Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Satürn, 22 Mart Pazar günü kova burcuna geçiyor ve 2 Temmuz’a kadar kovada olacak sevgili okuyucularım.

Satürn, ağır hareket eden, transitleri uzun süren bir gezegendir. Bir burçta ortalama 2,5 yıl kalır.

Geçtiği alanda bir yapılanma meydana getirir. Çalışmamızı, sorumluluk almamızı, üzerimize düşeni yapmamızı ister Satürn. İstikrarı, disiplini, sorumluluk üstlenmeyi anlatır.

Zorluklarla sınar. Olgunlaştırır. Deneyimlerle güçlendirir ve kalıcı şeyler elde etmemizi sağlar. Emekle, çabayla, yavaş ilerleyerek elde edilen şeyleri anlatır Satürn. O yüzden de Satürn döngülerinde inşa ettiğimiz şeylerin temeli sağlam olur.

2017 yılının sonundan beri, yöneticisi olduğu oğlak burcundaydı Satürn.

Kendi evi olduğundan, çok güçlü çalıştı burada.

Ayrıca oğlak, zodyakta 10.evdir, köşe evlerden biridir. Bu sebeple de etkilerini güçlü şekilde ortaya koydu. O yüzden çok yorulduk, çok zorlandık. Satürn çok çalıştırdı bizi.

Oğlağın temaları üzerinden etki ettiği için otorite baskısı yarattı, resmi konularla sınadı, finansal alanda kısıtlamalar yarattı.

Ama birçok kişi de emeklerinin karşılığı olarak terfi etti bu süreçte. Çünkü oğlak, toplum önünde sahip olduğumuz sıfatları, yükselmeyi, başarıyı da anlatır.

Şimdi başka bir döngü başlıyor, ancak bu yıl birkaç ay için Satürn-kova transiti yaşayacağız. Çünkü retrosunda oğlak burcuna geri dönecek ve Temmuz-Aralık arasında oğlakta olacak yine Satürn.

Mart-Temmuz arası, kısa bir süre için kova transitini deneyimleyeceğiz.

Yıl sonundan itibaren ise tam anlamıyla kovaya geçecek Satürn.

Kova bilimdir, buluşlardır, icatlardır, uzaydır, astromidir, teknolojidir. Buralarda bir hareketlilik başlıyor. Yeni keşifler olası.

Teknolojiden daha fazla yararlanacağız ayrıca. İnternet üzerinden daha fazla şey yapıyor olacağız.

Bireysel özgürlükler de kova temaları arasında. Satürn etkisiyle, özgürlüklerde bir kısıtlanma olabilir, ki zaten tam da bunu yaşıyoruz. Sosyal mesafe halindeyiz, kalabalık ortamlara girmiyoruz, yaptığımız birçok şeyi yapmıyoruz şu an.

Tüm Dünya için güç, şifa ve çözüm diliyorum. Satürn kova döngüsü, hayatımıza pek çok değişiklik ve düzenleme getirecektir.

Şimdi burçlar bazında olası etkileri konuşalım.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Satürn 11.evinize geliyor. Sosyal çevrenizde bir yeniden yapılanma söz konusu. Verdiğiniz değerin karşılığını alamadığınızı gördüğünüz bazı dostluklar sonlanabilir, bazı arkadaşlar hayatınızdan çıkabilir. Evren, bunu iyiliğiniz için yapıyor. Kıymetinizi bilen insanlar olsun çevrenizde. Kalıcı olacak yeni dostluklar da gelir zaten Satürn ile 🙂

Hedeflerimiz, ideallerimiz, hayal ettiğimiz şeyleri anlatır ayrıca 11.ev. Satürn buraya bir gerçekçilik getiriyor. Yapmak istediğiniz şeyler değişebilir, yön değişikliklerine, plan değişikliklerine gidebilirsiniz Satürn ile.

İnternet üzerinden yaptığınız bir iş varsa, teknolojik alanda faaliyetleriniz varsa sorumluluklarınız artabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Satürn 10.evinize geliyor. İş, kariyer ve toplum önünde sahip olduğumuz sıfatları anlatır bu ev.

İş hayatınızda sorumlulukların artacağı, daha fazla çalışacağınız, sabır gerektiren bir döngü açıkçası. Motivasyonunuzu kaybederseniz, kendinize bunu böyle bir süreç olduğunu ama biteceğini hatırlatmanız için söylüyorum. Yükselmek, terfi etmek, başarılı olmak istiyorsanız, bilmenizi isterim ki, Satürn çabanızı görmek isteyecek, kimi zaman bekletecek, bir şeyler kolayca elde edilmeyecek.

