21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

21 Haziran Pazar günü, Türkiye saati ile 09:41’de, yengeç burcunun 0 derecesinde bir Güneş tutulması meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Çok güçlü bir tutulma bu !

Güneş tutulmaları önemli gök olaylarıdır. Büyük ve yeni başlangıçları, köklü değişimleri anlatırlar. Yaşamımızda yeni dönemler başlatırlar. Özellikle de bu tutulma, öncü bir burcun sıfır derecesinde gerçekleşeceği için ekstra güçlü.

Sıfır dereceler taze başlangıçları, bütünüyle yeni olan şeyleri simgelerler çünkü. Bu tutulma bize, daha önce hiç yapmadığımız, deneyimlemediğimiz, belki cesaret edemediğimiz, belki gerekli koşulları oluşturamadığımız konularda açılımlar sağlayacaktır. Yapmak istediklerimize hız kazandıracaktır. Hayatımızda yepyeni sayfalar açılacaktır tutulma sonrasındaki yakın dönemde.

Güneş tutulmalarının etkileri, aylara yayılır. Ortalama 6 aylık bir döngüde net olarak gözlemleriz tutulmanın yansımalarını. Kimi zaman süreç daha uzun olur.

Yani sadece 21 Haziran gününe odaklanmamak gerekiyor. Bir şeylerin tutulma gününde gerçekleşmesini beklemek doğru olmayacaktır.

Tutulma anında gökyüzü şöyle :

Güneş ve Ay, yengeç burcunun sıfır derecesinde. Tutulma sırasında Satürn’ün Güneş ve Ay kavuşumuna 150 derecelik bir açıda olduğunu görüyoruz.

150 derece, birbirini görmeme açısıdır. Yani Güneş-Ay kavuşumu ile Satürn birbirini görmüyorlar bu haritada.

150 derecelik açının ayaklarını oluşturan gezegenleri entegre etmemiz, konularını uyumlu hale, birbirini destekler hale getirmemiz, dengelememiz ve arada bir köprü, bir bağlantı kurmamız gereklidir. Doğası böyledir bu açının.

Yaşamımızda büyük değişimler meydana geliyor bu tutulma ile.

Ama tutulmaya 150 derecelik açıda duran Satürn diyor ki : ‘Bu değişimin gerçekleşebilmesi için hayatının hangi alanında işleri düzene koyman gerektiğini, sorumluluk alman gerektiğini, neleri sistematize etmen gerektiğini iyi biliyorsun. Gerekenleri yap. Sorumluluk al. Çalış, üret, istikrarlı ve sabırlı ol. Düzenlediğin yaşam bileşenin, o istediğin büyük değişime vesile olacak.’

Özel bir tutulma. Her zaman göremeyiz öncü burçların sıfır derecesinde meydana gelen tutulmaları. O yüzden çok önemli zamanlardan geçtiğimizi ve büyük dönüşümlerin ortasında olduğumuzu fark edelim.

Şimdi dilerseniz, tutulmanın burçlar üzerindeki etkilerine geçelim.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz. Instagram paylaşımlarım buraya kıyasla daha yoğun : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca genel etkilerin ötesinde size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Çünkü burç yorumları çok geneldir. Önemli olan bireysel haritadır.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


(Her zaman olduğu gibi yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

4.evinizde çok güçlü bir Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Evinizle, yaşam alanınızla ilgili büyük değişimler olabilir, yaşadığınız yer değişebilir. Taşınma, ev alım-satım-kiralama, yeni düzen kurma gibi taze başlangıçlar olabilir. Kendi kişisel alanınıza sahip olmak istiyorsanız, ilk defa bu yönde bir adım atabilirsiniz. Sıfır derecede gerçekleşiyor tutulma. Sıfırdan başlayacak yenilikler geliyor belli ki.

Emlak, tapu, arsa konularında gündemleriniz varsa, tutulma işleri hızlandıracaktır.

Ayrıca yuva kurmayı, evlenmeyi de anlatır 4.ev. Bu yönde de çalışabilir o yüzden.

4.ev, ev, aile, aile kökleri, geçmişimiz, çocukluğumuz, ebeveynlerimiz demektir. Aile bireylerinin yaşamında da yeni büyük değişimler meydana gelebilir bu tutulma döngüsünde. Tutulma sonrasındaki birkaç aylık dönemde gelişmeler gözlemlenebilir olacaktır.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Güneş tutulması, 3.evinizde gerçekleşiyor.

Kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, arkadaş çevreniz, yakınlarınız bu ev kapsamında. Onlarla ilgili önemli gelişmeler meydana gelebilir. Örneğin kardeşiniz işe başlayabilir, evlenebilir, kendi işini kurabilir. Bunun gibi büyük değişimler kastediyorum.

3.ev bilgiyi paylaşmakla alakalı bir alan. Yazı yazmak, yayınlamak, bilgilerinizi aktarabileceğiniz platformlarda var olmak, bir websiteye sahip olmak, sosyal medyada dijital işler yapmak 3.evin anlattığı şeyler. Satış, pazarlama, reklam gibi temalar yine bu alanda. Dolayısıyla tutulma ile hayatınızda bu yönde başlangıçlar olabilir.

Araba almak gibi bir niyetiniz varsa, tutulma konuyu hızlandırabilir. Araçlar, taşıtlar da 3.evin konusu çünkü.

Başka ne olabilir 3.evde gerçekleşen bir tutulma ile ? Eğitimlere, kurslara başlayabilirsiniz, yeni arkadaşlar edineceğiniz keyifli ortamlara dahil olabilirsiniz. Seminerler, workshoplar, kısa seyahatler, ilgi alanlarınız doğrultusunda bilginizi artıracağınız yeni olanaklar geliyor.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Güneş tutulması, 2.evinizde gerçekleşiyor.

Para kazanmaktır 2.ev. Çalışarak elde ettiğimiz paradır, kişisel kazancımızdır. Bu Güneş tutulması ile bir yeteneğinizi, bir becerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bir süredir aklınızda olan iş planları varsa, cesaretle taze başlangıçlar yapabilirsiniz. Halihazırda bir iş sahibi iseniz, daha önce denemediğiniz şeylerle kazancınızı artırabilirsiniz.

Gelirlerinizde, yatırımlarınızda, mülklerinizi, maddi varlıklarınızı yönetmek konusunda, alım satım konularında, maddi güvence anlamında atılacak adımlarda şanslı olacağınız bir dönem başlıyor. Özellikle önümüzdeki birkaç aylık dönemde güçlü etkiler söz konusu.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Güneş tutulması 1.evinizde gerçekleşiyor.

Hem de sıfır derecede. Çok yeni bir şeyler geliyor, emin olun 🙂 Daha önce olmamış, yapılamamış, yaşanmamış ya da belki aklınıza hiç gelmemiş şeyler 🙂

1.ev başlangıçlarımızı anlatır. Her konuda olabilir bu başlangıçlar. Sıfır derece tutulması ile bütünüyle yeni olan sayfalar açılıyor.

İş ve kariyer alanında değişimler olabilir, terfi olabilir, iş kurmak olabilir, evlilik yönünde gelişmeler olabilir, ev almak olabilir, yer değişiklikleri olabilir. İmaj değişiklikleri olabilir. Hayattta sahip olduğunuz sıfatlara yenileri eklenebilir. Yepyeni bir döngü başlıyor ! Konuların hızlanacağı, kendinizi daha önce cesaret edemediğiniz şeylerin içinde bulacağınız, değişimlerden keyif alacağınız yeni bir döngü.

Hayat bir şekilde adım atmanızı sağlayacaktır. Çünkü tutulmalar, bireyin cüzi iradesinin ötesinde, külli iradeyi ve kadersel şeyleri anlatırlar.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş tutulması 12.evinizde gerçekleşiyor.

12.ev inziva alanıdır. Bir yer içerisinde tek olmayı anlatır. Şayet içinde istediğiniz gibi vakit geçireceğiniz, evden çalışıyorsanız kimsenin gürültüsünden rahatsız olmadan çalışabileceğiniz, gönlünüzce hareket edebileceğiniz, kendinize ait bir alanınız, ofis olarak kullanabileceğiniz bir yeriniz, eviniz olsun istiyorsanız, tutulma bu süreci başlatabilir. Konular hızlı gelişebilir hatta. Önümüzdeki aylar içinde şekillenebilir.

