İkizler Burcu Aralık 2021

İkizler Burcu Aralık 2021

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

2021’in son ayına geldik bile. Koca bir yıl daha geride kalmak üzere.

Her yer süslenecek yine 🙂 Caddeleri ışıklar içinde yürüyeceğiz. Bu vakitlerin enerjisi, yeni yıl ruhu insana çok iyi geliyor, değil mi ? 🙂

Bu arada çok önemli gelişmelerle tamamlıyoruz seneyi. Yay burcunda gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması var. 2021’in en önemli görünümlerinden biri olan Satürn Uranüs karesinin üçüncü ve sonuncusu var. Bir Venüs retrosu var.

Bakalım tüm bunların ve gezegen transitlerinin nasıl getirileri olabilir bu ay size ? Aralık için nasıl olasılıklarınız var ?


Güneş 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 7.evinizde.

Başkaları ile ne ölçüde uyumlanabildiğiniz, kimlerle ne kadar ‘biz’ olabildiğiniz, başkaları ile birlikte hareket edebildiğiniz noktalar, biz olmak noktasında sizi zorlayan şeyler daha fazla odağınıza yerleşecektir. Çünkü bu Güneş geçişinin ana konusu, ilişkiler olacaktır sizin için.

Durumlar içinde çeşitli sebeplerle ortama uymanız, var olan çerçeveye uymanız, bireysel olmak yerine başkalarına göre/başkaları ile birlikte yapmanız gereken şeyler olabilir. Uyumlanmak, ilişkileri yolunda götürmek daha önemli bu dönemde sizin için.

Bunlar dışında evlilik, eş, ilişki, partner, iş ortağı, rehberler, uzman kişiler, bize danışmanlık veren, yönlendiren kişiler bu evin konusu. Partnerinizle ve ilişkinizle ilgili konuların öne çıkabileceği bir zaman o yüzden. Ayrıca çeşitli konularda danışmanlıklar, eğitimler alabilirsiniz. Bir özel ders, bir kurs, bir eğitim, bir danışmanlık gündeme gelebilir.

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 8.evinize yerleşiyor bu kez.

Parasal konular, özellikle de başkalarından gelen maddi kaynaklar ve ödemeler öne çıkıyor bu transit ile.

Borçlarınızı artırmamaya, tasarruflu ilerlemeye çalışın. Kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde ölçülü olmanız, faydanıza olur.

Oğlak burcu devleti, devletin kurallarını, yönetmelikleri, kanunları simgeler. 8.ev ise vergi, muhasebe, sgk ödemeleri, prim, sigorta, tazminat, mal paylaşımı, mülk paylaşımı gibi konuları sembolize eder.

İşinizde vergilendirme, raporlama, muhasebe işlemleri gündeme gelebilir. Buralarda yapmanız gerekenler artabilir. Yönetmeliklere uygun olarak güncellemeniz gereken ya da raporlamanız gereken şeyler olabilir.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, bu Güneş transitinde yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Konu ilerleyebilir, sonuçlanabilir.


Merkür 13 Aralık’a kadar yay burcunda. 7.evinizde.

Bu evin ana temaları arasında evlilik, eş var. İkili ilişkiler, partnerle ilgili konular var. Buralarda bir hareketlilik yaratıyor Merkür. İlişkiniz içinde konuşulmamış şeyleri konuşabilirsiniz. Sorunlar varsa ve uzaklaştıysanız, irtibat kurabilirsiniz. Uzlaşmak, çözmek için bir araya gelebilirsiniz.

Bunlar dışında, iyi giden ilişkiler için evlilik kararı bir olasılıktır. Evlilik hazırlığında olanların işleri, koşturmaları Merkür ile hızlanıyor.

Bu arada flörtlerin daha sağlam bir zemine oturabileceği, ilişkiye dönebileceği bir zaman.

Yay burcu eğitimi, 7.ev ise bize yol gösteren kişileri, hocaları, eğitmen konumunda olan kişileri sembolize eder. Yeni eğitimler de gündeme gelebilir Merkür burada iken. Yeni hocalarınız olabilir. Sizi derinleştirecek, ufkunuzu büyütecek güzel eğitimlerin içinde, işinin ehli hocaların arasında bulabilirsiniz kendinizi.

13 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 8.evinize geliyor.

Alacaklarınız elinize geçebilir bu dönemde. Beklediğiniz bir maaş bağlanabilir.

Bir süredir tahsil edemediğiniz ödemeleri alabilirsiniz.

Aileden, eşten, başkalarından gelecek kaynaklar olabilir.

Ortaklı paralar, ortaklı bütçeler üzerinden dialoglar, yeni kararlar olabilir. Aile içi harcamalarınız gibi örneğin.

Vergi, sgk ödemesi gibi konular, borçların yapılandırılması ile ilgili kanunlar, düzenlemeler, yapmanız gereken işlemler gündeme gelebilir ayrıca 8.ev söz konusu olduğu için.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs ay boyunca oğlakta, 8.evinizde. Bir süre daha burada olmaya devam edecek. Normal bir Venüs transitinden daha uzun sürecek bu dönem. Çünkü Venüs’ün burada bir retrosu olacak.