Disiplinle, istikrarla çalışma zamanı. Emeklerinizin karşılığını belki hemen göremeyceksniiz ama uzun vadede yaşayacağınız yükselişlerin temelini atacaksınız Satürn-10.ev geçişi ile. Sabırlı olmanız gerekiyor.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Satürn 9.evinize geliyor. Hangi konularda bir yeniden yapılanma getiriyor size ?

Yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, yurt dışı bağlantılı konular, hukuksal konular, uzakta yaşayan dostlarla ilgili meseleler. Bu temalarda bir Satürn etkisi alacaksınız.

Sevdiklerinizden bazıları, başka bir şehre taşınabilir, uzaklara gidebilir. Eğitim hayatınız varsa, buradan bolca sorumluluk geliyor size.

Hayat görüşümüz, inancımız, ideolojimizdir ayrıca 9.ev. Satürn hayata bakışınızda da değişimler yaratacak.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Satürn 8.evinize geliyor. Parasal konulardır 8.ev. Özellikle krediler, ortaklı kazançlar, eşin geliri, prim, sigorta, burs, miras, nafaka gibi paralar bu evin yönetiminde. Satürn bu temalar üzerinden çalışabilir sizin için.

Büyük krediler çekmemeniz, büyük borçlar oluşturmamanız gereken bir döngüye giriyorsunuz. Aksi takdirde yorabilir Satürn sizi.

Ruhsal dönüşüm evidir aynı zamanda burası. Tabii zaman zaman zorlanabileceğiniz bir süreç ama güçlenerek çıkacaksınız bu döngüden.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Satürn 7.evinize geliyor.

Evlilik, ilişkiler, partnerin yaşamına dair konular, ortaklı işler, iş ortağı, ayrıca işbirliği yaptığınız kişiler, danışmanlık aldığınız kişiler 7.evin yönetiminde. Sözleşmeler, kontratlar da bu evin konusu.

Bu temalarda önemli sorumluluklar, zaman zaman sınavlar, beklemeler, gecikmeler, sabır gerektiren durumlar, yeniden yapılandırmalar olacaktır. Güçlü zeminlerin oluşması için elden geçirecek esasen Satürn buraları. Gerçek olmayan şeyleri sevmiyor çünkü.

İnsan ilişkileriniz üzerinden etki alacağınız bu yeni döngüde, sahici olanlar sizinle kalacaktır. İş tarafında ise devam etmesi gereken işbirlikleri devam edecektir. Elenenler olabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

6.evinize geliyor Satürn.

İş, çalışma hayatı, çalışma koşulları, görev tanımı, iş arkadaşları, iş ve iş dışındaki sorumluluklar, günlük rutinler, yaşam düzeni demektir 6.ev. Aynı zamanda sağlıktır. Evcil hayvanlar da bu evin konusudur.

Çalışmıyorsanız işe başlayabilirsiniz. İş hayatınız varsa, sorumluluklarınız artabilir.

Bir evcil hayvan edinebilirsiniz, oradan bir sorumluluk eklenebilir hayatınıza.

Günlük yaşamınıza şekil verecek Satürn. Çeşitli deneyimlerle, düzenlemeniz gereken noktaları gösterecek.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Satürn 5.evinize geliyor.

Aşk, çocuklar, sanat, spor, hobiler, gençler gibi temaları var bu evin.

Çocuklarla ilgili sorumluluklarınız artabilir. Onlarla ilgili meşguliyetler, çabalar, zaman zaman zorlanmalar yaşanabilir.

Çocuk sahibi değilseniz ya da böyle bir planınız yoksa, çocuklarla ilgili bir işe girmek şeklinde de çalışabilir bu olasılık.

Sanatsal faaliyetleriniz varsa, Satürn daha fazla çalıştırabilir sizi. Disipline edebilir. Çalışmalarınız daha sistemli hale gelebilir.

Eğlence, hobiler, keyifler, tatiller 5.ev kapsamında. Buralarda zaman zaman bir kısıtlanma hali olacaktır. Planladığınız bir tatili yapamamak gibi. Hobilerinize istediğiniz ölçüde zaman yaratamamak gibi. Satürn geçişleri, sabır gerektiriyor çünkü. Herkes bir şeyler üzerinden sınanıyor, modunuzu yüksek tutun. Olması gereken şeyler, en doğru zamanda gerçekleşir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Satürn 4.evinize geliyor.

