16-22 Ağustos 2021 Astroloji Gündemi

16-22 Ağustos 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Çok hareketli bir haftaya giriyoruz.

Merkür, Mars ile kavuşacak bu hafta. Bu kavuşum Uranüs’ten uyumlu açılar alacak. Venüs’ün de çok güzel açılarını göreceğiz.

Yeni bir şeyler başlıyor. Yeni şeyler oluyor hayatımızda. Yenilikler için harekete geçiyoruz. Değişim yaratıyoruz. Özgürleşiyoruz. Şu ana dek deneyimlemediğimiz şeyleri yapıyoruz.

Özel bir hafta, güzel bir hafta 🙂

Kova burcunun son derecesinde bir dolunay gerçekleşecek ayrıca. 22 Ağustos’ta meydana gelecek bu dolunay. Üst üste ikinci kova dolunayı. Temmuz ayının dolunayı da kova burcundaydı. Bu anlamda özel.

Venüs burç değiştiriyor. Haftanın başında terazi burcuna geçiyor.

Şimdi her bir gelişmeyi detaylandıracağım. Her bir günü anlatacağım.

Başlamadan önce, danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


16-22 Ağustos haftasının başlıca gelişmeleri :

16 Ağustos Pazartesi günü 07:26’da Venüs terazi burcuna, kendi evine geliyor. Çok güzel bir transit bu.

Venüs’ün terazi geçişinin genel etkilerini ve burçlar bazında getirebileceklerini anlattığım yazım burada, tıklayabilirsiniz :

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

22 Ağustos Pazar günü 15:01’de kova burcunun 29 derecesinde bir dolunay meydana geliyor değerli okuyucularım. Kova burcunda üst üste ikinci kez dolunay yaşıyoruz. Temmuz ayında da kova dolunayı yaşamıştık. Dolayısıyla özel bir dolunay bu. 29 derecede olması da önemli. Ayrıca Jüpiter’e yakın bir noktada gerçekleşiyor.

Hafta içinde dolunay yazımı yayınlayacağım inşallah. Geliyor.


16-22 Ağustos haftasının öne çıkan gezegen açıları :

19 Ağustos : Merkür Mars kavuşumu : Merkür 12° Başak, Mars 12° Başak

Yeni girişimler için güzel bir enerji bu. Mars girişimdir. Merkür iletişimdir, görüşmedir, bildirimdir, duyurudur.

İrtibata geçmek istediğimiz kişilerle konuşmak, yazışmak için destekleyici bir zaman. Duyurmak, tanıtmak, göstermek, haberdar etmek istediğimiz işler, projeler için de harika.

Merkür eğitimin gezegenidir ayrıca. Mars ise başlangıçları simgeliyor. Eğitimlere başlamak, bize katkı sağlayacak şeyler öğrenmeye başlamak gibi hediyeleri de olabilir bu vaktin.

Başak burcunda gerçekleşecek bir kavuşum olduğu için, işimizde/hizmet sunduğumuz alanlarda yeniliklere, atılımlara işaret eden bir görünüm.


20 Ağustos : Merkür Uranüs üçgeni : Merkür 14° Başak, Uranüs 14° Boğa

Çok güzel bir üçgen. Doğası birbirine çok benzeyen iki gezegen arasında oluşacak, şahane bir üçgen açı. Uranüs, Merkür’ün üst oktavıdır. Merkür de aklı, zekayı, düşünceyi, zihinsel süreçleri simgeler, Uranüs de.

Bu açı, harika fikirler bulabileceğimizi söylüyor. Yaratıcı, farklı, yenilikçi, sıradışı, orijinal fikirler bulabiliriz. Merkür başak burcunda olduğu için, konularımız için pratik çözümler yaratacak şeyler olabilir bunlar. Çünkü başak sorun çözmekle, fayda yaratmakla ilgili bir burçtur.

İşimizde yeni, farklı, daha önce denemediğimiz şeyler yapabileceğimiz, yeni olana son derece açık bir zaman.

Sürprizli, güzel haberler alabiliriz ayrıca 🙂 Bizi rahatlatacak, sorunlardan özgürleştirecek yeni şeyler, değişimler olabilir. Beklediğimizden de rahat ve güzel olabilir bir şeyler.


20 Ağustos : Güneş Jüpiter karşıtlığı : Güneş 27° Aslan, Jüpiter 27° Kova

Kibirli, egosantrik, fazla özgüvenli, fazla cesaretli sayılabilecek davranışlardan ve bakış açılarından kaçınalım. Yapabileceklerimizi doğru değerlendirmeyip gereğinden büyük işlere girebiliriz. Büyük sözler verebiliriz.

