Yengeç Burcu Kasım 2021

Yengeç Burcu Kasım 2021

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Kasım ayına girmek üzere iken, bu aydan alabileceğiniz genel etkileri paylaşacağım bu yazımda sizlerle.

Öncelikle ayın gezegen transitlerini anlatacağım. Sonra yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız.


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. Yani 5.evinizde.

Çocukları olanlar için özellikle onlarla ilgili konuların öne çıkacağı bir süreç diyebilirim. Çocuklarınız için yapmanız gereken şeyler artabilir. Düzene koymanız gereken şeyler olabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa onların yeni kararları, yeni girişimleri, başlangıçları olabilir bu dönemde.

Sanatla daha yakından bağ kurmak, yeni hobiler edinmek, hayatınızı yeni meşguliyetler, kurslar, eğitimler ile renklendirmek isteyebilirsiniz ayrıca bu dönemde. Bunlar da 5.ev temasıdır.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 6.evinize geliyor.

Yay burcu başka ülkeleri, başka şehirleri, şehirler arası taşımacılık konularını, yer değişikliklerini, ithalat/ihracat faaliyetlerini simgeler. 6.ev ise işimizi. Güneş burada iken işinizde uzaklarla bağlantılar, alışverişler, ticari faaliyetler, taşımacılık konuları gündeme gelebilir o yüzden.

İş yoğunluğunu da anlatır böyle bir transit. Yeni işler, yeni fikirler, yeni hizmetler, işinizi büyütebilecek yeni atılımlar için destekleyici, güçlü bir zaman.


Merkür 5 Kasım’a kadar terazi burcunda. 4.evinizde.

Ev içinde bir hareketlilik var gibi. Eviniz için yeni şeyler yapabilirsiniz. Aile içi konularla meşgul olmanız gerekebilir ayrıca.

5 Kasım’da akrep burcuna geçiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

5.ev bebek sahibi olmakla, hamilelikle ilgili. Yakın çevreniz içinde bebek müjdeleri olabilir, güzel haberler alabilirsiniz 🙂 Kendiniz çocuk sahibi olmak istiyorsanız, bu anlamda da şanslı bir zaman.

Çocuklarınız varsa onlar için yeni koşturmalarınız olabilir ayrıca. Araştıracağınız, satın almak isteyeceğiniz şeyler olabilir. Kurslar, eğitimler, etkinlikler, kayıt, başvuru konuları olabilir.

Sanatla bağlantısı olanlar için verimli bir zaman. 5.ev yaratıcılığı, sanatsal yaratımı anlatan bir ev. Güzel fikirlerle güzel şeyler çıkarabilirsiniz ortaya. Bunları duyurmak, tanıtmak için de iyi fırsatlarınız olabilir. Takdir toplayacağınız bir zaman.

24 Kasım’da bu kez yay burcuna geliyor Merkür. Bu transit ile 6.evinize geliyor.

Çalışanlar için oldukça hareketli bir dönem olabilir. İşinizde iletişimleriniz, toplantılarınız, görüşmeleriniz artabilir. 6.ev çalışanlarımızla, astlarımızla ilgili bir alan. Ekibinize yeni insanlar katmak isteyebilirsiniz. İş ilanlarınız, mülakatlarınız olabilir. Konuyu çevrenize duyurabilirsiniz.

İş dışında da, günlük koşturmalar artıyor. Özellikle temizlik, düzenleme, yerleştirme, düzene koyma yönünde işleriniz olabilir 6.ev transiti olduğu için.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Kasım’a kadar yay burcunda. 6.evinizde.

İşiniz, iş ortamınız, iş arkadaşlarınız, günlük düzeniniz, yaşam şekliniz, rutinleriniz, alışkanlıklarınız, yaşam kalitenizi etkileyen şeyler bu evle ilgili. Venüs bu konularda güzel şeyler yaşayabileceğinizi söylüyor.

