Mars Akrep Burcunda 30 Ekim-13 Aralık 2021

Mars Akrep Burcunda 30 Ekim-13 Aralık 2021

Mars 30 Ekim Cumartesi günü 17:20 itibariyle yeni bir transite başladı sevgili okuyucularım. Akrep burcuna yerleşti. 13 Aralık’a kadar akrepte ilerleyecek.

Bu yeni Mars döneminin bizlere neler getirebileceğini anlamak için dilerseniz önce Mars’ı tanıyalım. Nasıl bir gezegen ? Nasıl bir doğası var ? ve hangi konuları temsil ediyor, Mars’ı konuşalım.

Ardından akrep temalarını ele alalım. Akrep sembolizminde olan konular nelermiş, bakalım.

İkisini birleştirdiğimizde olasılıklarımızı öngörebiliyor olacağız 🙂 Hadi başlayalım !

Mars en temelde enerjiyi anlatır sevgili okuyucularım. Enerjiyi, harekete geçmeyi, başlamayı, başlatmayı, aksiyon almayı, eyleme geçmeyi anlatır. Eforu, çabayı, mücadeleyi, gerektiğinde risk alabilmeyi, cesareti sembolize eder.

Girişimlerimiz, atılımlarımız, başlangıçlarımız Mars ile ilgilidir.

Dolayısıyla da Mars’ın geldiği alan hareketlenir. Mars hangi burçta ilerliyorsa, o burcun temsil ettiği konularda yeni başlangıçlarımız olur. Bir canlanma, bir değişim olur. Yeni niyetler doğar. Eylemlerimiz, adımlarımız olur. Bir hareketlenme yaşanır.

Enerjimizi akıttığımız alandır Mars’ın olduğu yer. Söz konusu burcun sembolize ettiği konularda efor sarf etmeye başlarız. Niyetlerimiz için harekete geçeriz ya da yapılması gereken işler çıkar. Çaba gerektirecek konular doğar.

Bir süredir terazi burcundaydı Mars. Esasen güçlü olmadığı bir yerdeydi. Çünkü koç burcunun yöneticisidir ve zıttı olan terazide güç kaybeder. Terazinin doğasıyla ‘ben’ yerine ‘biz’ olmak istedik geride bıraktığımız bu döngüde.

Adım atacağımız zamanlarda yanımızda birileri olsun istedik. Hedeflediklerimiz için tek başına harekete geçmekte zorlandık.

Şimdi akrep enerjisiyle daha cesur olacağız. Zaten Mars, akrep burcunun yöneticisi gezegenidir (koçun ve akrebin). Dolayısıyla Mars bu transit ile kendi evine gelmiş oluyor. Güçlü olduğu ve doğasını rahatça ortaya koyabileceği bir yere geliyor.

Evet, akrebin enerjisiyle daha cesur olacağız ama gözü kara bir enerji değil bu ! Bu nokta önemli.

Akrep, derinlikli bir enerjidir. Şartları izleyen, olasılıkları öngörebilen ve stratejik adım atan bir doğası vardır. Marsiyen enerjiyi böyle kullanacağız, ki zaten doğrusu da böyledir biraz.

Yeterince düşünmeden harekete geçmek, fazla cesur olmak, fazla gözü kara olmak fayda getirmez insana. Öyle değil mi ?

Peki akrep burcu hangi temaları kapsıyor ?

Bu dönemde hangi konular için hareket halinde olacağız ? Hangi alanlarda atılımlarımız olacak ? Çaba sarf edeceğimiz konular neler olabilir ? Ne için, neler için aksiyon alıyoruz Mars ile ?

Akrep burcu neleri anlatıyor ?

Parasal konuları, özellikle başkalarından gelen maddi kaynakları, aileden gelen maddi olanakları, eşin gelirini. Burs, kredi gibi paraları. Kredi çekmek gibi konuları, bankacılık işlemlerini, kredi kartı ödemelerini. Alacak verecek meselelerini, alım satım konularını.

Prim, sigorta, vergi, tazminat, borçlar, borçların yapılandırılması gibi konuları. Resmi boyutu olan parasal konuları ve yasal süreçleri. Miras, nafaka gibi edinimleri. Ortaklı mülkler, ortaklı kazançlar ve bunların paylaşılması gibi meseleleri.

Buralar hareketleniyor.

Bunlar dışında şifalanmakla ilgili bir burçtur akrep. Derin dönüşümleri, deri değiştirir gibi yenilenmeyi, eskiyi bırakmayı, güçlenerek doğrulmayı, krizlerin içinden güçlenerek çıkmayı sembolize eder.

O yüzden bu süreç bizler için, ruhsal anlamda da bir güçlenme ve dönüşüm zamanı olacaktır. Bir dirilme hali var. Yeni olana geçiş var. Değişim var.

