Kova Burcu Kasım 2021

Kova Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Kasım ayını anlatmaya geldim. Yılın sonuna doğru ilerliyoruz.

Bakalım Kasım ayında genel hatlarıyla sizleri neler bekliyor ? Hangi konuların ne şekillerde öne çıkabileceği bir aya giriyorsunuz ?

Gezegen transitleri ve Ay döngüleri üzerinden ayı inceleyelim.


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 10.evinizde.

Devlet bağlantılı parasal konular, sigorta, emeklilik, prim ya da tazminat, mal paylaşımları, vb konularınız olabilir Güneş burada iken. Çünkü akrep bu tür parasal konuları, 10.ev ise devlet bağlantılı konuları simgeler. Böyle gündemleriniz varsa, bu konularda yeni gelişmeler olabilir. Beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir.

Bir paranızı, bir alacağınızı tahsil etmek için yapacağınız işlemler olabilir.

Miras, nafaka, ortak mülklerin paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar, netice elde edebilirler.

İşinizde yoğun bir dönem olabilir bu ayrıca. Çünkü 10.ev kariyer alanıdır. Otoritenin beklentilerini, taleplerini sembolize eder. Yeni görevler de üstlenebilirsiniz. Yetki ve sorumluluk alanınız büyütülebilir.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 11.evinize geliyor.

Sosyal çevreniz içinde iletişimi, etkileşimi yüksek bir döngü bu. Arkadaşlık ilişkileriniz açısından hareketli bir zaman. Arkadaşlarınızla ilgili konular ön planda.

Ekip çalışmaları konusunda verimli bir dönem olacaktır ayrıca. İş arkadaşlarınızla güzel işler, başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Takım olmanın, ekip olmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Birbirinize destek vererek güzel şeyler yapabilirsiniz.

İşinizde tüm ekibi ya da bulunduğunuz departmanı ilgilendiren yeni düzenlemeler de olabilir.

Sosyal sorumluluk teması, toplum yararına yapılan şeyler, kampanyalar, bağışlar yine bu evle ilgili. Güneş buradan geçerken bir kampanyaya katılabilirsiniz. Desteğinizi sunabilirsiniz. Gönüllü bir faaliyet içinde yer alabilirsiniz.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 9.evinizde.

9.ev temaları üzerinden olasılıklarınızı üretecek olursak ;

Hukuksal konularınız varsa, bir dava süreciniz varsa, konu ile alakalı yeni gelişmeler olabilir.

Başka şehirde yaşayan akraba ve dostlarınızla iletişimleriniz artabilir.

Eğitim hayatınızda yoğun bir dönem olabilir. Teslim edeceğiniz ödevler, projeler olabilir.

Ayrıca yabancı kültürlere ilginizin artabileceği, bu anlamda yeni şeyler öğrenebileceğiniz bir zaman.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 10.evinize geliyor.

Biraz yoğun geçebilir bu dönem çalışanlar için. İş hayatınızda aktif, yoğun, bol iletişimli bir zaman.

Bunun dışında resmi evrak işleri, yasal işlemler, başvurular, kayıtlar gündeme gelebilir çeşitli konular üzerinden. Bu bir akrep transiti olduğu için, özellikle parasal konularda evrak işleriniz olabilir. Örneğin emeklilik için, bir maaşın bağlanması için, bir tazminatı almak için, yasal olarak hakkınız olan bir ödemeyi almak için.

Bankacılık işlemleriniz de olabilir. Kredi çekmek isteyenler, başvurularını yapabilirler.

24 Kasım’da bu kez yay burcuna geliyor Merkür. Bu transit ile 11.evinize geliyor.

Bol sosyalleşmeli, bol bol görüşmeli, sohbetli, muhabbetli bir dönemi başlatıyor sizin için :))

Arkadaşlarınızla birlikte çok keyifli şeyler yapabilirsiniz. Dostluklar içinde paylaştığınız şeyler artabilir.

Bu ev hedeflerimizle, planlarımızla da ilgili. Vizyonunuzu besleyecek, uzun vadede fayda getirecek yeni alanlara girebilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz bu yay transitinde.

İlgi duyduğunuz alanlarda eğitimlere başlayabilirsiniz. Kurslara katılabilirsiniz. İlimler yay temasıdır. Astroloji de bir ilim. Örneğin bir astroloji eğitimi başlayabilir.

Dans da yay burcunun konularından 🙂 Bir dans kursu da olası 🙂

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 11.evinizde.

