Yengeç Burcu Aralık 2021

Yengeç Burcu Aralık 2021

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Koskoca bir yıl daha geride kalmak üzere. Yılın son ayına giriyoruz.

Her yerin süsleneceği, ışıklanacağı, cıvıl cıvıl bir ay olacak yine.

Peki acaba yılın son ayı için nasıl ihtimalleriniz var ?

Astrolojik gündemi kalabalık bir aya giriyoruz. Ay içinde bir Güneş tutulması var. Bir Satürn Uranüs karesi var. Bir Venüs retrosu var.

Hadi hepsini konuşalım. Ayın transitlerine de bakacağız her ay olduğu gibi.


Güneş 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 6.evinizde.

Yay burcu başka ülkeleri, başka şehirleri, şehirler arası taşımacılık konularını, yer değişikliklerini, ithalat/ihracat faaliyetlerini simgeler. 6.ev ise işimizi. Güneş burada iken işinizde uzaklarla bağlantılar, alışverişler, ticari faaliyetler, taşımacılık konuları gündeme gelebilir o yüzden.

İş yoğunluğunu da anlatır böyle bir transit. Yeni işler, yeni fikirler, yeni hizmetler, işinizi büyütebilecek yeni atılımlar için destekleyici, güçlü bir zaman.

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 7.evinize yerleşiyor bu kez.

İlişki, evlilik, partnerin yaşamındaki konular bu evle ilgili. Ayrıca sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklıklar, ortaklı ticari girişimler, iş ortaklıkları yine bu evin konusu.

Güneş burada iken eşinizle/parrtnerinizle ya da iş ortaklarınızla ilgili konular ön planda olacaktır.

Hayatınızın herhangi bir alanında yenilemeniz gereken taahhütler, yıllık anlaşmalar, kontratlar da olabilir. Örneğin internet sağlayıcınız, örneğin bir dijital platform. Örneğin kira sözleşmesi. Her tür konu olabilir.

Eşiniz/partneriniz yeni başlangıçlar yapabilir bu dönemde. Oğlak burcu işimizi anlattığı için, özellikle kariyerinde yeni gelişmeler olabilir. Yeni iş fırsatları doğabilir. Mevcut işinde yükselebilir.

Devlet bağlantılı konular, resmi işlemler de olası. Atacağınız imzalar, yapacağınız başvurular, kayıtlar, vb şeyler olabilir.


Merkür 13 Aralık’a kadar yay burcunda. 6.evinizde.

Çalışanlar için oldukça hareketli bir dönem olabilir. İşinizde iletişimleriniz, toplantılarınız, görüşmeleriniz artabilir. 6.ev çalışanlarımızla, astlarımızla ilgili bir alan. Ekibinize yeni insanlar katmak isteyebilirsiniz. İş ilanlarınız, mülakatlarınız olabilir. Konuyu çevrenize duyurabilirsiniz.

İş dışında da, günlük koşturmalar artıyor. Özellikle temizlik, düzenleme, yerleştirme, düzene koyma yönünde işleriniz olabilir 6.ev transiti olduğu için.

13 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 7.evinize geliyor.

Hayatınızda biri varsa ya da evli iseniz partnerinizin yaşamıyla ilgili konular, onun meseleleri, özellikle iş, kariyer ve devlet bağlantılı konuları gündeminizde olabilir.

Bunlar dışında, çalışma hayatınızda yeni anlaşmalar ve iş birlikleri olabilir. Şanslı, bereketli yeni bağlantılar kurabilirsiniz. İletişimler hızlanıyor ve hareketleniyor.

Yıllık anlaşmaların yenilenebileceği bir zaman ayrıca.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs ay boyunca oğlakta, 7.evinizde. Venüs oğlak burcunda, normal bir transitten daha uzun süreyle kalacak. Çünkü burada retro yapacak.

Bu ay başlayacak olan bir Venüs retrosu var sevgili okuyucularım !!

