5 Kasım 2021 Akrep Burcunda Yeniay

5 Kasım 2021 Akrep Burcunda Yeniay

5 Kasım Cuma günü Türkiye saati ile 00:14’te akrep burcunun 12 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Uranüsyen bir yeniay bu.

Çünkü yeniay sırasında, Güneş&Ay kavuşumu akrep burcunun 12 derecesinde yer alıyor. Uranüs ise tam karşısında, aynı derecede duruyor. Yani boğa burcunun 12 derecesinde.

 

Bir şeylerin hızlıca ve beklenmedik biçimde başlayabileceğini söylüyor yeniay. Hızlı karar almamızı ve beklemeden adım atmamızı gerektirebilecek durumlara işaret ediyor. Akrep boğa aksı söz konusu olduğundan, özellikle parasal konular dikkat çekiyor.

Hesapta olmayan masraflar, düşünüldüğünden daha büyük olabilecek ödemeler doğabilir.

Resmi boyutu olan parasal meseleler, miras, nafaka, mal paylaşımı, kredi, vergi, sigorta, tazminat gibi parasal konularda gündemleri olanlar için hızlı bir zaman. Yeni gelişmeler yaşanabilir.

Beklemede kalmış olan parasal konuların, alım satım konularının hızlanabileceği bir zaman. Bu anlamda bir özgürleşme zamanı.

Ama Uranüs dürtüsel bir etkiyi anlatıyor. Satın almak ya da elden çıkarmak istediğiniz bir mülk konusu varsa, ederinin altında satmamak ya da değerinin üzerinde almamak adına acele etmeyiniz. İyi bir piyasa araştırması yapınız.

Spekülatif yatırımlardan uzak durunuz. Özellikle önümüzdeki 10-15 günlük süreç içerisinde.

Günlük hayatın içinde, iletişimlerde kabalıklar, şaşkınlık yaratabilecek beklenmedik hareketler, nezaketsizlikler olabilir. Kontrollü olunuz ve kendini bilmeyen enerjilerden uzak olmayı seçiniz.

Bunlar yeniayın dikkat gerektiren tarafları.

Ama Uranüs bize yaratıcı fikirler, ani uyanışlar, sürprizli çözümler de getirecektir.

Bir süredir yormuş olan konular çeşitli vesilelerle bir anda çözüme kavuşabilir. Önemli şeyler fark edebiliriz. O fark ettiğimiz şeylerle konulara yeni bir şekilde verebiliriz. Güzel değişimler de var ihtimaller arasında.


Şimdi akrep burcunda gerçekleşecek olan bu yeniayın burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Parasal bir meselenizle ilgili bir girişiminiz olabilir bu yeniay ile ya da kendiliğinden bir gelişme olabilir. Bir fırsat doğabilir. Bir borcun yapılandırılması gibi, yasal boyutu olan bir paranın, maaşın bağlanması gibi, bir tazminatın/bir ödemenin hesabınıza geçmesi gibi gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Sıkıntı yaşadığınız, sizi uğraştırmış olan bir parasal konuda açılım diyebileceğimiz bir değişim yaşayabilirsiniz. Hızlı ve sürprizli gelişmeler olabilir. Çünkü bir Uranüs etkisi var bu yeniayda.

Bir alım satım konusu, bir yatırım niyeti içinde iseniz, yeni atılımlarınız olabilir. Görüşmeleriniz olabilir. Konu ilerleyebilir.

Nafaka, mal paylaşımı, miras gibi konuları olanlar, neticeye varabilecekleri bir zamandalar. Beklemede kalmış olan konularda yeni gelişmeler olabilir. Yasal süreçler hızlanabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

7.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Evliliğinizle, eşinizle, partnerinizle ilgili konular gündeminizde olabilir yeniayın yakınındaki günlerde. Partnerinizin bir başlangıcı olabilir. Bu bir akrep yeniayı olduğu için özellikle parasal konularda, yatırım, birikim, alım satım, vergi, kredi, sigorta vb konular olasılıklar arasında.

Eş ile ilgili bir maaşın bağlanması, emeklilik, vb konular da gerçekleşebilir, şayet bu yönde bekleyişleriniz varsa.

Bir süredir elinizden çıkarmak istediğiniz satışını yapmak istediğiniz mülkler açısından uygun bir zaman. Beklemede olan maddi konularda açılımlar olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

6.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Yeniaylar yeni gelişmeleri, başlayacak şeyleri, yenilikleri, değişimleri, yeni girişimleri simgeler. 6.evin konularında başlangıçlar yapabileceğiniz, değişimler yaşayabileceğiniz bir zamanı anlatıyor bu yeniay sizin için.

Nedir bu evin konuları ? Çalışma hayatımız, işimizle ilgili konular, üretimlerimiz, günlük düzenimiz, sorumluluklarımız, rutinlerimiz, yaşam kalitemizi etkileyen konular, alışkanlıklarımız, yaşam düzenimiz.

