Kova Burcu Ağustos 2020

Kova Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Yeni bir ay daha başlıyor. Umarım Temmuz istediğiniz gibi geçmiştir. Şimdi Ağustos ayının detaylarına bakalım.

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 7.evinizde.

Eğer bir ilişkiniz varsa ya da evli iseniz, daha çok partnerinizle ilgili konularınız olacaktır. Doğrudan ilişkinizle ilgili konular da olabilir gündeminizde.

Görüştüğünüz, bir süredir tanıma aşamasında olduğunuz biri varsa, ilişki alanının aktifleştiği bu döngüde, ilişkiniz başlayabilir.

Bunlar dışında iş hayatınızda ortaklıklar, iş birlikleri, anlaşmalar olabilir, oluyorsa artabilir 🙂

Geçişin genel ve burçlar bazında etkileri burada, tıklayınız :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz – 22 Ağustos 2020

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 8.evinize geçiyor.

Maddi konular önem kazanıyor. Biraz çaba gerektiren bir dönem olabilir bu. Ödemelerinizden kaynaklı stres yaşayabilirsiniz, yeni kaynaklar yaratmanız gerekebilir.

Parasal konular ve borçlar dışında, 8.evin başka konuları da var. Psikolojik problemler, ruhsal sıkıntılar, buhran diyebileceğimiz bir sıkışma hissi, ayrıca ameliyatlar, cerrahi müdahaleler 8.evin konusu.

Eğer sağlığınızla ilgi bir ihtiyacınız varsa, ya da aile içinde ameliyat gerektiren bir konu varsa, bu operasyon 22 Ağustos’tan itibaren 1 aylık dönemde gerçekleşebilir.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 6.evinizde.

Günlük hızınızı artırdı bir süredir. Rutin olarak yapmanız gereken şeyler getirmiş olmalı size.

5 Ağustos’ta aslan burcuna geçiyor Merkür. 7.eve geliyor. Güneş ile birlikte ilişkileri, ortaklıkları, anlaşma ve kontrat konularını hareketlendiriyor. İmzalı konular olabilir.

Nikah da olabilir bu. Bir ortaklık sözleşmesi de olabilir. Bir kira sözleşmesi de olabilir. Her biri yaşam çerçevenize göre birer olasılık.

Merkür 20 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor. 8.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Kredi çekmek için uygun bir dönem. Kredi kartı başvurunuz da olabilir. Bankacılık işlemleriniz artabilir. Sigorta konunuz olabilir. İş hayatınızda primler, özel sigortalarla ilgili gelişmeler olabilir ya da bunlar konuşulabilir.

Aile içinde ortak tarlalar, araziler, hasatı yapılacak ürünler varsa, satışlar gerçekleşebilir ve payınıza düşeni alabilirsiniz.

Merkür’ü konuşuyorken, önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 5.evinizde.

Güzel bir yerde 🙂 5.ev en temelde bizi eğlendiren, mutlu eden, yaşam sevincimizi yükselten bir alan. Aşk bu evde. Hobiler, etkinlikler bu evde. Cinsellik, hamilelik, çocuklarla ilgili konular bu evde. Temmuz ayından bu yana güzel gelişmeler yaşamış olabilirsiniz bu konularda. 7 Ağustos’a kadar aynı alanda Venüs desteğiniz var.

7 Ağustos’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 6.evinize geliyor.

Bu geçişin de başka başka armağanları, güzellikleri olacak şüphesiz. İşiniz, yapmanız gerekenler, günlük sorumluluklar, çalışma ortamınızla ilgili tüm konular, yaşam düzeniniz burada. Sağlığınız, nasıl beslendiğiniz burada. Venüs iyicil etkisiyle, güncellemeler yapacaktır. İş ortamında ilişkilerinizin kuvvetlenmesi gibi. Sağlık konusunda daha iyi seçimler yapmak, doğru beslenmek, spor yapmak gibi.

Üretmek, çoğaltmak ve de düzene koymaktır 6.ev. Verimli bir transit.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 3.evinizde. Daha önce de yazdığım gibi, 2020’nin geri kalanında 3.evinizde olacak. Mars’ın koç transiti 7 Ocak 2021 tarihine kadar sürecek.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Burayı tıklayabilirsiniz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

1.evinizde gerçekleşecek bir dolunay.

Bazı konuların bitişi için adım atıyorsunuz. Bitirmek ve tamamlamak yönünde gerekenleri yapıyorsunuz. Eğer herhangi bir konuda böyle bir niyetiniz varsa, bugünlerde hızlıca gerçekleşebilir bu tamamlanma. Uranüs’ün kare açı yaptığı bir dolunay. Hızlı ve şaşırtıcı gelişmeler olabilir. Ama içindeki hayırları göreceksiniz.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

7.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. Bir ilişki başlayabilir. Bir süredir görüştüğünüz biri varsa, artık bir ilişki diyebilirsiniz aranızdaki bu bağa.

Yeniay sonrasındaki günlerde eşinizle, partnerinizle ilgili yeni bir gelişme olabilir, kendisi bir başlangıç yapabilir.

Özel ilişkiler dışında ortaklık kurmak isteyebilirsiniz. İş hayatınızda bireysel olarak çabalamak yerine iş birliği yapmak isteyebilirsiniz.

Bugünlerde bir şeyleri tek başınıza yapmak yerine gücünüzü başkaları ile birleştirmek isteyeceksiniz.

Bu arada hukuki bir konu varsa, bir avukat arıyorsanız, yeniay sonrasındaki günlerde doğru kişi karşınıza çıkabilir.


Huzurlu, bereketli, keyifli bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!