Balık Burcu Kasım 2021

Balık Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Kasım ayının gezegen transitlerini, Ay döngülerini ve bunlardan alabileceğiniz olası etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bakalım Kasım, sizin için genel olarak nasıl bir ay olabilir ? Neler bekliyor sizi ? Hangi konular için şanslı bir zamandasınız ? Hangi konularda biraz daha temkinli olmak faydanıza olabilir ? Bu döngü sizin için nelerin zamanı ? Etraflıca konuşalım.


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 9.evinizde.

Yurt dışında ya da başka şehirlerde yakınlarınız varsa, onlar gelebilirler. Siz onlara gidebilirsiniz. Haberleşmeleriniz artabilir. Uzaklarla bağlantı kurmayı anlatır çünkü bu ev.

Seyahatleriniz olabilir. Aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir.

Okul hayatı olanlar için yoğun bir dönem diyebilirim 🙂 Okul, eğitim, akademi temaları bu ev kapsamında. Akademik çalışmaları olanlar için parlak bir dönem. Teziniz, yazmakta olduğunuz bir makaleniz varsa, konu ilerleyebilir. Tıkanmış noktalar çözülebilir.

Hukuksal konular yine bir 9.ev teması. Bir davanız varsa, bu alanda bir netice alabilirsiniz ya da süreciniz içinde istediğiniz yönde gelişmeler olabilir. Özellikle parayla ve mülklerle ilgili yasal konularınız varsa (miras, nafaka, mal paylaşımı, tazminat, vergi, sigorta vb gibi) bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunlar akrep burcu ile ilgili çünkü.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

İşinizde ya da iş dışında diğer sorumluluk alanlarınızda yapmanız gerekenlerin biraz artabileceği, normalden daha fazla çalışabileceğiniz, daha yoğun olabileceğiniz, ağırlıklı olarak görevlerinizi yerine getirmekle meşgul olacağınız bir zaman diyebiliriz bu dönem için.

İş hayatınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yay burcu uzakları anlatır. Başka ülkelerden yeni müşterileriniz olabilir. İthalat ihracat faaliyetleriniz varsa, oldukça destekleyici bir zaman. İşleriniz artabilir. Müşteri ağınız büyüyebilir.

10.ev otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet bağlantılı konuları da simgeliyor. Yay burcu ise hukuk temasını kapsıyor. Bir dava sürecinin içinde olanlar, yeni gelişmeler yaşayabilirler.

Evrak işleriniz, resmi beyanlarınız, belge teslim konularınız, devlet dairelerinde işlemleriniz de olabilir bu transit sürecinde.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 8.evinizde.

Borçlar, alacaklar, ödemeler, gelirler, giderler, krediler, kredi kartları, ortaklı kazançlar, ortaklı mülkler gibi konuları anlatır bu ev. Odağınız ve gündeminiz daha çok parasal konular olacaktır bu dönemde.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

Üniversitede olanlar, eğitim hayatı olanlar, akademik çalışmaları olanlar için hızlı bir dönem. Hem çalışmalar hızlanır, hem de iletişimler artar, hocalarınızla haberleşmeleriniz olur.

Şehir dışında ya da başka ülkede yaşayan yakınlarınızla aranızda parasal işlemler, para transferleri, bankacılık işlemleriniz olabilir. Çünkü 9.ev yay burcunun evi ve başka şehirleri/ülkeleri simgeliyor. Akrep ise parasal konuları 🙂

24 Kasım’da bu kez yay burcuna geliyor Merkür. Bu transit ile 10.evinize geliyor.

İşinizde yeni fikirler var gibi sanki 🙂 Yapmak istediğiniz şeyler var.

Yurt dışı bağlantılarınız varsa, uluslararası ticari faaliyetleriniz varsa, buralarda iletişimler artıyor Merkür ile 🙂

Öğrenci iseniz, okul hayatınızda yoğunluklarınızın artabileceği bir zaman.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 10.evinizde.

Haritanın tepe noktası burası. Yaşamımız içinde kendimizi nasıl görüyoruz ? Nasıl konumlandırıyoruz ? Nasıl bir imaj çiziyoruz ? Bunlar 10.evle ilgili şeyler. Venüs ile bir yenilenme etkisi alıyorsunuz. Çalışıyorsanız işinize daha yüksek bir motivasyonla sahip çıkacağınız, iş hayatınızda imajınızı yenilemek, çalışmalarınızı parlatmak için yeni şeyler yapacağınız bir zaman.

Devlet bağlantılı konularınız, başvurularınız varsa, buralarda istediğiniz yönde sonuçlar alabilirsiniz ayrıca. 10.ev devleti, otoriteyi simgeler. Yay burcu ise uluslararası konuları. Örneğin bir vize başvurusu, ithalat ihracat faaliyetleri, yurt dışı bağlantılı herhangi bir konunuz varsa, bunlar için şanslı bir zaman.

