3 Ağustos 2020 Kova Burcunda Dolunay

3 Ağustos 2020 Kova Burcunda Dolunay

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

3 Ağustos Pazartesi günü, Türkiye saati ile 18:58’de kova burcunun 11 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Hızlı gelişmelere açık bir döngüden geçiyoruz. İrademizi ve kontrol gücümüzü iyi kullanmamız, aceleci ve temelinde öfke olan kararlar almamamız gereken bir zaman.

Çünkü bu dolunayda gökyüzü karışık biraz. Bu kez uyumsuz açıların sayıca fazla olduğu bir dolunay yaşıyoruz. Sakin olmak, anlık öfkelerle harekete geçmemek, önemli kararlar almamak gereken yüksek bir enerjideyiz.

Dolunay sırasında Uranüs’ün Güneş ve Ay ile bir t-kare açı kalıbı oluşturduğunu, yani her ikisi ile de kare açı yaptığını görüyoruz. Beklenmedik, ani, şaşırtabilecek gelişmelerin olabileceğini gösteriyor bu açı. Ay kadını, Güneş erkeği simgelediğinden kadın erkek ilişkilerinde ani kopuşlara müsait bir dolunay döngüsü. O yüzden lütfen bir anlık sinirle, gururla, hızlı kararlar almayın.

Aynı zamanda Merkür Satürn’den karşıtlık alıyor. Düşünceler, kaygılarla dolu. Kısıtlara odaklanmış durumdayız. Üzerimizde karamsar bir enerji var.

Mars, Jüpiter’den kare açı alıyor. Bu kare açı, öfkelerin, hırsların, kızgınlıkların abartılabileceğini ve kontrolünün zor olabileceğini anlatıyor. Ayrıca aceleyle yapılabilecek şeylerin zarar getirebileceğini söylüyor.

Bu dolunayda kim kazanır ? Etraflıca düşünen, öfkesine yenilmeyen, anlık sinirlerle ipleri koparmayan, köprüleri yakmayan kazanır.

Bunun dışında büyük girişimler için uygun olmayan bir dolunay döngüsü olduğunu da söyleyeyim. Dolunay sonrasındaki 10-15 günlük süreci kastediyorum.

Şimdi dilerseniz, dolunayın burçlar üzerindeki etkilerine geçelim.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

 

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bir üyeliğin tamamlanma ve sonlanma döngüsü olabilir bu sizin için. Bir çalışma, bir proje sonlanabilir. Ekibinde yer aldığınız bir iş tamamlanabilir. Bir gruptan ayrılabilirsiniz. Üyesi olduğunuz bir dijital platformdan ayrılabilirsiniz.

Sosyal çevrenizde gergin dialoglar olabilir. Bu yüksek dolunay enerjisi ile arkadaşlarınızın kalbini kırmayın. Aynı şey başkalarından size de gelebileceği için bugünlerde birlikte program yapmamak ve daha az dialog kurmamak iyi olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

10.evinizde, bir dolunay meydana geliyor.

İş ve kariyer alanı, patronunuzla, üstlerinizle ilgili konular, sorumluluklar ön planda. İletişimlerinizde dengeli olun, kontrollü olun. Karşı çıkabileceğiniz durumlar elbette olabilir ama kendinizi ifade etme şekliniz önemli. Sakince anlatın kendinizi.

Bir resmi işlem, bir yasal süreç varsa beklenmedik yönde sonuçlanabilir Uranüs etkisiyle. Devletten bir bildirim gelebilir, bir belge geçebilir elinize. Konular hızlı gelişebilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay 9.evinizde gerçekleşiyor. Eğitim, sınav, kurs, hazırlık, üniversite, akademi ile ilgili konularda hızlı ve beklediğinizin biraz dışında sonuçlanmalar, gelişmeler olabilir.

Yurt dışı bağlantılı bir ticari faaliyetiniz varsa, sonlanabilir. Hızlı yer değişikliklerine, şehir değişikliklerine açıksınız önümüzdeki günlerde. Herkes kendi yaşamı doğrultusunda etki alacaktır tabii.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

8.evinizde yaşanacak kova dolunayı ile maddi konular, özellikle de borçlar ve ödemeler öne çıkıyor. Uranüs bu konularda hızlı, ani, beklemediğiniz şekilde gelişebilecek durumların olabileceğini söylüyor. Borç vermeyin derim bugünlerde ve siz de borçlanmayın.

Başkaları ile ortaklaşa paralar, ortak mülkler, aile içinde geliri paylaşılan tarlalar, araziler varsa, miras paylaşımı gibi bir süreciniz varsa, nafaka, tazminat, vergi, sigorta, prim konularınız varsa ani ve biraz da şaşırtıcı sonuçlar doğabilir. Konular hızlı ama beklenenin dışında tamamlanabilir. Harika şeyler söylemek isterim ama maalesef bu olasılık var.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor. İlişkiler, ortaklıklar, özel ve sosyal bağlar üzerinden etki alıyorsunuz.

İnsan ilişkilerinizde, evlilikte, sevgilinizle olan ilişkinizde ani kopuşlar yaşamamak adına bugünlerde karar almamanızı, bu yüksek enerji etkisinde iken sağlıklı düşünemeyeceğinizi bilerek konuları biraz akışına bırakmanızı, durumlara zaman tanımanızı tavsiye ederim.

Ama (özel ya da sosyal ilişkilerde) kopması gereken bağlar kopacaktır dolunay ile.


Başak ve Yükselen Başak : 

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor. İş, hizmet, günlük hayat ve sağlık konularında etki alıyorsunuz.

