Koç Burcu Aralık 2021

Koç Burcu Aralık 2021

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

2021 geride kalmak üzere. Yılın son ayına giriyoruz.

Yeni yıl ruhu her yeri saracak yine 🙂 Süsler, ışıklar içinde geçen bu vakitleri çok seviyorum. Yılbaşı dönemlerinin bu cıvıl cıvıl, umutlu, yüksek enerjisi iyi geliyor insana.

Peki acaba yılın bu son ayı için nasıl ihtimalleriniz var ? Gökyüzünde bu ay neler var ve bunların sizin için nasıl yansımaları olabilir ? Bu yazımda anlatacağım şimdi.

Yılı bir Güneş tutulması ile kapatacağız. 2021’in en büyük, en önemli görünümlerinden biri olan Satürn Uranüs karesinin üçüncü ve sonuncusu bu ay gerçekleşecek. Bir Venüs retrosu deneyimleyeceğiz ayrıca.

Şimdi hepsini konuşalım.


Güneş 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 9.evinizde.

Eğitim hayatı olanlar dersleriyle, sınavlarıyla, proje teslim gibi ödevlerle yoğun, hareketli bir dönem yaşayabilirler.

Yabancı dil kursları, yabancı dil sınavları gibi hazırlıklarınız varsa, bu konularla daha fazla meşgul olabilirsiniz.

Yabancı ülkelerle ilgili konularınız varsa, beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir. Süreçler hızlanabilir. Konular ilerleyebilir.

Uzak yerlerden sevdikleriniz gelebilir. Sizin de seyahatleriniz olabilir.

Şehirler arası taşımacılık, transfer gibi lojistik konuları, yurt dışı bağlantılı ticari faaliyetleri, gümrük konuları, ithalat ihracat konuları olanlar için hareketli bir zaman.

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 10.evinize yerleşiyor bu kez.

Bu ev hareketlendiğinde, işimiz, kariyerimiz, yetki ve sorumluluklarımız, otorite ile ilgili konularımız ön plana çıkıyor. Yoğun bir çalışma temposu anlamına geliyor olabilir bu transit sizin için. Tevafuk, yıl sonu. Pek çok sektör için hayli hareketli bir zaman.

Raporlamalar artabilir. Düzenlemeniz, otoriteye sunmanız gereken şeyler olabilir.

Ayrıca oğlağın tabiatıyla şu oluyor bu Güneş transitlerinde : İşimizde bir şeyleri daha sistemli hale getirmek istiyoruz. Oğlağın disiplini ile bir çerçeve oturtmak, işleyişi daha iyi hale getirmek, bunun için de kurallar belirlemek istiyoruz. Tam bir disiplin zamanı. Çalışma, üretme ve işleri düzene koyma zamanı.

İşinizde yeni görevler, yeni sorumluluklar da gündeme gelebilir. Terfiler olabilir ayrıca. Yükselişler olabilir.

Devlet bağlantılı işlemler yine bu evin konusu. Evrak teslimi, başvuru, kayıt, dilekçe, vb. gibi şeylerle meşgul olabilirsiniz. Devlet dairelerinde ya da belki e-devlette yapacağınız işlemler olabilir.


Merkür 13 Aralık’a kadar yay burcunda. 9.evinizde.

Yolculuklarınız, uzaklarla iletişimleriniz, yurt dışı bağlantılı konularınız, yabancı kültürlerle, yabancı dillerle ilgili konularınız olabilir Merkür burada iken.

Sevdikleriniz uzaklardan yanınıza gelebilirler. Aile içinde, akrabalar arasında ya da yakın arkadaş çevrenizde yer değişiklikleri, taşınmalar konuşulabilir. Bu tür haberler  alabilirsiniz.

Eğitim hayatı olanlar için aktif, koşturmalı bir dönem.

13 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 10.evinize geliyor.

Odağınız işiniz, iş ve iş dışında sorumluluklarınız. Yapılması gerekenleri disiplinle ele alacağınız, bol çalışmalı, ayrıca iletişim trafiği yüksek bir süreç. Toplantılar artabilir.

İş kurma aşamasında olanlar için çok verimli bir dönem olduğunu da söyleyeyim. Fikirlerle dolacaktır zihniniz. Belki güzergahınızı belirlemek için, içeriklerinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi kararlaştırmak için, hedef kitle belirlemek için, yapmanız gereken resmi işlemleri öğrenmek için pek çok araştırma yapabileceğiniz bir zaman. Neyin nasıl olmasını istiyorsunuz, nasıl olursa iyi olur, işin yasal tarafında nelerin yapılması gerekiyor, buralarda yoğunlaşıyorsunuz. İş odaklı bir zaman.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs ay boyunca oğlakta, 10.evinizde.

