8-14 Kasım 2021 Astroloji Gündemi

8-14 Kasım 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Geçtiğimiz hafta akrep burcunda Uranüsyen bir yeniay yaşadık. Hızlı gelişmelerden, duygu değişikliklerinden, durum değişikliklerinden geçtiğimiz, hareketli bir zamandayız.

Fikirlerimiz değişiyor. Bu doğrultuda seçimlerimiz değişiyor. Yenileniyoruz. Bir şeylerin farkına varıyoruz ve dönüşüyoruz. Kasım tam bir dönüşüm zamanı. Çünkü akrep enerjisindeyiz.

Çıkması gereken bir şeyler çıkıyor hayatımızdan. Yeterince zaman tanıdığımız halde bir türlü şekil almamış olan konular, güzellikler sunduğumuz halde karşılık vermeyen insanlar, fayda getirmeyen ortamlar, düşünceler, duygular çıkıyor. Bir deri değiştirme ve yenilenme zamanındayız.

Yılın sonuna doğru yaklaşırken bakalım sırada nasıl bir hafta var ?

Tüm detayları anlatmaya başlayacağım şimdi.

Öncelikle her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi veriyorum.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


8-14 Kasım haftasının öne çıkan gezegen açıları :

10 Kasım : Merkür Mars kavuşumu : Merkür 7° Akrep, Mars 7° Akrep

Bu zamana dek birikmiş bir şeyleri, öfkelendiğimiz ama içimizde tuttuğumuz şeyleri konuşmak isteyebiliriz bu hafta. Kendimizi ifade etmek, öfkeyi yerinde ve dozunda ifade etmek çok sağlıklı şeyler ama tartışmalardan, kavga enerjisinden uzak kalmaya çalışalım.

10 Kasım : Merkür Satürn karesi : Merkür 7° Akrep, Satürn 7° Kova

Günlük işlerde, iletişimlerde, yapılacak toplantılarda, görüşülmesi gereken konularda beklemeler, gecikmeler olabilir çeşitli sebepler ile. Beklemek gerekebilir.

Biraz da karamsarlık enerjisi bu. Ayrıca ilişkiler içinde mesafeleri ya da hakikat böyle olmasa bile öyle hissetme halini, soğukluk hissetmeyi anlatan bir görünüm. Uzaklaşmak isteyebiliriz bir şeylerden. Kendimizi geri çekebiliriz. İstediğimiz samimi bağı yakalayamadığımızı düşündüğümüz durumlar olabilir.

11 Kasım : Mars Satürn karesi : Mars 7° Akrep, Satürn 7° Kova

Mars enerjidir. Motivasyonumuzu, heveslerimizi, enerjimizi sembolize eder. Satürn ise böyle açılarında ket vuruyor ilgili gezegenin konularına. Biraz halsiz, isteksiz, hedefsiz, niyetsiz hissedebileceğimiz bir haftadayız o yüzden. Konuları akışına bırakalım biraz. Kendimize yüklenmeyelim. Yeterli enerjiyi ve motivasyonu hissetmediğimiz noktalarda şayet mümkünse molalar verelim.

12 Kasım : Güneş Neptün üçgeni : Güneş 20° Akrep, Neptün 20° Balık

Haftanın uyumlu açısı ! Güneş ve Neptün arasında çok güzel bir üçgen açı oluşuyor.

Sevdiklerimizle, arkadaşlarımızla birbirimize destek vereceğimiz konular olabilir. Yardımlaşmalarımız olabilir. Özellikle akrep temalarında olabilir bunlar. Çünkü Güneş şu anda akrepte ve buradan iken alıyor bu açıyı. Parasal konular, borç alma verme konuları, maddi destekler olabilir.

Sadece parasal konularla ilgili değil. Ruhsal şifa diyebileceğim, çok özel bir açı bu. İçsel anlamda bir dönüşüm zamanındayız.

13 Kasım : Merkür Uranüs karşıtlığı : Merkür 12° Akrep, Uranüs 12° Boğa

Kopuşlara açık bir görünüm. Esasen bir temizlik etkisi. Bitmesi gereken dialoglar sonlanabilir.

