Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2021

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2021

Güneş 23 Ekim Cumartesi günü 07:51’de akrep burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu yeni transit 22 Kasım tarihine kadar sürecek.

Akrep burcu olanların doğum gününü kutluyorum ! Güzel bir yaş diliyorum 🙂 Güneş sizin zamanınızı başlatıyor sevgili akrepler 🙂

Güneş transitleri, söz konusu 1 aylık döngü içerisinde nelerle meşgul olabileceğimiz konusunda ipuçları veriyor olması itibariyle bizim için oldukça önemli. Günlük hayatımızda hızlı şekilde yansımalarını görürüz Güneş geçişlerinin.

Güneş hangi burçtan geçmekte ise o burcun sembolize ettiği temalar, o dönemde daha belirgin olur yaşamımızda. Ağırlıklı olarak, o konularla meşgul oluruz. O konular bir şekilde gündeme gelir.

Peki Güneş akrep burcunda ilerlerken neler olabilir ? Nasıl ihtimaller var ?

Akrep burcu parasal konularla ilgilidir. Ama bireysel kazançlardan ziyade çalışmadan elde edilen, başkalarından gelen maddi kaynaklar, örneğin aileden ya da eşten gelen paralar, bunun dışında burslar, krediler, prim, ek kaynaklar, miraslar, ortaklı kazançlar akrep burcu sembolizmindedir. Güneş bu konularda gündemler getirebilir bize akrepte iken.

Ödemeler, para çıkışları, alım satım konuları yine akrep burcunun simgelediği şeyler arasında.

O yüzden Güneş’in akrepte olduğu bu dönem borçları ödeme, birikmiş ve beklemede olan parasal konuları temizleme, alacak-verecek dengesini gözden geçirme zamanı olacaktır bizler için.

Parayı nasıl harcadığımıza bakacağız ayrıca bu dönemde. Kredi kartına yükleniyorsak, belki artık nakit para harcamaya karar vereceğiz. Belki birikimlerimizi artırmak için yeni bir şeyler yapacağız. Yatırımlarımızı ve maddi güvence konularımızı gözden geçireceğiz. Bu konular için girişimlerimiz olacak. Yeni kararlarımız olacak.

Akrep burcu muhasebe ile ilgili bir burç. Dolayısıyla muhasebecilik işlemleri, bankacılık işlemleri öne çıkacaktır bu döngüde. Kredi çekmek isteyenler, kredi kartı almak isteyenler, yeni bir hesap açmak isteyenler bu tür işlerini yapabilirler akrep geçişinde.

Parasal konular dışında, işin bir de ruhsal tarafı var. Akrep, ruhsal derinliği güçlü bir burç.

Zodyakta şifayı simgeler akrep. Dönüşümle gelen şifanın, küllerinden doğmanın, zorlukların ardından güçlenerek doğrulmanın, derinleşmenin, ehlileşmenin, iyileşmenin burcudur.

O yüzden hayatla olan ilişkimizde deneyimlerin bize söylemeye çalıştıklarını idrak etmek, dönüşmek, bireysel gücü fark etmek, yenilenmek yönünde hediyeleri olacaktır bu döngünün bize.

Güneş akrepten geçerken, geçmişte bizi incitmiş olan şeylerin aslında bize ne kadar hizmet ettiğini fark edebiliriz. Yaşananların içindeki hayırları görebiliriz. Hatta ‘İyi ki, iyi ki öyle olmuş’ diyebiliriz.

Transiti bir cümle ile özetleyecek olursam, Güneş’in akrepte olacağı bu dönemi hem ruhsal, hem de parasal konularda bir muhasebe zamanı olarak tarif edebilirim 🙂

Hadi şimdi sürecin burçlar bazında neler getirebileceğine bakalım.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş 8.evinize geliyor.

Parasal konular, krediler, bankacılık işlemleri, kredi kartı harcamaları, ödemeler, alacaklar bu evle ilgili. Vergi, sigorta, prim gibi konular, mali işler yine bu evin konusu.

Güneş burada iken saymış aldığım bu temalarda gündemleriniz olabilir. Ağırlıklı olarak parasal konularla meşgul olabilirsiniz.

Beklediğiniz alacaklarınız elinize geçebilir. Ödemelerinizi yapabilirsiniz. Biten, küçülen borçlar olabilir.

Bunun dışında kredi çekme planı olanlar, bu yönde adım atabilirler.

Mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımı gibi konuları olanlar bu işleri ele alabilir, konulara şekil verebilirler.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 23 Ekim’de 7.evinize geliyor.

