Başak Burcu Kasım 2021

Başak Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Kasım ayını anlatmaya geldim bu kez.

Bakalım bu ay nasıl etkiler alıyorsunuz ? Hayatınızda hangi konular öne çıkabilir ? Transitler neler getirebilir, Ay döngüleri neler getirebilir size bu ay ?

Hemen başlayalım.


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 3.evinizde.

İletişim alanına Güneş’in gelişi yaşam temponuzu yükseltecektir. Haberleşmelerinizin, yazışmalarınızın, görüşmelerinizin artacağı bir dönem bu. İnsan ilişkileriniz hareketleniyor. Şehrin içinde bir yerlere geliş gidişler başlıyor. Yeni fikirleriniz, niyetleriniz, planlarınız da olacaktır Güneş burada iken.

Kardeşleriniz, akrabalarınız, yakın çevreniz, günlük hayatınızın bir parçası olan kişiler, komşularınız bu evin konusu. Kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz, akrabalarınızla irtibatlarınızın artabileceği bir dönem bu. Yeni komşular da gelebilir yakınınıza.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor. Ev ve aile alanına.

Ev içinde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zaman. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Taşınma planı olanlar harekete geçebilirler.

Yurt dışı bağlantılar, şehirler arası yer değişiklikleri gündeme gelebilir aile içinde.

Aile bireylerinizin seyahatleri olabilir. Yolculuklar, uzaklarla bağlantılar olacaktır, bunun bir yay dönemi olması sebebiyle.

Yay burcu eğitimi de simgeliyor Aile bireylerinin eğitimle, okul hayatıyla ilgili konuları da olabilir bu transit döneminde.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 2.evinizde.

Zihinsel anlamda odağınızı gelirlerinizi büyütmek, maddi konforunuzu güçlendirmek, daha çok kazanmak, doğru yatırımlar yapmak, birikim yapmak gibi konulara taşımış olabilir Merkür, 2.evinizden geçerken. Parasal konuların önde olduğu bir dönem. Transitin küçük bir kısmı kaldı. Ayın ilk haftasında sonlanıyor.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 3.evinize geliyor.

3.ev en temelde iletişimin evi. Yakın çevremizi, arkadaşlarımızı ve de iletişimlerimizi anlatan bir alan. Kardeşler ve akrabalar yine bu evin konusu.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebileceğiniz, birlikte programlar yapabileceğiniz bir dönem 🙂

Kardeşlerinizin hayatını hızlandıracak yeni şeyler olacaktır. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir ayrıca. Onlardan yeni haberler alabilirsiniz.

3.ev internet üzerinden yapılan işlerle, e-ticaretle, online faaliyetlerle, temeli eğitim ve danışmanlık olan/bilgiyi yaymakla ilgili olan işlerle bağlantılı. Bu tür faaliyetleriniz, çalışmalarınız varsa, yeni projeler üretip sunabileceğiniz bir dönem. Hareketli, bereketli bir zaman !

24 Kasım’da bu kez yay burcuna geliyor Merkür. Bu transit ile 4.evinize geliyor.

Aile bireylerinin yay temalarında gündemleri olabilir. Çünkü bu ev ailemizi simgeliyor. Akademik konular, eğitim, üniversite, sınavlar, yabancı diller, kurslar, ayrıca yurt dışı bağlantılı konular yay temaları arasında önde geliyor.

4.evin temsil ettiği konularda da yeni gelişmeleriniz olacaktır. Evimizi anlatır 4.ev.

Evinizi daha şık, daha konforlu, daha düzenli bir hale getirmek için neler yapabileceğinize bakacağınız, güzel değişimlerle yaşam alanınızı renklendirebileceğiniz bir zaman.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 4.evinizde.

Aileniz, yuvanız, aile bireyleri, eviniz, evinizi ilgilendiren konular bu evle ilgili.

