Akrep Burcu Kasım 2021

Akrep Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Kasım ayı için olasılıklarınızı anlatmaya geldim bu yazımla.

Bakalım bu ay nasıl etkiler alıyorsunuz ? Hayatınızda hangi konular öne çıkabilir ? Transitler neler getirebilir, Ay döngüleri neler getirebilir size bu ay ?

Hemen başlayalım.


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 1.evinizde.

Yıl içinde Güneş’in 1.evimizden geçtiği zamanlar özeldir bizim için. Çünkü önemli bir yenilenme ve başlangıç dönemidir bu. Güneş ile ruh halimiz değişir. Motivasyonumuz yükselir. Gücümüzü toplarız. Yeni hedefler koyarız kendimiz için. Yaşamımızı güzelleştirmek, daha iyi hale getirmek için aldığımız kararlar olur. Attığımız adımlar olur.

Bu da sizin için öyle bir zaman. Pek çok konuda yeni girişimlerinizin olabileceği bir Güneş transiti. Yeni sayfalar açılıyor.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Para alanınızda bir Güneş ! Maddi konularda bir güçlenme, büyüme ve yenilenme zamanı.

Daha çok kazanmak, daha iyi koşullarda olmak, hayatı daha güzel yaşamak için, maddi anlamda elinizi güçlendirmek için yeni şeyler yapmak, hareketlenmek isteyebilirsiniz bu Güneş geçişinde. Önemli kararlarınız olabilir. Maddi çerçevenizi büyütmek için yapacağınız yenilikler ve değiştireceğiniz şeyler olabilir.

İş fırsatları da doğabilir. Bu  da bir olasılık. Yay burcu uzakları simgeler. Özellikle şehir dışı, yurt dışı konuları olanlar, başka bir şehre yada ülkeye çalışmak için gidecek olanlar olabilir aranızda.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 12.evinizde.

Psikolojik konularda, spiritüel konularda yeni pek çok şey öğrenebileceğiniz, bu öğrendiklerinizle yaşamınızı iyileştirebileceğiniz bir zaman bu. Ruhsal anlamda bir yenilenme zamanı.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

İşte bu önemli bir zaman ! İnsan ilişkileriniz, iletişimleriniz açısından dolu dolu, aktif, yoğun bir zaman.

Görüşüyorsunuz, danışıyorsunuz, bağlantılarınızla bir araya geliyorsunuz. Fikir alışverişleri içinde olacağınız, organizasyonlar, programlar yapacağınız, hareketli bir dönem.

Ticari faaliyetler, araçlar, ehliyet konuları, araba alım satım konuları için destekleyici bir zaman ayrıca.

Merkür eğitimi de simgeler. Belki de yeni bir eğitim getirir bu dönem size. Niyetleriniz varsa, adım atınız. Şanslı bir zamandasınız.

24 Kasım’da bu kez yay burcuna geliyor Merkür. Bu transit ile 2.evinize geliyor.

Parasal konularda yeni planlarınız olabilir. Para üzerine daha fazla düşünebileceğiniz bir dönem.

‘Nasıl daha iyi yaşarım ? Maddi anlamda konforumu nasıl yukarı taşırım ?’ Zihniniz böyle çalışacak daha çok.

Bu ev harcamalarımızla da ilgili. O yüzden bu dönem size yay temalarında masraflar, harcamalar, alışverişler de getirebilir. Nedir onlar ? Kitaplar, eğitimler, danışmanlıklar, kurslar, yabancı diller, yabancı kültürlerle ilgili alanlar, ayrıca dans, ayrıca sinema, dizi film izleyebileceğiniz platformlar.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 2.evinizde.

Maddi şanslar, yeteneklerinizi kazanca dönüştürebileceğiniz fırsatlar anlamına geliyor bu transit sizin için.

Yay burcu eğitimi simgeler. İşinizde, gelir elde ettiğiniz alanda eğitim de alabilirsiniz Venüs burada iken.

Ufkumuzu büyüten şeyler, eğitimler, kurslar, entelektüel zevkler, dünya mutfakları, başka kültürler, sinema, dizi film izleyebileceğimiz platformlar yay ile ilgili. 2.ev ise paramızı simgeliyor. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda harcamalarınız olabilir o yüzden. Bu alanlarda harcamalarınız, satın alacağınız şeyler olabilir.

