Yay Burcu Kasım 2021

Yay Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Kasım için ayın transitlerine ve Ay döngülerine bakalım bu yazımda.

Bu ay gökyüzünde hangi gezegen nerede, kaçıncı evinizde ? Nasıl olasılıkları anlatıyorlar sizin için ? Hepsini konuşalım.


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 12.evinizde.

Derin bir dönem bu sizin için. Duygusal anlamda derinlikli bir içe dönüş zamanı. 12.ev ruhsal konuları anlatıyor. Hissettiklerimiz, psikolojimiz, duygularımız, iç dünyamızda neler yaşadığımız bu evle ilgili. Akrep ise güçlenmek demek. Küllerinden doğmak, deri değiştirmek, yenilenmek demek.

Ruhsal anlamda eğer yorucu zamanlardan, yıpratıcı durumlardan geçtiyseniz, bu akrep döngüsü sizin için bir iyileşme zamanı olabilir. Şifanıza ve dönüşümünüze vesile olacak, size iyi gelecek araçlar/aracılar karşınıza çıkabilir.

Fiziksek sağlık sorunları olanlar için de destekleyici bir Güneş transiti.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

Her tür konuda olabilecek başlangıçlarla ilgilidir bu ev. Sizin zamanınız bu. Güneş sizi parlatacak burada iken. Hem iş hayatınızda, hem sosyal hayatınızda, kişisel hedeflerinizde kullanın bu güçlü etkiyi.

Bir güçlenme dönemi olur bu sizin için. Çekidüzen vermek, şekil vermek, iyileştirmek, düzenlemek, güçlendirmek istediğiniz konular için destekleyici bir zaman. Beklediğiniz, ertelediğiniz planlar için aksiyon alabilirsiniz. Hayatınız hareketleniyor.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 11.evinizde.

Yeni tanıyacağınız insanların, grupların içinde, bol bol iletişim halinde olabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 12.evinize geliyor.

Merküryen konularda dikkatli olmanız ve beklemeniz gereken bir dönem.

Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler. Buna nikah yapmak da dahil sevgili okuyucularım. Bunu da belirteyim.

Diğer yandan ruhsal anlamda bir şifalanma, bir dinlenme etkisi olacaktır bu süreç sizin için. Spiritüel konular, yaşamınızı iyileştirecek bilgiler çıkacaktır karşınıza. Açık olun. Farkında olun.

24 Kasım’da bu kez yay burcuna geliyor Merkür. Bu transit ile 1.evinize geliyor.

Yoğun bir iletişim trafiği getiriyor size. Diğer zamanlardan daha fazla iletişim kuracağınız, mesajlaşacağınız, haberleşeceğiniz bir dönem bu. Bildirimler, duyurular, haberler gelebilir. Beklediğiniz konular sonuçlanabilir. Evrak işleriniz olabilir.

Merkür de, yay burcu da eğitimi simgeler. Bir eğitim alabilirsiniz. Bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz.

Uzaklarla, başka şehir ve ülkelerle irtibatlar da olur muhtemelen, bu bir yay geçişi olduğu için.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 1.evinizde.

İşte bu epey güzel ! 🙂 1.evimizden geçen gezegen nasıl bir gezegen ise, nasıl konuları anlatıyorsa, günlük hayatımızda etkisini yoğun şekilde görürüz. Güncel konularımızı, düşüncelerimizi, niyetlerimizi, başlangıçlarımızı, adım attığımız şeyleri anlatır 1.ev.

Aşk, ilişkiler, sevgi, uyum, güzellikler, yardımlar, jestler, sevgiyle yapılan şeyler Venüsyen şeylerdir. Hem ikili ilişkiler, hem sosyal ilişkiler içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz bu dönemde.

Aşkta yeni kıpırtılar olabilir 🙂 Sizin için özel biri varsa, paylaştıklarınız artabilir. İlişkiniz kuvvetlenebilir.

Daha şık olmak isteyebilirsiniz Venüs 1.evinizde iken. Gardrobunuzu yenileyebilirsiniz. Güzel alışverişleriniz olabilir.

Sanatta yeni başlangıçlarınız olabilir. Sanatsal alanda aktif iseniz, şahane üretimleriniz olabilir Venüsyen bu döngüde.

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor.

Bu ev paranın evi.

Parasal alana gelen bir Venüs, güzel kazançlar getirebilir size. Maddi kaynaklarınızdan, birikimlerinizden, yatırımlardan yana güzel şeyler olabilir.

Oğlak burcu işi, disiplini, üretmeyi, istikrarı, çabayı, emeği anlatan bir burç. İşinizi ve kazançlarınızı büyütmek için daha sistematik, daha disiplinli çalışabileceğiniz, projeler üretebileceğiniz bir dönem bu. Oğlak burcu devleti de simgeler. Devlet bağlantılı parasal konular da hareketleniyor.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte. 12.evinizde. Önemli bir yerde.

Spiritüel alanlarda yeni adımlarınız olabilir. Hayatınızı iyileştirecek, duygu dünyanızda değişimler yaratacak spiritüel öğretiler eklenebilir hayatınıza. Bu yönde ilgi duyduğunuz konular varsa, onlarla daha yakından bağ kurmak, bilginizi derinleştirmek, o şeyi hayatınızın bir parçası haline getirmek isteyebilirsiniz.

Sağlık konusunda fiziksel ya da ruhsal anlamda bir sorun varsa, bunun çözümü için gerekli olan şeyler başlayabilir Mars ile.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

12.ev şifadır, şifalanmaktır, iyileşmektir. Fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorununuz varsa ya da bir yakınınızın böyle bir konusu varsa, bir sağlık gündeminiz, sağlık çabanız varsa, bir açılım, bir çözüm yaşayabileceğiniz bir zaman.

Hesapta olmayan bir şeyler de gündeminize yerleşebilir. Çünkü bu yeniayda Uranüs etkisi var.

Beklenmedik bir gündem meşgul edebilir sizi. Biraz uğraştırabilir. Akrep yeniayı olması sebebiyle parasal konular da olası. Ama değişim yaratacak, çözüm yaratacak adımlarınız olacaktır.

İç dünyanızda, ruhunuzda kıpır kıpır bir yenilenme hali var ayrıca. Ferahlık var. Uranüs etkisiyle aniden gelebilecek farkındalıklar var 🙂 Ruhsal alanda özgürleşmeler var. 12.ev yeniayı olması itibariyle, spiritüel konularda başlangıçlar da mümkün.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

6.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

İşimiz, çalışma hayatımıza dair konular, çalışma düzenimiz, görev tanımımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız bu evle ilgili. Tutulma ile biten, tamamlanan, neticelenen konular olabilir. Bir görevi yapıp bitirebilirsiniz. Günlük rutinlerinizden, gündelik yaşamınızdan çıkacak olan bir şey olabilir.

İş arkadaşlarınızla ilgili netleşen şeyler olabilir. Ekipten ayrılanlar olabilir. Böyle ihtimaller de var.

İş ortamında iletişimlerde, daha kontrollü olmanızı önereceğim. Dolunay duygularımızı yükselten bir etki çünkü. Dolunay vakitlerinde duyguları daha büyük yaşıyoruz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Harika bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, keyif, neşe ve bereket diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!