Balık Burcu Ağustos 2020

Balık Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Yılın 8.ayı başlıyor. Bakalım neler getirebilir size ?

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 6.evinizde.

Yaz aylarında olduğumuzdan, birçok sektörde tempo düşmüş durumda ama siz yoğun bir işte çalışıyor olabilirsiniz. Yoğun bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Çalışmıyorsanız, yine de günlük işler artmış olmalı. Halledilmesi gereken şeyleri anlatır 6.ev. Gün içinde düzenli olarak yapacağınız şeyler eklenebilir bu dönem akışlarınıza.

Geçişin genel ve burçlar bazında etkileri burada, tıklayınız :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz – 22 Ağustos 2020

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 7.evinize geçiyor.

Bu kez hareketlenen ilişkileriniz. Hem özel ilişkiler, evlilik, hem de sosyal ilişkiler anlamında söylüyorum.

Eşinizin, sevgilinizin sizin yardımınıza ihtiyacı olabilir. Manevi destek vermeniz, motivasyonunuzu yükseltmeniz gereken konuları olabilir. Onunla ilgili şeyler meşgul edebilir sizi. Mutlu bir ilişkiniz varsa, evlilik yolunda adımlar olabilir. Birbirinizi ailenizle tanıştırabilirsiniz, aileler tanışabilir, bir söz, bir nişan yapılabilir ya da ilişki içerisinde evlilik konuşulabilir. Teklif gelebilir 🙂

Bu ev her anlamda ‘biz’ olmayı seçmek demek. İş hayatınızda ortaklıklara açık olacağınız bir dönem.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 5.evinizde.

Çocukluğunuzdan, geçmişten tanıdığınız kişilerle yeniden bir araya gelmiş olabilirsiniz bu yaz. Birlikte keyifli şeyler yapmış olabilirsiniz. 5 Ağustos’a kadar yine bu etki devam ediyor.

5 Ağustos’ta aslan burcuna geçiyor Merkür. 6.evinize geliyor.

Yeni bir tempo ve günlük düzen başlıyor sizin için. Aile içinde ya da iş hayatınızda rutin olarak yapmanız gereken sorumluluklar doğabilir.

Merkür 20 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor. 7.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Partnerinizle sohbetleriniz, paylaşımlarınız artabilir. Birbirinizi daha iyi tanıyabilirsiniz eğer yeni başlamış bir ilişki ise.

Gelirlerinizi artırmak için yeni fikirler bulabilir, başkaları ile ortak hareket etmeyi seçebilirsiniz bu dönemde. Bireysel anlamda gücünüzün yetmediğini düşündüğünüz noktalarda, karşılıklı olarak her iki tarafın da kazanacağı şekilde iş birlikleri oluşabilir. Merkür başak transiti, verimli olacak bağlantıların doğabileceğini gösteriyor.

Bu arada önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 4.evinizde.

Evinize yeni eşyalar gelmiş olabilir Haziran ve Temmuz döneminde. Odaları değiştirmiş, düzenlemiş olabilirsiniz. Aile içinde bazı konular çözülmüş olabilir. Eviniz ve aileniz üzerinden almış olduğunuz bu güzel Venüs etkisi 7 Ağustos’a kadar sizinle.

7 Ağustos’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 5.evinize geliyor.

Memleketinize gidebilirsiniz, çok güzel bir zaman geçirebilirsiniz orada.

Venüs yengeçte iken, evde olmaktan aldığınız keyif de artacaktır.

Çocuklarınız varsa, onlarla güzel etkinlikleriniz, gezileriniz olabilir. Hobi diyebileceğimiz yeni şeylere başlayabilirsiniz. Keyifli bir Venüs geçişi.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 2.evinizde. Daha önce de belirtmiş olduğum gibi, 2020’nin geri kalanında 2.evinizde olacak. Mars epey uzun bir transit yapıyor bu kez. Koç transiti 7 Ocak 2021 tarihine kadar sürecek.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Burayı tıklayabilirsiniz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

12.evinizde gerçekleşecek bir dolunay.

Uranüs’ten gelen bir kare açı var bu dolunayda. Uyumsuz bir açı söz konusu. Uranüs şaşırtarak değişim yaratan, bazen sarsan, bazen konuları hızlandıran bir etki.

Dolunay 12.evinizde gerçekleştiği için bilmediğiniz bir şeyi öğrenmeniz ve şaşırmanız gibi bir durum olabilir bugünlerde. Bir kandırılma konusu gündeminize gelebilir.

Öğrenmeniz hayrınıza olacaktır tabii. Bu tür bir deneyim yaşarsanız eğer, bu deneyimin size ne anlattığını okumaya çalışın. Gereğinden fazla mı değer verdiğiniz karşınızdaki kişiye ? Gereğinden fazla mı güvendiniz ? Size bir şeyleri sorgulatacak bir dolunay geliyor.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

6.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. Gündelik hayatınızda yeni rutinler başlıyor. Bir düzen getirmek istiyorsunuz yaşamınıza. Güzel sağlıklı alışkanlıklar olabilir bunlar.

Çalışıyorsanız, iş hayatınızda da yeni şeyler başlıyor. Yeni görevler kastediyorum.


Huzurlu, bereketli, keyifli bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!