Merkür Akrep Burcunda 6-24 Kasım 2021

Merkür Akrep Burcunda 6-24 Kasım 2021

Merkür 6 Kasım Cumartesi günü 01:34’te akrep burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 24 Kasım’a kadar akrepte olacak.

Merkür düşünme şeklimizi, zihinsel anlamda odağımızı, ne düşündüğümüzü,  nasıl düşündüğümüzü anlatır.

Merkür hangi burçta ise o burç gibi düşünme eğiliminde oluruz. O burcun ana enerjisi hakim olur zihinsel süreçlerimize. O burcun doğasına bürünürüz.

Akrep çok derin bir burç.

Merkür burada iken nasıl bir enerjide olacağız ? Görünenin ötesinde ne olduğunu merak edeceğiz. Görünen ile yetinmeyeceğiz. Daha fazla bilgiye sahip olmak, araştırmak, olayların perde arkasına bakmak isteyeceğiz. Sırlara, gizli olana, işin iç yüzü diyebileceğimiz şeylere merakımız artacak.

Tabii ki her şeyi gördüğümüz, algıladığımız kadar zannetmemek güzel ama merak ve şüphe hali de dengede ve dozunda olmalı.

Akrebin gölgesinde korkular, kuruntular, takıntılar, şüphecilikler vardır.

Kuruntular, gerçeklik payı olmayan şüpheler en başta iç huzurumuzu zedeler. Sonra insan ilişkilerimizi, yaşam bileşenlerimizi..

Bunu yapmamaya çalışalım. Sevgi ve güven enerjisinde kalalım.

Akrep zorlukları dönüştürmeyi, krizlerden güçlenerek çıkmayı simgeleyen bir burç ve zodyakta şifanın evi aslında.

Ruhumuza iyi gelen, gelmeyen şeyleri gözden geçirelim. Derinlerdeki duygusal ihtiyaçlarımızı, neyi neden yaptığımızı, neyi neden istediğimizi fark edelim. Şifa, en başta fark etmekle geliyor. En güzel şekilde değerlendirelim bu dönüşüm etkisini.

Bu dönem için başka nasıl olasılıklar var ?

Akrep parasal konularla, borçlarla, kredilerle, tazminat, sigorta, prim, vergi, muhasebe, denetim gibi konularla da ilgili. İşinizde finansal anlamda, yasal anlamda yapmanız gerekenler bu süreçte karşınıza çıkabilir. Mal paylaşımları yapılabilir. Kredi çekmek isteyenler bunu yapabilirler. Vaktiyle borç verdiğiniz paralar gelebilir. Yasal süreçler içinde olduğunuz ve hakkınızı almaya çalıştığınız para ve mülk konularında yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Burslar, aileden, eşten, başkalarından gelen kaynaklar da yine akrep yönetiminde. Bu açıdan da iyi bir süreç. İhtiyaç duyduğunuz maddi kaynaklar başkalarından gelebilir.

Şimdi Merkür’ün akrep burcu transitinin etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür 8.evinize geliyor.

Bu ev bankacılık işlemleri ile, kredilerle, kredi kartlarıyla, ödemelerle ilgili bir alan. Parasal konular hareketli olacaktır Merkür burada iken. Kredi çekme planı olanlar bu süreçte konuyla ilgili araştırma yapabilirler, bankacılık işlemleri olabilir.

Arkadaş çevrenizde borç alma-borç verme konuları gündeme gelebilir.

Birikimlerinizle ilgili yatırım niyetleriniz olabilir. Öneriler, tavsiyeler alabilirsiniz. Fikir danışabilirsiniz çevrenize. Bir banka hesabı da açabilirsiniz. Bir birikim, maddi güvence amaçlı bir yatırım, bir sigorta başlayabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanında bir Merkür transiti. Evli iseniz evliliğinizle, eşinizle ilgili konular, hayatınızda biri varsa partnerinize dair konular olabilir odağınızda.

