5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması

5 Temmuz Pazar günü Türkiye saati ile 07:44’te, oğlak burcunun 13 derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

2020’de toplam dört Ay tutulması + iki Güneş tutulması olmak üzere altı tutulma var.

Oğlak burcunda gerçekleşecek olan bu Ay tutulması, bu yıl yaşadığımız üçüncü Ay tutulması olacak.

Bu tutulmanın önemli bir özelliği var : Yengeç-oğlak aksındaki son tutulma bu.

Önümüzdeki 9 yıl boyunca bu hat üzerinde bir tutulma yaşamayacağız. Doğum haritamızda yengeç ve oğlak burçlarının denk geldiği ev temalarında, son 2 yıldır yaşadığımız sorunlar geride kalmaya başlıyor artık. Yaşam resmimiz, konularımız değişiyor.

Ay tutulmaları, dolunaylar ile birlikte gerçekleşirler ve dolunaydan çok daha güçlü etkiler yaratırlar.

Dolayısıyla bir Ay tutulması gerçekleşeceği zaman, büyük bir dolunay etkisinin açığa çıkacağını anlamalıyız.

Ay tutulmaları ve dolunayların teması :

Sonlanmayı, bitişleri sembolize ederler.

Beklemede olan konuların, başlatılmış işlerin sonuçlandığı evrelerdir.

Belirsizliklerin ortadan kalkmasıdır, netleşmektir.

Ruhsal anlamda ise,

Duyguların yükselmesi ve daha güçlü yaşanması,

Tepkilerin büyümesi,

İçimizde birikmiş öfkelerin, bilinçaltı yüklerinin yüzeye çıkması

Ruhsal gelgitlerin, sıkça değişen duygu durumlarının yaşanması,

Yükselen duygularla yaşanan agresyon, tartışma ve anlaşmazlıklardır.

Tutulma için her şeyden evvel şunu söyleyeyim sevgili okuyucularım :

Oğlakta gerçekleşen bir Ay tutulması bu. Ay, oğlakta rahat değildir. Oğlak burcu, Ay için zorlu bir alandır.

Ay, duygularımızı, psikolojimizi, ruh halimizi, bilinçaltımızı, aile bağlarımızı, aidiyet duygumuzu, duygusal ihtiyaçlarımızı sembolize etttiğinden, oğlakta gerçekleşecek bu tutulma, duygusal anlamda zorlayabilir bizi.

Yengeç-oğlak aksı olduğu için özellikle de ev ve aile konularında, iş ve kariyer konularında yaşanan sorunlar yükselebilir. Bu sorunlar aile içinde gerginlik yaratabilir. Değişim isteği artabilir. Karamsar düşünceler iç huzurunuzu eksiltebilir.

Psikolojik anlamda kendimizi daha ışıklı, daha aydınlık, daha iyimser bir tarafta tutmamız, etkileri küçültmek adına önemli.

Tutulma anının haritası şöyle :

Tutulma sırasında Güneş ve Ay karşı karşıya tabii. Çünkü bu bir dolunay hali.

Merkür, Güneş’e yakın duruyor. İletişimde gerginliklere açık etkiler var o yüzden. Kısa seyahatler, araba, trafik ve ehliyetle ilgili konular, eğitimle ilgili konular için de aynı şeyler geçerli. Bunlar da Merkür ile ilgili temalar çünkü.

Bu tutulma, Uranüs ile uyumlu açıda gerçekleşiyor. O yüzden yaşadığınız sıkıntılı durumlar, pürüzler uyanışlara, aydınlanmalara ve güzel değişimlere vesile olabilir.

Oğlak burcu devlet ile, devlet büyükleri ve yönetim ile, kamu hizmetleri ile ilgili bir burç.

Kural, sistem, düzen demektir oğlak.

Tutulma ile kanun, kural ve yönetmeliklerde, topluma hizmet birimlerinde, işleyişte düzenlemeler yapılabilir.

Yönetim kadrolarında değişiklikler olabilir. İdareciler, yöneticiler, konum sahibi kişiler değişebilir, görev değişiklikleri olabilir.

Tutulma, an haritasında 6.eve düştüğü için sağlık sektörü başta olmak üzere, kamu alanlarında, hizmet birimlerinde, memurlarla ilgili konularda, sahip oldukları haklarda değişimler olabilir.

Büyük yapılar, kurumlar oğlak burcu yönetiminde olduğundan, büyük şirketlerde işten çıkarma, sözleşmelerin feshi gibi gelişmeler olabilir. Tabii olmamasını dilerim tüm kalbimle. Pandemi süreci, ekonomide büyük bir kaos ortamı yaratmış durumda zaten.

