 2021 Kova Burcunda Dolunay

22 Ağustos Pazar günü Türkiye saati ile 15:03’te kova burcunun 29 derecesinde bir dolunay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Ay’ın döngüleri içinde, Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği döngüdür dolunaylar.

Dolunayda Güneş hangi burçta ve hangi derecede ise, Ay da tam karşı alanda, aynı derecede yer alır.

Güneş 29 derece aslanda, Ay ise 29 derece kovada iken bir dolunay gerçekleşiyor 22 Ağustos Pazar günü.

Kova burcunda üst üste ikinci kez bir dolunay deneyimliyoruz.

Normal düzen içinde her ay farklı bir burçta dolunay yaşarız. Sırayla her bir burçta dolunay gerçekleşir. Ama bu yıl içinde iki kez kova dolunayı yaşıyoruz.

Temmuz ayında da kova burcunda bir dolunay yaşamıştık.

Bu dolunay nasıl bir dolunay ? Dolunay sırasında gökyüzünde nasıl yerleşimler var ve bize nasıl olasılıkları anlatıyorlar ?

Kova burcu temalarında gündemlerimizin olabileceği bir zamandayız en temelde.

Kova burcu toplumsal konuları, toplumu ilgilendiren şeyleri, özgürlükleri, bireysel sınırları simgeler. Bu konular üzerinden deneyimler yaşayabileceğimiz ya da bunların günlük hayatımızda bir şekilde öne çıkacağı günlerdeyiz.

Bunun dışında dijital alanlarla, internetle, sosyal medyayla ilgili konularımız, elektronik aletlerle ilgili konularımız olabilir dolunaya doğru ilerlerken.

Anın haritasını inceleyerek dolunayın olasılıklarını etraflıca anlamaya çalışalım.

Aşağıda dolunay anının haritasını görmektesiniz :

Dolunay sırasında Ay, Jüpiter ile kavuşuyor. Jüpiter büyük iyicildir. Şansları, olumlu gelişmeleri, fırsatları, farkındalığı, derinliği, hakkaniyetli ve temiz olan şeyleri simgeler.

Dolayısıyla Ay’ın Jüpiter ile kavuşuyor olması, iyi bir görünüm. Dolunayın ana karakterinde, Jüpiteryen bir enerji var.

Dolunay tamamlanma, çözülme, netleşme, fark etme, özgürleşme, sonuçlanma, tamamlanma zamanıdır. Özellikle de bu dolunay bu anlamda güçlü bir etki. Çünkü 29 derecede gerçekleşiyor. 29 derece, bir burcun son derecesidir. Sonlanmaları, tamamlanan şeyleri, bitişleri anlatır.

Bir şeylerin net olarak sonuçlanabileceği, hakkaniyetli olanın, iyi niyetli olanın kazanabileceği bir zaman.

Herhangi bir şekilde, herhangi bir sebeple erdemsiz olanı, yanlış olanı seçmiş olanlar, yarattıkları karma doğrultusunda, hayattan karşılık alabilirler. Ders niteliğinde bir deneyim yaşayabilirler.

Kova burcu, bireysel hakları, bireysel özgürlükleri anlatan burç. 29 derece ise krizli bir derece.

Tevafuk, tam da haklar ve özgürlükler var dünya gündeminde. Afgan kadınları, ne yazık ki seslerini duyurmaya çalıştıkları, korkunç bir çerçevenin içindeler.

29 dereceler burçların son derecesi olduğundan, maksimum etki sembolizmine sahiptir. 29 derecede yaşananlar, en güçlü noktada yaşanır.

Kişisel haklar ve özgürlükler konusunda çok büyük bir kısıtlama görüyoruz tam da zaten. Kişisel özgürlüklere duyulan ihtiyaç, maksimumda yaşanıyor şu anda orada.

Dünya ülkelerinin çözümün bir parçası olmasını diliyorum. O güzel kadınlara tez zamanda özgürlük diliyorum. Bu karanlık enerjinin yok olmasını diliyorum.

Dolunay sırasında gökyüzünde başka nasıl görünümler var ? Gezegenler arasında nasıl açılar var ve bu açıların nasıl etkileri olabilir, konuşmaya devam edelim.

Venüs ve Satürn arasında çok güzel bir üçgen açı görüyoruz. Venüs özel ve sosyal ilişkileri, evliliği, aşkı, uyumu, keyfi, mutlulukları anlatan gezegen. Hayatın güzelliklerini, eğlenmeyi, keyif almayı, iyi hissetmeyi simgeliyor.

