Terazi Burcu Ağustos 2020

Terazi Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Ağustos ayının gezegen geçişlerinin ve Ay döngülerinin sizlere neler getirebileceğini anlatacağım şimdi. Güneş’in kendi tahtında, aslan burcunda olduğu bir ay. Merkür iki kez burç değiştiriyor. Venüs yengeç burcuna geçiyor. Birçok değişim var yine gökyüzünde.

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 11.evinizde.

Arkadaşlarınızla vakit geçiriyorsunuz bol bol. Dostlarınıza zaman ayırıyorsunuz. Sosyal ortamlarda, kalabalıkların, grupların içinde yer alıyorsunuz bu dönem.

Geçişin genel ve burçlar bazında etkileri burada, tıklayınız :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz – 22 Ağustos 2020

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 12.evinize geçiyor.

İşte bu süreç biraz daha geri planda olacağınız, kendi kabuğunuza çekilme ihtiyacı duyacağınız, pek sosyal diyemeyeceğimiz bir dönem. Kendinizle meşgul olmak ve içinizde bir dönüşüm yaratmak, kendinize yatırım yapmak, ruhsal ihtiyaçlarınızla ilgilenmek isteyeceksiniz.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 10.evinizde.

Haziran ve Temmuz ayında da buradaydı. Üstlerinizle, yöneticilerinizle, patronunuzla ilgili konular, görevler, sorumluluklar, aile büyüklerinizin ihtiyaçları, yapmanız gerekenlerin yarattığı stres, resmi işlemler bu ev kapsamında. Bu tür konular, işler, görevler öne çıkmış olabilir. Ayın ilk 5 günü, Merkür aynı alanda yine.

5 Ağustos’ta aslan burcuna, 11.evinize geçiyor Merkür.

Bu çok daha ferah bir etki. Görevlerin, işlerin, yoğunlukların ardından arkadaş çevrelerinizde keyifli zamanlar yaşayabilirsiniz. Merkür burada iken daha sık haberleşecek, daha sık bir araya geleceksiniz.

Merkür 20 Ağustos’ta başak burcuna, 12.evinize geçiyor.

İletişimler azalabilir biraz. Günlük hayatınız yavaşlayabilir. Yakın çevrenizle, arkadaşlarınızla iletişimde olmak yerine kendinizle kalmak, kendinize vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Ruhsal tarafınızı geliştireceğiniz, bu yönde daha çok okuyacağınız, izleyeceğiniz, bilgilerinizi artıracağınız bir Merkür transiti.

Merkür’ü konuşuyorken, önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 9.evinizde.

Yolculuklar, seyahatler, uzaklarda yaşayan dostlar, akrabalar, eğitim konuları, üniversite ve ilgili konular 9.ev kapsamında. Temmuz ayında bu alanlarda güzel gelişmeler yaşamış olabilirsiniz. Ayın ilk haftası yine burada bir Venüs desteği var.

Venüs 7 Ağustos’ta yengeç burcuna, 10.evinize geçiyor.

Venüs şanslar, kolaylıklar getiren bir gezegen. Getirdiği şanslar Jüpiter kadar büyük olmasa da Venüs’ün transit ettiği ev konuları rahat ilerler. Yumuşak, uyumlu iletişimler getirir Venüs. Bir şeyler kolayca gelişir.

Bir süredir yöneticilerle dialoglarda gerginlikler olduysa, patronunuzdan yana keyfinizin kaçtığı zamanlar olduysa, iş yükünüz ve verilmiş olan görevler zorladıysa sizi, Venüs iyicil etkiler getiriyor şimdi buraya. Otorite ile ilgili olan tüm konularda bu güzel etkiyi alıyorsunuz. Aile büyükleri için de aynı şey geçerli, yasal işlemleriniz de. Çünkü birçok kişi için aile büyükleri bir otorite. Devlet de bir otorite.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 7.evinizde. Mars’ın koç transiti 7 Ocak 2021 tarihine kadar sürecek. Önümüzdeki aylar boyunca 7.evinizde olacak Mars. Oldukça önemli bir etki.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Burayı tıklayabilirsiniz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

5.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Uranüs, dolunaya uyumsuz bir açıda. Bir kare açı görüyoruz.

Uranüs ani olanı getirir. Hızlı ve sürprizli gelişmeler olur Uranüs etkisinde. Dolunay bitişleri, tamamlanmaları anlattığı için Uranüs etkisiyle ani bitişler olası. O yüzden bitmesini istemediğiniz durumlar için tedbirli olmak gerekiyor.

5.ev aşk demek, sanatsal konular demek, spor demek, çocuklar demek. Spekülatif yatırımlar, borsa, döviz, altın yine burası ile bağlantılı. Büyük yatırımlar önermem.

Aşkı, yeni tanışmaları desteklemiyor pek bu dolunay. Onu da söylemiş olayım. Hızlı başlayan şeyler hızlı bitebilir.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

11.evinizde gerçekleşiyor. Güzel bir alanda. Yeni bir kurs, sanatla ya da sporla bağlantılı yeni bir ortam mümkün. 11.ev dileklerimizi de anlattığı için, istediğiniz bir şeyin gerçekleşmesi mümkün.

Sosyal sorumluluk, vakıf, dernek, bağış temaları da yine bu alanla ilgili. Bir yere bir bağışınız olabilir. Bir yardımınız olabilir ihtiyaç sahiplerine.

Sosyal hayatınız renkleniyor. Yeni insanlar, yeni ortamlar geliyor.


Mutlu, keyifli, bereketli bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!