Koç Burcu Ağustos 2020

Koç Burcu Ağustos 2020

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Ağustos ayının sizlere neler getirebileceğini konuşacağız bu yazımda.

Öncelikle buradan Ağustos 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Ağustos’a kadar aslan burcunda, 5.evinizde.

Hobilerinize, keyifli konulara daha fazla vakit ayırmak isteyeceğiniz, gezilerin, seyahatlerin gündeme gelebileceği, sanatsal konulara olan ilginizin artacağı bir döngü. Şayet sanatla bağınız varsa geride durmak istemeyebilirsiniz. Görünür olmayı, yeteneklerinizi göstermeyi, sosyal medyada paylaşımlar yapmayı seçebilirsiniz.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için hamilelik olasılığını artırabilecek bir geçiş. Çünkü çocuklar, cinsellik, hamilelik 5.evin temaları arasında.

Güneş 22 Ağustos’ta başak burcuna, yani 6.evinize geçiyor.

5.ev transiti daha çok eğlence ve keyif odaklıydı.

Ama başak süreci iş, üretmek, çalışmak ve verimli olmakla ilgili.

6.ev, çalışma hayatımızı, günlük düzenimizi, yapmamız gerekenleri, sorumluluklarımızı anlatır. Normalden daha yüksek bir tempoyla çalışabileceğiniz bir döngü bu 1 aylık Güneş başak geçişi.


Merkür, 5 Ağustos’a kadar yengeç burcunda, 4.evinizde. Eviniz, yaşadığınız yer, aileniz ile ilgili konular, emlak konuları önde olmaya devam ediyor.

5 Ağustos’ta eğlenceli bir alana, aslan burcuna, 5.evinize geçiyor Merkür.

5.ev ağırlıklı olarak keyfi konuları anlatır. Keyif almak için yaptığımız şeyler, meşgul olduğumuz hobiler, ilgi alanlarımız, ayrıca geziler, tatiller, keyifli alışverişler gibi. Odağınız daha çok eğlenmek, daha çok keyif almak olacak bu transit sürecinde 🙂

Çocuklarla ilgili yapılması gereken işler, araştırmalar, okumalar, kayıtlar, işlemler, eğitim konuları gündeminizde olacaktır ayrıca.

Merkür bir kez daha burç değiştiriyor bu ay. Retrosunu bitirdi, hızlandı artık. Bir burçtan diğerine transit ediyor normal hızında.

20 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor. 6.evinizde transit etmeye başlıyor.

Bol bol çalıştırmaya geliyor sizi, onu bilin 🙂 Günlük  akışlarınız hızlanır, sorumluluklarınız artar, detaylara dikkat etmek gereken işleriniz artar. Ev ortamında temizlik, düzenleme işleri artar. İş ortamında dosyalama, arşiv düzenleme görevleri verilebilir size. Bol görev, bol sorumluluk, uzun bir yapılacaklar listesi. Merkür 6.ev transitinin özeti bu.

Merkür’ü konuşuyorken, önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 7 Ağustos’a kadar ikizler burcunda, 3.evinizde.

Arkadaşlıklarınızda, yakın çevre iletişimlerinizde iyicil bir etki yaratıyor. Kardeşlerinizle olan bağınız için de güzel. Sorunlar, kızgınlıklar varsa, Venüs etkisinde şifalanabilir, çözülebilir. Temmuz ayında çözülmüş de olabilir. Uzun zamandır Venüs ikizler burcunda çünkü.

Venüs 7 Ağustos’ta yengeç burcuna, 4.evinize geliyor bu kez. Ilımlı, naif, anaç yengeç enerjisiyle buluşuyor. Aile bireylerinizle ilişkileriniz açısından oldukça güzel bir etki. Bir şeyler onarılabilir. Geçmişe dair öfkeler geride kalabilir. Aile köklerinize, geçmişinize, çocukluğunuza dair konularda kabul geçmenin, deneyimlerinizi dönüştürmenin hafifliğine varabilirsiniz.

Evinizi güzelleştirecek değişimler yapabilirsiniz ayrıca 🙂 Güzel bir transit.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 1.evinizde. Bu ay ile sınırlı bir transit değil ama bu. Çok uzun sürecek. 7 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek.

Ayrı bir yazıda genel etkilerini ve yükselen burçlar bazında nasıl olasılıklara işaret ettiğini anlattım.

Buyrunuz : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021


Ağustos 2020 Ay Döngüleri :

3 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 11° Kova, Güneş 11° Aslan

11.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Sosyal çevreniz, bir parçası olduğunuz ekipler, bir üyesi olduğunuz yapılar, kurumlar, vakıflar, dernekler, arkadaş grupları, takımlar halinde yapılan işler üzerinden etki alıyorsunuz. Bir konu tamamlanabilir, sonuca varabilir. Bir üyeliğinizi sonlandırmak isteyebilirsiniz.

Saymış olduğum 11.ev konularında, haber beklediğiniz, bekleme halinde olduğunuz konular varsa cevap alabilirsiniz, netlik kazanabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla iletişimleriniz konusunda uyarmak isterim. Dolunay yükseltir bizi. Agresif bir enerjisi vardır. Birbirinizi kırmamaya dikkat edin dolunay döngüsünde. Öncesi-sonrası ile birlikte birkaç günlük bir zaman dilimini kastediyorum.

19 Ağustos : Aslan Burcunda yeniay : Ay 26° Aslan, Güneş 26° Aslan

5.evinizde gerçekleşiyor. 5.ev konularında yeni bir şeyler başlıyor 🙂 Aşk hayatınızda yenilikler olabilir, yeni tanışmalar olabilir.

Yeni bir hobi edinebilirsiniz, keyif alacağınız bir alana adım atabilirsiniz. Hobinizi işe dönüştürebilirsiniz. Sanatla ilgili konularda başlangıçlarınız olabilir.

Aslan burcu saçlarımızı anlatır ayrıca. Saçlarınızda bir değişim yapabilirsiniz.

Çocuklarla ilgili konularda da yeni başlangıçlar geliyor.


Sağlıklı, eğlenceli, bereketli bir ay diliyorum 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!