Oğlak Burcu Kasım 2021

Oğlak Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Kasım ayının gezegen transitlerini, Ay döngülerini ve bunlardan alabileceğiniz olası etkileri anlatacağım bu yazımda.

Bakalım Kasım, sizin için genel olarak nasıl bir ay olabilir ? Neler bekliyor sizi ?


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 11.evinizde.

Bu ev dostluklarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal hareketliliğimizi, insan ilişkilerimizi, ekip çalışmalarını, grupları, kalabalıkları simgeliyor.

Arkadaşlarınızla daha sık görüşebileceğiniz, birlikte yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirebileceğiniz bir dönem bu sizin için.

Dostlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Akrep burcu parasal konularla, borç/alacak/verecek gibi konularla ilgili. Bir arkadaşınıza borç verebilirsiniz ya da siz borç alabilirsiniz. Bir işlem için, bir kredi için kefil gerekiyorsa, birbirinize kefil olabilirsiniz.

Planlarımız, hedeflerimiz, mesleki kazanımlarımız, projelerimiz bu evle bağlantılı yine. İşinizde ya da kişisel yaşamınızda yükseltmek, güçlendirmek istediğiniz için şeyler yeni fikirlerle harekete geçebileceğiniz bir zamanda olacaksınız Güneş burada iken.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 12.evinize geliyor.

Ruhsal alana geliyor. Yay burcu derin bilgiyi, hayatın mekanizmasına/evrenin yasalarına dair, yaşama dair ufkumuzu büyüten, bizi ehlileştiren bilgiyi simgeler. Tasavvuf, ilimler, felsefe gibi alanlar yay temasıdır.

12.ev ise ruhumuzu, psikolojimizi, iç dünyamızı, kendimizle ve hayatla olan ilişkimizi anlatan ev.

Ruhunuzu besleyecek, büyütecek, farkındalığınızı artıracak bilgiler akacaktır Güneş burada iken hayatınıza. Spiritüel alanlarda yeni deneyimleriniz, eğitimleriniz olabilir. Yay burcu eğitimin de burcu.

Ruhsal anlamda zengin bir dönem !

Bununla birlikte önemli bir uyarım da olacak. Bu döngüde önemli başlangıçlar yapmamanız önemli. 12.ev geçişleri, bekleme ve hazırlanma zamanıdır. Başlatılan işler çoğunlukla istenilen sonuçları vermez çünkü. Kendinizi biraz geri plana almak, dinlenmek, sessizleşmek hayatın bu süreçte sizden istediği şey. Mümkün olan noktalarda seçimleriniz bu yönde olsun derim, naçizane tavsiyem.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 10.evinizde.

İşinizde ve kişisel yaşamınızda yapılması gerekenlerin öne çıkabileceği bir dönem bu.

Ünvan sahibi kişilerle, yöneticilerle, yönetimle dialoglarınız olabilir, artabilir ayrıca. İçinde bulunduğunuz, bir parçası olduğunuz, çatısı altında olduğunuz yapılarda ve sistemlerde işleyiş ile ilgili yeni kurallar, düzenlemeler gündeme gelebilir.

Devlet dairelerinde yapacağınız işlemler de olabilir. Evrak hazırlayacağınız konularınız, başvuru ve kayıt konularınız olabilir.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 11.evinize geliyor.

Merkür’ün geldiği yerde, bilgi akışı hızlanır. Bilgi paylaşımları artar.

Sosyal hayatınızda ve ayrıca işinizde ekip içinde daha çok dialog kuracağınız bir dönem bu.

Yeni ortamlara da girebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Akrep burcu ödemeleri, borçları, alacak verecek konularını simgeler. 11.ev ise arkadaşları. Merkür akrepte iken dostlarınızdan borç alabilirsiniz, onlar sizden destek isteyebilirler. Birbirinize maddi konularda yardımcı olabilirsiniz. Kefil gerektiren konular için de devreye girebilirsiniz.

24 Kasım’da bu kez yay burcuna geliyor Merkür. Bu transit ile 12.evinize geliyor.

12.ev spiritüel konuların evidir. Yay burcu ise eğitimleri, ilim sahibi kişileri, bilgeliği, bilge kişileri simgeler.

Merkür burada iken yeni eğitimlere adım atabilirsiniz. Spiritüel konularda yolunuza ışık tutacak uzman kişiler keşfedebilirsiniz. Dijital platformlarda içeriklerinden yararlanabilirsiniz. Ruhsal anlamda bir şifa vesilesi olabilir bunlar sizin için. Özel bir zaman. Derinliği olan bir dönem sizin için.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 12.evinizde.

