Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

Venüs 16 Ağustos Pazartesi günü itibariyle terazi burcuna geçiyor ve 10 Eylül tarihine kadar terazide olacak sevgili okuyucularım.

Çok güzel bir transit başlıyor. Çünkü Venüs, kendi evine geliyor. Güçlü olduğu bir alana geliyor.

Venüsyen temalarda iyi bir dönem olacak bu 🙂

Hadi detaylara bakalım !

Bunun için önce Venüs’ü tanıyalım. Sonra terazinin temalarını konuşalım. Bu ikisini birleştirip sürecin bize neler getirebileceğini anlamaya çalışalım 🙂

Venüs aşkı, sevgiyi, ilişkileri, uyumu, hayattan keyif aldığımız konuları, hazları, eğlenceyi, ayrıca sanatı, yaratımı, yaratım enerjisini simgeleyen bir gezegen.

İkili ilişkilerimiz, sosyal ilişkilerimiz, sevgi bağlarımız, sevdiklerimizle iletişimlerimiz, paylaşımlarımız Venüs ile ilgili.

Güzellik, şıklık, iyi giyinmek, stiline özenmek, kendine iyi bakmak, giyim, kuşam, moda, kozmetikler, parfümler, alışverişler yine Venüs’ün sembolize ettiği şeyler.

Sanatsal konular, gösteriler, konserler, etkinlikler Venüsyen temalar arasında.

Tüm bu saymış olduğum temalarda şanslı bir sürece giriyoruz. Çünkü Venüs, zodyakta boğa ve terazi burcunun yöneticisidir. Terazide iken kendi evinde olacak. Rahat ettiği ve güçlü olduğu alanda olacağı için, doğasını cömertçe ortaya koyacak.

Transitin bize neler getirebileceğine ilişkiler ile başlayalım dilerseniz.

İlişkilerde terazi tavrında olacağız bu transitte. Nasıldır terazinin tavrı ? Neleri önemser ? Ne ister, nelere özen gösterir ?

Terazi burcu eşiyle, dostuyla, iş arkadaşıyla, komşusuyla, herkesle uyum içinde olmak ister. İlişkilerini yolunda, rayında götürmek ister. Çünkü ilişkilerden beslenir 🙂 Bu sebeple en çok ilişkilerine özenir 🙂

Terazi uyumlanmaktır. Nezakettir. Karşı tarafla ortak bir noktada buluşabilecek yönde şekil almaktır.

Venüs terazide iken uzlaşmacı bir tutumla, uyum enerjisiyle, tatlı dille, güler yüzle ilişkilerimizi kuvvetlendireceğiz. Hayatımızdaki insanlarla keyifli paylaşımlarımız olacak. Paylaştıklarımız artacak.

Terazi moda ve stil konuları ile çok ilgili bir burç ayrıca. Venüs buradan geçerken giyimimizi, tarzımızı yenilemek isteyeceğiz. Kendimize daha iyi bakmak isteyeceğiz.

Yeni sezon alışverişlerimiz olabilir mesela. Gardrobumuzu yenileyebiliriz.

Sanatsal konularda keyifli şeyler yapabiliriz. Etkinliklere biletler alabiliriz. Güzel bir gösteri izleyebiliriz.

Terazi burcu iş ortaklıklarını, iş birliklerini de simgeliyor. İşimizde başkaları ile birlikte hareket ettiğimiz konularda güzel şeyler yaşayabiliriz. Sorunlar varsa, tatlıya bağlanabilir. Yeni bağlantılar doğabilir, yeni yeni anlaşmalar yapabiliriz. Her iki tarafa kazandıracak, fayda getirecek el sıkışmalar olabilir. Müşteri bağlantılarımız artabilir.

Terazi burcu, bize yol gösteren, eğitim veren, hocalık eden, koçluk eden, önderlik eden, yaptığımız bir şeyde eşlik eden kişileri, rehberlerimizi, danıştığımız kişileri de sembolize ediyor.

Hayatımızın herhangi bir alanında bir hoca ile çalışmaya başlayabiliriz. Bir eğitmen ile ilerlemek, işimizi kolaylaştırmak isteyebiliriz. Bize iyi gelecek, çok güzel insanlar çıkabilir karşımıza. Düşündüğümüzün de ötesinde, şahane hocalar ile tanışabiliriz.

Danışmanlıklar alabiliriz. Uzman kişilerin bilgisine başvurabiliriz.

Bağlarımızdan, bağlantılarımızdan, çevremizden fayda göreceğimiz bir dönem bu ! Transitin özeti budur 🙂

Şimdi Venüs’ün terazi burcu geçişinin etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Venüs 7.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Güzel bir transit bu. Çünkü terazi, Venüs’ün kendi evidir. Venüs boğa ve terazi burcunun yöneticisidir.

