Aslan Burcu Kasım 2021

Aslan Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Kasım ayına girmek üzere iken, bu aydan alabileceğiniz genel etkileri paylaşacağım bu yazımda sizlerle.

Öncelikle ayın gezegen transitlerini anlatacağım. Sonra yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız.


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 4.evinizde.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkacaktır bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler. Ev sahibiniz varsa, onunla iletişimleriniz artabilir.

Aile içinde parasal konular da gündeme gelebilir. Çünkü 4.ev aileyi, akrep burcu ise parayı simgeler. Borç alma verme konuları, ödemeler, kredi, kredi kartı konularınız olabilir. Birbirinize destek olabilirsiniz. Aile bütçesi ve anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

Çocuklarınızın eğitim, sınav, yabancı dil, yurt dışı bağlantılı konular, vize başvuruları, üniversite, okul gündemleri olabilir. Bu tür konularda yoğunluklar, yeni gelişmeler olabilir. Çünkü bunlar yay temaları ve 5.ev çocukları simgeliyor.

5.ev ilgi alanlarımızla, hobilerimizle, keyifli vakit geçirdiğimiz meşguliyetlerimizle, sanatsal konularla bağlantılı ayrıca. Hobilerde derinleşmek için güzel bir zaman. Özellikle yay temaları arasında olan ilimler (örneğin astroloji), derin alanlar, felsefi alanlar, hayatın/evrenin işleyişi, yasaları, düzeni ile ilgili alanlar, bunun dışında yabancı diller, yabancı kültürler, dans, sinema gibi konularda yeni şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 3.evinizde.

İletişimler, başkaları ile birlikte yapacağınız şeylerin organizasyonları, planlamalar, haberleşmeler öne çıkıyor bu süreçte. Dialoglarda hareketlilik var.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 4.evinize geliyor.

Bu yeni transit evinize daha fazla odaklanacağınız bir dönemi anlatıyor. Ev içinde size iyi hissettirmeyen, yeterince konforlu/yeterince huzurlu/yeterince memnun hissettirmeyen şeyleri elden geçirmek, yeni düzenlemeler yapmak, eski eşyaları yenilemek, yaşam alanınızı daha ferah bir hale getirerek enerjinizi yenilemek isteyebilirsiniz.

Mekanın enerjisi çok önemli bir konu hayatımızda. Mekanımızın sembolize ettiği her şey, yaşam bileşenlerimize yansıyor. O yüzden evimizin temiz, düzenli ve iyi bir enerjide olmasına özen gösterelim.

Aile içi konular da öne çıkacaktır Merkür burada iken. Özellikle akrebin temsil ettiği yönde parasal konular, ödemeler, sigorta, maaş bağlanması gibi konular, resmi boyutu olan paralar, başkalarından gelen kaynaklar, alım satım konuları transitin olasılıkları arasında.

24 Kasım’da bu kez yay burcuna geliyor Merkür. Bu transit ile 5.evinize geliyor.

Sanatla ilgili konularınız, hobileriniz, eğlenceli etkinlikler, keyif alanlarınız, katılmak istediğiniz aktiviteler için harika bir zaman.

Yeni alanlar yaratabilirsiniz kendinize. Katılacağınız güzel etkinlikler, eğitim ortamları olabilir.

Çocuklar da bu evin konusu. Yetişkin yaşta çocukları olanlar için yay temalarında yeni gelişmeler olası. Nedir yay temaları ? Okul, üniversite, sınavlar, yabancı diller, kurslar, eğitimler, seyahatler, yurt dışı bağlantılı konular.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 5.evinizde.

5.evin aşk, sanat, yaratım, yaratıcı işler, yetenekler, sahne, sahne sanatları, gösteriler, etkinlikler hobiler, spor, ayrıca çocuklar, bebekler, hamilelikler gibi konuları var.

Yeni flörtler doğabilir, aşk hayatınız renklenebilir Venüs ile 🙂

Sanatla ilişkiniz güçlenebilir. Yaratıcı alanda yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Güzel müjdeler, hamilelik haberleri alabilirsiniz çevrenizden. Hamile kalmak isteyenler için iyi bir dönem.