Ortalama olarak 1,5 yılda bir retro yapar Venüs. İşte yine bir Venüs retrosu zamanı gelmiş bulunuyor.

19 Aralık 2021’de başlayacak, 29 Aralık 2022’de tamamlanacak olan bir retro bu.

Şunu da söyleyeyim :

Ayın 19’una kadar olan dilimde retronun içinde değiliz ama etkileri başlamış olacak. Dolayısıyla bu ayı kapsayan bir etki olarak düşünebiliriz Venüs retrosunu.

Siz bu retronun etkilerini 7.ev konuları üzerinden alıyor olacaksınız.

İlişkiler, ortaklıklar, birlikte yapılan şeyler, birlikte yol aldığınız kişiler, hocalar, danışmanlar, danışmanlıklar bu evle ilgili.

Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa, partnerinizle geçmişten bugüne çözülememiş konuları oturup konuşabilirsiniz. Sevdiğiniz/sevmediğiniz şeyleri, sizi memnun eden/rahatsız eden şeyleri ifade edebilirsiniz. İlişkiler için bir yeniden yapılandırma zamanı bu.

Ama en başta kendimizle olan ilişkimiz geliyor. En önemli ilişki bu. İkili ilişkilerde, sosyal ilişkilerde size nasıl davranılmasına müsaade ediyorsunuz, sınırlarınızı çiziyor musunuz, siz kendinize nasıl davranıyorsunuz, işte buraları gözden geçirme zamanı.

Başka neler olabilir ?

Geçmişte danışmanlık aldığınız birinden tekrar danışmanlık alabilirsiniz. İş hayatınızda eski bağlantılarınızla yeniden iş birlikleri yapabilirsiniz. Tekrar temaslar doğabilir. Yeniden el sıkışmalar, anlaşmalar olabilir Venüs retrosunda.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 13 Aralık’a kadar akrep burcunda. 5.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Sanat, spor, yeteneklerimizle yaptığımız şeyler, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, müzik, dans, kurslar, eğitimler bu evle ilgili. Bir sanat dalında yeni başlangıçlarınız olabilir Mars ile.

Spora başlayabilirsiniz.

Yeni etkinlikler içinde bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Çocukları olanlar onlardan yana bir tık fazla yorulabilirler. Mars’ın bulunduğu yer, efor alanımızdır. Çocuklarınız için yapmanız gerekenler artabilir. Yeni meşguliyetler doğabilir bu dönemde.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa onların kredi, yatırım, birikim, alım satım, vb konuları olabilir. Çünkü bunlar akrep temasıdır.

13 Aralık’ta bu transit sonlanıyor ve yay burcuna geçiyor Mars. Bir sonraki eve, 6.evinize geliyor.

Bol bol çalışmalı, bol koşturmalı, hareketli bir dönem. Hareket ve bereket zamanı 🙂

6.ev üretmek, hizmet sunmak demektir. Çalışmak, fayda sunmak demektir. İşinizde yeni başlangıçlarınız olabilir. Hizmet ya da ürün çeşitliliğinizi artırabilirsiniz. Sunduklarınızı daha güzel, daha faydalı hale getirmek için yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

İş aramakta iseniz fırsatlar doğabilir. Çalışmaya başlayabilirsiniz.

Hem iş hayatınızda, hem de kişisel yaşamda günlük ritmin yükseleceği bir zaman bu. Yeni rutinler, yeni bir günlük düzen geliyor gibi sanki 🙂


Satürn Uranüs karesi – 24 Aralık 2021

Satürn kovada, 8.evinizde. Uranüs boğada, 11.evinizde.

Parasal konularda, bekleyen ödemelerle ilgili konularda, varsa birikmiş olan borçlarla ilgili konularda bir şeyler yapmanızı gerektirecek durumlar olabilir.

Parasal kaynaklarınızda değişim yaratacak bir düzen değişikliği olabilir.