Cerrahi müdahaleler, ameliyatlar da akrep burcu ile ilgilidir. Bir operasyon geçirmesi gerekenler, bu yönde gündemi olanlar için konunun gerçekleşebileceği bir dönem olabilir bu. Bu ihtimali de eklemiş olayım. Bu tür konular da olasılıklar arasında.

Şimdi Mars’ın akrep transitinin, burçlar bazında neler getirebileceğine bakacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Mars 8.evinize geliyor.

Maddi koşullarınızı iyileştirmek, birikimlerinizi güçlendirmek için yeni girişimleriniz olabilir bu dönemde.

Beklemede olan miras, nafaka, mal paylaşımı gibi konular varsa, vergi borcu, tazminat gibi yasal boyutu olan parasal konular varsa, bunlar hızlanacaktır. Yeni gelişmeler olabilir.

Daha iyi kazanmak için, borçlarınızı küçültmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Kredi çekmek isteyenler, bu planlarını hayata geçirebilirler. Bankacılık işlemleriniz, yatırımlarınız, alım satım konularınız olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Mars 7.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, onunla ilgili konuların sizi biraz daha fazla meşgul edebileceği bir zaman. Partnerinize yardım etmeniz, desteğinizi ve katkınızı sunmanız gereken şeyler olabilir.

Mars mücadeleyi, çabayı, anlaşmazlıkları, kızgınlıkları simgeleyen bir gezegen. Tartışmalara da açık bir zaman  o yüzden. İlişkiniz içinde uyumlanamadığınız noktalar, çeşitli deneyimlerle daha görünür olabilir gözünüze.

Partnerinizle ilgili parasal konular, ödemeler, krediler, alım satım konuları  da gündeme gelebilir.

İşinizde ya da kişisel yaşamınızda, belki sporda, belki sanatta birlikte hareket ettiğiniz kişilerle yeni girişimleriniz de olabilir bu Mars enerjisiyle. Çünkü Mars başlangıç ve girişimleri simgeler. 7.ev ise yolu birlikte yürüdüğümüz kişileri.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Mars 6.evinizde yeni bir transite başlıyor.

Bu da sizin için bir yoğunluk, bir koşturma hali anlamına geliyor. Gündelik olarak yaptığınız işler artabilir. Yeni rutinleriniz olabilir. İşinizde görev tanımıza eklenecek olan şeyler olabilir. Çalışmıyorsanız belki çalışmaya başlayabilirsiniz. İş hayatınız hareketleniyor Mars ile.

Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli, daha sağlıklı hale getirmek için başlayacağınız şeyler de olabilir. Mars sporu anlatan gezegendir. Spora başlayabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Mars akrepte iken 5.evinizde ilerliyor olacak.

Sanat, spor, yeteneklerimizle yaptığımız şeyler, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, müzik, dans, kurslar, eğitimler bu evle ilgili. Bir sanat dalında yeni başlangıçlarınız olabilir Mars ile.

Spora başlayabilirsiniz.

Yeni etkinlikler içinde bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Çocukları olanlar onlardan yana bir tık fazla yorulabilirler. Mars’ın bulunduğu yer, efor alanımızdır. Çocuklarınız için yapmanız gerekenler artabilir. Yeni meşguliyetler doğabilir bu dönemde.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa onların kredi, yatırım, birikim, alım satım, vb konuları olabilir. Çünkü bunlar akrep temasıdır. 


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars 4.evinize geliyor.

Ev içinde sizi biraz yoracak gündemleriniz olabilir bu dönemde. Evin tesisatı, eşyaları, kapısı, penceresi gibi konularınız, tadilatlarınız, yenilemeniz gereken şeyler olabilir. Yeni eşyalar almak isteyebilirsiniz ya da almanız gerekebilir.

Aile içinde agresyonlu durumlara açık bir dönem. Birbirinizi anlama niyetiyle iletişim kurmaya gayret ediniz.

Aile büyükleri ile ilgili meşguliyetleriniz de olabilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

Mars 3.evinize geçiyor.

Evinize yakın bir muhitte gidip geleceğiniz bir aktivite başlayabilir hayatınızda Mars burada iken. Bir eğitim, bir kurs gündeme gelebilir. Bu bir spor salonu da olabilir. Mars hareketi ve sporu simgeliyor çünkü.

Kardeşlerinizle, yakınlarınızla ilgili konularınız olabilir. Kardeşleriniz kendileri için önemli, güzel başlangıçlar yapabilirler.

İletişimleriniz artıyor. Yakın çevre içinde bilgi paylaşımları, sohbetler, görüşmeler artıyor. İletişime dayalı faaliyetleriniz, satış, pazarlama, ticaret, e-ticaret, sosyal medya faaliyetleriniz varsa, iş hacminizin artabileceği, aktif bir dönem.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Mars akrep transiti ile 2.evinize geliyor.