Venüs’ün iyicil etkisiyle değişen, güzelleşen, iyileşen bir şeyler olacaktır. Ailenizle anlaşmazlıklarınız varsa, orta yolu bulabileceğiniz bir dönem. Bir barış ve uyum enerjisi anlamına geliyor Venüs’ün buraya gelişi sizin için.

Eviniz için yapmak istediğiniz alışverişler, eşya değişiklikleri, dekorasyon planlarınız için de çok güzel bir etki bu. Yaşam alanınızı gözden geçirebilirsiniz. Neler daha konforlu ve şık bir hal alabilir, buralara bakıyorsunuz. Bir şeyleri elden geçiriyorsunuz sanırım Venüs ile.

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. 5.evinize geliyor.

Bu ev eğlencenin, maceranın, keyfin, hobilerin, sanatın, sporun evi. Venüs’ün bu güzel evden geçiyor olması harika !

Keyifli ortamlara dahil olabilirsiniz. Etkinliklere, organizasyonlara katılabilirsiniz. Sanatsal çalışmalarınız varsa, artabilir. Yeni şeyler üretebilirsiniz.

Bu ev aynı zamanda çocukları simgeliyor. Oğlak burcu ise işi, çalışmayı, kariyeri. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, onların iş konusu hareketlenebilir. Başvuruları, mülakatları, devlet bağlantılı işleri, işlemleri olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte. 3.evinizde.

Evinize yakın bir muhitte gidip geleceğiniz bir aktivite başlayabilir hayatınızda Mars burada iken. Bir eğitim, bir kurs gündeme gelebilir. Bu bir spor salonu da olabilir. Mars hareketi ve sporu simgeliyor çünkü.

Kardeşlerinizle, yakınlarınızla ilgili konularınız olabilir. Kardeşleriniz kendileri için önemli, güzel başlangıçlar yapabilirler.

İletişimleriniz artıyor. Yakın çevre içinde bilgi paylaşımları, sohbetler, görüşmeler artıyor. İletişime dayalı faaliyetleriniz, satış, pazarlama, ticaret, e-ticaret, sosyal medya faaliyetleriniz varsa, iş hacminizin artabileceği, aktif bir dönem.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

3.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

İletişim alanında, sosyal medyada, varsa internet üzerinden yaptığınız işlerde yeni güzel şeylerin başlayabileceği, yaratıcılığınızla güzel içerikler üretebileceğiniz, bunları daha güçlü şekilde, daha yüksek bir özgüvenle ortaya koyabileceğiniz bir zaman bu. Üretin, yazın, çizin, sunun, tanıtın ! Tam bunların zamanı işte bu yeniay !

Bunun dışında yakın çevremiz, kardeşlerimiz, akrabalarımız, komşularımız bu evle ilgili. Onlar üzerinden de alabilirsiniz yeniayın etkisini. Yeniaylar başlangıç enerjisidir.

Kardeşlerinizin güzel başlangıçları olabilir örneğin. Yakın çevreniz içinde bir hareketlilik olabilir. Yeni komşularınız olabilir.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

9.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Güçlü bir dolunay etkisi anlamına gelir Ay tutulmaları bizler için.

9.ev konularında bir tamamlanma, sonuç alma, karar alma ve netleşme zamanındasınız.

Üniversite, akademik konular, eğitimler, eğitim başvuruları bu evin konusu. Bu yönde gündemleriniz ve sonuç beklediğiniz şeyler varsa, açıklanabilir. Bildirimler gelebilir. Akademik alanda bir proje tamamlanabilir.

Seyahatler yine 9.evle ilgili. Planladığınız ve bir süredir ertelediğiniz bir yolculuk gerçekleşebilir.

Aile bireylerinizden, dostlarınızdan uzakta yaşayanlar varsa, onlarla ilgili bir konu netleşebilir. Başka şehirlerle/ülkelerle ilgili konular gündeminizde olabilir.

Hukuksal konular da bu ev kapsamında. Bu yönde bir konu, bir dava, bir yasal süreç varsa, bu konuda sonuçlanan, tamamlanan, netleşen şeyler de olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, huzur, neşe ve bereket diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!