Evli iseniz eşinizle ya da hayatınızda biri varsa partnerinizle ilişkiniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir dönem.

İşinizde kadın figürlerden yana güzel destekler olabilir. İş birlikleri olabilir.

Bunlar dışında moda, giyim, kuşam, kozmetikler, stil konuları Venüs ve terazi burcu ile ilgilidir. Yeni alışverişler yapabilirsiniz Venüs burada iken.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Venüs 6.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İşinizde, iş ve iş dışında günlük yaşam düzeninizde, rutinleriniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

Bu ev aynı zamanda günlük sorumluluklarımızla ilgili. Yapmanız gereken şeylerde kolaylıklar yaşayabilirsiniz Venüs ile.

Bedeninize, beslenmenize, uyku düzeninize, sağlığınıza daha fazla özeneceğiniz bir transit dönemi.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs 5.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu çok güzel bir transit. Çünkü Venüs boğa ve  terazi burcunun yönetici gezegenidir. Yani terazi, kendi evlerinden biri. Güçlü olduğu bir yer. Doğasını en güzel şekilde ortaya koyduğu iki burçtan biri.

Aşkta, ikili ilişkilerde, evli iseniz eşinizle ve evliliğinizle ilgili konularda şanslı, keyifli bir dönem.

Ayrıca hamilelik ve bebekler 5.evin konusudur. Bebek sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir zaman. Güzel bir Venüs geçişi.

Bunlar dışında bir konu açısından da, çok verimli bir dönem bu. Nedir o ? Sanat ! Venüs sanatın burcudur. Terazi demek, uyum, ahenk, armoni, sanat, estetik, güzellik, hoşluk demektir. Sanatsal çalışmalarınız varsa, çok güzel işler yapabilirsiniz Venüs ile.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Venüs 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Aile içinde, ebeveynlerle ilişkilerinizde, evli iseniz eşinizle iletişimlerinizde güzel etkileri olacaktır Venüs’ün. Sorunlar yaşandıysa, tartışmalar olduysa, şimdi sükunetle, anlayışla kendinizi ifade edebilirsiniz birbirinize. Konular tatlıya bağlanabilir.

Bunun dışında evinizi daha güzel, daha şık, daha konforlu bir yaşam alanı haline getirmek için yapacağınız şeyler olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Venüs 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Venüs terazi burcunun yöneticisidir. Kendi evinde olacak Venüs bu transitinde. Doğasını rahatça ortaya koyabilecek. Simgelediği konularda güçlü çalışacak. Dolayısıyla Venüsyen konular açısından hepimiz için olumlu bir şey bu 🙂

Siz 3.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız. İlişkiler ve iletişimler açısından hayli renkli, keyifli bir dönem.

Evlilik, ikili ilişkiler, iş bağlantıları, iş birlikleri, yakın çevre iletişimleri açısından şanslı bir dönem.

Ayrıca 3.ev kardeşleri anlatır. Onların güzel gelişmeleri olabilir bu süreçte. Kardeşlerinizin sevinçleri, mutlulukları, güzel haberleri olabilir size.


Başak ve Yükselen Başak :

Venüs 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Paradan yana şanslı bir etki 🙂 Gelirlerinizi büyütecek şeylerin başlangıcı olabilir bu döngü sizin için. Evlilik ve ilişki içinde, eşinizin/sevgilinizin maddi kaynakları ile ilgili güzel gelişmeler de olabilir.

Terazi burcu modanın burcudur. Giyim, kuşamın, zarafetin, güzelliğin burcudur. Dış görünüşünüz için, stiliniz için, şıklığınız için yapacağınız harcamalar olabilir bu dönemde. Alışverişleriniz artabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Venüs 1.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Aşk, ilişkiler, keyifler, mutluluklar, zarafet, giyim, kuşam, alışverişler, estetik anlayış, sanatsal konular, hepsi Venüs ile ilgili.

Ayrıca terazi burcunun yönetici gezegenidir Venüs. Kendi evine geliyor ve güzellikler getiriyor size.

Aşktan yana şanslı bir dönem. İkili ilişkiler içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Güzel giden bir ilişkiniz varsa, evlilik konuşulabilir. Evlilik kararı alabilirsiniz. Hayatınızda biri yoksa, yeni flörtler doğabilir.

Stiliniz için yeni alışverişler yapabilirsiniz. Tarzınızı yenilemek isteyebilirsiniz. Daha iyi görünmek isteyebilirsiniz.

Keyif alacağınız şeylerin içinde yer alabilirsiniz.

Yakın çevrenizle güzel zamanlar yaşayabilirsiniz.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Venüs 12.evinize geliyor.