Parasal alan hareketli. Başka zamanlara kıyasla daha çok kazanabilirsiniz. Gelirinizi artıracak yönde atılımlarınız olabilir.

Maddi çerçevenize şekil vermek, maddi güvencenizi güçlendirmek için planlarınız olabilir. Borçlarınız varsa küçültebilirsiniz. Bütünüyle bitirebilirsiniz.

Önemli alışverişleriniz olabilir. Büyük alım satım konularınız olabilir. Mal paylaşımları varsa güncel çerçevenizde, bunlar gerçekleşebilir. Maddi konulara taşıyor odağınızı Mars.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Mars 1.evinize, önemli bir yere geliyor.

Hayatınız hızlanıyor. Güncel gündem konularınız hız kazanıyor Mars ile.

Güneş 1.evinizde, Mars 1.evinizde ! Tam bir başlangıç dönemindesiniz. Hayatınızda düzeltmek istediğiniz, değiştirmek istediğiniz, ertelediğiniz, beklettiğiniz şeyler varsa, buyurunuz. Harekete geçiniz.

Artan cesaretiniz, enerjiniz ve motivasyonunuz ile oldukça güzel şeylere adım atabilirsiniz bu dönemde. Çok iyi şeyler yapabilirsiniz. Kendinizi ve potansiyellerinizi beklettiğiniz yerleri fark edin. Hayatınızda neler değişirse, daha iyi hissedersiniz, analiz edin. Neler yapabileceğinizi düşünerek kendinize bir güzergah çizin ve harekete geçin ! Yararlanın bu destekleyici etkilerden.

Diğer yandan Mars’ın gölgesinde hırs vardır. Acelecilik vardır. Rekabet isteği vardır. Kimse ile yarış enerjisine girmeyin. Kendi yolunuzu güzelleştirmek için yapın yapacaklarınızı. Ayrıca acelecilik etmeyin. Gücü kontrolsüz hale getirmeden, stratejik ilerleyin derim.


Yay ve Yükselen Yay : 

Mars akrepte ilerlemeye başlıyor ve bu transit ile 12.evinize geliyor.

Spiritüel alanlarda yeni adımlarınız olabilir. Hayatınızı iyileştirecek, duygu dünyanızda değişimler yaratacak spiritüel öğretiler eklenebilir hayatınıza. Bu yönde ilgi duyduğunuz konular varsa, onlarla daha yakından bağ kurmak, bilginizi derinleştirmek, o şeyi hayatınızın bir parçası haline getirmek isteyebilirsiniz.

Sağlık konusunda fiziksel ya da ruhsal anlamda bir sorun varsa, bunun çözümü için gerekli olan şeyler başlayabilir Mars ile.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Mars akrepte iken 11.evinizde olacak.

Yaşamınızda bir canlanma etkisi bu. Özellikle 10.evin yorucu temposunun, görevlerin, yapılması gerekenlerin ardından keyfinizi, neşenizi yükseltecek ortamlarda, arkadaş gruplarının içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Kurslara, eğitimlere kayıt yapabilirsiniz. Sosyalleşebilirsiniz. Kişisel hedefleriniz için neleri başlatmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Mars yüksek bir cesaretle hareket halinde olacağınızı  söylüyor.


Kova ve Yükselen Kova :

Akrep burcuna geçiyor Mars. 10.evinize geliyor.

Hayatınızda bir şeyleri yeniden yapılandırabileceğiniz bir dönem. İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz, enerjiniz buraya akacaktır ağırlıklı olarak. İş konusunda yeni girişimlerin zamanı. Planları, projeleri hayata geçirme zamanı.

Devlet dairelerinde işleriniz olabilir ayrıca. Yasal boyutu olan parasal konularda yapacağınız işlemleriniz olabilir. Borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Yasal bildirimler gelebilir.

Bir sigorta başlatmak gibi bir planınız varsa, bunu yapabilirsiniz.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarınız konusunda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık : 

Mars. 9.evinize geliyor.

Uzaklarla ilgili konularınız mı var ? Bir yer değişikliği ? Bir seyahat ? Bir taşımacılık konusu ?

Başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konularınız, bu konular için çabalarınız olabilir Mars burada iken.

Eğitim hayatınız varsa, yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Ders yükünüz yorabilir sizi biraz. Sınavlarınız olabilir. Akademik çalışmalarınız olabilir.

Hukuk da 9.ev konusudur. Davası olanlar, yasal süreçleri olanlar burada bir hareketlenme yaşıyorlar. Beklemede olan şeyler ilerlemeye başlayabilir. Yapmak istediğiniz başvurular, işlemler varsa, bunlar için adım atabilirsiniz.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2021

Venüs Yay Burcunda 7 Ekim-5 Kasım 2021


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021 (Kova va balık burcu da geliyor).

Sevgiler ! Bir başka yazıda görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!