Sağlık alanında bir eğitiminiz, mesleğiniz varsa çalışmaya başlayabilirsiniz ayrıca. Çalışıyorsanız hastahane değişikliği de olabilir. Çünkü 12.ev hastaneleri, şifahaneleri, kapalı alanları, rehabilitasyon merkezlerini simgeler.

Psikolojik sorunlarınız varsa, bu tutulma güçlü bir tedavi-terapi de getirebilir. Bir şifalanma, bir arınma sağlayabilir.

Ruhsal konular bu evde. Önümüzdeki aylar boyunca, spiritüel bilgilerinizi artıracak ortamlarda bulunabilirsiniz. Kitaplar, kişiler, yöntemler çıkabilir karşınıza. Kişisel gelişim yönünde ilerleyebilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak : 

Bu güçlü Güneş tutulması 11.evinizde gerçekleşiyor.

Yeni sosyal çevreler, yeni ortamlar getirecektir size. Tutulma sonrasındaki aylar içinde yaşamınızda yeni oluşumlar, yeni üyelikler, dahil olacağınız ekipler, grup çalışmaları olabilir.

Yeni kurslara katılabilirsiniz. Sosyal sorumluluk faaliyetlerinde yer alabilirsiniz. Derneklerin, vakıfların gönüllüsü olabilirsiniz.

Astroloji bu evin yönetiminde olduğundan, astroloji ile ilgili gelişmeleriniz de olabilir. İlginiz artabilir, eğitim almak isteyebiliriz, astroloji hakkında daha çok okuyup araştırabilir, bilgi birikiminizi artırabilirsiniz.

11.ev aynı zamanda mesleğinizden elde edeceğiniz büyük gelirleri, büyük kazançları simgeler. Eğer bir çalışma hayatınız varsa, maddi anlamda şanslı bir döngü.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş tutulması 10.evinizde meydana geliyor.

10.ev iş, kariyer, mesleki yaşam, ünvanlar, görevler, sorumluluklar, otorite ile ilgili konular, ayrıca aile büyükleri gibi temalara sahip.

Bu temalarda büyük değişimler olacaktır tutulma sonrasındaki aylar boyunca. Hatta bir hareketlilik başlamış da olabilir. Tutulmalar etkilerini öncesinden göstermeye başlıyorlar.

İş hayatınız varsa, yeni göreve gelebilirsiniz, terfi edebilirsiniz, şirket içinde bir görev değişikliği olabilir. Yöneticilerle, patronlarla ilgili değişimler olabilir. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, tutulma, bu konuda da destekleyici bir döngü başlatıyor.

Hayatta sahip olduğunuz sıfatlara yenilere eklenebilir bu yeni döngüde.


Akrep ve Yükselen Akrep :

9.evinizde gerçekleşecek Güneş tutulması.

Yüksek öğrenim konusunda yeni gelişmeler olabilir yaşamınızda. Üniversiteye başlayabilirsiniz örneğin ya da yüksek lisansa, doktoraya adım atabilirsiniz.

Uzak şehirlerle ve yabancı ülkelerle bağlantılı planlarınız, konularınız varsa, tutulma buraya bir hız kazandıracaktır. Şehir değişiklikleri, yer değişimleri olabilir. Memleketinize yerleşmek, aile köklerinizin olduğu yere taşınmak gibi değişimler mümkün.

İş anlamında ithalat, ihracat, turizm, basın, yayıncılık, danışmanlık faaliyetleri 9.ev kapsamında. Bu temalarda bir işe de başlayabilirsiniz. Çalışma hayatınızda yenilikler olabilir. Sattığınız ürünlerle yurt dışına açılabilirsiniz örneğin.

İnançlarınız, ideolojiniz, hayat görüşünüz açısından değişimler yaşayacağınız bir tutulma döngüsü bu ayrıca. Öünmüzdeki aylar boyunca bakış açılarınızdaki değişimleri gözlemleyeceksiniz.


Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş tutulması, 8.evinizde gerçekleşiyor.

8.ev temalarında yepyeni gelişmeler meydana geliyor. Tutulma sonrası aylara yayılacak bu etkiler.

8.ev, başkalarından gelen, çalışarak elde etmediğimiz paraları, maddi olanakları simgeler en temelde.

Ailenizden bir maddi akış başlayabilir. Evli iseniz ya da önümüzdeki aylarda evlilik yönünde planınız varsa, eşten gelecek maddi olanakları da anlatıyor olabilir tutulma.