İş aramakta olanlar yeni iletişimler içinde olabilirler. Fırsatlar doğabilir.

Mevcut işinizde yeni düzenlemeler yapılabilir. Görev tanımınıza yeni görevler eklenebilir. Çalışma şeklinizde, çalışma saatlerinizde, işinizi yapma şeklinizde, hizmetlerinizde değişimler, yenilikler olabilir.

Hayatı daha güzel yaşamak, bedeninize/ruhunuza/mental sağlığınıza daha fazla özenmek isteyeceğiniz, bu doğrultuda faydalı alışkanlıklar edinebileceğiniz, kendinize yeni rutinler oluşturabileceğiniz bir yeniay dönemi bu sizler için.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

5.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bebek sahibi olmak isteyenler için güzel bir zaman. Çocuklarınız için yapmak istedikleriniz varsa, meşgul olduğunuz gündemler varsa, konulara uygun çözümler bulmak için iyi bir zaman.

Yetişkin yaşta çocukları olanların parasal konuları olabilir. Çocuklarınız kredi çekebilirler. Alım satım konuları olabilir. Bunlar akreple ilgili konular çünkü.

Bunlar dışında şu olasılıkları da ekleyeyim : 5.ev hobilerimizi anlatır. Hobilerinizden kazanç elde etmek için atmak istediğiniz adımlar varsa, yeniayı takip eden günlerde konu için harekete geçebilirsiniz. Uygun bir vakit. Ayrıca yaptığınız işleri duyurmak, tanıtmak, takdir toplamak, daha görünür olmak, sahnede olmak anlamına geliyor bu yeniay sizler için.


Aslan ve Yükselen Aslan :

4.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bu evin en temel iki konusundan biri ailemiz, diğeri ise evimiz.

Evinizi ilgilendiren, aile bireylerinizi ilgilendiren konularda yeni girişimlerinizin olabileceği, gündem konularınızda, yapmak istediklerinizde yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz bir yeniay etkisi alıyorsunuz.

Yeniay sonrasındaki günlerde ev içinde yapacağınız değişimler olabilir. Eşya değişiklikleri yapabilirsiniz. Tesisat, kombi, vb bakım, tadilat, tamir işleriniz olabilir.

Anneniz ve babanız için yapacağınız şeyler olabilir. Onların yeni planları, kararları olabilir.

Taşınmak isteyenler ya da herhangi bir sebeple böyle bir gündemi olanlar için bir hareketlilik olası. Mülk alım satım, kiralama konuları da gündeme gelebilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

3.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

İletişim alanında, sosyal medyada, varsa internet üzerinden yaptığınız işlerde yeni güzel şeylerin başlayabileceği, yaratıcılığınızla güzel içerikler üretebileceğiniz, bunları daha güçlü şekilde, daha yüksek bir özgüvenle ortaya koyabileceğiniz bir zaman bu. Üretin, yazın, çizin, sunun, tanıtın ! Tam bunların zamanı işte bu yeniay !

Bunun dışında yakın çevremiz, kardeşlerimiz, akrabalarımız, komşularımız bu evle ilgili. Onlar üzerinden de alabilirsiniz yeniayın etkisini. Yeniaylar başlangıç enerjisidir.

Kardeşlerinizin güzel başlangıçları olabilir örneğin. Yakın çevreniz içinde bir hareketlilik olabilir. Yeni komşularınız olabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

2.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Şu an için ihtiyaçlarınızı başkalarından gelen maddi kaynaklarınız ile karşılıyorsanız, bundan sonrası için kendi paranızı kazanmak isteyebilirsiniz. Bu yönde harekete geçebilirsiniz.

Maddi anlamda ‘Artık bu böyle olmamalı. Bunu çözmeliyim’ dediğiniz şeyler varsa, sorumluluk alarak gerekeni yapabileceğiniz, adım atabileceğiniz bir zaman.

Gelir etmek ya da gelirlerinizi büyütmek için yapmak istediğiniz şeyler varsa değerlendirin bu yeniayı.


Akrep ve Yükselen Akrep :

1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Herhangi bir yeniaydan daha güçlü bir etki alıyorsunuz. Çünkü etkiyi 1.ev üzerinden alıyorsunuz.

1.ev yeniye adım atmak, başlamak, başlatmak, değiştirmek, yenilemek demektir. Yeniay da zaten yeni başlayacak olan şeyleri anlatır.

İşiniz, ilişkileriniz, dış görünüşünüz, günlük hayatınız, yapmak istedikleriniz gibi pek çok konuda yeni şeylere adım atabileceğiniz, hayatınıza yeni şeylerin dahil olabileceği bir zamandasınız. Şahane bir güçlenme etkisi. Deri değiştirir gibi yenileniyorsunuz.


