Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor 5 Mayıs 2020-18 Ocak 2022

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

5 Mayıs Salı günü itibariyle Ay düğümleri, ikizler yay aksına geçiyor ve yeni bir dönemi başlatıyor hayatımızda.

Ay düğümleri bir aks üzerinde ortalama olarak 18 ay süreyle kalır. Kuzey ay düğümü hangi burçta ise, güney ay düğümü de onun karşıt alanında olur.

Son 1,5 yıldır kuzey ay düğümü yengeçte, güney ay düğümü ise oğlaktaydı. Tutulmalar da bu hat üzerinde gerçekleşti o yüzden. Doğum haritalarımızın yengeç ve oğlak evlerini yaşadık.

Şimdi ikizler-yay hattı başlıyor.

Kuzey ay düğümü gitmemiz gereken yöndür. Fayda bulacağımız, kadersel olarak fırsatlar elde edeceğimiz, destekleneceğimiz taraftır. İyicil ve şanslı kabul edilir.

Güney ay düğümü ise yönelmemiz halinde tekrara düşebileceğimiz, bize yeni açılımlar getirmeyecek olan, uzaklaşmamız gereken taraftır. Bütünüyle terk etmek değil  ama gölge yanlarından özgürleşmek gerekiyor.

Yaydan ikizlere doğru gidiyoruz artık.

Yay uzaklardır, yabancı ülkelerdir, uzun seyahatlerdir. İkizler ise yakınlardır. Şehrin içinde gezmektir, kısa seyahatleri anlatır.

Tüm Dünya’yı şaşırtan, hayatı değiştiren salgın sürecinde kademeli olarak normalleşmeye geçsek bile, önlemler bir süre daha devam etmek zorunda, biliyorsunuz. Yeni bir normalimiz olacak artık. Yeni bir düzende yaşayacağız bir süre için.

İşte kuzey ay düğüm ikizler süreci, uzaklara seyahat edemeyeceğimiz, etmeyeceğimiz bir süreci anlatıyor. Kısa mesafeler içinde olacağız belli ki.

Ayrıca yay, teorik bilgidir, akademik bilgidir. İkizler ise bilgiyi uygulamaktır daha çok. Bilgiyi paylaşmaktır, hayatın içine katmaktır. Sahip olduğumuz akademik bilgileri uygulamaya dökmek isteyeceğimiz, farklı iletişim platformlarını kullanarak bilgiyi yaymak isteyeceğimiz bir kuzey ay düğüm etkisi görüyoruz.

Sosyal medya platformlarının çeşitlenebileceği, daha da büyüyeceği, daha da renkleneceği bir dönem başlıyor.

Doğum haritalarınızda yay burcunun bulunduğu alan hangi eviniz ise, o evin konularında ısrarcı olmamak, o alanda yapmış olduklarınızı tekrarlamak, aynı döngüler içinde kalmamak gerekiyor.

İkizlerin bulunduğu ev konularında ise kadersel destekler geliyor 🙂 Büyüme imkanları, yeni düzenler, açılımlar geliyor 🙂 Hepimize harika şeyler olsun !

Şimdi bu geçişin etkilerini, her zaman olduğu gibi burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Kuzey ay düğümü 3.evinize geçiyor.

İletişime dayalı faaliyetleriniz varsa (sosyal medya, website gibi) ya da e-ticaret yapıyorsanız, internet üzerinden yapmakta olduğunuz işleriniz varsa, şanslı bir sürece giriyorsunuz. Daha fazla insana hitap edebileceğiniz, işinizi büyütebileceğiniz bir dönem başlıyor. Kadersel güzel gelişmeler olacaktır.

Yakın çevre alanı burası aynı zamanda. Kardeşler, yakın akrabalar, yakın çevre, komşular, kuzenler bu evin anlattığı figürler. Onlarla ilgili yeni durumlar olacaktır kuzey ay düğümü burada ilerlerken.

Güney ay düğümü yayda, 9.evinizde olacak. Yay teorik bilgidir, yüksek bilgidir, akademik bilgidir. Bu yönde donanımlarınızı ikizler temalarına aktarma zamanı şimdi.

