Boğa Burcu Kasım 2021

Boğa Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Yılın sonuna doğru yaklaşıyoruz. Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanıyoruz.

Bakalım Kasım ayında gökyüzünde neler olacak ? Gezegenler neler söylüyor ? Sizin için nasıl ihtimaller var ? Ayın transitleri ve Ay döngüleri neler getirebilir size ? Bu yazımda etraflıca anlatacağım şimdi.

Bu arada Kasım, bir tutulma ayı. Boğa burcunda dolunay ile birlikte bir Ay tutulması gerçekleşecek.

Hepsini konuşacağız.


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 7.evinizde.

Evlilik, ikili ilişkiler, iş ortaklıkları, imzalı işler bu evin konusu. Eşinizle/partnerinizle ilgili konular ön planda olabilir bu dönemde. Akrep burcu parasal konularla, birikimlerle, yatırımlarla, ödemelerle ilgili bir burç. Özellikle eşin/partneri geliri, ödemeleri, maddi çerçevede yapmak istedikleri, kredi çekmek, vb planları konu olabilir.

Hayatınızda size yol gösteren, yolunuza eşlik eden kişiler, rehberleriniz, danıştığınız kişiler, hocalarınız yine bu evin konusu. Onlarla ilgili gelişmeleriniz olabilir. Bir yandan Merkür retroda olduğundan, geçmişten birileri ile yeniden irtibat doğabilir. Daha önce danışmanlık ya da eğitim aldığınız kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

Parasal konular daha fazla gündeminizde yer alabilir bu süreçte.

Ödemeler, borçlar, krediler, kredi kartları, alacaklar, yasal boyutu olan paralar, miras, mal paylaşımları, nafaka, tazminat vergi, sigorta, prim, muhasebecilik işlemleri, bankacılık işlemleri bu evin temaları arasında.

Bu konularda meşguliyetleriniz, planlarınız, gündemleriniz varsa konular ilerleyebilir. Yeni gelişmeler olabilir. İstediğiniz adımları atabilirsiniz. Beklediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Yay burcu hukuk temasını kapsar. Özellikle resmi boyutu olan ödemeler ve parasal konular yer alabilir gündeminizde.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 6.evinizde.

İşiniz, günlük sorumluluklarınız, gündelik yaşam temponuz açısından hareketli, bol iletişimli bir zaman.

İş birlikleri, destekler, yardımlar olabilir insan ilişkilerinizde. Başkaları ile birlikte yapmayı seçeceğiniz şeyler olabilir.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanında bir Merkür transiti. Evli iseniz evliliğinizle, eşinizle ilgili konular, hayatınızda biri varsa partnerinize dair konular olabilir odağınızda.

İşinizde yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Yeni müşteri bağlantıları doğabilir. Hatta bu ev ortaklıkları ve iş birliklerini de sembolize eder.

İmzalı işleriniz, evrak konularınız, kontratlarınız, imza atacağınız konularınız olabilir Merkür burada iken.

Sahip olduğunuz bağlantılardan, arkadaşlıklarınızdan faydalar bulabileceğiniz bir zaman.

24 Kasım’da bu kez yay burcuna geliyor Merkür. Bu transit ile 8.evinize geliyor.

Uzaklarla ilgili konular, seyahatler gündeme gelebilir yay etkisiyle bu dönemde. Başka şehirlerde ve ülkelerde yaşayan sevdiklerinizle, yakınlarınızla ya da işinizde müşterilerinizle para transferleriniz olabilir. Ülkeler arası para gönderme konularınız olabilir. 8.ev para alışverişleri ve ödemelerle ile ilgili çünkü.

Miras, mal paylaşımı, nafaka, tazminat, sigorta, vb konularda hakkınızı aradığınız yasal bir süreciniz varsa, yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz bir zamandasınız.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 8.evinizde.

Maddi anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyorsanız, ödemeler üst üste geldiyse, bir şeyler biriktiyse buralarda açılımlar, ferahlıklar yaşayabilirsiniz Venüs geçişi ile. Venüs’ün geçtiği yerde işler kolaylaşır.