6.ev askeri konuları, ordumuzu, askerimizi de anlatıyor. Kışkırtmalara kapılmadan, stratejik ilerlememiz gereken bir tutulma döngüsüne giriyoruz.

Ay tutulması, ülkemizin haritasında diplomasiyi, diğer ülkelerle ilişkileri anlatan 7.evde gerçekleşeceği için, ayrıca 1.evinde 12 derece yengeçte bulunan Pluto ile karşıt açı yapacağı için, ilişkilerde hassas etkilerin olduğunu söylemek mümkün.

Şimdi de burçlar bazında bakalım Ay tutulmasının etkilerine. Yükselen burcunuzu okumaya öncelik veriniz.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz. Çok daha fazla şey paylaşıyorum Instagram sayfamda : astroloji.anlatburcak

 

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Koçlar ve Yükselen Koçlar :

10.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Eğer çalışıyorsanız, tutulmadan işiniz üzerinden etki alabilirsiniz.

Yöneticileriniz değişebilir, işten ayrılanlar olabilir. Yönetimden yeni kurallar gelebilir. Sonlanan projeler olabilir. Verilmiş olan bazı haklar iptal edilebilir.

Üstlerle iletişiminizde dikkatli olun bugünlerde. Merkür de retroda olduğundan, yanlış anlaşılmayacak şekilde, daha özenle seçmelisiniz kelimelerinizi.

Çalışma hayatınızda oluşabilecek dikkatsizliklere karşı temkinli olun ayrıca. Bir rakamı yanlış anlamak, parasal bir konuda hata yapmak gibi, yanlış bir teslimat yapmak gibi şeylere karşı dikkatli olun.

Aile büyükleri ile ilgili sorumluluklar da doğabilir. Tutulma civarı günlerde, ev ve aileniz ile ilgili konular, sizi ruhsal anlamda zorlayabilir. Özellikle geçmişten gelen, bir süredir beklemiş olan konular çözülmek üzere önünüze gelebilir. Bir tamamlanma etkisi bu esasen. Gözünüzde büyütmeden gerekenleri yapmaya çalışın.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Ay tutulması 9.evinizde gerçekleşiyor. Üniversite, yüksek öğrenim, eğitim, sınavlar, kayıtlar 9.evin konuları. Eğer öğrenci iseniz, sizin için bu temaların aktif olacağı bir döngüye giriyorsunuz. Diğer yandan bir akademisyen iseniz, iş hayatınızda, çalışmalarınızda, projelerinizde bazı yorucu durumlar, beklediğinizden farklı sonuçlanan projeler olabilir.

Uzak şehirlere veya başka ülkelere seyahatleriniz varsa, birtakım aksiliklere müsait bir tutulma döngüsü olduğunu söylemeliyim. Yolda agresyon yaşamak, uğraştıracak bir şeyler yaşamak gibi.

Hukuksal alanda beklediğiniz sonuçlar varsa, bu tutulma ile netice alabilirsiniz ya da konuda bir gelişme yaşayabilirsiniz. Sonuçlanan durumlar olabilir.

Ticari anlamda, özellikle uluslararası işleriniz varsa, kanun ve düzenlemelerle ilgili durumlarla meşgul olmanız, bir şeyleri yeniden yapılandırmanız, düzeltmeniz gerekebilir.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

8.evinizde gerçekleşecek bu Ay tutulması. Bir borç konusu, geçmişten gelen bir ödeme konusu sorun yaratabilir. Vaktiyle vermiş olduğunuz bir parayı, tahsil etmek isteyebilirsiniz. Gerginlik yaşamamak adına tatlı dille iletişim kurmanızı öneririm.

Büyük harcamalardan ve borca girmekten uzak durmanız gereken bir dönem. Kredi çekmek gibi bir planınız varsa, önümüzdeki 2-3 haftalık süreçte önermem.

Bir ameliyat durumu varsa, ertelediğiniz, bekleyen bir operasyon konunuz varsa, bu tutulma ve civarı günlerde gerçekleşebilir. Konu hızlanabilir.

Miras, mal paylaşımı, nafaka gibi paralarda sonuç alabileceğiniz bir tutulma. Çalışanlarınız varsa, vergi, sigorta, prim konuları gündeme gelebilir. Kanunlara uygun olmayan durumlar sorun yaratabilir ve düzeltmeniz yönünde yasal uyarılar gelebilir. ‘Çalışan’ iseniz, yine sigorta ile ilgili konularınız olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Ay tutulması 7.evinizde gerçekleşiyor. Burası nedir ? Evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar evidir.
İmzalı işler, kontrat ve sözleşmeler de 7.ev kapsamındadır.