Örneğin yüksek lisans yaptığınız alanda bir blog açmak, bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmak gibi.

Bolca seminer, kurs, kısa kısa eğitimler getirecektir ayrıca yeni başlayan bu döngü size.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Kuzey ay düğümü 2.evinize geçiyor. Güney ay düğümü ise tam zıttında, 8.evinizde olacak bu süreçte.

2.ev kendi kazancımızdır, çalışarak elde ettiğimiz paralardır. 8.ev ise başkalarından gelen maddi kaynaklardır (aileden, eşten gelen paralar, burs, kredi, vb).

Bu yeni döngü, kendi paranızı kazanmanız gerektiğini ve bunu yapacağınızı, başkalarından elde etitğiniz maddi olanakların sonlanabileceğini gösteriyor.

Örneğin şimdiye dek okuyordunuz belki. Ailenizin sunduğu imkanlar ile hayatınızı sürdürüyordunuz. Şimdi işe başlayacaksınız ve ailenizden para almayacaksınız örneğin.

Ortaklaşa işler yapmak, ortaklı mülk edinmek 8.evin konularıdır. Güney ay düğümü 8.evinizde olacağınızdan, bunlardan fayda görmeyebileceğinizi, kendi paranızı kazanmanız, kendi yatırımlarınızı yapmanız, birikimlerinizi oluşturmanız gerektiğini anlıyoruz.

Eğer miras, nafaka, ortaklı mülk gibi konular varsa sonlanabilir, çözümlenebilir. Kendi payınızı alarak yolunuza devam edebilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Kuzey ay düğümü 1.evinize geçiyor. Başrol sizsiniz 🙂

Bireyselliğimizdir, kişisel adımlarımızdır, başlangıçlarımızdır 1.ev. Kadersel olarak yeni sayfalar açılacak hayatınızda. Yeni başlangıçlarınız olacak.

Dış görünüşünüzde de değişimler olabilir 18 aylık bu yeni periodda.

Güney ay düğümü 7.evinizde iken, iş birlikleri yapmak, ortaklı işler yapmak fayda getirmeyebilir. ‘Bu tarafı bırak, kendi yoluna bak, kararlarını bireysel olarak al’ diyor gökyüzü size. 1.evinize yönelmenizi istiyor.

Kendi işinizi kurmak için destekleyici bir zaman. Girişim planlarınız için yararlanabilirsiniz.

İlişkiler ve ortaklıklar alanında, zaman zaman sorunlar yaşayabileceğiniz bir döngü. Hayatınızın merkezine kendinizi almanız gerektiğini öğretebilir size. Eğer bu farkındalıkta olursanız, hayat sizi buradan yana sınamaz.

7.ev ‘sen’ demektir. 1.ev ‘ben’ demektir. Ay düğümleri diyor ki size : ‘Hep başkalarını kendinden fazla önemsedin, onların isteklerine göre davrandın. Şimdi ‘ben’ deme zamanı !’


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Kuzey ay düğümü 12.evinize geçiyor.

Burası ruhsal ve psikojik konuların olduğu bir alan. Kuzey ay düğümü buradan geçerken, size ruhsal açılımlar getirebilir, spiritüel alanlara giriş yapabilirsiniz. İlgi alanı olmanın ötesinde spiritüel bir iş de başlayabilir yaşamınızda.

Sağlık, şifa, şifahaneler, hastaneler bu evin yönetiminde. Eğer eğitiminiz sağlık yönünde ise, şimdi öğrendiklerinizi uygulama, çalışma zamanı. Örneğin hemşirelik okudunuz, bu döngüde mezun olup işe başlayabilirsiniz. Özellikle hemşire örneğini verdim, çünkü tipik bir yengeç mesleğidir.

Eğer sağlık alanında faaliyetleriniz yoksa, kendi şifanız konusunda kadersel destekler gelebilir. Sağlık sorunlarınız varsa, Allah’ın izniyle geride kalabilecek bir dönem.