Yay burcu yabancı ülkeler, başka kültürler, dünya mutfakları, yabancı diller, danslar gibi temaları kapsıyor. Kültürel derinliğinizi güçlendirecek yeni hobiler edinebileceğiniz bir dönem.

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. 6.evinize geliyor.

İş hayatınızla, işinizle ilgili konularda güzel bir Venüs geçişi. İş ortamınızda güzel gelişmeler olabilir. İş arkadaşlarınızdan destekler görebilirsiniz. İlişkileri kuvvetlendirecek yardımlaşmalar olabilir.

İş ve iş dışında günlük düzeniniz, yaşam kaliteniz, verimliliğiniz açısından da iyi bir zaman. Bazı şeyleri düzenlemek, daha düzenli yapmaya başlamak, zamanınızı daha iyi kullanmak, yaşam alanınızda sadeleşmek, işiniz için üretimlerinizi daha planlı hale getirmek isteyebilirsiniz. Bir disiplin zamanı bu. Bir şeyler düzene giriyor, sistemli hale geliyor oğlak enerjisiyle.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte. 4.evinizde.

Ev içinde sizi biraz yoracak gündemleriniz olabilir bu dönemde. Evin tesisatı, eşyaları, kapısı, penceresi gibi konularınız, tadilatlarınız, yenilemeniz gereken şeyler olabilir. Yeni eşyalar almak isteyebilirsiniz ya da almanız gerekebilir.

Aile içinde agresyonlu durumlara açık bir dönem. Birbirinizi anlama niyetiyle iletişim kurmaya gayret ediniz.

Aile büyükleri ile ilgili meşguliyetleriniz de olabilir.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

4.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bu evin en temel iki konusundan biri ailemiz, diğeri ise evimiz.

Evinizi ilgilendiren, aile bireylerinizi ilgilendiren konularda yeni girişimlerinizin olabileceği, gündem konularınızda, yapmak istediklerinizde yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz bir yeniay etkisi alıyorsunuz.

Yeniay sonrasındaki günlerde ev içinde yapacağınız değişimler olabilir. Eşya değişiklikleri yapabilirsiniz. Tesisat, kombi, vb bakım, tadilat, tamir işleriniz olabilir.

Anneniz ve babanız için yapacağınız şeyler olabilir. Onların yeni planları, kararları olabilir.

Taşınmak isteyenler ya da herhangi bir sebeple böyle bir gündemi olanlar için bir hareketlilik olası. Mülk alım satım, kiralama konuları da gündeme gelebilir.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

10.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

İşimiz, sahip olduğumuz sıfatlarımız, sıfatlarımızın getirdiği görevler, yetki ve sorumluluk alanlarımız, iş ve iş dışında hayatta bulunduğumuz nokta, varmak istediğimiz yer, hedeflerimiz, başarı olarak tarif ettiğimiz şeyler bu evle ilgili.

İşinizle, iş dışında da genel olarak hedeflerinizle ilgili isteksiz, memnuniyetsiz, yetersiz hissetmek gibi duygu durumları getirebilir size bu tutulma. Bir şeyleri yeterince iyi yapamadığınızı düşünebilirsiniz, kendinize haksızlık edebilirsiniz. Yeterince başarılı olmadığınızı düşünebilirsiniz. Ama başarı çok göreceli bir kavram. Başkalarının normlarına ve çıtayı nereye koyduğuna göre değil, neleri yaptığınızda kendinizi tatmin olmuş hissediyorsunuz, buraya bakın.

Herkesin yaşam koşulları farklı, fırsatları farklı. Hayalleri, hedefleri farklı. Ama şüpheniz olmasın ki hayatın içinde hep olması gereken oluyor. Yol hep çıkması gereken yere çıkıyor.

Bunlar dışında işinizde otorite ile, yönetimle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Düzen değişiklikleri gündeme gelebilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!