Terazi Burcu Kasım 2021

Terazi Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Kasım ayını anlatmaya geldim bu kez.

Bakalım bu ay gökyüzünde neler oluyor ? Gezegenler hangi burçlarda transit ediyorlar ? Hangi evlerinizden geçiyorlar ? Yeniay ve dolunay nerede gerçekleşiyor ve bunların size nasıl yansımaları olabilir ?

Güneş transiti ile başlayalım her zaman olduğu gibi.


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 2.evinizde.

Maddi konularda destekleyici bir zaman başlıyor. Kazancınızı büyütecek yeni gelişmeler olabilir. Sizin bu yönde atılımlarınız olabilir. Elinize bir süredir beklediğiniz paralar geçebilir.

Eşten, aileden, başka kaynaklardan gelir akışları olabilir.

Yatırımlarınız olabilir bu dönemde. Kendinize bir birikim hesabı açabilirsiniz. Mülklerinizle ilgili konularınız olabilir.

Ağırlıklı olarak parasal gündemleri anlatıyor bu geçiş sizin için.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

Yakın çevreniz diyebileceğimiz kişilerle güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman. İletişimler, sahip olduğunuz bağlantılar aracılığı ile konularınız çözüm bulabilir. Çevrenizden yardım alabilirsiniz.

Başka şehirlerle, başka ülkelerle iletişimlerin, irtibatların doğabileceği bir dönem ayrıca. Çünkü yay burcu uzakları simgeler. 3.ev ise iletişimi.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla, muhitinizle, mahallenizle, apartmanınızla, komşularınızla ilgili konularınız olabilir ayrıca Güneş burada iken. 3.ev bu kişileri temsil ediyor.

Uluslararası platformlar, medya, sosyal medya, basın, yayıncılık faaliyetleri yay burcu ile ilgili. 3.ev ise bilgiyi yaymakla, içerik üretmekle ilgili bir alan. Dolayısıyla bir platformda yazıp çizmeye, bilgilerinizi paylaşmaya başlayabileceğiniz bir dönem bu.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 1.evinizde.

İletişimler, görüşmeler artmış olabilir Merkür burada iken. Toplantılarınız, önemli irtibatlarınız, mülakatlarınız olmuş olabilir. Haberleşmeler açısından aktif, hareketli bir zaman yaşamış olabilirsiniz. Yeni kararlar, yeni fikirler, yeni projeler, yeni bağlantılar doğmuş olabilir. Transitin küçük bir bölümü kaldı.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 2.evinize geliyor.

Bu dönemde parasal konular, kazançlarınız, maddi konforunuz, ortaklı para ve mülkleriniz, bireysel kazançlarınız, başkalarından gelen maddi olanaklarınız gibi konularda yeni gelişmeleriniz olabilir. Düşünüp karara varacağınız, seçim yapacağınız, şekil vereceğiniz konular olabilir. Sürecin ana konusu para diyebilirim.

24 Kasım’da bu kez yay burcuna geliyor Merkür. Bu transit ile 3.evinize geliyor.

3.evin temsil ettiği kişiler üzerinden yay temalarının hareketlenebileceği bir dönem bu. Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakın arkadaşlar 3.ev kişileri arasında.

Yay burcu ise eğitim demek, yüksek öğrenim demek, uzaklar demek, yolculuklar demek, yurt dışı bağlantılı konular demek. Bu konularda iletişimleriniz olacaktır. Alacağınız haberler olacaktır. Merkür ve 3.ev bilgi toplamayı simgeler ayrıca. Bu konularda planlarınız varsa, internet üzerinden bol bol araştırma yapabileceğiniz, çevrenize danışıp tavsiyeler alabileceğiniz bir zaman.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 3.evinizde.

Çok renkli bir dönem olabilir bu sizin için 🙂 Çünkü 3.ev iletişimlerimizi, yakın çevremizi, arkadaşlarımızı, şehrin içindeki hareketliliğimizi, eğitimlerimizi, kurs ortamlarımızı simgeliyor.

Geziler, keşifler, kitap alışverişleri, entelektüel aktiviteler 3.evin anlattığı şeyler.

Venüs geliyor böyle bir alana. Bu da bize saydığım konularda güzel gelişmelerinizin olabileceğini söylüyor.

İletişimleriniz artabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Eğitimlere katılabilirsiniz. Bilgi birikiminizi kuvvetlendirecek yönde başlangıçlarınız olabilir.

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. 4.evinize geliyor.

Aileniz, yuvanız, aile bireyleri, eviniz, evinizi ilgilendiren konular bu evle ilgili.

Venüs ise Jüpiter’den sonra ikinci iyicil gezegen. Bu transit ile ev ve aile konusunda değişen, güzelleşen bir şeyler olacaktır. Ailenizle anlaşmazlıklarınız olduysa, uzlaşabileceğiniz orta noktalar bulabilirsiniz.

Eviniz için yapmak istediğiniz alışverişler, eşya değişiklikleri, dekorasyon planlarınız için de çok güzel bir dönem.

Aile kökleri, aile büyükleri, ebeveynlerle ilgili konularda bir süredir sorun teşkil etmiş olan durumlar çözülebilir. Bir şeyler düşündüğünüzden daha kolay gerçekleşebilir hatta. Böyle bir Venüs transiti sizin için 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte. 2.evinizde.

Parasal alan hareketli. Başka zamanlara kıyasla daha çok kazanabilirsiniz. Gelirinizi artıracak yönde atılımlarınız olabilir.

Maddi çerçevenize şekil vermek, maddi güvencenizi güçlendirmek için planlarınız olabilir. Borçlarınız varsa küçültebilirsiniz. Bütünüyle bitirebilirsiniz.

Önemli alışverişleriniz olabilir. Büyük alım satım konularınız olabilir. Mal paylaşımları varsa güncel çerçevenizde, bunlar gerçekleşebilir. Maddi konulara taşıyor odağınızı Mars.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

2.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Şu an için ihtiyaçlarınızı başkalarından gelen maddi kaynaklarınız ile karşılıyorsanız, bundan sonrası için kendi paranızı kazanmak isteyebilirsiniz. Bu yönde harekete geçebilirsiniz.

Maddi anlamda ‘Artık bu böyle olmamalı. Bunu çözmeliyim’ dediğiniz şeyler varsa, sorumluluk alarak gerekeni yapabileceğiniz, adım atabileceğiniz bir zaman.

Gelir etmek ya da gelirlerinizi büyütmek için yapmak istediğiniz şeyler varsa değerlendirin bu yeniayı.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

8.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

2-8 aksı, paranın hattıdır zodyakta. 2. ve 8.evler parasal konularla ilgilidir.

8.evin temsil ettiği paralar üzerinden bakalım nasıl olasılıklarınız var ?

Bir ödeme, birikmiş bir kredi kartı borcu, bir alacak verecek, bir tahsilat, bir borç meselesi gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.

Dava sürecinde olan parasal konular, tazminat, sigorta, mal paylaşımı, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar, buralarda tamamlanmalar yaşayabilirler. Süreç sonlanabilir ya da ilerleme yönünde yeni gelişmeler olabilir. Ama öncesinde biraz krizli durumlar yaşanabilir açıkçası. Mecburen çözmeniz gereken parasal konular olabilir.

Bir mülkün satışı/paylaşımı, miras paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar için sakin olmalarını, kavga ve çatışma enerjisine girmeden süreci stratejik olarak yönetmelerini öneririm.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum hepimiz için ! Sağlık, huzur, neşe, keyif ve bereket diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!