12.ev olması sebebiyle, hırsızlıklara, dolandırıcılıklara karşı uyarmak isterim, bu tür şeylerin yaşanmaması adına daha temkinli olmanız gerekmekte. Yeterince tanımadığınız kimselerle  sırlarınızı paylaşmamak, kişisel verilerinizi, şifrelerinizi paylaşmamak çok önemli bu süreçte.

Günlük yaşam düzeniniz, rutinleriniz değişebilir bu arada, bu etki de var. Güney ay düğümü 6.evinizde olacak çünkü. Emekliliği yaklaşmış olanlar için tam bir emeklilik göstergesidir bu aks.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Kuzey ay düğümü 11.evinize geçiyor.

Yeni sosyal çevreler görünüyor size 🙂 Yeni gruplara, ekiplere dahil olacağınız, yeni insanlar tanıyacağınız bir döngü başlıyor.

Aynı amaç için bir arada bulunan insanları, kurumları anlatır bu ev. Büyük şirketlerde çalışma imkanları doğabilir, güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Vakıfları, kulüpleri, dernekleri de kapsıyor 11.ev. Sosyal sorumluluk faaliyetleri dahil olabilir hayatınıza.

Güney ay düğümü 5.evinizde olacak. Borsadan, spekülatif yatırımlardan uzak durmanız sizi kayıplardan koruyacaktır. Eğlence hayatı, gece hayatı, lüksler, keyifler 5.evin konuları. Hayat bunları azaltmanızı, 11.ev konularına, yani hedeflerinize, ideallerinize yönelmenizi istiyor.


Başak ve Yükselen Başak : 

Kuzey ay düğümü 10.evinize geçiyor. İşinizde, kariyerinizde yeni bir dönem başlıyor.

Kuzey ay düğümünün iyicil etkisi, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatları güncelleyebilir. Yetkileriniz, sorumluluk alanınız değişebilir 18 aylık bu yeni döngüde. Yükselme fırsatları bulabilirsiniz.

Güney ay düğümü 4.evinizde olacak. Evdir, yuvadır, aile bireyleridir bu alan. Ay düğümleri size ‘Evden çık, kariyerine daha fazla odaklan, geçmişten gelen ailevi konuları artık bırak. İşine odaklanırsan yükselmek için destekleyeceğim seni’ diyor.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Kuzey ay düğümü 9.evinize geçiyor.

Bu döngü üniversiteye başlayacağınız döngü olabilir ya da yüksek lisans yapabilirsiniz, doktoraya başlayabilirsiniz. Akademisyen iseniz, yeni açılımlar, yeni sıfatlar geliyor.

Akademik konularınız yoksa, başka hangi temalar üzerinden çalışabilir Ay düğümleri ?

Bir davanız varsa sürmekte olan, 18 aylık bu yeni döngüde lehinize sonuçlanabilir.

Başka bir şehre taşınma planınız varsa, destekleyici bir dönem başlıyor, bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Güney ay düğümü 3.evinizde olacak. Kardeşlerle, yakın akrabalarla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Uzaklaşmalar, küslükler de doğabilir açıkçası.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Kuzey ay düğümü 8.evinize geçiyor.

Başkalarından gelen maddi olanakları anlatan bir ev burası. Eşten, aileden gelen paralar, miras, nafaka gibi çalışmadan elde edilen maddi olanaklar, burs, kredi gibi paralar, ayrıca prim, sigorta konuları 8.ev kapsamında. Buralardan yana istediğiniz yönde gelişmeler olabilir.

Güney ay düğümü 2.evinizde olacak. Kendi paramızı kazanmaktır 2.ev. Bu yeni süreçte, kişisel kazançlarınızdan çok başkalarından gelen maddi olanaklar yönünde destekleyebilir hayat sizi.


Yay ve Yükselen Yay : 

Aksın başrollerinden birisiniz 🙂 Güney ay düğüm tarafı olacaksınız siz.

Kuzey ay düğümü 7.evinize geçiyor. Yeni ilişkiler, yeni ortaklıklar başlayabilir, iş birlikleri yapabilirsiniz. Uzmanlar, danışmanlar dahil olabilir hayatınıza.