İlişkiler içinde bir şeyler gizli saklı mı ilerliyor, oralarda neler oluyor 🙂 Bu ay 12.evinizde, terazide bir vurgu var. Platonik duygular, platonik olmasa da, karşılıklı olsa da kelimelere şimdilik dökülmeyecek duygular ya da kelimelere dökülse bile sessiz sedasız, pek kimselerle paylaşmadan yaşanacak bir şeyler var gibi sanki.

Ayrıca yukarıda anlattığım gibi, 12.ev ruhsal alan. İç dünyanızda bir hafifleme etkisi yaratacak, olumlu anlamda değişim getirecek şeyler olabilir Venüs burada iken. Ruhunuza iyi gelecek yeni şeylere başlayabilirsiniz. Özellikle spiritüel alanlarda.


Yay ve Yükselen Yay :

Venüs 11.evinizde transit etmeye başlıyor.

Sosyal alandan bir Venüs geçiyor olacak 🙂 Güzel, çok güzel !

İnsan ilişkileriniz, arkadaşlıklarınız, dostluklarınız, işinizde destek aldığınız kişiler, iş birlikleriniz açısından oldukça pozitif bir etki.

Bu arada terazi burcu ikili ilişkileri simgeler. Venüs ise aşkı, sevgiyi 🙂 Arkadaşlıklar içerisinde başka formlara dönüşebilir bir şeyler 🙂 Arkadaş grubunuzda sizin için özel olan biri varsa, karşılıklı hissedilen duygular varsa, Venüs buradan geçerken, bu duygular konuşulabilir. Bir ilişki başlayabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Venüs 10.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İşinizde olumlu gelişmeler yaşayacağınız bir döneme benziyor bu 🙂 Venüs’ün geçtiği yer çiçeklenir 🙂 Yapılması gereken şeyler güzel ilerler, kolay ilerler Venüs ile. Karşımıza yardımcı olacak insanlar çıkar, destek alırız, bir şeyler düşündüğümüzden daha kolay ilerler. Böyle bir etki alırsınız.

Bereketli bir dönem ayrıca. Müşteri bağlantılarınız artabilir.

Resmi evrak işleriniz, yasal olarak yapmanız gereken şeyler varsa, güzel ve rahat bir ilerleyiş dönemi olabilir bu.

İş hayatınızda otoriteden, yöneticilerinizden yana şanslarınız olabilir.

Eşinizin/partnerinizin iş hayatında istediği yönde, pozitif gelişmeler olabilir. Kariyerinde güzel şeyler yaşayabilir. Birlikte sevineceğiniz bir şeyler geliyor gibi sanki 🙂


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs 9.evinize geliyor.

Yolculuklar, seyahatler, tatiller için güzel bir etki.

Uzağınızda olan sevdikleriniz gelebilir ayrıca. Siz de onların yanına gidebilirsiniz.

Terazi burcu da, 9.ev de hukuksal konularla ilgili. Hayatınızda böyle bir resmi süreç, bir dava, bir yasal konu varsa, bu konuda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz Venüs’ün terazi geçişinde.

Akademik konularda iş birlikleri doğabilir ayrıca. 9.ev eğitimin, akademinin evi. Terazi burcu bize koçluk eden kişileri simgeliyor. Üniversite yaşamınızda danışman hocanızla iletişimleriniz olabilir. Güzel paylaşımlarınız olabilir. Venüsyen bir etki alıyorsunuz. Üstelik bu Venüs, terazide, yani kendi evinde, dolayısıyla da güçlü bir Venüs 🙂 Keyifli bir dönem.


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs 8.evinize geliyor.

Borç verdiğiniz paraların gelebileceği, alacaklarınızı tahsil edebileceğiniz, başkalarından gelen maddi kaynaklarla elinizin rahatlayabileceği, şanslı bir zaman.

Şöyle de bir avantajımız var bu transit sürecinde : Venüs, terazi burcunun yöneticisi. Terazi, Venüs’ün kendi evi. O yüzden burada rahat ve güçlü. Dolayısıyla da iyi bir Venüs transiti bu. Olumlu etkilerini kuvvetli şekilde yaşayacağız.

Maddi anlamda bir rahatlama dönemi olabilir sizin için.

Ayrıca eşin/partnerin kazancı konusunda güzel gelişmeler olabilir.

8.ev kaoslarla ilgili bir alan. Şu anda gündeminizde uğraştığınız, çözmeye çalıştığınız şeyler varsa, bu dönemde işiniz kolaylaşabilir. Bir şeyler halloluyor gibi sanki.


Ağustos ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021, Akrep Burcu Ağustos 2021, Yay Burcu Ağustos 2021,

Oğlak Burcu Ağustos 2021, Kova Burcu Ağustos 2021, Balık Burcu Ağustos 2021

Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Merkür Başak Burcunda 12-30 Ağustos 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!