İşinizde yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Yeni müşteri bağlantıları doğabilir. Hatta bu ev ortaklıkları ve iş birliklerini de sembolize eder.

İmzalı işleriniz, evrak konularınız, kontratlarınız, imza atacağınız konularınız olabilir Merkür burada iken.

Sahip olduğunuz bağlantılardan, arkadaşlıklarınızdan faydalar bulabileceğiniz bir zaman.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür 6.evinize geliyor.

İş ve iş dışında genel olarak günlük hayatınızı hızlandırabilecek bir transit bu. Çalışmakta iseniz, görevlendirmeler, yapılacak işler, düzenlemeler, sorumluluklar artacaktır. Yeni projeler üretmek, hizmet kalitenizi yukarı taşıyacak şeyler yapmak bu dönemin konuları arasında. 6.ev hizmet etmekle, hizmet sunmakla ilgili bir alan çünkü.

Kişisel yaşamınızda bir gününüzü nasıl geçiriyorsunuz, nasıl besleniyorsunuz, yeterince iyi uyuyor musunuz ? Yaşam kalitenizi besleyecek alışkanlıklarınız ve rutinleriniz var mı ? Buralara bakacaksınız ayrıca bu 6.ev döngüsünde. Bir şeyleri elden geçirip güzel bir düzen oluşturmak için harika bir dönem.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 5.evinize geliyor.

5.ev bebek sahibi olmakla, hamilelikle ilgili. Yakın çevreniz içinde bebek müjdeleri olabilir, güzel haberler alabilirsiniz 🙂 Kendiniz çocuk sahibi olmak istiyorsanız, bu anlamda da şanslı bir zaman.

Çocuklarınız varsa onlar için yeni koşturmalarınız olabilir ayrıca. Araştıracağınız, satın almak isteyeceğiniz şeyler olabilir. Kurslar, eğitimler, etkinlikler, kayıt, başvuru konuları olabilir.

Sanatla bağlantısı olanlar için verimli bir zaman. 5.ev yaratıcılığı, sanatsal yaratımı anlatan bir ev. Güzel fikirlerle güzel şeyler çıkarabilirsiniz ortaya. Bunları duyurmak, tanıtmak için de iyi fırsatlarınız olabilir. Takdir toplayacağınız bir zaman.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 4.evinize geliyor.

Bu yeni transit evinize daha fazla odaklanacağınız bir dönemi anlatıyor. Ev içinde size iyi hissettirmeyen, yeterince konforlu/yeterince huzurlu/yeterince memnun hissettirmeyen şeyleri elden geçirmek, yeni düzenlemeler yapmak, eski eşyaları yenilemek, yaşam alanınızı daha ferah bir hale getirerek enerjinizi yenilemek isteyebilirsiniz.

Mekanın enerjisi çok önemli bir konu hayatımızda. Mekanımızın sembolize ettiği her şey, yaşam bileşenlerimize yansıyor. O yüzden evimizin temiz, düzenli ve iyi bir enerjide olmasına özen gösterelim.

Aile içi konular da öne çıkacaktır Merkür burada iken. Özellikle akrebin temsil ettiği yönde parasal konular, ödemeler, sigorta, maaş bağlanması gibi konular, resmi boyutu olan paralar, başkalarından gelen kaynaklar, alım satım konuları transitin olasılıkları arasında.


Başak ve Yükselen Başak :

Merkür 3.evinize geliyor.

3.ev en temelde iletişimin evi. Yakın çevremizi, arkadaşlarımızı ve de iletişimlerimizi anlatan bir alan. Kardeşler ve akrabalar yine bu evin konusu.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebileceğiniz, birlikte programlar yapabileceğiniz bir dönem 🙂

Kardeşlerinizin hayatını hızlandıracak yeni şeyler olacaktır. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir ayrıca. Onlardan yeni haberler alabilirsiniz.

3.ev internet üzerinden yapılan işlerle, e-ticaretle, online faaliyetlerle, temeli eğitim ve danışmanlık olan/bilgiyi yaymakla ilgili olan işlerle bağlantılı. Bu tür faaliyetleriniz, çalışmalarınız varsa, yeni projeler üretip sunabileceğiniz bir dönem. Hareketli, bereketli bir zaman !


