İkizler Burcu Ağustos 2020

İkizler Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Ağustos ayının sizlere neler getirebileceğini konuşalım. Yılın büyük kısmı geride kaldı. 8.aya giriyoruz. Büyük bir dönüşüm ve uyanış sürecinden geçiyoruz.

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 3.evinizde.

Oldukça hareketli bir iletişim ağı oluşturuyor size. Bir süredir görüşmediğiniz kişilerle irtibata geçebilirsiniz, bir araya gelişler olabilir. Kardeşler ve yakın akrabalar ile bağlantılarınız artabilir.

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 4.evinize geçiyor.

Bu döngüde daha ziyade evde olacaksınız. 3.ev transitinde epeyce sosyalleştiniz, şimdi evinizle ilgilenme zamanı. Evinizi boyamak, temizlemek, eşyaları yenilemek gibi şeylerle meşgul olabilirsiniz daha çok. Aile bireylerinizin konforu için yeni şeyler yapabilirsiniz. Onların ihtiyaçlarını karşılamak, birlikte vakit geçirmek, aile büyüklerinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 2.evinizde.

Eviniz için harcamalarınız olabilir. Temmuz ayı boyunca bu etkiyi almış ve evinizi yenilemek için alışverişler yapmış olabilirsiniz.

5 Ağustos’ta aslan burcuna, 3.evinize geçiyor Merkür.

Arkadaşlarınızla keyifli programlar yapabileceğiniz bir süreç. Kardeşleriniz, kuzenleriniz, yakınlarınızla birlikte tatiller, geziler de olabilir.

Merkür 20 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor. 4.evinize gelmiş oluyor.

Evinizin ihtiyaçlarına odaklanacağınız, yaşam alanınızda güncellemeler yapacağınız bir süreç bu.

Merkür’ü konuşuyorken, önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 1.evinizde.

Uzun zamandır Venüs’ü ağırlıyorsunuz. Dış görünüşünüzü, giyim tarzınızı, saçlarınızı değiştirmiş olabilir Venüs. Giyim ve kozmetik alışverişlerinizi, bakım amaçlı yaptığınız şeyleri artırmış olabilir.

Güzel başlangıçlar, keyif aldığınız ortamlar getirmiş olabilir. İlişkilerinizi güncelleşmiş, en başta kendiniz ile olan bağınızı yenilemiş olabilir. Öz sevgi ve öz şefkat konusunda çok şey fark ettirmiş olabilir size. 7 Ağustos’a kadar bu etkiler aktif.

Venüs 7 Ağustos’ta yengeç burcuna, 2.evinize geliyor.

Bu kez maddi olanaklarınız, gelirleriniz üzerinden olumlu bir etki sunacak. Diğer yandan evinizi düzenlemek için yapacağınız alışverişleri artırabilir.

Küçük yatırımlar açısından pozitif bir transit olduğunu da söyleyeyim.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 11.evinizde. Epeyce uzun bir süre için burada yer alacak. Mars’ın koç transiti 7 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek çünkü.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Burayı tıklayabilirsiniz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

9.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Eğitim süreçleriniz, başvurularınız, kayıt işlemleriniz varsa, konular hızlanabilir, sonuç alabilirsiniz. Mülakatlar olabilir.

Uzak şehirlerde yaşayan ya da yurt dışında olan dostlarınız, akrabalarınız varsa onlarla ilgili gündemleriniz olabilir.

Bir dava süreciniz varsa, konuda hareketlenme olabilir, ilerleme olabilir. Gerginliklere ve beklenmedik durumlara da açık bir dolunay. Çünkü Uranüs’ten gelen bir kare açı var.

Dolunay ve civarı günlerde uzun seyahatleriniz varsa, yapılacak işlemler, rezervasyonlar, organizasyonlar konusunda tedbirli olun, durumları kontrol edin. Plan değişiklikleri doğabilir çünkü.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

3.evinizde gerçekleşiyor.

İletişim alanında yeni başlayacak şeyler var demek ki. Website ya da blog açmak, sosyal medyada bir sayfa başlatmak, içerik üretmek istiyorsanız, yeniay sonrasındaki (3-4 gün sonra) günlerde harekete geçebilirsiniz. Bilgilerinizi aktarabileceğiniz uygun platformlar bulabilirsiniz.

Kardeşlerinizin hayatında yeni gelişmeler olabilir ayrıca. Yeni komşularınız olabilir. İletişiminizin olmadığı komşularınızla dialoglar başlayabilir.

Yakınlarınızla olan iletişimleriniz kuvvetleniyor.


Sağlıklı, keyifli, bereketli bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!