Evlilik, ikili ilişkiler, iş ortaklıkları, imzalı işler bu evin konusu. Eşinizle/partnerinizle ilgili konular ön planda olabilir bu dönemde. Akrep burcu parasal konularla, birikimlerle, yatırımlarla, ödemelerle ilgili bir burç. Özellikle eşin/partneri geliri, ödemeleri, maddi çerçevede yapmak istedikleri, kredi çekmek, vb planları konu olabilir.

Hayatınızda size yol gösteren, yolunuza eşlik eden kişiler, rehberleriniz, danıştığınız kişiler, hocalarınız yine bu evin konusu. Onlarla ilgili gelişmeleriniz olabilir. Bir yandan Merkür retroda olduğundan, geçmişten birileri ile yeniden irtibat doğabilir. Daha önce danışmanlık ya da eğitim aldığınız kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Güneş 6.evinize geliyor akrep transiti ile.

İş hayatınız, iş ve iş dışında günlük düzeniniz, düzenli olarak yaptığınız şeyler bu evle ilgili. Güneş’in bu alana gelişi ile gündelik yaşamınızda bir hareketlilik başlayacaktır. Bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bir şeyi rutin olarak yapmaya başlayabilirsiniz.

İş düzeninizde değişimler olabilir. İş aramakta iseniz, güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Sağlık kontrolleriniz, muayene, tahlil işleriniz olabilir eğer doktora görünmek istediğiniz bir konu varsa.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 5.evinize geliyor.

Çocukları olanlar için özellikle onlarla ilgili konuların öne çıkacağı bir süreç diyebilirim. Çocuklarınız için yapmanız gereken şeyler artabilir. Düzene koymanız gereken şeyler olabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa onların yeni kararları, yeni girişimleri, başlangıçları olabilir bu dönemde.

Sanatla daha yakından bağ kurmak, yeni hobiler edinmek, hayatınızı yeni meşguliyetler, kurslar, eğitimler ile renklendirmek isteyebilirsiniz ayrıca bu dönemde. Bunlar da 5.ev temasıdır.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 4.evinize geliyor.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkacaktır bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler. Ev sahibiniz varsa, onunla iletişimleriniz artabilir.

Aile içinde parasal konular da gündeme gelebilir. Çünkü 4.ev aileyi, akrep burcu ise parayı simgeler. Borç alma verme konuları, ödemeler, kredi, kredi kartı konularınız olabilir. Birbirinize destek olabilirsiniz. Aile bütçesi ve anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir. 


Başak ve Yükselen Başak : 

3.evinize geliyor Güneş.

İletişim alanına Güneş’in gelişi yaşam temponuzu yükseltecektir. Haberleşmelerinizin, yazışmalarınızın, görüşmelerinizin artacağı bir dönem bu. İnsan ilişkileriniz hareketleniyor. Şehrin içinde bir yerlere geliş gidişler başlıyor. Yeni fikirleriniz, niyetleriniz, planlarınız da olacaktır Güneş burada iken.

Kardeşleriniz, akrabalarınız, yakın çevreniz, günlük hayatınızın bir parçası olan kişiler, komşularınız bu evin konusu. Kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz, akrabalarınızla irtibatlarınızın artabileceği bir dönem bu. Yeni komşular da gelebilir yakınınıza.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Güneş 2.evinize geliyor.

Maddi konularda destekleyici bir zaman başlıyor. Kazancınızı büyütecek yeni gelişmeler olabilir. Sizin bu yönde atılımlarınız olabilir. Elinize bir süredir beklediğiniz paralar geçebilir.

Eşten, aileden, başka kaynaklardan gelir akışları olabilir.

Yatırımlarınız olabilir bu dönemde. Kendinize bir birikim hesabı açabilirsiniz. Mülklerinizle ilgili konularınız olabilir.

Ağırlıklı olarak parasal gündemleri anlatıyor bu geçiş sizin için.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş 1.evinize geliyor.

Yıl içinde Güneş’in 1.evimizden geçtiği zamanlar özeldir bizim için. Çünkü önemli bir yenilenme ve başlangıç dönemidir bu. Güneş ile ruh halimiz değişir. Motivasyonumuz yükselir. Gücümüzü toplarız. Yeni hedefler koyarız kendimiz için. Yaşamımızı güzelleştirmek, daha iyi hale getirmek için aldığımız kararlar olur. Attığımız adımlar olur.

Bu da sizin için öyle bir zaman. Pek çok konuda yeni girişimlerinizin olabileceği bir Güneş transiti. Yeni sayfalar açılıyor.


Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş 12.evinize geliyor.