Satürn ise kalıcılığı, uzun vadeli şeyleri sembolize ediyor.

İlişkilerin daha sağlam bir zemine oturabileceği, evlilik kararının alınabileceği, ilişkiler içinde evlilik yönünde adımlar atılabileceği bir zaman. İlişkilerde bir hareketlilik var.

Satürn hocaları, eğitmenleri, deneyimli kişilerden gelebilecek yönlendirmeleri, tavsiyeleri sembolize ediyor aynı zamanda.

Venüs ise şu anda terazide. Terazi birlikte hareket etmek demektir. Hocalarımızı, rehberlerimizi, danıştığımız kişileri anlatır.

Hayatımızın herhangi bir alanında hocalar, uzman kişiler de eklenebilir hayatımıza.

Mars ve Uranüs arasında yine çok uyumlu bir açı var. Burada da bir üçgen görüyoruz.

Bir şeylerde artık bu dolunay ile netleşiyoruz. Bu 29 derecenin enerjisiyle son kararı veriyoruz ve harekete geçiyoruz.

Artık değişmek zorunda olan bir şeyler değişiyor. Artık değişmek istiyoruz.

Öyleyse yapabileceklerimizi, yapılabilecekleri yapalım sevgili okuyucularım. Bu güçlü zamanı değerlendirelim.


Şimdi de burçlar için olasılıklara geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bu ev, sosyal çevremizi, dostlarımızı, arkadaşlarımızı, işimizde bir parçası olduğumuz grupları, ekipleri temsil eder.

Arkadaşlıklar, dostluklar, ekipler, ekip çalışmaları içinde netleşen şeyler olabilir dolunay ile. Düzene giren, oturan şeyler olabilir. Tamamlanan hazırlıklar, projeler olabilir. Bir şeyler sonuçlanabilir.

Sosyal çevre ilişkilerinizde bazı şeyleri daha iyi hale getirebilirsiniz.

Arkadaş grubunuz içinde güzel şeyler yaşanabilir.

Elektronikleriniz, internetiniz ve üye olduğunuz dijital platformlar üzerinden de dolunayın etkisini alabilirsiniz. Bunlar da 11.evin konusu. Bir elektronik eşyanızı artık değiştirmek isteyebilirsiniz. Bir üyeliği sonlandırmak isteyebilirsiniz ya da bir süredir düşündüğünüz bir dijital üyelik konusu varsa, artık karar verebilir ve gerçekleştirebilirsiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Dolunay 10.evinizde meydana geliyor.

İşinizle ilgili konularda netlik kazanan, sonuçlanan şeyler olabilir. Kariyerinizi ilgilendiren bir konuda belirsizliğiniz varsa, bu konu netleşebilir.

İş hayatınızda bir süredir hazırlığını yapmakta olduğunuz ya da yönetimin hazırlandığı projeler, çalışmalar varsa, artık hazırlıklar tamamlanabilir. Bu projelerin tanıtımı yapılabilir. Duyurusu yapılabilir. Hazırlığı biten faaliyetler hayata geçebilir, başlayabilir.

Hayatınızda bulunduğunuz noktada, ünvanlarınız ve yetki alanlarınızla, sorumluluklarınızla ilgili konularda yeni kararlarınız olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay 9.evinizde meydana geliyor.

Yüksek öğrenim hayatınızda, eğer varsa akademik çalışmalarınızda bir projenin sonuna gelebilirsiniz. Bir çalışma tamamlanabilir. Eğitim hayatınızla ilgili beklemede olduğunuz bir konu sonuçlanabilir.

Uzaklarda yaşayan sevdiklerinizle, dostlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Değişmesi gereken şeyler değişebilir. Bitebilir. Yer değişikliği planı varsa yakın çevreniz içinde, bunlar gerçekleşebilir ya da kararı alınabilir.

İlimler de 9.evin konusudur. Astroloji de bu evle bağlantılı. Bu tür alanlarda eğitim almak konusunda niyetiniz varsa, netleşebilir, karar verebilirsiniz. Hocalarla iletişime geçebilirsiniz. Yeni kurslar, online eğitimler olabilir gündeminizde.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Dolunay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz. Bu yönde bir gündeminiz olabilir dolunayın yakınındaki günlerde. Bir borç bitebilir. Bir planınız için ihtiyaç duyduğunuz maddi kaynak, elinize geçebilir. Bir alım satım konusu, istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Önemli bir alışverişiniz olabilir. Bir kredi çekme niyetiniz varsa, kesin kararınızı verebilirsiniz, harekete geçebilirsiniz.

