Koç Burcu Eylül 2021

Koç Burcu Eylül 2021

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Yılın son çeyreğine giriyoruz artık.

Bakalım sonbaharı nasıl karşılıyoruz, gökyüzünde Eylül ayında gökyüzünde neler var ve bunların size nasıl yansımaları olabilir ?

Transitler ile başlıyorum. Ardından yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız.


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda. 6.evinizde.

Çalışma temponuzun artabileceği, işinizde daha fazla üretebileceğiniz bir dönem. Hizmetlerinizi gözden geçirip daha iyi hale getirmek isteyeceğiniz, yeni yeni hizmetler sunmak, hizmetlerinizi çeşitlendirmek isteyeceğiniz bir Güneş transiti.

İş dışında kişisel hayatınızda da yeni başlayacak rutinler, koşturmalar olabilir. Günlük hayatınızda düzenli olarak yapmaya başlayacağınız şeyler eklenebilir hayatınıza.

6.ev iş, hizmet ve günlük yaşam dışında, sağlık temasını da kapsıyor. Muayene olmak, bir doktora görünmek istediğiniz konular varsa, bunları bu dönemde yapabilirsiniz. Günlük akışlarda muayene, kontrol, hastane işleri olabilir. Bir yakınınıza, bir aile bireyinize de ait olabilir konu. Onunla ilgilenebilirsiniz, yardımcı olabilirsiniz.

Güneş 22 Eylül’de bir sonraki burca, terazi burcuna geçiyor. Sizin 7.evinize geliyor bu değişimle.

Evliliğiniz, ilişkiniz, işinizde birlikte olduğunuz kişi ve firmalar, iş birlikleriniz, insan ilişkileriniz, hayatın içinde ‘biz’ olduğunuz/başkaları ile birlikte ilerlediğiniz alanlar bu evle ilgili.

Hocalar, rehber ve danışman kişiler, uzmanlar, bilgisi ile yol aldığımız kişiler 7.evin konusu.

Güneş buradan geçerken hayatınıza bu yönde şeyler eklenebilir. Bir alanda bir hocanız olabilir. Bir eğitmen ile tanışabilirsiniz. Size yol gösterecek danışmanlar, danışmanlıklar olabilir.

Evliliğinizle/ilişkinizle/partnerinizle ilgili şeyler gündeminizde olabilir. Kendisinin hayatında değişimler, başlangıçlar olabilir.

İlişkiniz içinde evlilik kararı alabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz aracılığı ile gelecek güzel hediyeleri olabilir hayatın bu döngü içinde 🙂


Merkür ay boyunca terazi burcunda, 7.evinizde.

İlişkiler alanında. Başta evlilik, özel ilişkiler ve iş ortaklıkları olmak üzere, sizin için önemi büyük olan bağlarınız, bağlantılarınız, iletişim halinde olduğunuz ve bir şeyleri birlikte yaptığınız kişiler, hocalar, danışmanlar bu evle ilgili.

Merkür bu konu ve kişileri öne çıkarıyor hayatınızda bu dönem.

Bu ay Merkür ile ilgili önemli bir gelişme var sevgili okuyucularım.

27 Eylül’de yılın üçüncü ve son Merkür retrosu, burada yani terazi burcunda başlayacak.

Yukarıda saydığım konuları, ilişkileri bir gözden geçirme zamanı olacak bu sizin için. Hangi iletişimler içinde nasıl hissediyorsunuz ? Kendinizi ilişkiler içinde doğru konumlandırıyor musunuz ? Kişisel sınırlarınız var mı ? Kendinizi ne ölçüde merkeze alıyorsunuz ? Seçimlerinizi başkalarına göre mi yapıyorsunuz ? Merkezinizde sizin yerinize, onlar mı var ? İşte dönüp buralara bakacağınız bir zaman olacak bu Merkür retrosu sizin için.

Zaman zaman iletişim problemleri olabilir. Buna dikkat edin. İlişkilerinizi iyi tutun. Uyum içinde, uyum niyetinde olmak, her zaman kazandırır. Hayatı güzelleştirir, kolaylaştırır.

Merkür retrosu yazım da gelecek inşallah ayrı olarak.

Bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme 🙂 Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Eylül’e kadar terazi burcunda, 7.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Aşk, evlilik, ikili ve sosyal ilişkiler, insan ilişkilerimiz, ortaklıklar, iş birlikleri, hocalar, bize rehberlik eden kişiler, danışmanlık aldığımız, bilgisiyle ilerlediğimiz, bize yardımcı olan/destek olan insanlar bu evin konusu.

