Akrep Burcu Eylül 2020

Akrep Burcu Eylül 2020

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Eylül sizin için genel anlamda nasıl bir ay olabilir, hangi konuları gündeminize taşıyabilir, bakalım.

Önce → Eylül 2020 Astroloji Gündemi ni buyrunuz.

Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte, inceleyiniz.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda, 11.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna, yani 12.evinize geçiyor.

Günlük hayatın hızı yavaşlayabilir, iletişimler azalabilir bu dönemde. Kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Hedefler için çalışmak istemeyebilirsiniz. Tek istediğiniz şey, dinlenmek, sessizlikte kalmak, geri planda olmak, iletişimleri azaltmak olabilir.

İkili ilişkilerde biraz sorunlara açık bir dönem bu. Karşınızdaki insanla ilgili, onun geçmişi ile ilgili bir şeyleri öğrenebilirsiniz, konuşulmamış olanlar konuşabilir.


Merkür, 5 Eylül’e kadar başak burcunda, 11.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

5 Eylül’de terazi burcuna, 12.evinize geçiyor Merkür.

Kafanızın içinde, düşüncelerinizde, ruh halinizde bir dönüşüm yaratmak, kendinize güzellikleri çekmek için enerjinizi tazelemek, hayatınızı arındırmak, hafifletmek, yeniye doğru yol almak istiyorsanız, Merkür işinize yarayacak ve o dönüşüme hizmet edecek pek çok psikolojik ve spiritüel bilgi, yöntem, araç getirecektir size.

27 Eylül’de Merkür akrep burcuna geçiyor bu kez. 1.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu döngü daha aktif sizin için. 1.ev başlangıçları anlatıyor. Merküryen temalarda olabilir bu başlangıçlar. Kısa kısa eğitimler, workshoplar, belki online seminerler olabilir. Kurs kayıtları olabilir. İmzalı işler, evrak teslimi yapacağınız konular olabilir.

Merkür ile ilgili önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 6 Eylül’e kadar yengeç burcunda, 9.evinizde.

Bu döngünün genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız :

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

6 Eylül’de aslan burcuna geçiyor Venüs. 10.evinize geliyor.

İşinizde, müşteri bağlantılarında, yöneticilerle ileitişimlerde destekleyecektir Venüs sizi. Başardıklarınızla, yaptıklarınızla kendinize olan güveninizi tazeleyebileceğiniz bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda, 6.evinizde ilerlemeye devam ediyor. Uzun bir süre daha burada olacak.

7 Ocak 2021 tarihine kadar 6.evinizde yer alacak.

Mars’ın koç transitinin etkileri burada : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021

2020’nin başından bu yana konuştuğumuz önemli bir retro var bu yıl. Mars, koç burcunda retro yapacak. Retro 10 Eylül’de başlayacak, 15 Kasım’a kadar sürecek.

Yazımda retro detaylarını da görebilirsiniz. Birkaç uyarı daha gelsin burada :

İşiniz, iş arkadaşlarınızla olan uyumunuz, iş ortamınıza dair konular, günlük yapmanız gerekenler, çalışma temponuz ve görevleriniz ile ilgili konular üzerinden retro etkisi alacaksınız. İş arkadaşlarınızla iyi geçinmeye, bazı şeylere takılmamaya ya da rahatsız olduğunuz bir şeyi ifade edecekseniz bunu güzel bir dille yapmaya özen gösterin.

Günlük sorumluluklarınız yorabilir sizi. Bir süre öncesinde yaptığınız işler, tekrar size verilebilir.

İşe ve günlük hayata, bedensel sağlığa dair konular normalden biraz daha fazla yorucu olabilir retroda. Günlük yaşamınızda enerjinizi ve modunuzu yüksek tutacak şeylere de yer vermeye çalışın fırsat buldukça.


Eylül 2020 Ay Döngüleri :

2 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 10° Balık, Güneş 10° Başak

5.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Güzel bir dolunay diyebiliriz. Çünkü Uranüs’ün Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarını görüyoruz.

Dolunaylar bitiş, tamamlanma, sonlanma, sonuca varma, belirsizliklerin sonlanması, netleşmek gibi anlamlara geliyor. Uranüs eşliğinde gerçekleşen bu dolunay, sizi özgürleştirecek yönde bitirebilir bir şeyleri. Tabii spesifik olarak ne şekilde etki alabilirsiniz, bu doğum haritanıza bağlı. Dolunay gezegen yerleşimlerinizle kavuşum yapıyor mu, açı yapıyor mu, bunlardır belirleyici olan.

Genel bir yorum yapacak olursak, 5.ev temalarında sonlanan, netleşen, sizi feraha çıkaracak yönde tamamlanan durumlar olabilir.

5.ev temaları : Aşk, flörtler, sanatsal konular, hobiler, kurslar, spor, yaratıcılığa dayalı işler, çocuklarla ilgili konular, bebekler, hamilelik, kutlamalar, partiler, eğlenceler, tatiller, alışverişler, lüks tüketimler, marka değeri yüksek olan şeyler.

17 Eylül : Başak Burcunda yeniay : Ay 25° Başak, Güneş 25° Başak

Yeniay 11.evinizde meydana geliyor.

Yeni bir ortam eklenebilir hayatınıza bu yeniay ile. Dahil olacağınız bir ekip, yeni bir iş, bir departman, bir kurs ortamı, bir takım faaliyeti, bir dernek üyeliği, bir sosyal sorumluluk projesi, hepsi birer olasılık. Mesleki gelirlerinizi büyütecek güzel projeler, ekip çalışmaları başlayabilir. Bu yeniayın Satürn ile uyumlu açısı olduğundan, bu döngüde başlayan şeyler, kalıcı olabilir ya da uzun süreli yer alabilir hayatınızda.


Huzurlu, mutlu, bereketli bir ay olsun.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!