Evli iseniz eşinizin geliri gibi, kişisel kazançlarınız dışında başkalarından gelen maddi olanaklarınız konusunda gündemleriniz olabilir.

Bir kaynak sonlanabilir. Şekil değiştirebilir. Ortaklı bir kaynaktan, aldığınız pay değişebilir.

Bir mal paylaşımı konusu varsa ve bu zamana dek sürüncemede kaldıysa, artık bu döngüde tamamlanabilir.

Aynı şey yasal boyutu olan tüm paralar, borçlar, sigorta, tazminat konuları için de geçerli.


Aslan ve Yükselen Aslan :

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Evlilik, ikili ilişkiler ve iş ortaklıkları başta olmak üzere genel anlamda insan ilişkileriniz, hocalarınızla, size rehberlik eden kişilerle ilişkileriniz üzerinden etki alıyorsunuz.

Sevgi bağlarınız, ilişkileriniz, iletişimleriniz içinde bir süredir bir şeyler yolunda gitmiyorsa, konuşmak ve şekil vermek istediğiniz konular varsa, bunları dolunaya yakın günlerde konuşabilirsiniz. Ortaklıklarınız, iş birlikleriniz içinde yeni kararlarınız olabilir. Tamamlanan şeyler de olabilir. Netlik kazanan şeyler olabilir.

Bir eğitim almakta iseniz, sürecin sonuna geliyor da olabilirsiniz. Bir grup çalışması tamamlanıyor olabilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İşimiz, çalışma hayatımız, iş ortamımızda düzenimizle ilgili konular, günlük sorumluluklarımız ve rutinlerimiz, hizmet sunduğumuz, hizmet aldığımız alanlar ve kişiler, astlarımız, çalışanlarımız bu evin konusu.

Kova burcu ise ekipleri, arkadaşları, grup çalışmalarını simgeliyor.

İşinizde departmanınız içinde, görev yaptığınız birim içinde bazı gündemler olabilir. Anlaşmazlıklar olabilir. Yeni kararlar olabilir. Bazı şeyler net olarak bitirebilir, yerine yeni şeyler düşünülebilir.

Arkadaşlarınızla iletişimlerinizde biraz daha toleranslı, anlayışlı, niyet okuyan, empati kuran bir bakış açısında olmanızı önereceğim bugünlerde.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Çocuklar 5.evin konusu. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili konularda araştırma halinde olduğunuz şeyler varsa, netleşebilirsiniz. Konulara şekil verebilirsiniz. Seçiminizi yapabilirsiniz.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, onlarla iletişimlerde agresyonlar olabilir biraz. Çocuklarınızın kararları olabilir. Bitirecekleri, tamamlayacakları şeyler olabilir.

Aşk, flörtler, ikili ilişkiler yine bu evle ilgili. Yeni başlamış olan bir ilişkiniz, flört diyebileceğimiz bir dialogunuz varsa, burada bir tamamlanma olabilir. İletişiminizi sürdürmek isteyip istemediğinizi sorgulayabilirsiniz ya da ilişkiniz içinde bazı gündemleriniz olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

4.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Bu ev neleri anlatıyor ? Sayayım.

Evimizi, yuvamızı, ailemizi, anne-babamızı, aile içi konuları, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temaları simgeliyor.

Bu temalarda gündemleriniz, planlarınız, çabalarınız, çözmekle meşgul olduğunuz konular varsa, konu tamamlanabilir, netleşebilir, çözülebilir, sonuçlanabilir, sonlanabilir.

Taşınmak isteyenler, bu dolunayı değerlendirebilirler. Bir ev alım satım konusu da gerçekleşebilir. Önemli bir eşyanızı yenileyebilirsiniz. Evinizin güvenliği, akıllı sistemleri ile ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Çünkü bu bir kova dolunayı ve kova teknolojiyi simgeliyor.

Uyarımı da ekleyeyim. Aile içinde bazı gerginlikler yaşanabilir dolunaya yakın günlerde. Kavga enerjisine girmeden, sağlıklı bir iletişim dili seçerek de kendimizi ifade edebileceğimizi aklımızda tutalım.


Yay ve Yükselen Yay : 

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bu ev kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, komşularımızı, arkadaş çevremizi, yakınlarımızı anlatan bir alan.