İş hayatınızda uzaklarla bağlantılarınız olabilir ayrıca. Yay burcu başka şehirleri ve ülkeleri simgeler.

Yay demek okumak, öğrenmek, derinleşmek, ufkunu büyütmek demektir. Günlük yaşamınıza sizi entelektüel anlamda besleyecek yeni alışkanlıklar ekleyebilirsiniz Venüs buradan geçerken.

5 Kasım’da oğlak burcuna geçiyor Venüs. 7.evinize geliyor.

İlişkileriniz içinde çok güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman. İkili ilişkiler içinde uyumunuzu güçlendirecek, ilişkinizi daha sağlam bir zemine oturtacak şeyler olabilir.

Arkadaşlıklar içinde desteklendiğinizi daha net şekilde göreceğiniz şeyler olabilir. Yardımlaşmalar işinizi kolaylaştırabilir.

Oğlak burcu işimizi, kariyer hayatımızı anlatır. 7.ev ise anlaşmaları, müşteri bağlantılarımızı, iş birliklerini. İşiniz açısından da bereketli bir Venüs geçişi bu o yüzden 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars Ekim ayı sonunda, 30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor ve Kasım boyunca akrepte. 5.evinizde.

Sanat, spor, yeteneklerimizle yaptığımız şeyler, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, müzik, dans, kurslar, eğitimler bu evle ilgili. Bir sanat dalında yeni başlangıçlarınız olabilir Mars ile.

Spora başlayabilirsiniz.

Yeni etkinlikler içinde bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Çocukları olanlar onlardan yana bir tık fazla yorulabilirler. Mars’ın bulunduğu yer, efor alanımızdır. Çocuklarınız için yapmanız gerekenler artabilir. Yeni meşguliyetler doğabilir bu dönemde.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa onların kredi, yatırım, birikim, alım satım, vb konuları olabilir. Çünkü bunlar akrep temasıdır.


Kasım 2021 Ay Döngüleri :

5 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 12° Akrep, Güneş 12° Akrep

5.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bebek sahibi olmak isteyenler için güzel bir zaman. Çocuklarınız için yapmak istedikleriniz varsa, meşgul olduğunuz gündemler varsa, konulara uygun çözümler bulmak için iyi bir zaman.

Yetişkin yaşta çocukları olanların parasal konuları olabilir. Çocuklarınız kredi çekebilirler. Alım satım konuları olabilir. Bunlar akreple ilgili konular çünkü.

Bunlar dışında şu olasılıkları da ekleyeyim : 5.ev hobilerimizi anlatır. Hobilerinizden kazanç elde etmek için atmak istediğiniz adımlar varsa, yeniayı takip eden günlerde konu için harekete geçebilirsiniz. Uygun bir vakit. Ayrıca yaptığınız işleri duyurmak, tanıtmak, takdir toplamak, daha görünür olmak, sahnede olmak anlamına geliyor bu yeniay sizler için.

19 Kasım : Boğa Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 27° Boğa, Güneş 27° Boğa

11.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulması ile birlikte gerçekleştiği için oldukça güçlü bir dolunay etkisi bu.

11.ev ekipler, gruplar, takım çalışmaları içinde olmayı, kalabalıklarda olmayı, birlikte yapılan şeyleri simgeler. Bir projenin tamamlanışını yaşayabilirsiniz bu tutulma ile. Önemli bir organizasyon gerçekleşebilir. Bir faaliyet, bir çalışma tamamlanabilir.

Diğer yandan arkadaşlarınızla iletişimlerinize dikkat edin diyeceğim. Şimdiye dek içinizde tuttuğunuz, karşınızdaki insanı kırmamak adına sustuğunuz şeyler olduysa, bunları artık ifade etmek isteyebilirsiniz. Kavga enerjisine girmeden konuşmaya gayret ediniz, şayet böyle duygu durumları içindeyseniz. Sakince söylediğimiz şeyler, bağırarak söylediklerimizden çok daha iyi duyuluyor esasen.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!