Bu ay Venüs ile ilgili önemli bir gelişme var !! Bir Venüs retrosu yaşayacağız sevgili okuyucularım !!

1,5 yıldan sonra tekrar bir Venüs retrosu deneyimleyeceğiz.

Retro 19 Aralık 2021’de başlayacak, 29 Aralık 2022’de tamamlanacak.

Ayın 19’una kadar olan dilimde retronun içinde değiliz ama etkileri başlamış olacak. Esasen bu ayı kapsayan bir etki olarak düşünebiliriz Venüs retrosunu.

Siz bu retronun etkilerini 10.ev konuları üzerinden alacaksınız.

İş hayatımız, kariyerimizle ilgili konular, işimizde konumumuz, görev ve sorumluluk alanlarımız, yetkilerimiz, yöneticiler, patronlar, üstler, yönetim ve kurallar, otoritenin talepleri/kararları/uygulamaları bu evle ilgili.

Venüs retrosunda işinizde üstlerle ilişkilerinizde, yöneticilerle, yaşamınızda otorite figürü olan kişilerle, kişisel yaşamınızda aile büyükleriyle iletişimlerde daha özenli olmanız gerekebilir. Uyumsuz olduğunuz, farklı düşündüğünüz noktalar, daha çok görünebilir gözünüze. Özellikle kadın figürler üzerinden alabilirsiniz bu etkiyi.

Diğer yandan geçmişten tanıdığınız kişilerle yeniden irtibatlar doğabilir. Yeniden çalışmaya başlayabilirsiniz onlarla. Tekrar işler, projeler, alışverişler olabilir. Geçmiş müşteri bağlantılarınızdan yana şanslı bir zaman. Yeniden kapınızı çalabilirler.

İşinizle ilgili gözden geçireceğiniz konular olabilir ayrıca. İşinizde en çok nelerden keyif alıyorsunuz, hangi durum neye dönüşürse daha çok keyif alabilirsiniz, daha verimli olabilirsiniz, konforunuz artar, işinizin bir parçası olan şeyleri değerlendirebileceğiniz bir retro.

Şunu da ekleyeyim :

Retrolar, sıfırdan başlayacak, bütünüyle yeni olan girişimler için uygun değildir. Bu dönemde böyle şeyler yapmamaya çalışın. Güncelde kurulu olan düzeninizi analiz edip iyileştirmek için kullanın bu süreci.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 13 Aralık’a kadar akrep burcunda. 8.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Maddi koşullarınızı iyileştirmek, birikimlerinizi güçlendirmek için yeni girişimleriniz olabilir bu dönemde.

Beklemede olan miras, nafaka, mal paylaşımı gibi konular varsa, vergi borcu, tazminat gibi yasal boyutu olan parasal konular varsa, bunlar hızlanacaktır. Yeni gelişmeler olabilir.

Daha iyi kazanmak için, borçlarınızı küçültmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Kredi çekmek isteyenler, bu planlarını hayata geçirebilirler. Bankacılık işlemleriniz, yatırımlarınız, alım satım konularınız olabilir.

13 Aralık’ta bu transit sonlanıyor ve yay burcuna geçiyor Mars. Bir sonraki eve, 9.evinize geliyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirlerarası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar bu evle ilgili.

Hukuksal konular, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Hayat çerçeveniz içinde bu konular varsa, buralarda yeni gelişmelerin olabileceği, belki yeni kararlarla harekete geçeceğiniz, hızlanacağınız bir Mars transiti olacaktır bu. Planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Eğitim hayatınız içinde yoğun bir dönem olabilir.

Uzakta yaşayan aile bireyleriniz ve sevdikleriniz için yapmanız gereken şeyler olabilir. Efor sarf edeceğiniz konular gündeme gelebilir.

Seyahatler, keyfi ya da mecburi yolculuklar da olası.


Satürn Uranüs karesi – 24 Aralık 2021

Bu büyük açı, 2021’in en önemli görünümlerinden biri. Yılın ana karakterini bu açı belirledi diyebiliriz. Toplamda 3 kez gerçekleşecek.

İlkini Şubat ayında, ikincisini Haziran ayında deneyimledik. Şimdi üçüncüsü ve sonuncusu geliyor. 24 Aralık’ta son kez bir Satürn Uranüs karesi gerçekleşiyor.