Terazi ve Yükselen Terazi :

Merkür 2.evinize geliyor.

Bu dönemde parasal konular, kazançlarınız, maddi konforunuz, ortaklı para ve mülkleriniz, bireysel kazançlarınız, başkalarından gelen maddi olanaklarınız gibi konularda yeni gelişmeleriniz olabilir.

Düşünüp karara varacağınız, seçim yapacağınız, şekil vereceğiniz konular olabilir. Sürecin ana konusu para diyebilirim.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür 1.evinize geliyor.

İşte bu önemli bir zaman ! İnsan ilişkileriniz, iletişimleriniz açısından dolu dolu, aktif, yoğun bir zaman.

Görüşüyorsunuz, danışıyorsunuz, bağlantılarınızla bir araya geliyorsunuz. Fikir alışverişleri içinde olacağınız, organizasyonlar, programlar yapacağınız, hareketli bir dönem.

Ticari faaliyetler, araçlar, ehliyet konuları, araba alım satım konuları için destekleyici bir zaman ayrıca.

Merkür eğitimi de simgeler. Belki de yeni bir eğitim getirir bu dönem size. Niyetleriniz varsa, adım atınız. Şanslı bir zamandasınız.


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür 12.evinize geliyor.

Merküryen konularda dikkatli olmanız ve beklemeniz gereken bir dönem.

Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler. Buna nikah yapmak da dahil sevgili okuyucularım. Bunu da belirteyim.

Diğer yandan ruhsal anlamda bir şifalanma, bir dinlenme etkisi olacaktır bu süreç sizin için. Spiritüel konular, yaşamınızı iyileştirecek bilgiler çıkacaktır karşınıza. Açık olun. Farkında olun.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür 11.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Merkür’ün geldiği yerde, bilgi akışı hızlanır. Bilgi paylaşımları artar.

Sosyal hayatınızda ve ayrıca işinizde ekip içinde daha çok dialog kuracağınız bir dönem bu.

Yeni ortamlara da girebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Akrep burcu ödemeleri, borçları, alacak verecek konularını simgeler. 11.ev ise arkadaşları. Merkür akrepte iken dostlarınızdan borç alabilirsiniz, onlar sizden destek isteyebilirler. Birbirinize maddi konularda yardımcı olabilirsiniz. Kefil gerektiren konular için de devreye girebilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür 10.evinizde transit etmeye başlıyor.

Biraz yoğun geçebilir bu dönem çalışanlar için. İş hayatınızda aktif, yoğun, bol iletişimli bir zaman.

Bunun dışında resmi evrak işleri, yasal işlemler, başvurular, kayıtlar gündeme gelebilir çeşitli konular üzerinden. Bu bir akrep transiti olduğu için, özellikle parasal konularda evrak işleriniz olabilir. Örneğin emeklilik için, bir maaşın bağlanması için, bir tazminatı almak için, yasal olarak hakkınız olan bir ödemeyi almak için.

Bankacılık işlemleriniz de olabilir. Kredi çekmek isteyenler, başvurularını yapabilirler.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 9.evinize geliyor.

Üniversitede olanlar, eğitim hayatı olanlar, akademik çalışmaları olanlar için hızlı bir dönem. Hem çalışmalar hızlanır, hem de iletişimler artar, hocalarınızla haberleşmeleriniz olur.

Şehir dışında ya da başka ülkede yaşayan yakınlarınızla aranızda parasal işlemler, para transferleri, bankacılık işlemleriniz olabilir. Çünkü 9.ev yay burcunun evi ve başka şehirleri/ülkeleri simgeliyor. Akrep ise parasal konuları 🙂


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2021

Mars Akrep Burcunda 30 Ekim-13 Aralık 2021


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021, Kova Burcu Kasım 2021, Balık Burcu Kasım 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!