Bir kontratın sonlandığı döngüyü yaşıyor olabilirsiniz. Örneğin kiracı iseniz, kira kontratınızın senesi doluyordur ya da bir projenin süresi tamamlanıyordur ve sözleşmeniz bitiyordur.

Evlilik içerisinde ve ikili ilişkilerde geçmişten gelen konuların sorun yaratabileceği günlerden geçiyorsunuz. Özellikle aile büyüklerinden, yaşadığınız yerden, evden kaynaklı sorunlar olabilir. İş konusu sorun yaratıyor olabilir. İş ve aile arasında denge kurmanız gerekiyor olabilir. Kişisel hedefleriniz, bireyselliğiniz ile partnerinizin istekleri arasında denge kurmanız gerekiyor olabilir. Dengenin şaştığı noktalar, bu tutulma döngüsünde daha görünür olabilir ve sorun yaratabilir size.

Ortaklı işleri, iş ortağınızla ilişkinizi, alma verme dengesini, ben-sen dengesini gözden geçireceğiniz bir süreçtesiniz ayrıca.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Ay tutulması 6.evinizde gerçekleşiyor.

İş, hizmet ve sağlık evidir 6.ev. Çalışma hayatınız, günlük düzeniniz, her gün düzenli olarak yaptığınız işler, görevler, hizmet ettiğiniz ve hizmet aldığınız konular, astlarınız, çalışanlarınız, ayrıca evcil hayvanlarınız bu alan kapsamında.

İş ortamınızda düzenlenen, değişen kurallar olabilir. Yönetimle ilgili değişimler olabilir. Devlet bağlantılı, resmi konular doğabilir. Yasalara uygun olarak düzenlenmesi gereken konularla meşgul olabilirsiniz.

İş arkadaşlarınızla ters düşmemeye çalışın. İş ortamınızda değişen şartlara uyumlanmaya çalışın.

Evcil hayvanınız varsa, sizi yoran o da olabilir bugünlerde.


Başak ve Yükselen Başak : 

Ay tutulması 5.evinizde gerçekleşiyor.

Yeni başlamış olan aşk ilişkilerinde, flört diyebileceğimiz başlangıç aşamasında olan iletişimlerde gerginlikler, hatta belki bitişler olabilir.

Borsa, döviz gibi alanlarda yatırımlarınız varsa, durumlar istediğiniz gibi ilerlemeyebilir önümüzdeki 2-3 haftalık süreçte.

Çocuk sahibi okuyucularım, bu tutulma döngüsünde onlarla ilgili konularla meşgul olacaklar. Biraz da yorulacaklar gibi duruyor. Ama bir neticelenme etkisidir bu. Yapmanız gerekenleri yapın, tamamlayın, rahat edin.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

4.evinizde gerçekleşecek Ay tutulması. Eviniz, aileniz ile ilgili konularda etki alıyorsunuz.

Taşınmak, ev almak, evinizi satmak, bir ev tutmak, bir arsanın satışı, bir emlak konusu varsa, tutulma ile sonuçlanabilir. Merkür retroda olduğundan, geçmişten gelen bir konu ise adım atmanızda sakınca yok. Ama yeni fikirler ve kararlar için beklemede kalın.

Aile bireylerinizle ilgili konularda, ev içindeki huzurunuz, keyfiniz açısından biraz gergin etkiler var bugünlerde. Özellikle önümüzdeki 2-3 hafta boyunca, tutulma etkilerini daha yoğun biçimde yaşıyor olacağız.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Ay tutulması 3.evinizde meydana geliyor. İletişim alanı olan 3.ev, kardeşlerle, yakın akrabalarınızla ve komşularınızla da bağlantılı. Bunun dışında sık görüştüğünüz kişiler de 3.ev kapsamında.

Tutulma civarı günler küslüklere, agresyona açık biraz. İlişkilerinizde daha anlayışlı olmaya özen gösterin. Herkesle iletişim kurmak zorunda değilsiniz ama kavga etmenize gerek yok. Rahatsız olduğunuz şeyleri samimi, sakin bir dille ifade edin.

Araba almak, arabanızı satmak, ehliyet almak gibi konular varsa, tutulma sürecinde sonuçlanabilir. Bu arada kurallara uygun olmayan davranışlar içinde iseniz, yasal yaptırımlarla, cezai uygulamalarla karşılaşabilirsiniz bu döngüde. Örneğin bir trafik cezası ödemek gibi. Hem kendiniz, hem başkaları için kurallara uymanız önemli.


Yay ve Yükselen Yay : 

Ay tutulması 2.evinizde gerçekleşiyor.

Maddi konular, parasal meseleler sebebiyle gergin birkaç gün geçirebilirsiniz. Bir masraf doğabilir, büyük bir harcama yapmanız gereken bir konu olabilir örneğin.