Bunun dışında abartabiliriz bir şeyleri. Güneş aslanda iken alıyor bu karşıtlığı. Aslan burcu gösteriş demektir. Lüks tüketim demektir. Harcamalarımızda da kontrollü olalım sevgili okuyucularım.


22 Ağustos : Mars Uranüs üçgeni : Mars 14° Başak, Uranüs 14° Boğa

Yenilikler için, değişim için harekete geçme zamanı bu !

Mars harekettir, Uranüs ise değişim ! Yeni şeyler başlatmak için harika bir görünüm.

Yapmak istediklerimiz için, yaşam bileşenlerimizde değişim yaratmak için girişimlerde bulunabileceğimiz, hevesle, iştahla, motivasyonla yeni girişimlerde bulunabileceğimiz bir zaman.


22 Ağustos : Venüs Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Venüs 7° Terazi, Kuzey Ay Düğümü 7° İkizler

Kuzey Ay düğümü, hayatın hediyelerini anlatır bize. Kadersel kolaylıkları, kadersel güzellikleri anlatır.

Venüs ise ilişkilerimizi, hayatın keyiflerini, eğlenceyi, mutlulukları, parasal şansları, alışverişleri simgeleyen gezegen.

İlişkiler gezegeni Venüs, terazide iken alıyor bu açıyı. Evlilik yönünde adım atmak, nişan, söz, nikah yapmak için değerlendirilebilecek bir zaman o yüzden. Yeni ilişkiler de başlayabilir. Duyguları ifade etmek, sevgileri söylemek ya da evlenme teklifi yapmak için harika bir zaman 🙂


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

16 Ağustos 2021 Pazartesi

Ay bugün 06:11’e kadar akrep burcunda. 06:04-06:11 arasında boşlukta, 06:11’de yay burcuna geçiyor.

Yay burcu geçişi sebebiyle, uzaklarla, uzaklarda yaşayan sevdiklerimizle ilgili konularda bir şeyler yer alabilir günlük akışımızda. İletişimlerimiz olabilir. Bizden bir şey rica edebilirler. Biz onlardan bir şey isteyebiliriz.

Günün ikinci yarısından başlayarak akşam saatlerinde Ay Merkür karesinin etkisindeyiz. İletişimlerimiz içinde farklı görüşler çatışabilir biraz. İnsan ilişkilerimiz içinde anlaşamadığımız, uzlaşamadığımız noktalar olabilir. Dialogları çok zorlamayalım bu akşam. Haklı çıkmaya çalışmayalım, didişmeyelim. Uyumdan, anlayıştan, hoşgörüden çok şey kazanır insan. Ama kavgadan, çatışmaktan bir şey kazanmaz.

Gece saatlerinde güzel bir açısını görüyoruz zaten Ay’ın. Atmosfer olumlu anlamda değişiyor. Ay Satürn altmışlığı ile günü güzel kapatıyoruz. Olgun bir tavırda olmayı anlatır Satürn. Mantıklı olmayı, iyi seçimler yapabilmeyi anlatır. Güzel bir gece.


17 Ağustos 2021 Salı

Ay yay burcunda ilerlemeye devam ediyor sevgili okuyucularım.

Yabancı diller, yabancı filmler, diziler, başka ülkeler, başka kültürler, yurt dışı bağlantılı konular, şehirler arası konular, uzaklarla irtibatlar, eğitim konuları, hocalarla iletişimler yay burcunun anlattığı şeyler.

Bu yönde şeyler olabilir gün içinde.

Günün ikinci yarısında bir şeyler beklentinin altında kalabilir. ‘Aaa o öyle miymiş ? Ben o şekilde düşünmemiştim’ diyebileceğimiz şeyler olabilir. Bazı şeyleri doğru değerlendirmediğimizi, doğru analiz etmediğimizi fark edebiliriz. Çünkü bir Ay Neptün karesi var. Önemli iletişimler için de bu vakti önermem. Mümkünse pas geçiniz 🙂


18 Ağustos 2021 Çarşamba

Ay 08:57’e kadar yine yay burcunda.

04:42-08:57 arasında boşlukta. Yani yay burcunda iken alacağı bütün açılar tamamlanmış durumda ve açısız ilerliyor. 08:57’de ise oğlak burcuna geçiyor.

Oğlak enerjisinde, disiplinli, bol çalışmalı bir gün 🙂 Görevlerimizin başındayız. Üretiyoruz, çalışıyoruz, düzenliyoruz, denetliyoruz. Oğlak burcu bunları anlatır.

Hayatımızdaki otorite figürleri ile ilgili bir şeyler olabilir ayrıca. Yeni açıklamalar, yeni duyurular da olabilir.