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor.

Burası arkadaşları, sosyal çevreyi anlatan alan.

Venüs’ün gelişi ile birlikte neler olur ? Arkadaşlarınızla, dostlarınızla yazışmalarınız artar. Haberleşmeleriniz artar. Size iyi gelecek dost sohbetleri olur 🙂

İşinizde ekip içinde samimiyetiniz, birbirinize olan desteğiniz artar. Kendinizi ekip arkadaşlarınızdan yana şanslı hissedeceğiniz bir süreç.

Projelerimiz, hedeflerimiz demektir ayrıca 11.ev. Oğlak burcunun disiplini ile ilerleyeceğiniz, hedeflerinizde yol alacağınız, güzel bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte. 9.evinizde.

Uzaklarla ilgili konularınız mı var ? Bir yer değişikliği ? Bir seyahat ? Bir taşımacılık konusu ?

Başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konularınız, bu konular için çabalarınız olabilir Mars burada iken.

Eğitim hayatınız varsa, yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Ders yükünüz yorabilir sizi biraz. Sınavlarınız olabilir. Akademik çalışmalarınız olabilir.

Hukuk da 9.ev konusudur. Davası olanlar, yasal süreçleri olanlar burada bir hareketlenme yaşıyorlar. Beklemede olan şeyler ilerlemeye başlayabilir. Yapmak istediğiniz başvurular, işlemler varsa, bunlar için adım atabilirsiniz.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

9.evinizde gerçekleşecek olan Uranüsyen bir yeniay.

Yer değiştirmek, şehir değiştirmek gibi bir hazırlık içinde iseniz, bu anlamda beklettiğiniz durumlar varsa, konu hızlanabilir. Taşınmalar olabilir. Aile içinde, yakın çevreniz içinde şehir değiştiren ya da başka bir ülkeye gidecek olan kişiler olabilir. Gidenlerden dönme kararını alanlar olabilir. Böyle haberler de alabilirsiniz.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, akademinin içinde iseniz, buralarda hızlı şekil almanızı gerektirebilecek çalışmalar, gündemler doğabilir. Yapmanız gereken bir şeylerden haberdar olabilirsiniz. Bir şeyler hızlı başlayabilir. Düşündüğünüzden farklı, sürprizli şekilde başlayabilir. ‘Umudum yoktu ama oldu’ diyeceğiniz şeyler olabilir 🙂

Hukuksal konuları olanlar, süreç içinde biraz beklenmedik diyebileceğimiz gelişmeler yaşayabilirler.

Sürprizli bir enerjisi var yeniayın. Ama sadece olumsuz yönde düşünmeyin. Gayet güzel sürprizler de olabilir 🙂 İki türlü söylüyorum. Ne olacağını Yaradan bilir. Sıkışmış hissettiğiniz noktalarda ferahlayacağınız, size özgürlük getirecek, rahatlama getirecek şeyler de olabilir.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

3.evinizde bir dolunay ve dolunay ile birlikte aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulmaları, dolunay zamanında gerçekleşirler ve dolunay etkilerini büyütürler.

3.ev kardeşleri, yakın akrabaları, komşuları, yakın arkadaşları sembolize eder. Bu kişilerden haberler alabilirsiniz bugünlerde. Bazı kararlarını duyabilirsiniz. Tamamlayacakları şeyler olabilir. Kardeşlerinizin sonlandırmak isteyeceği şeyler olabilir. Bir mecburiyet, bir görev, bir çaba hali de sonlanabilir. Uğraştıkları konularda sonuç alabilirler.

3.ev bunlar dışında yazmayı, bilgiyi paylaşmayı, sosyal medya üretimlerini, içerik üretmek gibi faaliyetleri, website, blog, e-ticaret işlerini anlatır.

Boğa burcu ise para kazanmayı, kazançlarımızı, gelirlerimizi simgeleyen bir burç.

İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, bu çalışmalarınızda yeni kararlarınız olabilir tutulma ile. Önemli farkındalıklar da yaşayabilirsiniz. ‘Bundan sonra şu konuyu şöyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Nasıl bir rota çizmek istediğinize karar verebilirsiniz. Aklınızda pek çok fikir varsa, kararsızsanız, yönsüz hissediyorsanız, çeşitli deneyimler aracılığı ile neyi istediğinizi, neyi istemediğinizi fark edebilirsiniz ve bu doğrultuda seçimler yapabilirsiniz. Bir farkındalık ve yenilenme zamanı.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, keyifli, huzuru olan, neşesi olan bir ay diliyorum herkese ! Mutlu bir Kasım diliyorum 🙂

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!