Bir alım satım konusu gündeme gelebilir. Bir mülkü, bir aracı, taşınmaz bir malı elden çıkarmak isteyebilirsiniz.

Bir tazminat, resmi bir ödeme elinize geçebilir. Sürüncemede kalmış bir mal paylaşımı gerçekleşebilir.

Sizi maddi çerçeveniz içinde yaşadığınız sorunlardan özgürleştirecek açılımlara vesile olabilir bu kare açı. Bir şeyleri mecburen çözmeniz gerekebilir.

Şu anda deneyimlerken zor olabilir ama ‘İyi ki öyle olmuş’ diyeceğiniz değişimlere vesile olabilir bu şeyler.

Açının işaret ettiği şeyler, özellikle ayın ikinci yarısında gerçekleşebilir. Etkiyi 24 Aralık günü ile sınırlı düşünmeyin. Yaklaşırken en güçlü konumda oluyor zaten açılar. Ayrıca ikisi de yavaş hareket eden gezegenler olduğundan, aralarındaki açı hızlıca değişmiyor ve söz konusu etki günlere yayılıyor.


Aralık 2021 Ay Döngüleri :

4 Aralık : Yay Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 12° Yay, Güneş 12° Yay

6.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. O yüzden sadece olacağı gün için, 4 Aralık günü için düşünmeyin bu etkiyi.

Güneş tutulmaları yeni dönemler başlatır hayatımızda. Yeni zamanların başlangıcıdırlar.

Yani size 6.ev konularında yenilikler, değişimler geliyor 🙂

Bir günümüzü nelerle geçirdiğimiz, günlük düzenimiz, işimiz, çalışma hayatımız, iş ve iş dışında rutinlerimiz, görevlerimiz, yapmamız gerekenler, sorumluluk alanlarımız, hizmet sunduğumuz ve hizmet aldığımız platformlar/kişiler bu evle ilgili.

Yeni bir işe başlayabilirsiniz.

İşinizde görev tanımızla, görev yerinizle, iş yapma şeklinizle ilgili bir değişim yaşayabilirsiniz. İş ortamınızda yeni başlayacak şeyler olabilir. Ekibinize yeni insanlar katılabilir.

İşinizde, ofisinizde ya da evinizde bir yardımcıya ihtiyacınız varsa (temizlik, bir aile büyüğünün bakımı, şoförlük, asistanlık, konu her şey olabilir), yeni birileri dahil olabilir hayatınıza. Çalışanlarınız olabilir. Çalışanlarınız zaten varsa, çalışan sayınız artabilir.

Sağlık da 6.evin konusu.

Sağlık sorunu olanlar için yeni, taze, ferah bir sayfa bu. Sorunları çözmek, iyileşmek için gerekenleri yapmaya başlayabilirsiniz. Şifanıza kavuşabilirsiniz. Yaradan tez zamanda, kolayca nasip etsin inşallah diyelim.

19 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 27° İkizler, Güneş 27° Yay

12.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Sağlık konusunda bir gündeminiz varsa, konu fiziksel de olabilir, ruhsal da olabilir, çözmeye çabaladığınız bir durum varsa, parlak bir destek alıyorsunuz dolunaydan.

Şifa yönünde güzel değişimler olabilir.

Bu ev ruhsal yanımızı, iç dünyamızı da anlatan ev.

İçinizde büyük bir uyanış ve değişim zamanı. Şimdiye dek nerelerde ezdiniz, ezdirdiniz kendinizi, fark etmenin zamanı. Kendi değerinizi fark etmenin, sınırlarınızı çizmenin, geçmişten arınmanın, yenilenmenin zamanı. Bir ruhsal temizlik etkisi bu dolunay sizin için. Bilin ve en güzel değişimler için değerlendirin.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum hepinize !

2021’i yolcu ederken yeni yıla yeniliklerle, mutlulukla, keyifle girelim inşallah.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!