Onlarla ilgili bir konunun tamamlanabileceği, belki biraz gerginlik yaratabileceği ya da şu ana kadar sorun teşkil ettiyse, artık sonlanabileceği bir zaman.

Akrabalarınızla, komşularınızla ilgili bazı bitişler yaşayabilirsiniz. Yer değiştirebilirler. Taşınabilirler. Uzaklardan yakınınıza gelebilirler.

Kova burcu elektroniklerle, dijital alanlarla, sosyal medya ile ilgili bir burç. 3.ev ise internet üzerinden yaptığımız işleri anlatıyor. Aktif olduğunuz, içerik ürettiğiniz ya da belki satış yaptığınız, yaptığınız işleri tanıttığınız dijital platformlar varsa, buralarla ilgili yeni kararlarınız olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

2.evinizde meydana gelecek olan bir dolunay.

Parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz. Kişisel kazançlarımız, maddi kaynaklarımız, harcamalarımız bu evle ilgili.

Kova burcu elektronik aletleri, teknolojik konuları, interneti, dijital platformları simgeler. Bu konularla ilgili bir para çıkışı, bir masraf, bir harcama gündeme gelebilir dolunaya yakın günlerde.

Bir elektronik eşyanızı yenilemeye karar verebilirsiniz. Bir dijital üyelik oluşturmaya karar verebilirsiniz. Bir dijital üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

İnternet üzerinden para kazandığınız bir işiniz varsa, bu alanda yeni kararlarınız, fark ettiğiniz şeyler olabilir.

Ağırlıklı olarak parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz.


Kova ve Yükselen Kova : 

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor. İkinci kez deneyimliyorsunuz bunu. Temmuz ayında da 1.evinizde bir dolunay gerçekleşmişti.

Önemli kararlar aldığınız, hayatınız içinde bir şeylerden yana netlik kazandığınız, artık değişim yaratmak istediğiniz şeyler için harekete geçtiğiniz, bitmesi gerekenleri sonlandırdığınız bir döngüden geçiyor olabilirsiniz.

Büyük bir netlik, farkındalık, çözülme, sonuçlanma etkisi alıyorsunuz iki seferdir üst üste.

Yaşam bileşenleriniz içinde, konu iş olabilir, ilişkiler olabilir, düzeniniz olabilir, maddi kaynaklarınız olabilir, bazı şeylerin artık mevcut haliyle devam etmesini istemiyorsanız, sorumluluk üstlenme, gücünüzü toplama ve ‘yeni’ye adım atmak için aksiyon alma zamanı bu.

Bir şeyler bitiyor. Yerine yeni şeylerin başlayabilmesi için bitiyor.

Bir şeyler netleşiyor. Tereddütlerinizden arınıyorsunuz.

Deneyimlerinden ders alanlar, yolunu rahatlıkla çizebilecekler bu döngüde.


Balık ve Yükselen Balık :

Dolunay 12.evinizde meydana geliyor.

Sağlık konusunda bir gündeminiz varsa, konu fiziksel ya da ruhsal olabilir, sizin ya da bir yakınınızın olabilir, bir sağlık/tedavi konusu varsa gündeminizde, güzel bir şifa etkisi alıyorsunuz dolunaydan. Çözülen, düzelen şeyler olabilir.

Spiritüel konularda bir eğitim konusu doğabilir. Çünkü 12.ev spiritüel konularla ilgili ve dolunayda Jüpiter etkisi var. Jüpiter eğitim demektir. Derinlikli bilgi, ilim demektir. Ehlileşmek demektir. Böyle bir eğitim almakta iseniz, bu tamamlanabilir ayrıca. 29 derecede gerçekleşen bir dolunay bu.

Ruhsal konularda, hayatı okumak diyebileceğimiz evrenin işaretleri, evrenin işleyişi, evrenin yasaları gibi konularda büyük farkındalıklar yaşayabileceğiniz zamanlardan geçiyorsunuz. Yaşadığınız deneyimler arasında bağlantılar kurabileceğiniz, kök nedenleri keşfedebileceğiniz, bunları değiştirebileceğiniz, iyileştirebileceğiniz, yaşamınızda bir şeyleri yenileyebileceğiniz bir idrak, bir uyanış zamanı bu sizin için.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Merkür Başak Burcunda 12-30 Ağustos 2021

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021


Ağustos ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021, Akrep Burcu Ağustos 2021, Yay Burcu Ağustos 2021,

Oğlak Burcu Ağustos 2021, Kova Burcu Ağustos 2021, Balık Burcu Ağustos 2021

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!