Öğle saatlerinde Ay ve Venüs kare açıda. İlişkiler içinde alınganlıklar olabilir. Niyete bakalım. Kötü bir niyet yoksa, çok derinleştirmeyelim, kişiselleştirmeyelim bir şeyleri.

İş ve otorite konusu ön planda bugün.


19 Ağustos 2021 Perşembe

Ay günün tamamında oğlak burcunda.

Günün ilk yarısı harika görünüyor ! 🙂 Ay, Merkür&Mars kavuşumu ile şahane bir üçgen açıda. Çok güzel girişimlerimiz olabilir. Yeni fikirler, yeni niyetler için harekete geçebiliriz.

Anlaşmalar, görüşmeler, toplantılar, imzalı işler, ticari faaliyetler, otorite bağlantılı konular açısından da çok güzel etkiler alıyoruz. Şanslı bir zaman !

Günün ilk yarısında Ay ve Uranüs üçgen açıda ayrıca. Üçgen açılar en güzel, en uyumlu açılardır. Parasal konularda, işimizle ilgili konularda bir yenilik, bir bereket enerjisi var.

Güzel sürprizlere açık bir zaman 🙂

Akşam saatlerinde de uyumlu bir açısını görüyoruz Ay’ın. Ay Neptün altmışlığı ile huzurlu bir akşamdayız. İçimiz rahat, iç huzurumuz var. İlişkiler içinde destekler var, yardımlaşmalar var, hoşgörü var.

Bugünün açıları şahane görünüyor ! Değerlendirelim 🙂


20 Ağustos 2021 Cuma

Ay 11:48’e kadar oğlak burcunda olmaya devam ediyor.

02:59-11:48 arasında boşlukta, herhangi bir açısı yok. 11:48’te kova burcuna geçiyor.

İlişkilerimiz hareketleniyor. Kalabalıklar içinde yer alabileceğimiz, yeni gruplara dahil olabileceğimiz, takım çalışmalarının gündeme gelebileceği, arkadaşlarımızla iletişimler kurabileceğimiz, sosyal bir gündeyiz. Kova burcunun simgelediği şeyler bunlar.

Akşam saatlerinde şahane açılar var değerli okuyucularım. Ay, Venüs ve Ay düğümleri ile uyumlu açılarda. İlişkiler içinde bir şeylere sevinebiliriz. Dostlarımızdan yana güzel şeyler yaşayabiliriz. Bağlarımızdan, bağlantıda olduğumuz insanlardan faydalar görebiliriz. Aşktan yana da şanslı bir akşam 🙂


 21 Ağustos 2021 Cumartesi

Ay yine kova burcunda. Ay’ın transitleri, ortalama olarak 2,5 gün sürer sevgili okuyucularım.

Günün ilk yarısında Ay, Satürn Uranüs karesini tetikliyor. Kendi içimizde huzursuz hissedebiliriz. Günlük akışta bir şeyler ters gidebilir. Ev içinde bir şeyler kırılabilir, bir şeyler bozulabilir. Rölantide geçirelim bu vakti. Büyük hareketlerden kaçınalım.

Eş zamanlı olarak bir Ay Kiron altmışlığı da görüyoruz. Bu uyumlu bir açı. Ama biz yine de dikkat edelim.

Ayrıca dolunay öncesindeyiz. Pazar günü kova burcunun 29 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek.


22 Ağustos 2021 Pazar

Ay bugün 15:42’ye kadar yine kova burcunda.

Günün ilk yarısında Ay, Jüpiter ile kavuşumda. Şanslı, güzel bir zaman. Önemli konularımız netleşebilir, şekil alabilir.

Dolunay günündeyiz. 15:01’de kova burcunun 29 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

15:01-15:42 arasında Ay boşlukta. 15:42’de balık burcuna geçiyor.

Ay balıkta iken çoğunlukla durmak, dinlenmek, kendimizle kalmak istiyoruz. Tevafuk, zaten Pazar günündeyiz. Eğer mümkünse kendimize vakit ayırmaya çalışalım.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz-23 Ağustos 2021

Merkür Başak Burcunda 12-30 Ağustos 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021


Ağustos ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ağustos 2021, Boğa Burcu Ağustos 2021, İkizler Burcu Ağustos 2021,

Yengeç Burcu Ağustos 2021, Aslan Burcu Ağustos 2021, Başak Burcu Ağustos 2021,

Terazi Burcu Ağustos 2021, Akrep Burcu Ağustos 2021, Yay Burcu Ağustos 2021,

Oğlak Burcu Ağustos 2021, Kova Burcu Ağustos 2021, Balık Burcu Ağustos 2021

Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!