Sosyal hayatınızı anlatan alandan sevginin, güzelliğin, keyiflerin gezegeni Venüs geçiyor. Bu harika !

Sosyal ilişkileriniz içinde mutlu hissedeceğiniz keyifli şeyler yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla hediyeleşmeleriniz olabilir. Kutlamalarınız olabilir. Birlikte yapacağınız güzel şeyler olabilir.

Venüs yaydan geçerken sizi entelektüel anlamda besleyecek şeyler de eklenebilir hayatınıza. Öğrenmekten keyif alacağınız bir şeyler geliyor sanki 🙂

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. 12.evinize geliyor.

Venüs 12.evinize geliyor. Ruhsal alana.

Dengeye gelmek, kendinize vakit ayırmak, duygusal ihtiyaçlarınızı gözlemlemek, durup yaşam bileşenlerinize bakmak, kendinizi yenilemek için çok güzel bir transit.

Bir dinlenme, bir mola getirebilir size. Ruhunuza çok iyi gelecek şeylerle tanışabilirsiniz. İçinizi, iç dünyanızı temizleyecek, hafifletecek, huzurunuzu artıracak şeyler eklenebilir yaşamınıza.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte. 10.evinizde.

Hayatınızda bir şeyleri yeniden yapılandırabileceğiniz bir dönem. İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz, enerjiniz buraya akacaktır ağırlıklı olarak. İş konusunda yeni girişimlerin zamanı. Planları, projeleri hayata geçirme zamanı.

Devlet dairelerinde işleriniz olabilir ayrıca. Yasal boyutu olan parasal konularda yapacağınız işlemleriniz olabilir. Borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Yasal bildirimler gelebilir.

Bir sigorta başlatmak gibi bir planınız varsa, bunu yapabilirsiniz.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarınız konusunda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Uranüsyen bir yeniay. Çünkü bu yeniayda Uranüs, Güneş Ay kavuşumunun tam karşısında yer alıyor.

10.ev konularında hızlı başlayacak, hatta sürprizli şekilde başlayacak şeyler olabilir. Beklemede olan konular hızlanabilir. Nedir bu evin konuları ? İş, kariyer, işe dair konular, üstlerle ilgili konular, ayrıca resmi/yasal konular.

Akrep burcu parayı, başkalarından gelen kaynakları simgeler. Yasal olarak hakkınız olan, bir süredir almayı beklediğiniz, sürüncemede kalmış olan parasal konularda istediğiniz gelişmeleri yaşayabilirsiniz. Sürprizli şekilde bu paralar, elinize geçebilir.

Vaktiyle verdiğiniz bir borç, bir prim konusu, hakkınız olan bir tazminat, bir miras, bir mal paylaşımı, ortaklı bir kazancın paylaşımı, nafaka, burs, kredi gibi paralar akrep burcunun temsil ettiği paralardır. Buralarda bir hareketlilik var gibi sanki.

Ayrıca hayatın içinde genel olarak (her tür konu olabilir bu) bir süredir sıkışmış ve tıkanmış hissettiğiniz noktalarda açılımlar yaşayabilirsiniz. Yeni kararlarınız olabilir. Bu kararlar ve atacağınız adımlar, güçlü değişimler yaratabilir.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

4.evinizde bir dolunay ve dolunay ile birlikte aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Yani oldukça güçlü bir dolunay etkisi bu. Ay tutulmalarını, birkaç kat dolunay etkisi gibi düşünebilirsiniz.

4.evin temaları üzerinden bakalım olasılıklarınıza.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar var bu evde.

Bu konularla ilgili neler varsa gündeminizde, uğraşmakta olduğunuz, çözmeye çalıştığınız neler varsa, konuyu tamamlayabileceğiniz, sonuç alabileceğiniz bir zamandasınız.

Bunun dışında özellikle tutulmaya yakın günlerde (öncesi sonrası birkaç gün) aile içi iletişimlerde daha kontrollü olmanızı önereceğim.

Evinizde bir şeylerle ilgilenmeniz gerekebilir ayrıca. Ev içinde bozulan bir şeyler olabilir. Tadilat gerektiren durumlar doğabilir.

Aile bireylerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Boğada bir tutulma olduğundan, özellikle parasal konular olası.

Kazançlarla, para kazanmakla ilgili konularda tartışmalara açık bir zaman. Bu anlamda sakin olmaya, kırıcı olmamaya özen gösteriniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli, huzurlu, neşeli, dinamik, hareketli, bereketli bir ay diliyorum hepinize ! 🙂

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!