Derin bir dönem bu sizin için. Duygusal anlamda derinlikli bir içe dönüş zamanı. 12.ev ruhsal konuları anlatıyor. Hissettiklerimiz, psikolojimiz, duygularımız, iç dünyamızda neler yaşadığımız bu evle ilgili. Akrep ise güçlenmek demek. Küllerinden doğmak, deri değiştirmek, yenilenmek demek.

Ruhsal anlamda eğer yorucu zamanlardan, yıpratıcı durumlardan geçtiyseniz, bu akrep döngüsü sizin için bir iyileşme zamanı olabilir. Şifanıza ve dönüşümünüze vesile olacak, size iyi gelecek araçlar/aracılar karşınıza çıkabilir.

Fiziksek sağlık sorunları olanlar için de destekleyici bir Güneş transiti.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş bu transit ile 11.evinize geliyor.

Bu ev dostluklarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal hareketliliğimizi, insan ilişkilerimizi, ekip çalışmalarını, grupları, kalabalıkları simgeliyor.

Arkadaşlarınızla daha sık görüşebileceğiniz, birlikte yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirebileceğiniz bir dönem bu sizin için.

Dostlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Akrep burcu parasal konularla, borç/alacak/verecek gibi konularla ilgili. Bir arkadaşınıza borç verebilirsiniz ya da siz borç alabilirsiniz. Bir işlem için, bir kredi için kefil gerekiyorsa, birbirinize kefil olabilirsiniz.

Planlarımız, hedeflerimiz, mesleki kazanımlarımız, projelerimiz bu evle bağlantılı yine. İşinizde ya da kişisel yaşamınızda yükseltmek, güçlendirmek istediğiniz için şeyler yeni fikirlerle harekete geçebileceğiniz bir zamanda olacaksınız Güneş burada iken.


Kova ve Yükselen Kova :

Güneş 10.evinize geliyor akrep transiti ile.

Devlet bağlantılı parasal konular, sigorta, emeklilik, prim ya da tazminat, mal paylaşımları, vb konularınız olabilir Güneş burada iken. Çünkü akrep bu tür parasal konuları, 10.ev ise devlet bağlantılı konuları simgeler. Böyle gündemleriniz varsa, bu konularda yeni gelişmeler olabilir. Beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir.

Bir paranızı, bir alacağınızı tahsil etmek için yapacağınız işlemler olabilir.

Miras, nafaka, ortak mülklerin paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar, netice elde edebilirler.

İşinizde yoğun bir dönem olabilir bu ayrıca. Çünkü 10.ev kariyer alanıdır. Otoritenin beklentilerini, taleplerini sembolize eder. Yeni görevler de üstlenebilirsiniz. Yetki ve sorumluluk alanınız büyütülebilir.


Balık ve Yükselen Balık : 

Güneş 9.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Yurt dışında ya da başka şehirlerde yakınlarınız varsa, onlar gelebilirler. Siz onlara gidebilirsiniz. Haberleşmeleriniz artabilir. Uzaklarla bağlantı kurmayı anlatır çünkü bu ev.

Seyahatleriniz olabilir. Aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir.

Okul hayatı olanlar için yoğun bir dönem diyebilirim 🙂 Okul, eğitim, akademi temaları bu ev kapsamında. Akademik çalışmaları olanlar için parlak bir dönem. Teziniz, yazmakta olduğunuz bir makaleniz varsa, konu ilerleyebilir. Tıkanmış noktalar çözülebilir.

Hukuksal konular yine bir 9.ev teması. Bir davanız varsa, bu alanda bir netice alabilirsiniz ya da süreciniz içinde istediğiniz yönde gelişmeler olabilir. Özellikle parayla ve mülklerle ilgili yasal konularınız varsa (miras, nafaka, mal paylaşımı, tazminat, vergi, sigorta vb gibi) bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunlar akrep burcu ile ilgili çünkü.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Venüs Yay Burcunda 7 Ekim-5 Kasım 2021

Mars Terazi Burcunda 15 Eylül-30 Ekim 2021


Ekim ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ekim 2021Boğa Burcu Ekim 2021İkizler Burcu Ekim 2021,

Yengeç Burcu Ekim 2021Aslan Burcu Ekim 2021Başak Burcu Ekim 2021,

Terazi Burcu Ekim 2021Akrep Burcu Ekim 2021, Yay Burcu Ekim 2021,

Oğlak Burcu Ekim 2021, Kova Burcu Ekim 2021, Balık Burcu Ekim 2021

Bir başka yazıda görüşmek üzere, sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!