Ruh haliniz, hisleriniz, duygularınız, maneviyatınız, psikolojiniz bu evle ilgili. Ruhsal anlamda çok güzel bir Venüs desteği alıyorsunuz.

Yay burcu eğitimi, derinlikli alanları, ilimleri sembolize ediyor. Ruhsal anlamda size büyük bir açılım sağlayacak, hayata bakışınızda dönüşüm yaratacak ilimlerle bir bağ doğabilir aranızda. Yeni alanlar keşfedebilirsiniz. Uzmanlar, eğitmenler tanıyabilirsiniz. Eğitimleriniz ya da eğitim hazırlıklarınız olabilir.

Sinema, dans, yabancı diller, dünya kültürleri yay burcunun anlattığı şeyler. Buralardan bir şeyler yaşamınıza eklenecek ve size iyi gelecektir. Faydalara vesile olacaktır.

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. 1.evinize geliyor.

Oğlak burcu iş hayatımızla, işimizde üstlerle, yönetimle, kurallarla ilgili burç. Venüs burada iken bu konularda güzel gelişmeler getirebilir size. İşinizde verimli, keyifli bir zaman yaşayabilirsiniz.

Yapmanız gereken işler çeşitli vesileler ile kolaylaşacaktır.

Hayatınızın herhangi bir alanında oğlağın disiplini ile sistemli hale getireceğiniz şeyler olabilir. Bir düzen, bir istikrar, bir emek ve disiplin zamanı bu.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte. 11.evinizde.

Yaşamınızda bir canlanma etkisi bu. Özellikle 10.evin yorucu temposunun, görevlerin, yapılması gerekenlerin ardından keyfinizi, neşenizi yükseltecek ortamlarda, arkadaş gruplarının içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Kurslara, eğitimlere kayıt yapabilirsiniz. Sosyalleşebilirsiniz. Kişisel hedefleriniz için neleri başlatmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Mars yüksek bir cesaretle hareket halinde olacağınızı  söylüyor.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

İşinizde yeni bir ekibe, sosyal hayatınızda yeni ortamlara, yeni arkadaş gruplarına katılabilirsiniz yeniay ile birlikte. Bu yeniayda Uranüs başrolde. Dolayısıyla bu şeyler hızlı, ani şekilde de gerçekleşebilir.

İşimizde yapmak istediklerimiz, projelerimiz yine bu ev ile bağlantılı. Yeniay size yeni projeler getiriyor. Yeni fikirler, yeni takım çalışmaları olası.

Arkadaş çevrenizde, arkadaş grubunuz içinde biraz beklenmedik, biraz şaşırabileceğiniz yeni şeyler de olabilir. Sürprizler gelebilir onlardan. Sürprizli başlangıçlar yapabilirler. Haberlerini alabilirsiniz.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

5.evinizde bir dolunay ve dolunay ile birlikte aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Yani oldukça güçlü bir dolunay etkisi bu.

Sanatsal konular, hobilerimiz, sanatsal meşguliyetlerimiz, ilgi alanlarımız, keyif alanlarımız, yaratıcılığa dayalı işler bu evle ilgili. Sanatsal alanda hazırladığınız işler varsa, bunların tamamlanabileceği, yaptığınız işleri tanıtabileceğiniz ön olanda olabileceğiniz, görünür olabileceğiniz, işlerinizle dikkatleri üzerinizde toplayabileceğiniz bir zaman.

Çocuklar da 5.evin konusu. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili konularda araştırma halinde olduğunuz şeyler varsa, netleşebilirsiniz. Düzene koyacağınız şeyler olabilir. Bir rahatlık yaşayabilirsiniz.

Boğa burcu parasal konularla ilgili. Çocuklarınız için büyük harcamalar da gündeme gelebilir.

Hamilelikler de olası. Çevrenizde bebek sahibi olmak isteyenler varsa, çocuk gündemi olan yakınlarınız ve tedavi süreçleri varsa, sonuç alabilirler ya da ne yapmaları gerektiğini, güzergahını belirleyebilirler.

Aşk, flörtler, ikili ilişkiler yine bu evle ilgili. Bir ilişkiniz, flört diyebileceğimiz bir dialogunuz varsa, bu iletişim içinde daha açık olabilirsiniz. Daha net olabilirsiniz. Rahatsız olduğunuz durumları karşılıklı olarak ifade edebilirsiniz. Bir şeyler ortaya dökülebilir. Kendi içinizde netleşebilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli, huzurlu, her şeyin yolunda olacağı bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!