29 Kasım-5 Aralık 2021 Astroloji Gündemi

29 Kasım-5 Aralık 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Bu hafta yılın önemli bir haftası. Çünkü bir tutulma yaşayacağız bu hafta.

Yay burcunun 12 derecesinde bir Güneş tutulması meydana gelecek.

Güneş tutulmaları büyük gök olaylarıdır ve astrolojik olarak da çok önemlidirler. Yeni bir dönemin başlangıcını, yenilikleri, yeni açılacak sayfaları, yeni başlayacak olan şeyleri simgelerler.

Etkileri tutulma günü ile sınırlı değildir. Zamana yayılır. Ortalama olarak 6 aylık dönemde, yani bir sonraki Güneş tutulmasına kadar yaşamımızda görünür olur bu etkiler.

Hafta içinde tutulma için bir yazı yayınlayacağım ancak Aralık ayı yorumlarınızda olasılıklarınızı görebilirsiniz. İlk 4 burcu yayınlamış bulunuyorum. Devamı geliyor.

Yay burcu eğitimi, akademiyi, yüksek öğrenimi, uzakları, yurt dışı bağlantısı olan konuları, taşınmaları, yer değişikliklerini, başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konuları, uzakta yaşayan sevdiklerimizle ilgili konuları simgeler.

Ayrıca hukuk bir yay temasıdır. İdeoloji, inanç sistemleri, felsefe, ilimler, derinliği olan alanlar yay ile ilgilidir.

Tüm bu temalarda yeni başlangıçlar yapabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Bu Güneş tutulması ile yeni bir sayfa açarak kapatıyoruz yılı.

Şimdi haftanın detaylarına bakacağız.

Öncelikle her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi veriyorum.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


29 Kasım-5 Aralık haftasının başlıca gelişmeleri :

29 Kasım : Merkür Güneş kavuşumu : Merkür Yay, Güneş Yay

Önemli haberler alabileceğimiz, güzel iletişimlerimizin olabileceği bir gün. Mülakatlar, önemli toplantılar yapılabilir. Yöneticilerle, üstlerle görüşmeler olabilir.

Yay burcu akademiyi ve hocaları simgelediği için, hocalarımızla görüşmelerimiz olabilir.

Hukuksal konuları olanlar için süreçlerin hızlanabileceğine, yeni gelişmelerin olabileceğine işaret eden bir görünüm.

Yay burcu başka ülkeleri ve uzak şehirleri anlatır ayrıca. Seyahatler de artıyor. Yolculuklar gündeme gelebilir.

29 Kasım : Mars Neptün üçgeni : Mars 20 Akrep, Neptün 20 Balık

Neptün hayallerimizi simgeler, Mars ise harekete geçmeyi. Hayallerimiz, sahip olmak istediklerimiz, yapmak istediklerimiz için harekete geçiyoruz bu hafta.

Hevesliyiz ve yapabileceklerimizi fark ediyoruz. Güzergahımızı belirliyoruz.

Marsiyen duygularımız yumuşuyor ayrıca Neptün ile. Mars’ın gölgesinde hırs vardır, öfke vardır, telaş vardır, rekabet isteği vardır. İşte bunlardan arınmamızı sağlayacak şeyler olabilir bu hafta. Marsiyen enerjimiz dinginleşiyor. Gücümüzü kontrol altına alıyoruz. Hırstan, rekabetten, telaşlardan uzaklaşıp hedeflerimize odaklanıyoruz sadece.

30 Kasım : Venüs Neptün altmışlığı : Venüs 20 Oğlak, Neptün 20 Balık

İlişkilerimizde karşılıklı yardımlaşmaların olabileceği, birbirimizi destekleyeceğimiz, birbirimize iyi geleceğimiz bir haftadayız. İkili ilişkilerde, arkadaşlıklar içinde, bağ kurduğumuz kişilerle iletişimlerde mutlu olacağımız, kendimizi çok iyi hissedeceğimiz, verilen değeri daha güçlü şekilde görebileceğimiz bir zaman.

Seviyoruz, seviliyoruz, sevildiğimizi biliyoruz 🙂 Açının özeti böyle.

