Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-22 Eylül 2021

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-22 Eylül 2021

Güneş 23 Ağustos Pazartesi günü Türkiye saati ile 00:35’te başak burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu transit 22 Eylül’e kadar sürecek.

Başak burcu olanların doğum gününü kutluyorum ! Mutlu bir yaş diliyorum 🙂

Güneş transitleri, söz konusu dönem içinde ana gündemimizin ne olacağı, 1 aylık döngü içerisinde nelerle meşgul olabileceğimiz konusunda işaretler veriyor olması itibariyle bizim için önemli.

Güneş, hangi burçtan geçmekte ise, o burcun sembolize ettiği temalar, o dönemde daha belirgin olur yaşamımızda. Ağırlıklı olarak, o konularla meşgul oluruz. O konular bir şekilde gündeme gelir.

Güneş başak burcunda ilerlerken, başak temaları ile meşgul olacağız. Başak burcunun sembolize ettiği konular günlük hayatımızda daha çok yer bulacak.

Başak deyince neler gelmeli aklımıza ? Başak burcu neleri sembolize eder ?

Çalışmak, üretmek, hizmet sunmak, verimli olmak, fayda yaratmak, pratik çözümler bulmak, temizlemek, düzenlemek, yoluna koymak, detaylarla ilgilenmek, günlük yaşamı düzenlemek, rutinler oluşturmak, daha düzenli yaşamak, daha sağlıklı yaşamak, bedensel sağlığa özenmek, iyi beslenmek, iyi uyumak, hayatı daha verimli ve faydalı hale getirmek.

Böyle bir doğası var başağın.

23 Ağustos ile başlayan 1 aylık süreçte, işimizde daha yoğun olabiliriz. Yeni hizmetler sunmak, hizmet kalitemizi ve verimimizi yükseltmek için yeni şeyler başlatabiliriz. Çeşitli sebeplerle daha çok çalışmamız gerekebilir.

Kişisel yaşamımızda yeni bir düzen, yeni bir günlük akış oluşturabiliriz kendimize.

İşimizde detay gerektiren şeylerle meşgul olabiliriz. ‘Düzenleme’ diyebileceğimiz şeyler yapabiliriz.

Evimizde de temizlikler yapmak isteyeceğiz Güneş başaktan geçerken.  Yaşam alanımızın daha sade, daha düzenli, daha işlevsel olmasını isteyeceğiz.

Bedensel anlamda sağlığımıza daha fazla özenmek, temiz beslenmek, iyi beslenmek, daha düzenli yaşamak isteyeceğimiz, bu yönde değişimler yapabileceğimiz bir zaman.


Şimdi Güneş’in başak transitinin, burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş 6.evinize geliyor.

Çalışma temponuzun artabileceği, işinizde daha fazla üretebileceğiniz bir dönem. Hizmetlerinizi gözden geçirip daha iyi hale getirmek isteyeceğiniz, yeni yeni hizmetler sunmak, hizmetlerinizi çeşitlendirmek isteyeceğiniz bir Güneş transiti.

İş dışında kişisel hayatınızda da yeni başlayacak rutinler, koşturmalar olabilir. Günlük hayatınızda düzenli olarak yapmaya başlayacağınız şeyler eklenebilir hayatınıza.

6.ev iş, hizmet ve günlük yaşam dışında, sağlık temasını da kapsıyor. Muayene olmak, bir doktora görünmek istediğiniz konular varsa, bunları bu dönemde yapabilirsiniz. Günlük akışlarda muayene, kontrol, hastane işleri olabilir. Bir yakınınıza, bir aile bireyinize de ait olabilir konu. Onunla ilgilenebilirsiniz, yardımcı olabilirsiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 5.evinize geliyor.

4.eve nazaran, konuları daha renkli, daha eğlenceli bir ev burası. 4.ev biraz daha dingin, evimizle, evdeki huzurumuzla ilgili bir alan. Ama 5.ev sosyalleşmek, hayatın daha çok içinde olmak, daha çok gezmek, daha çok eğlenmek demek.

Gösterilere, konserlere gidebilirsiniz. Tatile çıkabilirsiniz. Gezileriniz olabilir.

Hobilerle, yeni meşguliyetlerle hayatınızı renklendirmek isteyebilirsiniz.

Şehrin içinde gitmek istediğiniz yerlere gidebilir, güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Çocukları olanlar için onlarla ilgili konular biraz daha ön planda olacaktır Güneş 5.evde iken.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Güneş 4.evinize geliyor.

4.ev, evimizi, yaşam alanımızı, yaşadığımız yeri simgeler. Başak burcu ise temizlemekle, düzenlemekle ilgili bir burç.

Güneş burada iken evinizde pek çok temizlik yapabilirsiniz. Yaşam alanınızı çok daha düzenli bir hale getirebilirsiniz. Sadeleşmek isteyebilirsiniz. Gereksiz şeylerden arınmak, hafiflemek isteyebilirsiniz.