İş hayatınızda, iş ortamınızda hızlı değişimlere müsait bir zaman. Hem Uranüs devrede, hem zaten bu bir dolunay. Duyguları yükseten bir atmosfer var. Mars Jüpiter’den kare açı alıyor ayrıca. Küçük, basit şeyler büyüyebilir. Tartışma yaşayıp işten ayrılan arkadaşlarınız olabilir. Aman siz de dikkat edin, yapmayın öyle şeyler.

Rutin olarak yaptığınız bir şey sonlanabilir bu arada. Günlük hayatınızda yer alan, iş ya da iş dışında düzenli olarak yaptığınız bir şey.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Aşk hayatınızda, flört halinde olduğunuz dialoglarda açıkçası hızlı, ani kopuşlar yaşayabileceğiniz bir dolunay bu. Böyle bir şey gerçekleşirse, hayrınıza olduğunu bilin.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularla uğraşabilirler, gerilebilirler biraz. Dolunay böyle bir enerji. Duygusal anlamda zorluyor.

Bir hobi, bir kurs varsa hayatınızda bırakma kararı alabilirsiniz. Uranüs size bunu yaptırabilir. Hızlı karar almayın bence. O ortam, o meşguliyet size genel anlamda iyi geliyorsa, içindeki küçük şeylere takılmayın. Tartın yani konuyu. Teraziye koyun.


Akrep ve Yükselen Akrep :

4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Ev, yuva, aile alanında yükselen bir enerji var. Aile içinde tartışmamaya dikkat edin. Sesler yükselirse konuların üzerine gitmeyin, parlayan enerjiyi söndürmeyi seçin.

Elektronik bir eşyanız bozulabilir ayrıca. Evinizin elektrik sistemiyle ilgili bir arıza yaşayabilirsiniz.  Yenilemeniz gereken şeyler olabilir.


Yay ve Yükselen Yay : 

3.evinizde gerçekleşen bir dolunay. Kardeşlerinizle, kuzenlerinizle, yakın akrabalarınızla, komşularınızla ilgili konularda hızlı gelişmeler olabilir. Kardeşlerinizin sonuç beklediği bir konu varsa, sonuçlanabilir, ancak Uranüs etkisinde şaşırtıcı sonuçların kuvvetli bir ihtimal olduğunu söyleyeyim.

Sosyal medya hesabınız, blog ya da websiteniz varsa, içerik ürettiğiniz platformlar varsa bazılarını kapatma kararı alabilirsiniz ya da buralarda beklenmedik konular oluşabilir. Bu dolunay böyle bir dolunay. O yüzden hiçbir burç için çok güzel şeyler söyleyemiyorum. Ama güzel derken, neye göre güzel ? Sonuçta ne olması gerekiyorsa, hakkınızda ne hayırlı ise o olacaktır. Bugün keyfinizi kaçıran bir duruma, yarın ‘İyi ki’ diyebilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

2.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor.

Parasal konularda süprizli durumlara açıksınız, ama sürprizli derken biraz keyfinizi kaçırabilecek türden şeyler kastediyorum. Ummadığınız, hesapta olmayan bir masraf, bir ödeme ya da aniden bir şeyin bozulması ve mecburen yapmanız gereken bir alışveriş gibi şeyler kastediyorum.

Yatırımlar için doğru zaman olmadığını da söyleyeyim. Borsada yatırımlarınız varsa, bu ara işler istediğiniz gibi gitmeyebilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

Dolunay sizde gerçekleşiyor.

Uranüs kareli, fevri bir dolunay bu. Kimseyi kırmayın, üzmeyin. Bazı şeyleri bitiren taraf olabilirsiniz. Bu özel bir ilişki de olabilir. Bir arkadaşlık da olabilir. Hızlı karar almayın. İnsan ilişkilerinizde biraz voltaj yüksek bugünlerde.

Kendi içinizde de dalgalanıyor olabilirsiniz. Özellikle iş ve para konularında. Biraz sabır. Yıl sonunda şansların, fırsatların gezegeni Jüpiter kova burcuna geçecek 🙂 2021 boyunca sizde olacak. Biraz daha sıkın dişinizi. Az kaldı.


Balık ve Yükselen Balık :

12.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Bilmediğiniz bir konu, bir durum açığa çıkarak şaşırtabilir sizi. Biraz üzülebilirsiniz bugünlerde.

Bu arada bilmediğiniz, yeterince emin olmadığınız online sitelere kişisel bilgilerinizi yazmayın lütfen. Hırsızlıklara açık bir döngüden geçiyorsunuz. Ama tabii önlem alırsanız, bu tür olumsuzluklar doğmaz. Bu olasılığı bilin ve ona göre hareket edin. Astroloji bunun için var.


 

Ağustos ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda yer alıyor sevgili okuyucularım :

Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Ağustos 2020, Boğa Burcu Ağustos 2020, İkizler Burcu Ağustos 2020,

Yengeç Burcu Ağustos 2020, Aslan Burcu Ağustos 2020, Başak Burcu Ağustos 2020,

Terazi Burcu Ağustos 2020, Akrep Burcu Ağustos 2020, Yay Burcu Ağustos 2020,

Oğlak Burcu Ağustos 2020, Kova Burcu Ağustos 2020, Balık Burcu Ağustos 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Bu Uranüsyen dolunay döngüsünde size faydası olmayan, hayat resminizden çıkması gereken kişi, durum ve konulardan arınmanızı dilerim.

Her daim hayırlısı olsun, sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!