Oğlak Burcu Ağustos 2020

Oğlak Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Ağustos, yılın göreceli olarak daha sakin diyebileceğimiz bir ayı. Bakalım ayın gezegen hareketleri neler getirebilir size ?

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 8.evinizde.

Borçlarınızı küçültmek, ödemelerinizi geciktirmeden yapmak gibi parasal konular var gündeminizde. Bankacılık işlemleriniz, kredi başvurularınız, kredi kartı talepleriniz olabilir ayrıca. Bir iş sahibi iseniz, vergi, sigorta, prim, denetim, yasal prosedürler konu olabilir.

Geçişin genel ve burçlar bazında etkileri burada, tıklayınız :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz – 22 Ağustos 2020

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 9.evinize geçiyor.

Yaşamınıza şekil verecek konular gündeme gelebilir. Şehir değişiklikleri, yüksek öğrenim planları, uzak yerlerle ilgili konular gibi. Başka şehir ve ülkelerde yaşayan yakınlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 7.evinizde.

İlişkiler alanı burası. Özel ve sosyal ilişkiler, ortaklıklar bu evde. Bir süredir bu konular hareketlenmiş olabilir.

5 Ağustos’ta aslan burcuna geçiyor Merkür. 8.eve geliyor. Maddi konuları odağınıza taşıyor. Ödemelerinizle meşgul olacağınız, gelir ve giderleriniz arasında denge kurmaya çalışacağınız bir dönem.

Merkür 20 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor. 9.evinizde ilerlemeye başlıyor. Seyahatler, turlar, geziler olabilir. Gündelik yaşamınız renklenebilir. Yabancı dillerle, danslarla, kültürlerle ilgili bilgileriniz artabilir, yeni ilgi alanları doğabilir.

Merkür’ü konuşuyorken, önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 6.evinizde.

İş ortamınızla, çalışma hayatınızla, iş ve iş dışındaki gündelik yaşam düzeninizle ilgili iyicil etkiler sunuyor birkaç aydır size.

7 Ağustos’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs.

İkili ilişkiler açısından pozitif bir etki. Hayatınızda biri varsa, birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz. İlişkinizde güzel gelişmeler olabilir, bağınızın kuvvetlendiğini hissedebilirsiniz. Evliliği konuşabilirsiniz. Evli iseniz eşinizle ilgili güzel gelişmeler olabilir.

Bir flört ilişkiye dönebilir. Sosyal hayatınız da hareketleniyor.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 4.evinizde. Daha önce de yazdığım gibi, 2020’nin geri kalanında 4.evinizde olacak. Mars uzun bir yolculukta. Koç transiti 7 Ocak 2021 tarihine kadar sürecek.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Burayı tıklayabilirsiniz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

2.evinizde gerçekleşecek bir dolunay.

Parasal alan üzerinden etki alıyorsunuz. Dolunaya Uranüs’ün kare açısı olması sebebiyle, ani bir para çıkışı olabilir. Planlarda olmayan, beklenmeyen bir masraf, bir ödeme doğabilir. Satın aldığınız bir şey, hiç beklemediğiniz gibi çıkabilir. Dolunay ve civarı günlerde önemli alışverişler yapmamanızı öneririm.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

8.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. Kredi çekmeyi planlıyorsanız, yatırım planlarınız varsa, bu yeniayı değerlendirebilirsiniz. Yeni adımlarınız için yeniaydan sonra 3-4 geçmesini beklemeniz faydanıza olur. Hilal fazı en verimli fazdır çünkü.

Aile içinde kardeşlerin paylaştığı, ortak geliri olan araziler, tarlalar, ürünler ya da başka ticari faaliyetler varsa, buralardan paralar geçebilir elinize. Payınıza düşeni alabilirsiniz.

Aileden maddi destek gelebilir. Eşinizin gelirleri artabilir.

Nafaka, mal paylaşımları gibi konular için de destekleyici bir yeniay. Yeni gelişmeler olabilir.


Huzurlu, bereketli, yazın geri kalanının keyfini yaşayacağınız bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!