Yurt dışı bağlantılı ticari işleriniz, alışverişleriniz, gümrük konularınız varsa buralarda güzel gelişmeler olabilir. Başka şehirlerde/ülkelerde yaşayan yakınlarınızla para alışverişleriniz olabilir. Para transferleri yapabilirsiniz. Çünkü yay uzakları, akrep ise parasal konuları anlatıyor.

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. Ay boyunca oğlakta olacak. Aralık ayında da oğlak burcunda göreceğiz Venüs’ü.

Normalden uzun sürecek bir Venüs transiti bu. Çünkü Venüs, Aralık ayında oğlakta retrosuna başlayacak. Bir retro süreci yaşanacak oğlakta.

Bu ay 5 Kasım sonrasında Venüs oğlakta, 9.evinizde ve ileri hareketinde.

İşinizde yurt dışı bağlantılı konular ya da şehirler arası bağlantılar gündeme gelebilir. Uluslararası ya da şehirler arası ticari faaliyetleri olanlar için bereketli bir zaman. Bir şeyler düşündüğünüzden daha kolay olabilir hatta.

Uzaklarla ilgili devlet bağlantılı konular, resmi işlemler için de destekleyici bir zaman. Örneğin vize başvurusu gibi.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte.

7.evinizde ilerliyor.

Evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, onunla ilgili konuların sizi biraz daha fazla meşgul edebileceği bir zaman. Partnerinize yardım etmeniz, desteğinizi ve katkınızı sunmanız gereken şeyler olabilir.

Mars mücadeleyi, çabayı, anlaşmazlıkları, kızgınlıkları simgeleyen bir gezegen. Tartışmalara da açık bir zaman  o yüzden. İlişkiniz içinde uyumlanamadığınız noktalar, çeşitli deneyimlerle daha görünür olabilir gözünüze.

Partnerinizle ilgili parasal konular, ödemeler, krediler, alım satım konuları  da gündeme gelebilir.

İşinizde ya da kişisel yaşamınızda, belki sporda, belki sanatta birlikte hareket ettiğiniz kişilerle yeni girişimleriniz de olabilir bu Mars enerjisiyle. Çünkü Mars başlangıç ve girişimleri simgeler. 7.ev ise yolu birlikte yürüdüğümüz kişileri.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

7.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Evliliğinizle, eşinizle, partnerinizle ilgili konular gündeminizde olabilir yeniayın yakınındaki günlerde. Partnerinizin bir başlangıcı olabilir. Bu bir akrep yeniayı olduğu için özellikle parasal konularda, yatırım, birikim, alım satım, vergi, kredi, sigorta vb konular olasılıklar arasında.

Eş ile ilgili bir maaşın bağlanması, emeklilik, vb konular da gerçekleşebilir, şayet bu yönde bekleyişleriniz varsa.

Bir süredir elinizden çıkarmak istediğiniz satışını yapmak istediğiniz mülkler açısından uygun bir zaman. Beklemede olan maddi konularda açılımlar olabilir.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

1.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Siz bu tutulmanın ev sahibisiniz. Boğa burcunda gerçekleşen bir tutulma.

Önemli bir bitiş, bir tamamlanma, büyük bir sonuç, büyük bir netice, kararlarınıza şekil verecek önemli bir farkındalık olabilir bu tutulmanın size getirisi.

Bir hazırlık tamamlanabilir. Bir bekleyiş sonlanabilir. Bir belirsizliği sonlandıracak önemli bir seçiminiz ve kararınız olabilir tutulmaya yakın günlerde. Kafa karışıklığı yaşadığınız durumlar içinde netlik kazanabilirsiniz. Ama bu süreçlerin içinden geçerken, duygusal anlamda dengenizi koruyamadığınız zamanlar olabilir tabii. Sular bulanabilir biraz. Ama illa ki durulacaktır. Önce üzülseniz ya da kızsanız bile, ‘İyi ki böyle oldu’ diyeceğiniz şeyler olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!