30 Kasım : Güneş Kiron üçgeni : Güneş 8 Yay, Kiron 8 Koç

Bir iyi gelme, bir şifa verme, bir şifalanma hali var burada. Herhangi bir konuda, konu iş olabilir, bir ilişki olabilir, iyileştirmek istediğimiz bir durum olabilir, fiziksel/ruhsal bir sağlık sorunu olabilir, bir şeylerin daha iyi hale geleceği bir zamandayız.

Tedavi gerektiren konular için, sağlık sorunları olanlar için destekleyici bir hafta. Mars Neptün üçgeni de şifaya işaret ediyor.

İlişkilerimiz içinde bizi yeterince iyi hissettirmeyen, rahatsızlık veren konuları konuşup çözebiliriz ayrıca. Küslükler, dargınlıklar olduysa, barış gelebilir. Venüs Neptün üçgeni de tam bu konularda çalışıyor 🙂 Uyumu yakalayabileceğimiz, içimizde darıldığımız bir şeylerin yersiz olduğunu görebileceğimiz, durumların düzelebileceği bir vakit.

30 Kasım : Merkür Kiron üçgeni : Merkür 8 Yay, Kiron 8 Koç

Kiron şifayı sembolize eden bir astreoid.

Hastaları olanlar, sağlık sorunu olanlar için şanslı bir hafta. Durumlar şifalanabilir. Çözümler gelebilir. İhtiyaç duyan herkese acil şifalar diliyorum.

Sorunlu iletişimlerde bir şeyler onarılabilir ayrıca. Barışmalar olabilir.

Bunun dışında gündem konularımızda güzel haberler alabiliriz. Güzel iletişimlerimiz olabilir.

30 Kasım : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 8 Yay, Satürn 8 Kova

Eğitimler, danışmanlıklar açısından şanslı bir açı. Eğitim almak istediğiniz konularda çok güzel uzmanlarla iletişime geçebilirsiniz. İstediğiniz gibi bir eğitmenle karşılaşabilirsiniz. Danışmanlık almak istediğiniz konularda işini iyi yapan, başarılı  ve iyi niyetli, güzel insanlar karşınıza çıkabilir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

29 Kasım 2021 Pazartesi

Ay bugün 11:54’e kadar başak burcunda. 03:02-11:54 arasında boşlukta. 11:54’te terazi burcuna geçiyor.

Gündüz saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda. İkili ilişkilerimizde, sosyal ilişkilerimizde çok güzel dialoglarımız olabilir. İyi haberler alabiliriz. Görüşmek istediğimiz kişilerle görüşebiliriz. Yapmak istediğimiz şeylere yardımcı olacak kişiler olabilir. Destek bulabileceğimiz bir vakit.

Akşam saatlerinde Ay, Güneş, Merkür ve Satürn ile harika açılara ilerliyor olacak. Güneş ve Merkür ile altmışlık, Satürn ile üçgen açıya doğru yol alıyor. Her tür işimiz, görüşmelerimiz, yazışmalarımız için değerlendirebileceğimiz bir vakit. Bizi mutlu edecek irtibatlarımız olabilir, beklediğimiz haberler gelebilir.

Satürn hocalar simgeler. Hocalarımızla çok güzel iletişimlerimiz olabilir.

Yapmaya çalıştığımız şeylerde, bize yön gösterecek ve yardımcı olacak kişiler olabilir. İşimizde yeni bağlantılar doğabilir. Yeni insanlarla tanışabiliriz. Çok güzel bir akşam.


30 Kasım 2021 Salı

Ay gün boyunca terazi burcunda.

Bugün şahane görünümler var. Pek çok büyük uyumlu açı, bugün kesinleşiyor.

Venüs Neptün altmışlığı, Güneş Kiron üçgeni, Merkür Kiron üçgeni, Merkür Satürn altmışlığı.

Tam bir şölen 🙂 Bütün bu güzel açılar bir arada bugün.

Yukarıda her birini anlattım görebilirsiniz.

Ay’ın gün içindeki açılarına baktığımız zaman ise akşam saatlerinde Venüs ile karesini görüyoruz. Bu uyumsuz bir görünüm. İlişkilerde uyumsuz olduğunuz, aynı düşünmediğiniz noktalar sorun yaratabilir bu akşam. Bir orta yol bulmak için karşılıklı fedakarlık gerekebilir. Bir şeyleri tolere etmek gerekebilir.


1 Aralık 2021 Çarşamba

Ay bugün 14:55’e kadar terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni ile güzel şeyler olabilir. Yolculuklar için de çok uygun bir vakit.