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. 3.evinize geliyor.

İlişkiler ve iletişimler açısından keyifli bir dönem.

3.ev kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları anlatır. Onların güzel gelişmeleri olabilir bu süreçte. Kardeşlerinizin sevinçleri, mutlulukları, güzel haberleri olabilir size. Özellikle oğlak temalarında. Yani iş ve kariyerle ilgili konularda.

3.ev internet üzerinden yapılan işlerle, içerik üretmekle, yazmakla, yayınlamakla, bilgiyi paylaşmakla, ayrıca e-ticaretle, satış, pazarlama, tanıtım, sosyal medya faaliyetleri ile ilgili. Bu alanlarda aktif iseniz, işiniz açısından hareketli bir zaman olabilir bu Venüs geçişi sizin için. Oğlağın disiplini ve istikrarı ile üreteceğiniz güzel işler olabilir. Yüklenin işinize. Bu süreci değerlendirin. Yeteneklerinizi, potansiyellerinizi atıl tutmayın. Yaratıcılığınızı kullanın ve üretin !

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte. 1.evinizde. Önemli bir yerde.

Hayatınız hızlanıyor. Güncel gündem konularınız hız kazanıyor Mars ile.

Güneş 1.evinizde, Mars 1.evinizde ! Tam bir başlangıç dönemindesiniz. Hayatınızda düzeltmek istediğiniz, değiştirmek istediğiniz, ertelediğiniz, beklettiğiniz şeyler varsa, buyurunuz. Harekete geçiniz.

Artan cesaretiniz, enerjiniz ve motivasyonunuz ile oldukça güzel şeylere adım atabilirsiniz bu dönemde. Çok iyi şeyler yapabilirsiniz. Kendinizi ve potansiyellerinizi beklettiğiniz yerleri fark edin. Hayatınızda neler değişirse, daha iyi hissedersiniz, analiz edin. Neler yapabileceğinizi düşünerek kendinize bir güzergah çizin ve harekete geçin ! Yararlanın bu destekleyici etkilerden.

Diğer yandan Mars’ın gölgesinde hırs vardır. Acelecilik vardır. Rekabet isteği vardır. Kimse ile yarış enerjisine girmeyin. Kendi yolunuzu güzelleştirmek için yapın yapacaklarınızı. Ayrıca acelecilik etmeyin. Gücü kontrolsüz hale getirmeden, stratejik ilerleyin derim.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Herhangi bir yeniaydan daha güçlü bir etki alıyorsunuz. Çünkü etkiyi 1.ev üzerinden alıyorsunuz.

1.ev yeniye adım atmak, başlamak, başlatmak, değiştirmek, yenilemek demektir. Yeniay da zaten yeni başlayacak olan şeyleri anlatır.

İşiniz, ilişkileriniz, dış görünüşünüz, günlük hayatınız, yapmak istedikleriniz gibi pek çok konuda yeni şeylere adım atabileceğiniz, hayatınıza yeni şeylerin dahil olabileceği bir zamandasınız. Şahane bir güçlenme etkisi. Deri değiştirir gibi yenileniyorsunuz.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

7.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulması için turbo dolunay benzetmesi yapılır. Dolunaydan çok daha güçlü bir etkiyi sembolize eder Ay tutulmaları.

İlişkiler üzerinden bir dolunay etkisi alıyorsunuz. Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa ya da sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili konularınızın, net kararlarınızın, gündemlerinizin olabileceği bir zaman.

İş ortaklıkları, imzalı konular, anlaşmalar, kontratlar yine 7.evin konusu.

Süresi dolan sözleşmeler, kontratlar olabilir. Kontrat yenileyeceğiniz konularınız olabilir.

Bu zamana dek tolere ettiğiniz şeylere artık bir çizgi çekmek isteyebilirsiniz. Bitirmeyi seçeceğiniz bağlantılar da olabilir. İş ortaklarınız ile ya da iş birliği halinde olduğunuz kişilerle, tedarikçilerinizle sorunlarınız varsa, bitmesi gereken anlaşmalar da bitebilir.

İlişkiler içinde bir uyanış zamanı bu sizin için. Ben-sen dengesini, alma-verme dengesini kurma zamanı.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Harika bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, konfor, neşe ve bereket diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!