Koç Burcu Kasım 2021

Koç Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Yılın sonuna doğru yaklaşıyoruz. Kasım ayını konuşacağız bu kez.

Bu ay için nasıl ihtimallerimiz var ? Astrolojik olarak neleri deneyimleyeceğiz ? Bunların sizin için nasıl yansımaları olabilir ? Bu yazımda anlatacağım.

Her zaman olduğu gibi transitler ile başlıyorum. Ardından yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız. Bu ay, dolunay ile birlikte bir Ay tutulması gerçekleşecek hatta.

Şimdi ayın her bir gündemini konuşacağız.


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 8.evinizde.

Parasal konular, krediler, bankacılık işlemleri, kredi kartı harcamaları, ödemeler, alacaklar bu evle ilgili. Vergi, sigorta, prim gibi konular, mali işler yine bu evin konusu.

Güneş burada iken saymış aldığım bu temalarda gündemleriniz olabilir. Ağırlıklı olarak parasal konularla meşgul olabilirsiniz.

Beklediğiniz alacaklarınız elinize geçebilir. Ödemelerinizi yapabilirsiniz. Biten, küçülen borçlar olabilir.

Bunun dışında kredi çekme planı olanlar, bu yönde adım atabilirler.

Mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımı gibi konuları olanlar bu işleri ele alabilir, konulara şekil verebilirler.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

Güneş’in buraya gelişi ile birlikte 9.ev konuları gündeminize yerleşiyor.

Eğitim hayatı olanlar dersleriyle, sınavlarıyla, proje teslim gibi ödevlerle yoğun, hareketli bir dönem yaşayabilirler. Yabancı dil kursları, yabancı dil sınavları gibi hazırlıklarınız varsa, bu konularla daha fazla meşgul olabilirsiniz.

Yabancı ülkelerle ilgili konularınız varsa, beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir. Süreçler hızlanabilir. Konular ilerleyebilir.

Uzak yerlerden sevdikleriniz gelebilir. Sizin de seyahatleriniz olabilir.

Şehirler arası taşımacılık, transfer gibi lojistik konuları, yurt dışı bağlantılı ticari faaliyetleri, gümrük konuları, ithalat ihracat konuları olanlar için hareketli bir zaman.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 7.evinizde.

İnsan ilişkileriniz içinde destekleneceğiniz güzel gelişmeler, iş birlikleri olabilir. Ahbaplarınız, arkadaşlarınız işinizi kolaylaştırabilir ihtiyaç duyduğunuz noktalarda. Size yol gösterecek kişiler olabilir. Bağlantılarınızdan yana şanslı bir zaman.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 8.evinize geliyor.

Bu ev bankacılık işlemleri ile, kredilerle, kredi kartlarıyla, ödemelerle ilgili bir alan. Parasal konular hareketli olacaktır Merkür burada iken. Kredi çekme planı olanlar bu süreçte konuyla ilgili araştırma yapabilirler, bankacılık işlemleri olabilir.

Arkadaş çevrenizde borç alma-borç verme konuları gündeme gelebilir.

Birikimlerinizle ilgili yatırım niyetleriniz olabilir. Öneriler, tavsiyeler alabilirsiniz. Fikir danışabilirsiniz çevrenize. Bir banka hesabı da açabilirsiniz. Bir birikim, maddi güvence amaçlı bir yatırım, bir sigorta başlayabilir.

24 Kasım’da bu kez yay burcuna geliyor Merkür. Bu transit ile 9.evinize geliyor.

Yolculuklarınız, uzaklarla iletişimleriniz, yurt dışı bağlantılı konularınız, yabancı kültürlerle, yabancı dillerle ilgili konularınız olabilir Merkür burada iken.

Sevdikleriniz uzaklardan yanınıza gelebilirler. Aile içinde, akrabalar arasında ya da yakın arkadaş çevrenizde yer değişiklikleri, taşınmalar konuşulabilir. Bu tür haberler  alabilirsiniz.

Eğitim hayatı olanlar için aktif, koşturmalı bir dönem.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 9.evinizde.

