Aslan Burcu Ağustos 2020

Aslan Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Ağustos ayının gezegen etkilerinin sizlere neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda.

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 1.evinizde.

Harika bir etki ! Güneş geçtiği alanda bir güçlenme sağlar. Özgüveninizi yükseltecek, enerjinizi yukarı taşıyacak, keyiflerinizi artıracak bir Güneş transiti yaşayacaksınız 1.evinizde. Güzel başlangıçlarınız da olacaktır.

Geçişin genel ve burçlar bazında etkileri burada, tıklayınız :

Güneş Aslan Burcunda 22 Temmuz – 22 Ağustos 2020

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 2.evinize geçiyor.

Para, maddi varlıklar, mülkler, yatırımlar, gelir gider konuları, masraflar, harcamalar, yani paraya dair konular var bu evde. Güneş başak burcuna geçtiğinde, parasal konularınız göreceli olarak öne çıkacaktır. Yeni yatırımlarınız olabilir. Kazancınız normalin üzerine çıkabilir. Alışverişleriniz, harcamalarınız da artabilir. Özellikle yapacağınız yeni başlangıçlar için satın almanız gereken şeyler olabilir.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 12.evinizde.

Haziran ve Temmuz döneminde de buradaydı. 12.ev etkisiyle psikolojiye olan ilginiz artmış olabilir. Kendinize yeni bilgiler katmış olabilirsiniz, psikoloji kitapları almış olabilirsiniz. Terapiye başlamış olabilirsiniz.

Hastalıklarla, hastanelerle ilgili konularınız olmuş olabilir. Bedensel ya da ruhsal sağlığınızı daha iyi hale getirmek için çabalamış olabilirsiniz. 5 Ağustos’a kadar bu temalarda Merkür’ün desteği sizinle.

5 Ağustos’ta aslan burcuna, 1.evinize geçiyor Merkür.

Sizi iletişimde ön plana çıkaracak bir geçiş. Ne demek bu ? Söylediklerinizle, paylaştıklarınızla, fikirlerinizle öne çıkacaksınız, görüşlerinizi paylaşacaksınız. İyi fikirleriniz takdir toplayacak. Ayrıca daha çok yazışacak, konuşacak, haberleşeceksiniz bu döngüde.

Merkür 20 Ağustos’ta başak burcuna, yani 2.evinize geliyor.

İşiniz, maddi olanaklarınız, lüks tüketimlere ne ölçüde bütçe ayırabildiğiniz, yaşamak istediklerinizi ne kadarıyla yapabildiğiniz gibi konularda olacak zihniniz. Gelirlerinizi büyütmek için yeni şeyler araştırabilir, uygulamaya koyabilirsiniz Merkür burada iken.

Merkür’ü konuşuyorken, önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 11.evinizde.

Sosyal alanda iyicil bir etki. Arkadaş ortamlarınızda, dostlarınızla olan ilişkilerinizde, ayrıca içinde bulunduğunuz ekiplerde ılımlı, uyumlu, iyicil bir etki sunuyor Venüs size. 7 Ağustos’a kadar sosyal hayatınız ön planda.

Venüs 7 Ağustos’ta yengeç burcuna, 12.evinize geçiyor.

Bu kez daha kendinizle, daha kendinize dönük zaman geçireceğiniz bir transit başlıyor. Bugün sahip olduğunuz bilinç ve bakış açıları ile geçmişi dönüştürebileceğiniz, yaşamış olduğunuz olumsuz deneyimlerin ilahi planınızda nelere hizmet ettiğini, size ne için verilmiş olduğunu idrak edebileceğiniz, psikolojik zorlanmalarınızı iyileştirebileceğiniz, ruhunuza yük olmuş şeylerden özgürleşebileceğiniz bir arınma, hafifleme zamanı. Ruhsal anlamda şifalanıyorsunuz.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 9.evinizde. Uzuuunca bir süre 9.evinizde transit edecek. Çünkü Mars’ın koç transiti 7 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Burayı tıklayabilirsiniz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

7.evinizde gerçekleşecek bir dolunay.

İlişkiler alanında gerçekleşiyor. Bu ev kapsamında hangi konular, kimler var ? Evliliğiniz, ilişkiniz, eşinize, sevgilinize dair konular, iş ortağınız, ortaklı işler, ortaklı konular, sözleşmeler, imzalı konular, anlaşmalar, kontratlar, iş birlikleri, danışmanlıklar.

Kova dolunayı, Uranüs’ten kare açı alacak bir dolunay. Ani ve hızlı gelişen durumlara açık bir dolunay döngüsü bu o yüzden. Özel ve sosyal ilişkilerinizde, ortaklıklarda ani kopuşlar gündeme gelebilir. Bu anlamda yapılan şeylere, söylenen sözlere dikkat etmek gerekiyor karşılıklı olarak. Ama tabii bitmesi gereken durumlar varsa da, kadersel olarak sonlanacaktır. Kararlarınızdan pişmanlık duymamak adına, enine boyuna düşünerek alın kararlarınızı.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

1.evinizde gerçekleşiyor. Yeniaylar ile yenilikler başlar. 1.ev de başlangıçları anlatan bir alan. O yüzden çok güzel, çok taze bir yeniay enerjisi alıyorsunuz. Yaşam bileşenlerinizin yenilenebileceği, değişebileceği, yeni girişimler yapabileceğiniz, yeni şeylerin başlayabileceği, canlı, dinamik bir yeniay süreci. Her türlü konuda olabilir bu yenilikler.

Başlatmak istediğiniz işler varsa, planladığınız yeni atılımlar varsa, bu bir yere  kayıt yapmak, başvuru yapmak da olabilir, bir ortama dahil olmak ya da biriyle iletişime geçmek de olabilir, bir şey satın almak olabilir, niyetleriniz, yapmak istedikleriniz varsa yeniaydan sonra 3-4 gün geçmesini bekleyin. Yani hilal fazını kullanın girişimleriniz için. Çünkü her başlangıç, her adım hayata atılan bir tohumdur. Ay’ın ışığının görünür olmasını istiyoruz bir tohum atarken, bir başlangıç yaparken.


Sağlıklı, keyifli, neşesi yüksek bir ay diliyorum 🙂 Güneş sizde, Merkür size geliyor, hayatınız hızlanıyor ! Hadi bakalım, güzel şeyler olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!