Siz bu açıyı 2-11.evler ekseninde yaşıyorsunuz.

Satürn 11.evinizde, Uranüs 2.evinizde.

Yaşam bileşenlerinizin güçlenmesi için, özellikle iş konusunda ve parasal konularda açılımlar elde etmek, büyümek, güncellenmek için yapmanız gereken düzen değişikliklerini gösterebilir size bu açı. Nasıl gösterebilir ? Çeşitli deneyimler yolu ile tabii.

Hayatınız içinde nerelerde nasıl değişimler gerekiyor, neler artık yetmiyor, bu hali tatmin etmiyor, buralara baktığınız zamanlardan geçiyorsunuz.

İkisi de ağır hareket eden gezegenler. Dolayısıyla aralarındaki açı hızlıca değişmiyor. Ayın tamamında, özellikle ikinci yarısında bu etki altındayız.

Parasal anlamda büyümenin yeni yollarını keşfedebileceğiniz bir süreç. Bazı yeni adımlar için, bazı esneklikler gerekebilir. Düşüncelerinizde, bakış açılarınızda değişimler ile şimdiye dek denemediğiniz şeyleri deneyebilirsiniz.


Aralık 2021 Ay Döngüleri :

4 Aralık : Yay Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 12° Yay, Güneş 12° Yay

9.evinizde gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması !  Güneş tutulmaları, yeniaylar ile birlikte gerçekleşirler. Bu ayın yeniayında bir Güneş tutulması var. Yılı bu güçlü etki ile kapatıyoruz.

Şu önemli hususu da belirteyim : Güneş tutulmaları sadece olduğu gün ile ilgili değildir. Etkileri zamana yayılır. Bir Güneş tutulmasının etkisi, ortalama olarak 6 aylık süreçte, yani bir sonraki Güneş tutulmasına kadar aktiftir.

9.ev eğitimi, seyahatleri, başka şehir ve ülkelerle ilgili konuları, ithalat, ihracat gibi ticari faaliyetleri, taşımacılık, gümrük faaliyetlerini, ayrıca hukuksal konuları sembolize eder.

9.ev konularında önemli bir başlangıcınız olabilir.

Hayatınızda sizin için önemli olacak, ufkunuzu büyütecek bir eğitime adım atabilirsiniz. 9.ev ilimlerle de ilgilidir. Bir ilim üzerine de olabilir bu. Hayat görüşünüzü, vizyonunuzu yenileyecek, derinlikli bir alanda olabilir.

Akademik hayatınız varsa, burada yeni gelişmeler bekliyor olabilir sizi. Başarılı çalışmalarınız olabilir. Yeni bir ünvan getirebilir size tutulma ile başlayan 6 aylık bu döngü.

Yurt dışı ile ilgili planlarınız, hevesleriniz varsa, bunlar gerçekleşebilir. Belirsizlik yaşıyorsanız, netleşebilirsiniz. Başka bir şehre taşınmak gibi bir gündeminiz varsa, bu adımı atabilirsiniz. Çeşitli sebeplerle yer değişikliği yapabilirsiniz. Yakınlarınız yer değiştirebilirler.

Hayatınıza şekil verecek bir şeyler başlıyor gibi 🙂 Gönlünüze göre olsun.

19 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 27° İkizler, Güneş 27° Yay

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Bu ev kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, komşularımızı, arkadaş çevremizi, yakınlarımızı anlatan bir alan.

Dolunay ile onlarla ilgili bir konu tamamlanabilir. Belirsizlik yaratan bir durum netleşebilir.

Kardeşlerinizle ilgili konuların gündeme gelebileceği bir zaman.

Akrabalar arasında agresyonlar da olası. Şimdiye dek sabredilmiş bir şeyler konuşulabilir.

Komşularınızla, apartmanınızda, yaşadığınız yerde çeşitli durumlar ve ihtiyaçlar üzerine yeni kararlarınız olabilir. Bir şekle sokmak, kural belirlemek gereken konular olabilir.

İletişim evi aynı zamanda burası. İnternet üzerinden yapılan işler, e-ticaret faaliyetleri, website, sosyal medya işleri bu evle ilgili. Bu alanlarda üretimleriniz varsa, yeni kararlarınız olabilir. ‘Artık bunu böyle değil, şöyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize ! Yılı güzel kapatalım inşallah. Keyif, neşe, huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!