Ev, aile, yuva, yaşam alanı, aile kökleri demektir 4.ev.

Satürn bu temalarda yeniden yapılandıracak bir şeyleri.

Kalıcı şeyleri anlattığından ev sahibi olabilirsiniz, bu yönde bir çaba haline girebilirsiniz.

Yaşadığınız yer değişebilir, taşınma durumları olabilir. Hayat çerçevenize göre etki alacaksınız tabii.

Aile bireyleri ile aranıza bir mesafe getirebilir Satürn. Bu fiziksel bir mesafe, bir yer değişikliği şeklinde de olabilir. Sevgi bağınız açısından da zaman zaman anlaşmazlıklar, uzaklaşmalar olabilir.

Satürn, olgunlaştıran bir gezegen. Ama emin olun, her şey hayrımıza oluyor.


Yay ve Yükselen Yay :

Satürn 3.evinize geliyor.

İletişim ve yakın çevre alanı burası. İletişime dayalı bir işiniz, örneğin bir sosyal medya faaliyetiniz varsa, sorumlulukların, çabanın artacağı bir döngü bu.

Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, komşular 3.evin konusu. Satürn bu figürler üzerinden sınayabilir sizi. Örneğin kuzenlerinizle sorun yaşamak, iletişimi kesmek gibi.

Açıkça ifade etmek gerekirse, yakın çevre iletişimlerinde bir test dönemi olacak bu.

Elden geldiğince dialogları rayında tutmaya çalışın. Üzmeyin birbirinizi 🙂


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Satürn 2.evinize geliyor.

Burası para alanı. Kazançlarımızı, sahip olduğumuz mülkleri, maddi değerleri anlatıyor. Parasal alanda rasyonel olmayı, gerçekçi olmayı, kontrollü harcamayı gerektiren bir dönem.

Diğer yandan kalıcı yatırımlar, gayri menkuller de getirebilir doğum haritanızla olumlu temaslar yaptığı zamanlarda.

Parasal konular üzerinden, birçok farkındalık kazandıracak ayrıca Satürn size, parayla ilişkinizi yeniden yapılandıracak.

Paraya ne ölçüde değer veriyorsunuz ? Paranızın kıymetini biliyor musunuz ? Kazandığınızı harcıyor musunuz, yoksa birikimleriniz var mı ? Emeklilik planınız nedir ? Sigorta, maddi güvence konuları.. Tüm bunlar, çeşitli şekillerde önünüze gelecektir. Parasal alanda bir Satürn geçişi.


Kova ve Yükselen Kova :

Satürn 1.evinize geliyor.

Size geliyor. Hayatınızın her alanında bir inşa-yapılanma süreci başlıyor. Sorumluluklarınız artıyor.

Elinizi taşın altına koymanızı, gerekeni yapmanızı isteyecek Satürn çeşitli şekillerde.

Elenmesi, hayatınızdan çıkması gereken konu, kişi ve durumlar elenecek.

Tabii hiçbir şey bir günde, bir anda olmayacak.

Yol ve yol üstünde edindiğiniz deneyimler, sizi bir yerlere taşıyacak.

İlişkilerden paraya, dış görünüşünüzden hayata bakışınıza kadar birçok konu güncelleniyor. Kalıcı yeni başlangıçlar geliyor.


Balık ve Yükselen Balık :

Satürn 12.evinize geliyor.

Kapalı alanları anlatır bu ev. Hayatınızda bir geri çekilme, bir inziva hali doğabilir.

Ayrıca bu süreçte kandırılma, dolandırılma, hırsızlık konularına dikkat etmelisiniz. Hiçbir şeyinizi, hiç kimseye emanet etmeyin derim. Başka ne yapmayın mesela ? Vekalet vermeyin, tekliflere kolayca inanmayın, kolay ikna olmayın. Gözünüzü dört açmanız gerekiyor.

12.ev böyle bir alan. O yüzden uyarılarımı sunmak isterim en yüksek iyiliğiniz için.

Diğer yandan ruhsal alanda bir güçlenme zamanı. Spiritüel konularda kalıcı başlangıçlar doğabilir. Bu yönde bir iş mesela 🙂


Yeni bir döngüye adım atıyoruz sevgili dostlarım. Satürn kova transitinin, en çok ihtiyaç duyduğumuz düzenlemeleri, yapılandırmaları getirmesini diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!