Ay 07:19-14:55 arasında boşlukta. 14:55’te akrep burcuna geçiyor.

Parasal konular, ödemeler, alacakların tahsili, bankacılık işlemleri gündeme gelebilir akrep ile.


 2 Aralık 2021 Perşembe

Ay bugün akrep burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay Satürn karesini görüyoruz. Ardından Ay Uranüs kavuşumu geliyor. Günün ilk yarısında şartlar değişken. Beklenmedik gelişmelerle planlar değişebilir. İptal olan, sorun yaratan şeyler olabilir. Sakin olalım. Her şey bir şekilde hallolur. Ne yapabileceğimize bakalım, yardım alalım.

Günün ikinci yarısı çok daha iyi görünüyor. Ay, Neptün ile çok uyumlu bir açıya, üçgen açıya ilerliyor olacak. Akşam ve gece saatlerinde açı belirgin ama gündüz saatlerinden başlayarak giriyor etkiler devreye. Ruhumuza iyi gelecek şeyler olabilir. Biz kendimiz için iyi şeyler yapabiliriz. İlişkiler içinde güzel sohbetler, destekler, iyi niyetli davranışlar, yardımlaşmalar olabilir.

Meditasyon yapmak için, enerji çalışmaları için harika bir akşam, harika bir gece.


3 Aralık 2021 Cuma

Ay bugün 15:12’ye kadar akrep burcunda. Sabahın erken saatlerinde Ay Jüpiter karesini görüyoruz. Duygusal olarak inişli çıkışlı bir sabaha benziyor. Küçük şeyleri gereğinden fazla önemseyebiliriz. Bunu yapmamaya çalışalım. Duygusal dengemiz çok önemli.

Ay 08:22-15:12 arasında boşlukta. Akrepte iken alacağı bütün açıları almış durumda. Açısız ilerliyor.

Önemli girişimleri, imzalı işleri 08:22-15:12 arasında yapmamaya dikkat etmenizi öneririm. Ay boşlukta iken başlatılan şeyler istenilen şekilde sürmeyebiliyor ya da sonuç vermeyebiliyor.

15:12’de yay burcuna geçiyor Ay. Tutulma öncesindeyiz. Burada bir Güneş tutulması gerçekleşecek.

Akşam saatlerinde Ay, Güney Ay düğümü ile kavuşuyor. Geçmişten bir şeyler ruhen aşağı çekebilir bizi. Vaktiyle olmuş, yaşanmış şeyler tekrar konu olabilir. Eskiden tanıdığımız kişilerle yeniden irtibatlar olabilir.


4 Aralık 2021 Cumartesi

Tutulma günündeyiz. Bugün yay burcunun 12 derecesinde bir Güneş tutulması gerçekleşiyor.

Akşam saatlerinde bir Ay Neptün karesi görüyoruz. Yanılgılar, yanlış değerlendirmeler, yanlış anlaşılmalar olabilir. Olanları yanlış değerlendirerek, durumlardan hatalı çıkarımlar yaparak boş yere üzebiliriz kendimizi. Rasyonel tarafta kalalım.


5 Aralık 2021 Pazar

Ay bugün 14:30’a kadar yay burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığı ile şanslıyız, keyifliyiz. Güzel bir sabah.

08:07-14:30 arasında boşlukta. Yayda iken alacağı tüm açılar tamamlanmış durumda. Ay’ın boşluk etkisi, bir mola enerjisidir. Tevafuk, tam da Pazar günündeyiz. 14:30’da Ay oğlak burcuna geçiyor.

Pazar gününde de olsak, oğlağın enerjisiyle iş düşünebiliriz. İşimiz için yapmamız gerekenler olabilir.

Evden çalışanlar, günün ikinci yarısında çalışma halinde olabilirler.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Mars Akrep Burcunda 30 Ekim-13 Aralık 2021

Aralık ayı burç yorumlarınızı yayınlamaya başladım ↓↓ Devamı geliyor.

Koç Burcu Aralık 2021, Boğa Burcu Aralık 2021,

İkizler Burcu Aralık 2021, Yengeç Burcu Aralık 2021

Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021, Kova Burcu Kasım 2021, Balık Burcu Kasım 2021

Güzel bir hafta diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!