Büyük bir uyanış etkisi aynı zamanda. Çeşitli deneyimler aracılığı ile birden fark edeceğimiz şeyler olabilir. Kafamızı kurcalayan noktalarda ‘Taşlar şimdi yerine oturdu, şimdi anladım’ diyeceğimiz şeyler olabilir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

8 Kasım 2021 Pazartesi

04:03’e kadar Ay yay burcunda ve boşlukta, 04:03’te oğlak burcuna geçiyor.

Ay’ın oğlak transitleri işimizle ilgili konuların, yapılaacakların, görevlerin, sorumlulukların öne çıktığı günlerdir ve her zamanki tempomuzdan biraz daha fazla çalışırız Ay burada iken. O yüzden bol çalışmalı, tempolu, iş odaklı bir Ay transiti başlıyor. Önümüzdeki 2,5 gün böyle bir atmosferdeyiz.

Sabahın erken saatlerinde mis gibi bir Ay Venüs kavuşumu görüyoruz. İlişkilerimiz, bağlarımız içinde iyi hissedeceğimiz bir sabah. Ardından Ay Merkür altmışlığı geliyor. Günün ilk yarısında iletişimler akışkan, dialoglarda şanslıyız. Beklediğimiz mailler, mesajlar da gelebilir. Güzel haberler gelebilir 🙂

Öğle saatlerinde Ay Mars altmışlığı ile hareketliyiz. Yapılması gereken işler için hızlanıyoruz. İhtiyaç duyduğumuz motivasyona ve enerjiye sahibiz.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Kiron karesi var. Çarpmalara, düşmelere, sakarlıklara dikkat edelim. Kiron incinmekle ilgili bir asteroid. Aynı zamanda duygusal incinmeleri de simgeliyor. O yüzden ne yaptığımıza, hangi kelimeyi seçtiğimize, davranışlarımıza, sözlerimize de dikkat edelim.


9 Kasım 2021 Salı

Ay oğlak burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde çok güzel bir Ay Güneş altmışlığı etkin. İkili ilişkiler, sosyal ilişkiler, işimizle ilgili konular, başarmak, üstesinden gelmek istediğimiz konular için destekleyici bir vakitteyiz.

Ay işimizi, kariyerimizi, başarılarımızı, yöneticilerle ilgili konuları simgeleyen oğlakta. O yüzden işimizde de güzel bir gün. Bereketli yeni bağlantılar doğabilir, iş fırsatları doğabilir. Verimli toplantılar, başarılı sunumlar olabilir. Mülakatlar için de şanslı bir zaman.

Öğle ve gündüz saatlerinde bu kez Ay Neptün uyumunu görüyoruz. Burada da bir altmışlık oluşuyor.

Bize huzur verecek, ruhumuza iyi gelecek şeyler olabilir. İnsan ilişkilerimiz içinde ricalarımız, yardımlaşmalarımız olabilir.

Sizi kızdırmış birileri varsa, yüz yüze gelebilirsiniz. Size kendilerini ifade edebilirler. Toleranslı, anlayışlı davranmayı seçebilir, affedici olabilirsiniz. Barışmalar olabilir. Aynı şekilde sizin de telafi etmek istediğiniz durumlar olabilir. Adım atınız, gerekeni yapınız.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay, Pluto ile kavuşuyor. İşimizle ilgili güçlenme diyebileceğimiz şeyler olabilir. Yeni fikirler, yeni niyetler doğabilir. Maddi manevi güçlü hissedebileceğimiz gelişmeler olabilir.

20:51 sonrasında Ay boşlukta. Oğlakta ilerlemeye devam ediyor ama burada iken alacağı bir açı kalmamış durumda. Ay’ın boşlukta olmasının anlamı budur.