Yay ve Yükselen Yay : 

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

12.ev şifadır, şifalanmaktır, iyileşmektir. Fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorununuz varsa ya da bir yakınınızın böyle bir konusu varsa, bir sağlık gündeminiz, sağlık çabanız varsa, bir açılım, bir çözüm yaşayabileceğiniz bir zaman.

Hesapta olmayan bir şeyler de gündeminize yerleşebilir. Çünkü bu yeniayda Uranüs etkisi var.

Beklenmedik bir gündem meşgul edebilir sizi. Biraz uğraştırabilir. Akrep yeniayı olması sebebiyle parasal konular da olası. Ama değişim yaratacak, çözüm yaratacak adımlarınız olacaktır.

İç dünyanızda, ruhunuzda kıpır kıpır bir yenilenme hali var ayrıca. Ferahlık var. Uranüs etkisiyle aniden gelebilecek farkındalıklar var 🙂 Ruhsal alanda özgürleşmeler var. 12.ev yeniayı olması itibariyle, spiritüel konularda başlangıçlar da mümkün.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

İşinizde yeni bir ekibe, sosyal hayatınızda yeni ortamlara, yeni arkadaş gruplarına katılabilirsiniz yeniay ile birlikte. Bu yeniayda Uranüs başrolde. Dolayısıyla bu şeyler hızlı, ani şekilde de gerçekleşebilir.

İşimizde yapmak istediklerimiz, projelerimiz yine bu ev ile bağlantılı. Yeniay size yeni projeler getiriyor. Yeni fikirler, yeni takım çalışmaları olası.

Arkadaş çevrenizde, arkadaş grubunuz içinde biraz beklenmedik, biraz şaşırabileceğiniz yeni şeyler de olabilir. Sürprizler gelebilir onlardan. Sürprizli başlangıçlar yapabilirler. Haberlerini alabilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova :

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Uranüsyen bir yeniay. Çünkü bu yeniayda Uranüs, Güneş Ay kavuşumunun tam karşısında yer alıyor.

10.ev konularında hızlı başlayacak, hatta sürprizli şekilde başlayacak şeyler olabilir. Beklemede olan konular hızlanabilir. Nedir bu evin konuları ? İş, kariyer, işe dair konular, üstlerle ilgili konular, ayrıca resmi/yasal konular.

Akrep burcu parayı, başkalarından gelen kaynakları simgeler. Yasal olarak hakkınız olan, bir süredir almayı beklediğiniz, sürüncemede kalmış olan parasal konularda istediğiniz gelişmeleri yaşayabilirsiniz. Sürprizli şekilde bu paralar, elinize geçebilir.

Vaktiyle verdiğiniz bir borç, bir prim konusu, hakkınız olan bir tazminat, bir miras, bir mal paylaşımı, ortaklı bir kazancın paylaşımı, nafaka, burs, kredi gibi paralar akrep burcunun temsil ettiği paralardır. Buralarda bir hareketlilik var gibi sanki.

Ayrıca hayatın içinde genel olarak (her tür konu olabilir bu) bir süredir sıkışmış ve tıkanmış hissettiğiniz noktalarda açılımlar yaşayabilirsiniz. Yeni kararlarınız olabilir. Bu kararlar ve atacağınız adımlar, güçlü değişimler yaratabilir.


Balık ve Yükselen Balık : 

9.evinizde gerçekleşecek olan Uranüsyen bir yeniay.

Yer değiştirmek, şehir değiştirmek gibi bir hazırlık içinde iseniz, bu anlamda beklettiğiniz durumlar varsa, konu hızlanabilir. Taşınmalar olabilir. Aile içinde, yakın çevreniz içinde şehir değiştiren ya da başka bir ülkeye gidecek olan kişiler olabilir. Gidenlerden dönme kararını alanlar olabilir. Böyle haberler de alabilirsiniz.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa, akademinin içinde iseniz, buralarda hızlı şekil almanızı gerektirebilecek çalışmalar, gündemler doğabilir. Yapmanız gereken bir şeylerden haberdar olabilirsiniz. Bir şeyler hızlı başlayabilir. Düşündüğünüzden farklı, sürprizli şekilde başlayabilir. ‘Umudum yoktu ama oldu’ diyeceğiniz şeyler olabilir 🙂

Hukuksal konuları olanlar, süreç içinde biraz beklenmedik diyebileceğimiz gelişmeler yaşayabilirler.

Sürprizli bir enerjisi var yeniayın. Ama sadece olumsuz yönde düşünmeyin. Gayet güzel sürprizler de olabilir 🙂 İki türlü söylüyorum. Ne olacağını Yaradan bilir. Sıkışmış hissettiğiniz noktalarda ferahlayacağınız, size özgürlük getirecek, rahatlama getirecek şeyler de olabilir.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2021

Venüs Yay Burcunda 7 Ekim-5 Kasım 2021

Mars Akrep Burcunda 30 Ekim-13 Aralık 2021


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021, Kova Burcu Kasım 2021, Balık Burcu Kasım 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!