Ufkumuzu, bilgi birikimimizi, vizyonumuzu besleyen derinlikli alanlar, eğitim, akademi konuları, ilimler, yabancı diller, yabancı kültürler, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler bu evin konusu.

Venüs bu temalarda güzellikler getirir bu dönemde size.

Seyahatler güzel geçer. Yolculuklar rahat geçer. Eğitim hayatınızda güzel gelişmeler olabilir.

Venüs nerede ilerliyorsa, o burcun ve evin konularında keyif alacağımız şeyler olur.

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. Ay boyunca oğlakta olacak. Aralık ayında da oğlak burcunda göreceğiz Venüs’ü.

Normalden uzun sürecek bir Venüs transiti bu. Çünkü Venüs, Aralık ayında oğlakta retrosuna başayacak. Bir retro süreci yaşanacak oğlakta.

Bu ay 5 Kasım sonrasında Venüs oğlakta, 10.evinizde ve ileri hareketinde.

İş hayatımız, kariyerimizle ilgili konular, işimizde konumumuz, görev ve sorumluluk alanlarımız, yetkilerimiz, yöneticiler, patronlar, üstler, yönetim ve kurallar, otoritenin talepleri/kararları/uygulamaları bu evle ilgili.

Venüs iyicil bir gezegen. Dolayısıyla bu temalarda güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir dönem.

İşinizde güzel bağlantılar kurabilirsiniz, müşteri ağınız büyüyebilir. Başarılı sunumlarınız, toplantılarınız olabilir. Mülakat davetleri alabilirsiniz. İş arayışında olanlar için şanslı bir zaman.

Aile büyükleri ile ilgili konular açısından da destekleyici bir Venüs transiti diyebilirim.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte.

8.evinizde ilerliyor.

Maddi koşullarınızı iyileştirmek, birikimlerinizi güçlendirmek için yeni girişimleriniz olabilir bu dönemde.

Beklemede olan miras, nafaka, mal paylaşımı gibi konular varsa, vergi borcu, tazminat gibi yasal boyutu olan parasal konular varsa, bunlar hızlanacaktır. Yeni gelişmeler olabilir.

Daha iyi kazanmak için, borçlarınızı küçültmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Kredi çekmek isteyenler, bu planlarını hayata geçirebilirler. Bankacılık işlemleriniz, yatırımlarınız, alım satım konularınız olabilir.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Parasal bir meselenizle ilgili bir girişiminiz olabilir bu yeniay ile ya da kendiliğinden bir gelişme olabilir. Bir fırsat doğabilir. Bir borcun yapılandırılması gibi, yasal boyutu olan bir paranın, maaşın bağlanması gibi, bir tazminatın/bir ödemenin hesabınıza geçmesi gibi gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Sıkıntı yaşadığınız, sizi uğraştırmış olan bir parasal konuda açılım diyebileceğimiz bir değişim yaşayabilirsiniz. Hızlı ve sürprizli gelişmeler olabilir. Çünkü bir Uranüs etkisi var bu yeniayda.

Bir alım satım konusu, bir yatırım niyeti içinde iseniz, yeni atılımlarınız olabilir. Görüşmeleriniz olabilir. Konu ilerleyebilir.

Nafaka, mal paylaşımı, miras gibi konuları olanlar, neticeye varabilecekleri bir zamandalar. Beklemede kalmış olan konularda yeni gelişmeler olabilir. Yasal süreçler hızlanabilir.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

2.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulmaları, dolunaylar ile birlikte gerçekleşirler.

Bu ev de yine parasal konularla ilgili sevgili okuyucularım. 2-8 aksı, para hattıdır.

2.ev kişisel kazançlarımızla, bireysel anlamda sahip olduğumuz maddi varlıklarla, harcamalarımızla, gelirlerimizle ilgili.

Dolunay parasal konularda bir gündem getirebilir size ya da o an gündeminizde olan para konusu ne ise o konu ile ilgili bir tamamlanma, bir sonuçlanma, bir bitiş olabilir.

Büyük bir harcama gündeme gelebilir. Masraf yaratacak bir konu doğabilir dolunay civarı günlerde.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize ! Huzurlu, bereketli, keyifli bir ay olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!