10 Kasım 2021 Çarşamba

Ata’mızı anıyoruz bugün. Yine 09:05’te hayatı durduruyoruz. Sen bir hediyeydin. Geldin, bir millete özgürlüğünü verdin ve erkenden gittin. Keşke daha uzun yıllar başımızda olsaydın. Ruhun şad olsun canım Atam ! Yerin ışıkla dolsun.

06:03’e kadar Ay oğlak burcunda ve boşlukta. 06:03’te kova burcuna geçiyor.

Arkadaşlarımızla, dostlarımızla ilgili konular ön planda bugün kova etkisiyle.

Günün ikinci yarısında Ay Mars karesi, Ay Merkür karesi gibi uyumsuz açılar görüyoruz. Ay Satürn ile kavuşum halinde ayrıca.

Arkadaşlarımızdan yana bir şeylere kırılabiliriz. Yeterince iyi hissetmediğimiz durumlar olabilir. Dialoglar içinde özenli olalım.

Günlük işlerde de aksiliklere açık bir gün. Sakin olalım. Gerektiğinde yardım isteyelim. Kontrollü olalım.


11 Kasım 2021 Perşembe

Ay kova burcunda ilerliyor. Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Güneş karesini görüyoruz. Kare açılar uyumsuz açılardır. Günlük işler içinde mücadele gerektiren durumlar doğabilir. Dialoglarda fikir ayrılıkları, gerginlikler olabilir. Bu anlamda dikkatli olalım. Uyum niyetinde olalım. Kırmayalım kimseyi.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Jüpiter kavuşumunun etkisindeyiz. Eğitimler, seminerler için çok güzel bir akşam. Jüpiter eğitimi sembolize eder. Kova burcu ise online platformları simgeler. Online eğitimler içinde olabiliriz. Aynı zamanda grup çalışmalarını anlatır kova. Bu anlamda çok uygun bir vakit.

22:52 sonrasında Ay boşlukta.


12 Kasım 2021 Cuma

Ay 10:53’e kadar kova burcunda ve boşlukta, 10:53’te balık burcuna geçiyor.

Geride kalan birkaç günün gerginliğinin ardından çok daha yumuşak, huzurlu bir gündeyiz. Balığın sevgi ve uyum enerjisindeyiz.

Güneş Neptün üçgeni de bugün kesinleşiyor. Yukarıda açılar başlığında nasıl anlamlara geldiğini ve olasılıklarını görebilirsiniz.

Akşam saatlerinde Ay Venüs altmışlığı ile çok güzel bir zamandayız. İlişkilerimiz içinde çok güzel şeyler paylaşabiliriz. Keyif alacağımız, huzur bulacağımız, belki eğleneceğimiz, neşeleneceğimiz, Venüsyen bir vakit.


13 Kasım 2021 Cumartesi

Ay balık burcundan geçiyor.

Merkür Uranüs karşıtlığının kesinleştiği gündeyiz. Biraz gergin bir etki bu ama Ay’ın açıları çok güzel görünüyor.

Sabah saatlerinde Ay Merkür üçgeni, Ay Uranüs altmışlığı gibi uyumlu açılar var. Parasal konularda, alacak verecek konularında şanslı bir zaman. Beklediğiniz paralar gelebilir ya da aileden destekler olabilir. Ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Sorun yaratmış olan konularda güzel çözümlerimiz olabilir ayrıca. İyi fikirler bulabiliriz. Değişimler yapmak, değişikliklere gitmek için de iyi bir gün.


14 Kasım 2021 Pazar

Ay balık burcunda olacak yine günün tamamında.

08:39-18:47 arasında boşlukta. Ay’ın uzun bir boşluk süreci olacağı için, durgun, durağan, sakin bir gün olarak düşünebiliriz. Tam bir Pazar modu esasen.

Balık burcu dinlenmeyi, içe dönmeyi anlatır. Dingin bir enerjisi vardır. Özellikle de boşluk etkisiyle, bir mola günündeyiz.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2021

Mars Akrep Burcunda 30 Ekim-13 Aralık 2021


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021, Kova Burcu Kasım 2021, Balık Burcu Kasım 2021

Güzel bir hafta diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!