Başak Burcu Ağustos 2020

Başak Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Ağustos ayının gezegen geçişlerinin sizlere neler getirebileceğini aktaracağım bu kez. Yılın son çeyreğine yaklaşıyoruz. Salgın ortamında mümkün olduğunca yazın güzelliklerini yaşamaya çalışıyoruz. Bakalım neler olabilir bu ay ? Ne tür konularla meşgul olabilirsiniz ?

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 12.evinizde.

İzole olma ve kendinizle vakit geçirme isteğiniz artabilir. Motivasyonunuzu ve hayatın akışına olan inancınızı biraz düşürebilecek bir transit. Depresif hissedebilirsiniz zaman zaman. Ama hayatı, deneyimlerinizi okumayı denerseniz neyin ne sebeple gerçekleştiğini idrak edeceksiniz bu döngüde.

Psikolojik konularda ilerleme yaşayabilirsiniz. Öğrendiğiniz yeni şeyler açılımlar sağlayabilir size. Bu transit sürecinde sosyalleşmek yerine, sessizliği, sakinliği, içe dönmeyi seçeceksiniz

Geçişin genel ve burçlar bazında etkileri burada, tıklayınız :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz – 22 Ağustos 2020

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 1.evinize geçiyor.

İşte bu daha iyi bir dönem sizin için. 1.evi severiz 🙂 Taptaze başlangıçların, yenilenmenin döngüsüdür 1.ev transitleri.

Her tür konuda yeni başlangıcınız olabilir bu süreçte. Güneş 12.evinizde iken muhtemelen düşmüş olan enerjiniz, özgüveniniz, hevesiniz yeniden yükseliyor.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 11.evinizde.

Sosyal alan aktif, arkadaşlarınıza dair konular ön planda.

5 Ağustos’ta aslan burcuna, 12.evinize geçiyor Merkür.

Psikolojik konulara ilginiz, ruhsal anlamda derinliğiniz artıyor. Yeni şeyler öğrenebilirsiniz.  Bu yönde kitap alışverişleriniz olabilir. Güzel websiteler keşfedip yararlanabilirsiniz. Kendi dönüşümünüze hizmet halindesiniz.

Merkür 20 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Çoğunlukla iletişim halinde olacağınız, günlerinizin hareketleneceği, haberleşmelerinizin ve programların artacağı, sosyalleşeceğiniz bir süreç başlıyor.

Merkür’ü konuşuyorken, önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 10.evinizde.

Konum sahibi kişilerden, üstlerden yana olumlu bir etki. İletişimler daha pozitif, daha uyumlu bir hal almış olabilir. Venüs bir süredir burada. 7 Ağustos’a kadar otorite alanından destek sunuyor size.

Venüs 7 Ağustos’ta yengeç burcuna, 11.evinize geçiyor.

Sosyal hayat hareketleniyor 🙂 Arkadaş gruplarınızda, bir parçası olduğunuz ekipler içerisinde keyifli zamanlar geliyor. Bağınız kuvvetlenecektir bu güzel Venüs geçişinde.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 8.evinizde. Hatta uzun bir süre boyunca 8.evinizde transit edecek. Çünkü Mars’ın koç transiti 7 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Burayı tıklayabilirsiniz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

6.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Uranüs’ten kare açısı var. Bu sebeple etkisi hızlıca ve beklenmedik yerlerden geliyor.

Ani bitişlere, acele ile alınabilecek fevri kararlara çok açık bir dolunay olduğunu, temkinli olmanız adına söyleyeyim.

İş hayatımızı, iş ortamımızı anlatır 6.ev. İş arkadaşlarınızla uyumlu hareket etmek, küçük şeylerin üzerinde durmamak, ani çıkışlar yapmamak, bu dolunay etkisi altında daha fazla önem kazanıyor.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

12.evinizde gerçekleşiyor. Belki hayatınızı değiştirmek, yeni ve daha mutlu, doyumlu bir hayata geçmek istiyorsunuz. Belki yaşamınıza çekmek istediğiniz şeyler var. Kök inançlarınızı, düşüncelerinizi, bilinçaltı kayıtlarınızı, sizi yerinizde tutan, ilerlemenizi zorlaştıran düşünce kalıplarınızı, korkularınızı, kendinize dair pek çok şeyi fark edebileceğiniz bir yeniay etkisi alıyorsunuz 12.evden.

Ağustos ayı, içinizde pek çok dönüşüm yaşayabileceğiniz bir ay. Tabii bunlar zaman içinde yaşam bileşenlerinize yansıyacak ve yeni realiteler yaratacaktır. Her şey olması gereken zamanda, olması gereken şekilde olacaktır.


Sağlıklı, keyifli, huzurlu bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!