Boğa Burcu Ağustos 2020

Boğa Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Ağustos ayının sizlere neler getirebileceğini konuşalım. Bakalım yazın geri kalanında neler bekliyor sizi.

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 4.evinizde.

Ailenizle, evinizle ilgili konuları anlatıyor burası. Daha ziyade evde olacağınız, evde olmayı seçeceğiniz, eviniz ile ilgileneceğiniz, bolca temizlik, düzenleme yapacağınız, belki yeni eşyalar alacağınız bir transit.

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 5.evinize geçiyor.

Bu dönem daha eğlenceli olacaktır sizin için 🙂 Evden çıkmak, biraz daha dış dünyaya açılmak, sosyalleşmek, belki bir tatil, bir seyahat, geziler, keyifli aktiviteler olabilir. Sanatla ilgili bir işiniz varsa, bu döngüde veriminiz, kazancınız artabilir. Kendinizi daha çok gösterebilirsiniz, bunun için daha fazla fırsatlar yakalayabilirsiniz.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 3.evinizde.

Eski arkadaşlarınızla, bir süredir görüşmediğiniz ahbaplarınızla görüşebilirsiniz. Yakın akrabalarınızla ve komşularınızla dialoglarınız artabilir.

Pazarlama, satış gibi bir alanda işiniz varsa, işinizi dijital platformlarla entegre edebilirsiniz ya da zaten online bir faaliyet yürütüyorsanız, işinizi besleyecektir buradan geçen bir Merkür.

Kısa kısa eğitimler, kurslar da getirebilir bu transit size. Tüm bu saydıklarımı getirmiş de olabilir 🙂 Merkür yengeç transitinin sonundayız çünkü. Temmuz boyunca yengeçteydi.

5 Ağustos’ta aslan burcuna, 4.evinize geçiyor Merkür.

Yine ev, aile konularını işaret ediyor. Kontratlar, imzalı konular, kiralama, alım, satım işleri doğabilir. Arsanız, tarlanız, arazileriniz varsa, aile içinde bunlarla ilgili kararlar alınabilir.

Evinizi daha iyi, daha işlevsel bir ortama dönüştürmek bir şeyleri yenileyebilirsiniz. Merkür iyi fikirler getirebilir size bu anlamda.

Merkür 20 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor, yani 5.evinize gelmiş oluyor.

Aşk hayatınızda yeni dialoglar doğabilir. Bir flört başlayabilir. İlgi alanlarınıza daha çok vakit ayırabilirsiniz. Hobiler, keyifli meşguliyetler olabilir. Çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir.

Merkür’ü konuşuyorken, önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 2.evinizde.

Size güzellik, şıklık için para harcatıyor olabilir bir süredir 🙂 Diğer yandan kazançlarınız açısından da iyicil bir etki.

Venüs 7 Ağustos’ta yengeç burcuna, 3.evinize geliyor. Arkadaşlarınızla, yakınlarınızla güzel zamanlar geçirebilirsiniz, birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz, planlarınız olabilir, kısa seyahatleriniz olabilir yakın yerlere. Kardeşlerinizle ilgili sorun diyebileceğimiz konular varsa, Venüs buradan geçerken durumlar iyiye gidebilir.

Akrabalarınızla, komşularınızla iletişimlerinizin artacağı, güzel bir Venüs transiti.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 12.evinizde. Oldukça uzun bir süre için 12.evinizde olacak. Çünkü Mars’ın koç transiti 7 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Burayı tıklayabilirsiniz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

10.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Kariyer alanında. Eğer çalışıyorsanız iş yaşamınız üzerinden etki alıyorsunuz. Yöneticiler, idareciler, patronlar gibi otoriteyi simgeleyen figürlerle ilgili konular doğabilir dolunay etkisinde. İstifa eden yöneticiler olabilir. Yönetimin yeni kararları olabilir. Yöneticilerinizle gerginlikler doğmaması adına hem iletişimlerinize, hem iş yapma şeklinize daha fazla özenin dolunay ve yakınındaki günlerde. Çünkü dolunaylar agresyonu tetikler.

Eğer çalışmıyorsanız hangi konular üzerinden etki alırsınız ? Aile büyükleri ve hayatınızda otorite olarak gördüğünüz kişilerle ilgili gündemleriniz olabilir. Anlaşmazlıklar olabilir biraz.

Devlet bağlantılı bir işleminiz, yasal süreciniz, sonuç beklediğiniz resmi bir konunuz varsa, dolunay sonuç getirebilir. Konu tamamlanabilir.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

4.evinizde gerçekleşiyor. Evinizde yenilikler olabilir. Yeni eşyalar, oda değişiklikleri, tadilat ve düzenlemeler, yeni renkler, yeni bir dekorasyon şeklinde çalışabilir sizde bu yeniay.

Ev değiştirmek, taşınmak istiyorsanız yine yeniay enerjisini kullanabilirsiniz. Yeniaydan sonra 3-4 gün geçmesi, Ay’ın biraz olsun büyüyüp görünür olması, hilal fazına ulaşması iyidir adım atmak için. Doğrudan yeniay gününü kastetmiyorum.

Kontrat yenilemek, alım, satım, emlak, arsa, tapu, konut vergisi, ev kredisi gibi evle ilgili her tür şeyi düşünebilirsiniz 4.ev için. Bu yönde gündemleriniz olabilir.


Sağlıklı, eğlenceli, bereketli bir ay diliyorum 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!