4.ev ailemizi anlatıyor aynı zamanda. Başak burcu ise sağlıkla da ilgili bir burç.

Aile bireylerinizin muayene, kontrol, tahlil, vb konuları olabilir bu dönemde. Hastane işleri olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 3.evinize geliyor.

Gündelik yaşamınız içinde artacak bir iletişim haline, haberleşmelere, bilgi paylaşımlarına işaret ediyor bu transit sizin için. Görüşmeleriniz, mülakatlarınız olabilir. İşinizde toplantılarınız artabilir. Çünkü bu bir başak transiti ve başak burcu işi, hizmeti, çalışma hayatımızı sembolize eder.

Bunlar dışında nasıl olasılıklarınız var bu Güneş geçişi için ? 3.ev kardeşleri, yakın akrabaları, başak burcu ise sağlık temasını kapsıyor. Yakınlarınızın doktor, muayene, hastane işleri olabilir. Belki aşı olabilirler.

Yaptığınız işlerde, iletişime dayalı faaliyetlerde, internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa bu alanlarda, hizmet kalitenizi yükseltecek, hizmetlerinizi çeşitlendirecek, daha işlevsel hale getirecek yeni şeyler yapabilirsiniz Güneş desteği ile.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 2.evinize geliyor.

Para alanınızda parlayan bir Güneş ! 🙂 Maddi konularda bir güçlenme, yenilenme zamanı.

Daha çok kazanmak, daha iyi koşullarda olmak, daha güzel yaşamak için, doğrulmak, yeni şeylere adım atmak, yeni işler üretmek isteyebilirsiniz bu Güneş geçişinde.

Başak burcu çalışmak ve üretmek demektir. 2.ev ise kazanmaktır, maddi kaynaklarımızdır.

Yeni planlar, işinizde yeni projeler gündeme gelebilir. Maddi olanaklarınızı büyütmek için yapacağınız yenilikler ve değiştireceğiniz şeyler olabilir.

İş fırsatları doğabilir. Gelir kaynaklarınız açısından güzel bir dönem.


Başak ve Yükselen Başak : 

Güneş 1.evinize geliyor.

Bu sizler çok güzel bir gelişme ! Güneş transitleri 1 ay sürer. Yıl içinde Güneş’in 1.evimizden geçtiği dönem, bizim için bir güçlenme, başlama, başlatma zamanıdır. Bir yükseliş dönemidir.

12.evin bir tık depresif diyebileceğimiz enerjisinin ardından üzerimizdeki tozları atma, canlanma zamanıdır. İşimizde, insan ilişkilerimizde, sosyal hayatımızda bir hareketlenme zamanıdır.

Pek çok konuda yeni niyetlerinizin doğabileceği, yeni şeylere başlayabileceğiniz, ertelediğiniz konularda harekete geçebileceğiniz, dış görünüşünüzde, giyim tarzınızda, seçimlerinizde yenilikler yapabileceğiniz, bedensel sağlığınız, enerjiniz ve yaşam düzeniniz için fayda getirecek başlangıçlar yapabileceğiniz, spora başlayabileceğiniz, beslenme düzeninizi değiştirebileceğiniz, kendinizle, kimliğinizle, duruşunuzla ilgili konularda yenilenmeler yaşayabileceğiniz, güçlü bir zaman.

Bir ayağa kalkma zamanı. Yeniden başlama zamanı. Hareket ve değişim zamanı bu sizin için.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Güneş 12.evinize geliyor.

11.ev dönemi, sosyal bir dönemdi. Hareketli, bol dialoglu, bol bol haberleşmeli bir zamandı. 12.ev döngüleri ise biraz daha kendimizle geçirdiğimiz zamanlardır.

Çoğunlukla kendinizle kalmayı seçebilirsiniz Güneş burada iken. Kendinize vakit ayırmak, ruhunuzun ihtiyaçları ile ilgilenmek isteyebilirsiniz. Biraz geri planda olmak, sosyalleşmek yerine daha dingin ve sessiz haller içinde olmak isteyebilirsiniz.

12.ev sağlığımızla ilgili ayrıca. Başak burcu da sağlık teması ile ilgilidir. Fiziksel ya da ruhsal anlamda çözüme ihtiyaç duyan konular varsa, sağlık sorunlarınız varsa (büyük şeyler düşünüp kendinizi korkutmayın, büyük sorunlar kastetmiyorum) bu konuları ele almak ve bir şeyleri daha iyi hale getirmek isteyebilirsiniz. Bir şifalanma dönemi.

Ayaklar 12.ev ile ilgilidir. Çünkü 12.ev balık burcunun evidir, balık ayakları simgeler.

Ayak sağlığınızla ilgili konularla ilgilenebileceğiniz bir zaman bu ayrıca.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş 11.evinize geliyor.

