Akrep Burcu Ağustos 2020

Akrep Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Ağustos ayının gezegen transitlerinin ve Ay döngülerinin sizlere neler getirebileceğini, bu ay hangi konuların harekete geçebileceğini anlatacağım şimdi.

Hızlı bir Merkür var bu ay. İki kez burç değiştirdiğini göreceğiz. Venüs oldukça naif bir alana, yengeç burcuna geçiyor. Güneş yöneticisi olduğu aslanda. Hepsine bakacağız ayrı ayrı.

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 10.evinizde.

10.ev transitlerinde çoğunlukla sorumluluklar artıyor. Görevler, yetiştirilmesi, tamamlanması gereken şeyler artıyor. Yöneticileriniz bir şeyleri kısa sürelerde bitirmenizi isteyebilirler. Bu da sizde bir stres yaratabilir. Temponuzun artması gerekebilir.

Devlet her birimiz için bir otoritedir, büyük bir otoritedir. 10.ev otoriteyi simgelediğinden devletle  bağlantılı işleriniz, konularınız da olabilir bu ay. Bir resmi başvuru örneğin. Bir kayıt, bir evrak teslimi, devlet dairelerinde yapmanız gereken şeyler, prosedürler, kurallar..bu tür şeyler kastediyorum.

Geçişin genel ve burçlar bazında etkileri burada, tıklayınız :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz – 22 Ağustos 2020

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 11.evinize geçiyor.

Dilekler, olmasını istediğimiz şeyler bu evle bağlantılı. O yüzden Güneş buradan geçerken sevineceğiniz şeyler olabilir. Arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirme imkanı bulacaksınız ayrıca. Yakın çevrenizle irtibatınız artacak.

Projelerde, ekiplerde yer almak, takım çalışmalarında bulunmak, gruplar halinde yapılan şeyler yine 11.ev kapsamında. Hem daha sosyal olacaksınız. Hem verim, hem başarı anlamında ekipler içerisinde daha aktif olacaksınız.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 9.evinizde.

Haziran ayında da, Temmuz ayında da buradaydı. Bir süredir 9.ev konuları ile meşgulsünüz. Merkür etkisiyle bu evin temalarında araştırmalarınız, okumalarınız, haberleşmeleriniz oluyor.

Nedir 9.evin konuları ? Uzaklar, başka şehirler, başka ülkeler, uluslararası konular, eğitim, üniversite, yüksek öğrenim, sınavlar, başvuru koşulları, başvurular, mülakatlar, akademik çalışmalar, yayınlar, medya işleri, hukuksal konular, ayrıca astroloji, felfese, dinlerle ve inançlarla ilgili konular.

5 Ağustos’ta aslan burcuna, 10.evinize geçiyor Merkür.

İş ortamında yönetimle dialoglarınız artabilir. Talepleriniz varsa konuşulabilir. Yeni görevler eklenebilir görev tanımınıza. Yaz aylarında olsak da, disiplinle çalışacağınız, işe odaklanacağınız, bir şeylerin hazırlığını yapacağınız bir zaman.

Devlet dairelerinde yapacağınız işlemler de olur muhtemelen.

20 Ağustos’ta Merkür başak burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor bu kez.

Sosyalleşme açısından keyifli bir dönem. Yeni ortamlara, arkadaş gruplarına ya da ekiplere, takımlara dahil olabilirsiniz.

Merkür’ü konuşuyorken, önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 8.evinizde.

Alışverişlerinizi, özellikle de kredi kartı ile yaptığınız alışverişleri artırıyor olabilir bir süredir. Ölçüyü kaçırmamaya çalışın.

Venüs 7 Ağustos’ta yengeç burcuna, 9.evinize geçiyor.

Memleketiniz olan şehre gidebilirsiniz. Aileniz ya da akrabalarınız orada ise, yanlarına gidebilirsiniz, köklerinizin olduğu yerde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Yolculuklarınız, seyahatleriniz olabilir. Yazlığınıza gidebilirsiniz.

Akademik konularda sürdüğünüz projeler, yaptığınız işler varsa olumlu etki alacaktır.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 6.evinizde. 2020’nin geri kalanında 6.evinizde olacak. Mars’ın koç transiti 7 Ocak 2021 tarihine kadar sürecek.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Burayı tıklayabilirsiniz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

4.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Uranüs kareli bir dolunay bu. Evinizde ani gelişen durumlarla yapmanız gereken bazı şeyler doğabilir. Aniden bir şeyin bozulması gibi.

Sahip olduğunuz arsalarınız, arazileriniz varsa o konularda beklenmedik durumlar oluşabilir.

Aile içi bağlarınızda, köklerinizle ilgili konularda bir farkındalık fırsatı sunuyor bu dolunay size. Çocukluğunuzdan getirdiklerinizin, ailenizden görüp doğru kabul ettiğiniz düşünce ve inançların hayatınıza nasıl yansıdığını idrak etmek adına güzel bir dolunay.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

10.evinizde gerçekleşen bir yeniay olacak bu. İşiniz ile, kariyer yaşamınız ile ilgili konularda yeni şeyler başlayabilir. Yeni bir teklif, terfi, yeni görevler gibi. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, burada da gelişmeler olabilir. Toplum önünde imajınızı parlatacak yeni şeylere işaret eden bir yeniay.

Işığınızın parlamasına izin verin. Potansiyellerinizi, donanımlarınızı saklamayın. Güvenle köklenin hayata. Akrepler güven konusunda zorlanıyor çünkü. O yüzden özellikle söyledim bunu.


Mutlu, keyifli, bereketli bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!