Yay Burcu Ağustos 2020

Yay Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Ağustos ayında bir tutulma yok, Merkür retrosu yok, Güneş yöneticisi olduğu aslanda 🙂 Göreceli olarak iyi etkiler var. Bakalım neler getirebilir size ?

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 9.evinizde.

9.ev aktif hale geldiği zaman, ehlileşmek, derinleşmek yönünde daha kuvvetli besleniyoruz evrenden. Hayatın matematiğine dair, evrenin işleyişine dair idrakımız yükseliyor. Kıymetli bilgiler çıkıyor karşımıza. Bu anlamda bol fırsatlı bir dönem.

Ayrıca 9.ev sürecinde seyahatleriniz olabilir. Uzak yerlere gidebilirsiniz. Uzaklardan gelen yakınlarınız olabilir ya da onlarla haberleşmeleriniz artabilir.

Yüksek öğrenim konusunda planlarınız varsa, bu ay bu alanda gelişmelere açıksınız.

Geçişin genel ve burçlar bazında etkileri burada, tıklayınız :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz – 22 Ağustos 2020

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 10.evinize geçiyor.

Bu süreç biraz yoğun geçer muhtemelen. Çalışıyorsanız daha yüksek bir çaba göstermeniz gerekebilir. Tarihi belli olan, bitirmeniz, teslim etmeniz gereken şeyler olabilir. Yaşamınızda otorite olan kişilerle iletişimleriniz artabilir. Onlardan yana stres yaşayabileceğiniz durumlara açık bir döngü.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 8.evinizde.

Borçları ve ödemeleri anlatıyor bu ev temelde. Gündeminizde parasal konular var.

5 Ağustos’ta aslan burcuna, 9.evinize geçiyor Merkür.

Yüksek öğrenim konusunda yeni fikirler doğabilir, okulları ve başvuru koşullarını araştırabilirsiniz.

Hukuksal bir konu varsa avukatlarla görüşmeleriniz olabilir.

Uzak yerlere seyahatler getirebilir ayrıca size Merkür 9.evde iken.

Merkür 20 Ağustos’ta başak burcuna, 10.evinize geçiyor.

İş yaşamınızda görevlerin artabileceği, önemli görüşmelerin, toplantıların olabileceği, yeni fikirlerle yaptığınız işlerin çeşitlenebileceği bir döngü.

Merkür’ü konuşuyorken, önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 7.evinizde.

İlişkilerinizde destek veriyor size bir süredir.

Venüs 7 Ağustos’ta yengeç burcuna, 8.evinize geçiyor.

Ödemeleri kolaylaştıracak fırsatlar gelebilir bu dönemde. Ama kredi kartınızı, harcamalarınızı dengede tutmak gerekiyor diğer yandan. Çünkü Venüs giyim, kuşam, kozmetik alışverişlerini, bunlar dışında genel anlamda keyif için, şıklık için, dekorasyon için yapılan alışverişleri artırabiliyor.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 5.evinizde. 2020’nin geri kalanında 5.evinizde olacak. Mars’ın koç transiti 7 Ocak 2021 tarihine kadar sürecek.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Burayı tıklayabilirsiniz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

3.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Yakın çevre iletişimlerinde hızlı ve beklemediğiniz yönde dialoglara açıksınız. Kardeşlerinizle, sıkça görüştüğünüz akrabalarınızla, komşularınızla ilgili biten, tamamlanan durumlar olabilir. Bir akrabanızın bir şeyi bitirme yönünde kararı olabilir örneğin. Bir komşunuz taşınabilir. Kardeşlerinizin yaşamında hızlı gelişmeler olabilir.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

9.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. Bu ay eğitim gibi, seyahatler gibi, uzaklarla bağlantılar gibi, hukuksal konular gibi 9.ev konuları aktif sizler için. Bu alanlarda yeni gelişmelere müsait bir yeniay geliyor.


Keyifli, bereketli, yazın tadını çıkaracağınız bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!