İşinizde günlük temponuzun hızlanabileceği, ekip içerisinde daha fazla görev üstlenebileceğiniz, departmanınızda/biriminizde/ekibinizde görev tanımlarının güncellenebileceği, yeni düzenlemelerin yapılabileceği, hizmet kalitesini ve çeşitliliğini artırmak için yeni hedeflerin, yeni projelerin gündeme gelebileceği, verimli bir dönem. Bol çalışmalı, bol  koşturmalı geçebilir 🙂

Çünkü başak burcu çalışmakla, hizmet sunmakla, işimizle ilgili bir burç. 11.ev ise grupları, takımları, ekipleri anlatıyor. 


Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş 10.evinize geliyor.

İş yoğunluğu yaşayabileceğiniz, işinizde yönetimle ilgili konuların ön plana çıkabileceği, işinizde otorite figürlerinin yeni kararlarının, seçimlerinin, düzenlemelerinin olabileceği bir dönem.

İş ortamınızda, çalışma saatlerinizde, iş yapma şeklinizde, görev tanımızda değişiklikler olabilir Güneş buradan geçerken.

Kendi işiniz ise hızlanmak, yeni şeyler üretmek, işiniz içinde bir şeyleri daha düzenli ve istikrarlı hale getirmek, veriminizi yükseltmek isteyebilirsiniz.

Yaşamınızda resmi, yasal konular varsa, bunlar ilerleyebilir Güneş burada iken. Başvurularınız, dilekçeleriniz, devlet dairelerinde işlemleriniz olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 9.evinize geliyor.

Temaları çok daha ferah olan, daha renkli, daha güzel bir alan burası. Güneş burada iken seyahatleriniz olabilir. Yapmak istediğiniz bir yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz. Gezileriniz olabilir.

Bir yabancı dil kursu, sınavı gündeme gelebilir.

Akademik hedefleriniz varsa, yüksek lisans ya da doktora yapmak istiyorsanız, bu yönde süreçler içinde iseniz, konular ilerleyebilir. Mülakatlarınız olabilir. Güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Başka ülkeler ve şehirlerle ilgili konularınız olabilir.

Vizyonumuz, ruhsal derinliğimiz, ufkumuz, bakış açılarımız, hayat görüşümüz bu evle ilgili sevgili okuyucularım. Ufkunuzu büyütecek, derinlikli bilgilerle, ilimlerle, felsefi kaynaklarla meşgul olabileceğiniz, daha çok kitap okuyacağınız, belki daha çok film izleyeceğiniz bir zaman bu. Sinema da bir 9.ev teması zaten.


Kova ve Yükselen Kova :

Güneş 8.evinize geliyor.

İşinizde biraz kaotik gündemlerin olabileceği bir zaman bu. Başak burcu iş hayatımızla ilgili. 8.ev ise krizleri anlatıyor. Çözülmesi gereken durumlar olabilir iş hayatınızda Güneş burada iken. Parasal konularda gündemleriniz olabilir. Nakit ihtiyacı doğabilir. Alacak verecek dengesi şaşabilir biraz. O yüzden öncesinden tedbirli girerseniz bu döneme, sizin için daha iyi olabilir sevgili okuyucularım.

Ayrıca 8.ev sağlık sorunları ile de bağlantılı. Özellikle cerrahi müdahalelerle, ameliyatlarla ilgili bir alan burası. Başak burcu da sağlık temasını kapsıyor. Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın bu tür bir konusu, ameliyat olması gereken bir sorunu varsa, Güneş’in başak döneminde bu ameliyat gerçekleşebilir.

Sağlığınızı kuvvetlendirmek, yaşamınızda tıkanıklık yaratan durumları çözmek, bir şeyleri aşmak, geride bırakmak için yeni şeyler yapabileceğiniz bir dönem bu sizin için. Güneş’in geldiği yerde, değişim ve güçlenme olur.


Balık ve Yükselen Balık : 

Güneş 7.evinize geliyor.

Eşinizle/partnerinizle/ilişkinizle ilgili konularınız olabilir bu dönemde.

İş, hizmet, çalışma demektir başak. Eşinizin/sevgilinizin iş konusunda yeni başlangıçları olabilir. İş değiştirebilir. Mevcut işinde görev değişiklikleri yaşayabilir. İş ortamında ve günlük akışlarda bir şeyler değişebilir. Partnerinizin sağlık konusunda gündemleri olabilir ayrıca. Sağlık da bir başak teması çünkü. Bir doktor kontrolü, bir muayenesi olabilir.

İşinizde yeni bağlantılar kurabileceğiniz, daha fazla insana ulaşabileceğiniz bir dönem bu. 7.ev yol göstermek demektir, koçluk demektir. Hocalar, rehberler, danışmanlar bu evin temsil ettiği kişiler arasındadır. Danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, müşteri bağlantılarınızın arttığı, ağınızın kuvvetlendiği bir dönem yaşayabilirsiniz.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Merkür Başak Burcunda 12-30 Ağustos 2021

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021


Ağustos ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021, Akrep Burcu Ağustos 2021, Yay Burcu Ağustos 2021,

Oğlak Burcu Ağustos 2021, Kova Burcu Ağustos 2021, Balık Burcu Ağustos 2021

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!