İkizler Burcu Kasım 2021

İkizler Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Kasım ayı için genel olasılıklarınızı paylaşacağım bu yazımda. Yılın sonuna hayli yaklaştık.

Bakalım Kasım nasıl bir ay ?

Ayın gezegen transitleri ve Ay döngüleri üzerinden ihtimallerinizi konuşalım.


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 6.evinizde.

İş hayatınız, iş ve iş dışında günlük düzeniniz, düzenli olarak yaptığınız şeyler bu evle ilgili. Güneş’in bu alana gelişi ile gündelik yaşamınızda bir hareketlilik başlayacaktır. Bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bir şeyi rutin olarak yapmaya başlayabilirsiniz.

İş düzeninizde değişimler olabilir. İş aramakta iseniz, güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Sağlık kontrolleriniz, muayene, tahlil işleriniz olabilir eğer doktora görünmek istediğiniz bir konu varsa.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

Başkaları ile ne ölçüde uyumlanabildiğiniz, kimlerle ne kadar ‘biz’ olabildiğiniz, başkaları ile birlikte hareket edebildiğiniz noktalar, biz olmak noktasında sizi zorlayan şeyler daha fazla odağınıza yerleşecektir. Çünkü bu Güneş geçişinin ana konusu, ilişkiler olacaktır sizin için.

Durumlar içinde çeşitli sebeplerle ortama uymanız, var olan çerçeveye uymanız, bireysel olmak yerine başkalarına göre/başkaları ile birlikte yapmanız gereken şeyler olabilir. Uyumlanmak, ilişkileri yolunda götürmek daha önemli bu dönemde sizin için.

Bunlar dışında evlilik, eş, ilişki, partner, iş ortağı, rehberler, uzman kişiler, bize danışmanlık veren, yönlendiren kişiler bu evin konusu. Partnerinizle ve ilişkinizle ilgili konuların öne çıkabileceği bir zaman o yüzden. Ayrıca çeşitli konularda danışmanlıklar, eğitimler alabilirsiniz. Bir özel ders, bir kurs, bir eğitim, bir danışmanlık gündeme gelebilir.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 5.evinizde.

Aşk hayatınızda yeni gelişmeler, partnerle ilgili konular ya da yeni tanışmalar, yeni dialoglar olabilir Merkür burada iken. Bu ev aşk evi 🙂

Aynı zamanda çocuklar, bebekler, hamilelik konuları 5.evin konusu. Çocuklarınızla, çevrenizdeki çocuklarla ilgili güzel gündemleriniz, iletişimleriniz olabilir. Araştırmasını yapacağınız, bilgi toplamak, tavsiye almak isteyeceğiniz şeyler olabilir.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 6.evinize geliyor.

İş ve iş dışında genel olarak günlük hayatınızı hızlandırabilecek bir transit bu. Çalışmakta iseniz, görevlendirmeler, yapılacak işler, düzenlemeler, sorumluluklar artacaktır. Yeni projeler üretmek, hizmet kalitenizi yukarı taşıyacak şeyler yapmak bu dönemin konuları arasında. 6.ev hizmet etmekle, hizmet sunmakla ilgili bir alan çünkü.

Kişisel yaşamınızda bir gününüzü nasıl geçiriyorsunuz, nasıl besleniyorsunuz, yeterince iyi uyuyor musunuz ? Yaşam kalitenizi besleyecek alışkanlıklarınız ve rutinleriniz var mı ? Buralara bakacaksınız ayrıca bu 6.ev döngüsünde. Bir şeyleri elden geçirip güzel bir düzen oluşturmak için harika bir dönem.

24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Merkür. Güneş’in yanına, 7.evinize Merkür de geliyor.

Bu evin ana temaları arasında evlilik, eş var. İkili ilişkiler, partnerle ilgili konular var. Buralarda bir hareketlilik yaratıyor Merkür. İlişkiniz içinde konuşulmamış şeyleri konuşabilirsiniz. Sorunlar varsa ve uzaklaştıysanız, irtibat kurabilirsiniz. Uzlaşmak, çözmek için bir araya gelebilirsiniz.

Bunlar dışında, iyi giden ilişkiler için evlilik kararı bir olasılıktır. Evlilik hazırlığında olanların işleri, koşturmaları Merkür ile hızlanıyor.

Bu arada flörtlerin daha sağlam bir zemine oturabileceği, ilişkiye dönebileceği bir zaman.

Yay burcu eğitimi, 7.ev ise bize yol gösteren kişileri, hocaları, eğitmen konumunda olan kişileri sembolize eder. Yeni eğitimler de gündeme gelebilir Merkür burada iken. Yeni hocalarınız olabilir. Sizi derinleştirecek, ufkunuzu büyütecek güzel eğitimlerin içinde, işinin ehli hocaların arasında bulabilirsiniz kendinizi.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 7.evinizde.