Yatırım yaptığınız alanlar üzerinden gerilebilirsiniz ya da. Geriye dönüp size ne ölçüde kar getirdiğini sorgulayabilirsiniz ya da yaptığınız bir yatırımın sonucunu bu tutulma döngüsünde görebilirsiniz. İstediğiniz miktarda getirisi olmayan bir yatırımınızdan vazgeçebilirsiniz.

Emlak, konut konularında agresyona açık bir tutulma döngüsü. Diğer yandan belirsizlikler ortadan kalkabilir. Gündeminizde bu yönde konular varsa, tutulma ile sonuçlanabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Bu Ay tutulması en çok sizi ilgilendiriyor. 1.evinizde gerçekleşecek bir tutulma. Son iki yıldır çok yoruldunuz. İşte, kariyerde, parasal konularda, aşkta, evlilikte, sosyal alanlarda, birçok noktada düzeniniz değişti. Artık tutulmalar yengeç oğlak aksını terk ediyor. Bu sonuncusu olacak.

Bazı durumları sonlandırma yönünde kararlarınız olabilir tutulma ile. Duygusal anlamda biraz yorucu bir süreç.

Son 2 yıldır uğraştığınız şeylere son bir şekil veriyorsunuz artık. Önümüzdeki aylarda, bu konularda yapmanız gereken son şeyleri yapıp artık geride bırakmaya başlıyorsunuz. Tutulma 1.evinizde olduğu için her tür konuyu, kararı, adımı kapsıyor.


Kova ve Yükselen Kova :

12.evinizde bir Ay tutulması.

Kendinizle kavga halinde olabileceğiniz, geçmiş için kendinizi suçlayabileceğiniz, affedemediğiniz kişi ve durumların ruhsal yükünün daha belirgin hale gelebileceği bir tutulma döngüsü bu. Ama şifa da böyle gelecek. Sular önce dalgalanacak, bulanacak, sonra durulup arınacak.

Kendinizi sabote etmeyi bırakın. Hayat ihtiyacınız olan deneyimleri verdi. Sizi bugünkü siz yaptı.

Belki geçmişin karmaları yaşandı. Ne yaşandı ise yaşandı. Her biri olması gereken şeylerdi ve oldu. Artık önünüze bakın.

Bu tutulma yetersizlik duygusu, özgüvensizlik gibi duygu durumlarını da tetikleyebilir. Şifalandırmak yönünde çalışın lütfen. Videolar izleyin örneğin. Çok iyi kanallar var. Çalışın kendi üzerinizde. Dönüşüm niyetinde olun.

Bu arada 12.ev olması sebebiyle önemli başlangıçlardan, imzalı işlerden uzak durmak gerekiyor. Zaten Merkür de retro. Bir de kandırılmalara karşı dikkatli olun. Bilmediğiniz yerlerden alışveriş yapmayın derim. Yeterince tanımadığınız kimselere çok açmayın kendinizi.


Balık ve Yükselen Balık : 

11.evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması.

Sosyal çevreniz ve içinde bulunduğunuz gruplar üzerinden etki alıyorsunuz. Gruplar derken bir parçası olduğunuz ekipleri, departmanları, takım arkadaşlarınızı, çalışma arkadaşlarınızı düşünebilirsiniz. Dostlarımızı da anlatır 11.ev.

Tutulma, Merkür retrosunda gerçekleşiyor. Birbirinizi doğru anlama niyetinde olun. Alınganlıklar, küslükler olabilir. Geçmişten gelen, haberinizin olmadığı konular konuşulabilir. Birbirinizi kırabilirsiniz.

Projelerin tamamlanması, sona gelinmesi gibi durumlar da olabilir iş hayatınızda. Artık ihtiyaç kalmadığı için proje bazlı kurulmuş olan ekipler dağılabilir.

Gönüllüsü olduğunuz dernekler varsa, buralarda da agresif etkiler var. Sonlanan durumlar olabilir açıkçası.


Temmuz ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2020, Boğa Burcu Temmuz 2020, İkizler Burcu Temmuz 2020

Yengeç Burcu Temmuz 2020, Aslan Burcu Temmuz 2020, Başak Burcu Temmuz 2020,

Terazi Burcu Temmuz 2020, Akrep Burcu Temmuz 2020, Yay Burcu Temmuz 2020,

(Oğlak, Kova ve Balık burcu yorumları da geliyor)

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Bu tutulma, bir döngüyü tamamlıyor. Yengeç oğlak aksında sınandığımız konular geride kalmaya başlıyor artık.

Herkes için ferahlıklar, güzel değişimler, yeni kapılar diliyorum.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!