Güney ay düğümü 1.evinizde olacak. ‘Bu tarafı bırak. Bireysel hareket etme. Ben olma. Biz ol. Güçleri birleştir. İlişki kur. Tek başına olma.’ diyor hayat size.

Bireysel girişimler için pek desteklenmeyeceğiniz bir süreç başlıyor. Çünkü 1.evin konusudur bu.

7.evinize yönelmeniz gerekiyor. Özel ve sosyal ilişilerden yana şanslı bir dönem başlıyor.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Kuzey ay düğümü 6.evinize geçiyor.

İş, çalışma hayatı, günlük yaşam düzeni, sağlık, hizmet aldığımız ve hizmet sunduğumuz alanlar, astlarımız, çalışanlarımız demektir bu ev.

Şayet çalışmıyorsanız, işe başlayabilirsiniz bu yeni döngüde.

Gündelik yaşamınız, rutinleriniz değişebilir, yeni sorumluluklar üstlenebilirsiniz.

Bir evcil hayvan da kadersel olarak hayatınıza dahil olabilir 🙂 6.evin konusu yine bu da 🙂

Güney ay düğümü 12.evinizde olacak. İnziva demektir 12.ev. Bir süredir inzivada kaldıysanız, hayata karışma, çalışma, üretme zamanı şimdi !


Kova ve Yükselen Kova :

Kuzey ay düğümü 5.evinize geçiyor.

Yeni bir aşk geliyor olabilir, evet 🙂 Aşk evi burası.

Hobiler, ilgi alanları yine bu evde. Yeni hobiler edinebilirsiniz, daha da önemlisi bir hobiniz işe dönüşebilir bu yeni döngüde !

Çocuklarınız varsa, onlarla ilgili güzel gelişmelerin, açılımların, olabileceği, başarılar elde edebilecekleri, güzel bir döngü başlıyor.

Güney ay düğümü 11.evinizde olacak. Bazı sosyal çevrelerden ayrılabilirsiniz. Arkadaş çevrenizde bir eleme yapabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık : 

Kuzey ay düğümü 4.evinize geçiyor.

Ev hayatınızın, aile bireyleriyle ilgili konuların, yaşadığınız yer ile olan ilişkinizin, yaşam alanınızın vurgu kazanacağı bir dönem başlıyor. Ev ile ilgili kararlar alabilirsiniz. Ev almak, kiralamak, taşınmak, ayrı bir eve çıkmayı planlamak bu sürecin getirileri arasında olabilir.

Aile bireylerinizle sorunlarınız varsa, çözülebilir. Ancak sizin için hayırlı olan uzaklaşmak ise bu süreçte bağlar daha da zayıflayacaktır.

Güney ay düğümü 10.evinizde olacak. İşinizde, kariyer yaşamınızda yavaş yavaş, emin adımlarla  ilerlemek gerektiğini hatırlatın kendinize bu süreçte. Biraz çaba isteyen, beklemelerin, zorlanmaların olabileceği bir dönem. İş konusunda sabırlı olun, olur mu ? Hayat döngülerden ibaret. Gün gelecek, o taraf da ışıl ışıl parlayacak hayatınızda 🙂


Ay düğümleri bu geçiş ile birlikte, hayatımıza yeni konular, yeni durumlar, yeni insanlar, yeni gündemler getirecek.

Diliyorum ki her birimiz için güzel şeyler başlasın, bizi mutlu kılacak yeni sayfalar açılsın ! 🙂

Mayıs ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda sevgili dostlarım.

Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2020, Boğa Burcu Mayıs 2020, İkizler Burcu Mayıs 2020,

Yengeç Burcu Mayıs 2020, Aslan Burcu Mayıs 2020, Başak Burcu Mayıs 2020,

Terazi Burcu Mayıs 2020, Akrep Burcu Mayıs 2020, Yay Burcu Mayıs 2020,

Oğlak Burcu Mayıs 2020, Kova Burcu Mayıs 2020, Balık Burcu Mayıs 2020

Ayrıca 22 Mart’ta Satürn, kova burcuna geçti.

Bu transitin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!