İkili ilişkileriniz, sosyal ilişkileriniz, sosyal çevre bağlantılarınız açısından çok güzel bir dönem. Sevdiklerinizle güzel paylaşımlarınız, keyifli zamanlarınız olacaktır.

Ayrıca hocalar, birebir ders aldığımız eğitmenler bu evle ilgili. Güzel insanlarla bir araya gelebilir, birlikte çalışmaya başlayabilirsiniz.

Danışmanlık alabilirsiniz.

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. Kasım ayı boyunca oğlakta ilerleyecek. Hatta Aralık ayında da oğlak burcunda göreceğiz Venüs’ü.

Venüs transitleri normal şartlar altında ortalama olarak 25 gün sürer. Peki oğlakta neden bu kadar uzun kalacak ? Çünkü Venüs, Aralık ayında oğlakta retrosuna başlayacak. Bir retro süreci yaşanacak oğlakta.

Ama bu ay için ileri hareketinde. 5 Kasım sonrasında oğlakta ve 8.evinizde.

Parasal konularda şans getirecektir bu evinizde iken. Birikmiş olan borçlar varsa, ödemelerinizi küçültecek/bitirecek fırsatlar yakalayabilirsiniz.

8.ev başkalarından gelen maddi kaynaklarımızla da ilgili. Bu anlamda da destekleyici bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte.

6.evinizde ilerliyor.

Bu da sizin için bir yoğunluk, bir koşturma hali anlamına geliyor. Gündelik olarak yaptığınız işler artabilir. Yeni rutinleriniz olabilir. İşinizde görev tanımıza eklenecek olan şeyler olabilir. Çalışmıyorsanız belki çalışmaya başlayabilirsiniz. İş hayatınız hareketleniyor Mars ile.

Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli, daha sağlıklı hale getirmek için başlayacağınız şeyler de olabilir. Mars sporu anlatan gezegendir. Spora başlayabilirsiniz.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

6.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Yeniaylar yeni gelişmeleri, başlayacak şeyleri, yenilikleri, değişimleri, yeni girişimleri simgeler. 6.evin konularında başlangıçlar yapabileceğiniz, değişimler yaşayabileceğiniz bir zamanı anlatıyor bu yeniay sizin için.

Nedir bu evin konuları ? Çalışma hayatımız, işimizle ilgili konular, üretimlerimiz, günlük düzenimiz, sorumluluklarımız, rutinlerimiz, yaşam kalitemizi etkileyen konular, alışkanlıklarımız, yaşam düzenimiz.

İş aramakta olanlar yeni iletişimler içinde olabilirler. Fırsatlar doğabilir.

Mevcut işinizde yeni düzenlemeler yapılabilir. Görev tanımınıza yeni görevler eklenebilir. Çalışma şeklinizde, çalışma saatlerinizde, işinizi yapma şeklinizde, hizmetlerinizde değişimler, yenilikler olabilir.

Hayatı daha güzel yaşamak, bedeninize/ruhunuza/mental sağlığınıza daha fazla özenmek isteyeceğiniz, bu doğrultuda faydalı alışkanlıklar edinebileceğiniz, kendinize yeni rutinler oluşturabileceğiniz bir yeniay dönemi bu sizler için.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

12.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Tutulmalar ruhsal anlamda zorlayabiliyor bizi. Siz tutulmanın etkisini 12.evden alıyorsunuz. Bu alan zaten ruhsal alan. Duygularımızı, psikolojimizi, iç dünyamızı, kendimize sakladıklarımızı, içimizde yaşadıklarımızı anlatan alan.

Tutulmaya yakın günlerde bir şeyler keyfinizi kaçırabilir biraz. İlla ki can sıkıcı şeyler yaşayacaksınız diye bir şey yok bu arada. Kendi içinizde bir şeyleri kafanıza çok takabilirsiniz. Motivasyonsuz ve isteksiz hissedebilirsiniz.

Parasal konularda yoluna koymanız gereken durumlar olabilir. Kazançlarınızla, maddi konforunuz ve yaşam standardınız ile ilgili konularda bazı durumları artık çözmek, iyileştirmek, güçlendirmek için ne yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Yeni bir sayfa açmak isteyebilirsiniz kendinize. Ruhunuza, duygularınıza yüklenmeden, kendinizi zorlamadan, önce olanı olduğu haliyle kabul ederek hayatınızda neleri değiştirmek için neler yapabilirsiniz, bakın buralara.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!