Öğrenci iseniz burs almanız mümkün. Kredi çekmeniz, girişimleriniz için kredi desteği almanız mümkün. Tutulma yengeçte olduğu için, özellikle ev almak için kredi çekmeniz ihtimaller dahilinde.

Bunlar dışında yaşamınızda miras, ortaklı mülk, ortaklaşa ticari faaliyetler, mal paylaşımları gibi konular varsa, gelişmeler olabilir. Örneğin kardeşleriniz vardır, memleketinizde bir tarlanızın ürünlerini, gelirini ne şekilde paylaşacağınızı belirleyebilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Güneş tutulması 7.evinizde gerçekleşiyor.

7.evin konuları arasında, ilişki, evlilik, partnere dair konular, ortaklıklar, imzalı işler, anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler, iş birlikleri ve danışmanlıklar var.

Bir ilişki başlayabilir yaşamınızda. Eğer bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz. Partnerinizn yaşamında önemli değişimler meydana getirebilir. Aile ile, yerleşim ile ilgili konular doğabilir.

Sadece özel ilişkiler değil, sosyal ilişkileri de sembolize eder bu ev. Yeni sosyal ortamlar dahil olabilir hayatınıza. İş açısından da ağınız genişleyebilir.

İş konusunda ortaklı hareket etmeye karar verebilirsiniz. Daha önce yapmadığınız şekilde, ortaklı bir yapı kurabilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova : 

Güneş tutulması, 6.evinizde gerçekleşiyor.

İş aramakta olan, çalışmak isteyen okuyucularım, şayet haritaları müsait ise, bu tutulma döngüsünde işe başlayabilirler. Günlük tempoları hızlanabilir. Sorumluluklar, görevler artabilir. Tutulma yengeç burcunda gerçekleştiği için, bir aile şirketinde çalışmaya başlayabilirler örneğin. Bu bir olasılık tabii. Farklı şeyler de olabilir.

Çalışan okuyucularım için ise, iş ve çalışma ortamında büyük değişimler olasılıklar dahilinde. İş yerinizin bulunduğu semt değişebilir. Yeni ekipler kurulabilir, yeni çalışma arkadaşlarınız olabilir. İş de değiştirebilirsiniz.

Günlük hayatınızın, rutin olarak yaptığınız şeylerin yenileneceği, yeni bir gündelik yaşama geçeceğiniz bir tutulma döngüsü bu. Aylara yayılan bir süreç şeklinde değişimleri deneyimleyeceksiniz.

İş, günlük yaşam, sorumluluklar, rutinler dışında, evcil hayvanlar da 6.evin konusu olduğundan, tutulma hayatınıza evcil bir hayvanı dahil edebilir ayrıca.


Balık ve Yükselen Balık :

Güneş tutulması 5.evinizde gerçekleşiyor.

Bebek sahibi olmak isteyenler için şanslı bir etki. Bunun dışında çocuk sahibi iseniz, onların yaşamında yenilikler meydana gelebilir. Kreşe başlamak, okula başlamak gibi.

Bekar olan yükselen balıklar için bir aşk olasılığıdır tutulma ile başlayan bu yeni döngü. Çünkü aşk 5.evin konusu.

Başka neleri simgeliyor 5.ev ? Hobileri, sanatsal faaliyetleri, yeteneklerinizi gösterdiğiniz platformları, faaliyetleri. Tutulma sonrasındaki aylarda hayatınıza bir enstrüman dahil olabilir. Bir sanat dalında kursa, eğitime başalyabilirsiniz. Bir hobiniz işe dönüşebilir.


Güçlü bir tutulma geliyor.

Harika başlangıçlar, tertemiz yeni sayfalar diliyorum herkes için !

Haziran ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Haziran 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Haziran 2020, Boğa Burcu Haziran 2020, İkizler Burcu Haziran 2020,

Yengeç Burcu Haziran 2020, Aslan Burcu Haziran 2020, Başak Burcu Haziran 2020,

Terazi Burcu Haziran 2020, Akrep Burcu Haziran 2020, Yay Burcu Haziran 2020,

Oğlak Burcu Haziran 2020, Kova Burcu Haziran 2020, Balık Burcu Haziran 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler ve etkileri yer alıyor :

Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!