Yengeç Burcu Ağustos 2020

Yengeç Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Ağustos ayında sizler için nasıl konuların öne çıkabileceğini, ayın gezegen etkilerinin sizlere neler getirebileceğini konuşalım.

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 2.evinizde.

Bu ev maddesel konuların, paranın, yatırımların, masrafların, kazançların evidir. Güneş bu geçişte, para ile olan ilişkinizi güncelleyebilir. Bereketinizi artıracak yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Yatırım konusunda araştırmalar yapabilirsiniz. Emeklilik planı, sigorta gibi konularda adımlarınız olabilir.

Hem gelirlerinizi, hem harcamalarınızı artırabilecek bir Güneş geçişi. Daha iyi kazanmak ve parayı çoğaltmak olacak bu döngüde odağınız.

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 3.evinize geçiyor.

Sizi daha sosyal kılacak bir Güneş geçişi bu. Yakın çevre iletişimleriniz artacak. Daha çok görüşme yapacaksınız, daha çok konuşacak, daha çok yazışacaksınız. İş ortamı için de geçerli bir etki.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 1.evinizde.

Uzun zamandır burada. Hatta yengeçte bir retrosu da oldu Merkür’ün. Geride bıraktığımız aylarda, birçok düşüncenizi, kararınızı, bilginizi gözden geçirmiş olabilirsiniz. ‘Doğru mu biliyorum, bu bildiğim doğru mu ?’ ya da ‘Verdiğim karar doğru mu ?’ gibi. İletişimde nerelerde hatalar yaptığınızı da fark etmiş olabilirsiniz. Sizin için iletişim, bilgi, düşünce, zihinsel süreçler, karar gibi Merküryen temalarda bir şeyler değişmiş olmalı.

Yeni eğitimler, kurslar, bilgiler de getirmiş olabilir Merkür size. Sizi hayatın içinde daha aktif kılmış olabilir. 5 Ağustos’a kadar bu etkiler devam ediyor.

5 Ağustos’ta aslan burcuna, 2.evinize geçiyor Merkür.

Güneş’in yanına geliyor. Parasal konulara, yatırımlara, mülk edinme, maddi güvence ve emeklilik konularına daha fazla odaklanacağınızı anlayabiliriz buradan. Araştırmalar yapabilirsiniz parayı yönetmek, doğru yatırımlar yapmak ve geleceğinizi maddi açıdan güvence altına almak adına. Birilerine danışabilir, fikir alabilirsiniz. Alternatifleri kıyaslayabilirsiniz. Sahip olduğunuz mülklerle ilgili yeni kararlarınız olabilir.

Merkür 20 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor. 3.evinizi hareketlendiriyor. Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, komşularınızla, arkadaşlarınızla daha çok iletişim kuracağınız bir süreç başlıyor.

Merkür’ü konuşuyorken, önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 12.evinizde.

Nisan ayından beri 12.evinizde. Ruhsal ihtiyaçlarınızı, bilinçaltı kalıplarınızı, psikolojik anlamda şifanın nerelerden gelebileceğini fark ettirmiş olabilir ve bir iyileşme sağlamış olabilir size. 7 Ağustos’a kadar aynı alanda ilerleyecek Venüs.

Venüs 7 Ağustos’ta yengeç burcuna, 1.evinize geçiyor.

Sizi daha bir güzelleştirmeye geliyor 🙂 İmajınız, giyim kuşamınız, tarzının, saç stiliniz, hepsi Venüs ile güncellenebilir. Yeni alışverişleriniz olabilir bolca. Kendinize olan güveniniz artabilir, daha çekici hissedebilirsiniz kendinizi.

1.ev başlattığımız şeyleri anlatır. Venüs ile güzel bir şeyler başlar yaşamınızda. Her konuda olabilir bu. Yeni tanışmalar olabilir. Aşkta güzel bir etki.

Sosyal anlamda yeni arkadaşlıklar olabilir, güzel insanlar tanıyabilirsiniz. Hayatın keyiflerine vereceksiniz dikkatinizi daha çok. Venüs geçişleri güzeldir 🙂

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 10.evinizde. Uzunca bir süre 10.evinizde transit edecek. Mars’ın koç transiti 7 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek çünkü.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Burayı tıklayabilirsiniz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

8.evinizde gerçekleşecek bir dolunay.

Borçlar, ortaklı parasal konular, ortaklı mülkler, başkalarından gelen maddi kaynaklar, bankacılık ve muhasebecilik işlemleri, vergi, prim, sigorta, krediler ve kredi kartları gibi konular 8.ev kapsamında.

Bu temalarda hızlı, hatta biraz da beklenmedik gelişmeler olabilir. Uranüs’ün kare açı yaptığı bir dolunay bu çünkü. Parasal konularda, özellikle yasal ve resmi durumlarda tedbirli olun. İşinizi şansa bırakmayın. Elinizde imza olsun, belgeniz olsun. Sözlere güvenerek iş yapmamaya çalışın.

Parasal konulara dikkat etmeniz gereken bir dolunay. Öncesi sonrası birkaç gün şeklinde düşünecek olursak ortalama 1 haftalık bir süreçte etkiler yoğun olacaktır. Sonra 19 Ağustos yeniayına yaklaştıkça azalacaktır.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

2.evinizde gerçekleşiyor. Maddi konularda bir yenilik olası. Belki yeni bir kazanç kapısı. Belki yeni bir yatırım. Belki büyük diyebileceğimiz bir alışveriş. Belki de bir emeklilik ve sigorta konusu. Para ve maddi güvence konusunda bir yenilik başlıyor.

2.ev toprakla, bitki ve sebze yetiştirmekle, botanikle ilgili bir alan ayrıca. Bu yönde bir hobi de başlayabilir yaşamınızda yeniay ile. Gastronomi ve yeme içme konularında yeni başlangıçlar da olabilir yine 2.ev olması sebebiyle.


Sağlıklı, keyifli, bereketli bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!