Buradan sevginin, uyumun, keyiflerin, mutlulukların gezegeni Venüs geçiyor 🙂 İlişkilerden yana şanslı bir süreçtesiniz. Güzel insanlardan güzel şeyler göreceğiniz bir dönem 🙂

Transitin detayları burada, tıklayabilirsiniz :

Venüs Terazi Burcunda 16 Ağustos-10 Eylül 2021

10 Eylül’de akrep burcuna geçiyor Venüs. 8.evinize geliyor.

Alışverişlerde bütçenizden taşmamanız, borçlar oluşturmamanız, kredi kartı ile harcamalarda ölçülü davranmanız bu dönemde daha önemli. Venüs güzellik için, şıklık, keyifler için harcamalar yaptırır 🙂 Tabii ki hayatımızda bunlar da olacak ama denge ve ölçü önemli.

8.ev borçları anlatan alan olduğu için bir uyarı bırakmış olayım buraya.

Bunun dışında bankacılık işlemleri, tahsilat konuları, ortaklı paraların paylaşımı, başkalarından gelen maddi kaynaklar ve destekler bu evle ilgili. Venüs burada iken, bu konularda şanslarınız olabilir. Vaktiyle verdiğiniz paralar, geri dönebilir. Yeni bankacılık işlemleriniz olabilir, kendinize bir hesap açabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Sevdiklerinizden maddi destekler gelebilir.

Parasal konularda iyicil etkileri olacaktır Venüs’ün.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 15 Eylül’e kadar başak burcunda yine. 6.evinizde.

İşiniz ve günlük yaşam düzeniniz konusunda verimli, temposu yüksek, hareketli bir dönem. Hızlanmak, yeni şeyler üretmek, güzel şeyler sunmak, hizmet alanlarınızın kalitesini yükseltmek, işinizde daha çok kazanmak istiyorsanız, bu dönemde başlatacağınız şeyler olabilir. Zaten değerlendirmek lazım bu Marsiyen enerjiyi.

Günlük yaşam düzeninizde bir şeylerin değişebileceği, güzel şeylerin başlayabileceği bir zaman.

Transitin detayları için Mars yazımı, tıklayabilirsiniz ↓↓↓

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021

15 Eylül günü terazi burcuna geçiyor Mars. 7.evinize geliyor. Bu ay ilişkiler evinizde büyük bir hareketlilik var.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan ilişkilerinizle ilgili konular ön planda. Evlilik, eş, sevgili, ikili ilişkiler 7.evle ilgili. İş ortaklıkları, iş birlikleri 7.evle ilgili.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar yine bu evin konusu.

Mars ise başlangıçları simgeliyor. Dolayısıyla yaşamınızda bu konularda yeni şeylerin başlayabileceğini anlıyoruz buradan.

Bir ilişki başlayabilir. Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. İlişkiniz içinde evlilik yönünde gelişmeler olabilir.

Eşinizin yeni başlangıçları olabilir herhangi bir konuda.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Özellikle danışmanlık verdiğiniz, eğitmen konumunda olduğunuz bir işiniz varsa, hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Hocalar, eğitmenler eklenebilir hayatınıza.


Eylül 2021 Ay Döngüleri :

7 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 14° Başak, Güneş 14° Başak

6. evinizde gerçekleşiyor. Uranüs’ten çok uyumlu, çok güzel bir üçgen açısı var bu yeniayın. Yeni şeylere adım atmak, değişim yaratacak başlangıçlar yapmak için muhteşem bir yeniay.

6.ev konularında sürprizli güzel gelişmeler, yenilikler, başlangıçlar yaşayabilirsiniz Uranüs destekli bu yeniay ile.

6.ev iş demektir. Çalışmak, üretmek demektir. Hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, görevlerimiz, rutinlerimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz bu evle ilgili.

Yeni iş tekliflerine açıksınız bu döngüde. Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. İş değişiklikleri gündeme gelebilir. Mevcut işinizde görev ve yetki alanınızda güzel değişimler olabilir.

Günlük yaşam düzeninizi iyileştirecek, yaşam kalitenizi yükseltecek yeni başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile. Çok güzel bir yeniay !

20 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 28° Balık, Güneş 28° Başak

12. evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

İç dünyanızda yüzleşmeler, farkındalıklar, değişimler yaşayabilirsiniz bu dolunay döngüsünün getirebileceği deneyimler ile. Kendinizle olan ilişkiniz, hayatla olan ilişkiniz, huzurunuz, ne ölçüde akışta olduğunuz, ne ölçüde kabulde olduğunuz, duygusal ihtiyaçlarınız gibi konularda bir değişim zamanı bu.

İçsel anlamda bir yenilenme zamanı.

Ayrıca fiziksel ya da ruhsal anlamda şifaya ihtiyaç duyan bir sorun, bir sağlık gündemi, bir tedavi süreci varsa ana gündeminizde, bunun tamamlanabileceği, sonuçlanabileceği, bir problemin çözülebileceği bir dolunay etkisi alıyorsunuz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Harika bir ay diliyorum hepinize ! Huzurlu, bereketli, eğlenceli bir ay olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!