1,5 yılın ardından tekrar bir Venüs retrosu yaşayacağız sevgili okuyucularım !! Önemli bir süreç.

Retro ne zaman başlıyor ? 19 Aralık 2021’de başlıyor. 29 Aralık 2022’e kadar devam edecek.

Ayın 19’una kadar olan dilimde retronun içinde değiliz ama etkileri başlamış olacak. Esasen bu ayı kapsayan bir etki olarak düşünebiliriz Venüs retrosunu.

Siz Venüs retrosunun etkilerini 8.ev konuları üzerinden alacaksınız.

Geçmişte borç verdiğiniz paralar, bu süreçte elinize geçebilir.

Çözülememiş parasal konularda uzlaşmalar yaşayabilirsiniz.

Venüs keyifleri, keyfi harcamaları simgeler. Retro döneminde borçlarınızı büyütmemeye, henüz kazanmadığınız parayı önden harcamamaya dikkat edin. Kredi kartınıza yüklenmeyin.

Bu ev parasal konuların dışında ruhsal sorunlarla, psikolojik sorunlarla, korku ve takıntılarla ilgili bir ev.

Şifanın kapısını açabilir bu retro size. Ama eğer isterseniz, çabalarsanız, dönüşüme niyet ederseniz. Yaratmak istediğiniz değişime yardımcı olacak, aracı olacak kişiler, bilgiler, kanallar, kaynaklar karşınıza çıkabilir retroda. İçsel anlamda bir temizlenme ve yenilenme zamanı. İyi değerlendirin, olur mu ?

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 13 Aralık’a kadar akrep burcunda. 6.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Bu da sizin için bir yoğunluk, bir koşturma hali anlamına geliyor. Gündelik olarak yaptığınız işler artabilir. Yeni rutinleriniz olabilir. İşinizde görev tanımıza eklenecek olan şeyler olabilir. Çalışmıyorsanız belki çalışmaya başlayabilirsiniz. İş hayatınız hareketleniyor Mars ile.

Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli, daha sağlıklı hale getirmek için başlayacağınız şeyler de olabilir. Mars sporu anlatan gezegendir. Spora başlayabilirsiniz.

13 Aralık’ta bu transit sonlanıyor ve yay burcuna geçiyor Mars. Bir sonraki eve, 7.evinize geliyor.

Bu ay ilişkiler evinizde büyük bir hareketlilik var. Burası ilişkiler alanı.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan kişilerle ilgili konular ön planda.

Bu ev kimleri ve hangi konuları temsil ediyor ? Evliliği, eşi, sevgiliyi, ikili ilişkileri, ayrıca iş ortaklıklarını, iş birliklerini.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar yine bu evin konusu.

Mars ise başlangıçları simgeliyor. Dolayısıyla yaşamınızda bu konularda yeni şeylerin başlayabileceğini anlıyoruz bu transitten.

Bir ilişki başlayabilir. Sizin için özel olan, görüştüğünüz biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Mutlulukla, uyumla ilerleyen bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni başlangıçları olabilir herhangi bir konuda.

İşinizde müşteri bağlantılarınız, iletişim ağınız büyüyebilir.

Özellikle danışmanlık verdiğiniz ya da eğitmen konumunda olduğunuz bir işle meşgul iseniz hareketli, bereketli bir dönem yaşayabilirsiniz 🙂

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Hocalar, eğitmenler eklenebilir hayatınıza. Herhangi bir konuda bir kursa ya da birebir/özel ders alacağınız bir eğitime başlayabilirsiniz.


Satürn Uranüs karesi – 24 Aralık 2021

Satürn Uranüs karesi, 2021’in en önemli görünümlerinden biri. Toplamda 3 kez gerçekleşecek büyük bir açı.

Birincisini Şubat ayında, ikincisini Haziran ayında deneyimledik. Şimdi üçüncüsü ve sonuncusu geliyor. 24 Aralık’ta bu kare son kez kesinleşiyor.

Siz bu açıyı 9-12.evler ekseninde yaşıyorsunuz.

Satürn kovada, 9.evinizde. Uranüs boğada, 12.evinizde.

9.ev konularında düzen değişiklikleri yaşayabileceğiniz bir zamandasınız. Bu temalar üzerinden size bir şeyler öğretecek deneyimler yaşayabilirsiniz.

Nedir 9.ev konuları ? Eğitim, üniversite ile ilgili konular, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, hocalar, seyahatler, yer değişiklikleri, başka şehirler, başka ülkeler, yabancılar, başka ülkelerle ticari faaliyetler, hukuksal konular. Ayrıca inançlar, hayat görüşü, ideolojik konular.

Buralarda bir şeyler değişiyor. Bu temalardan hangileri, hayatınızda ön planda ise, onlar üzerinden etki alabilir, değişimler yaşayabilirsiniz.

Ani bir seyahat gündeme gelebilir.

Akademik hayatınız varsa, burada bir düzen değişikliği olabilir. Bazı şeylere yeniden şekil verilebilir.

Hocalarınızla ilgili hesapta olmayan gelişmeler ile mecburi değişimler olabilir.

Yurt dışı bağlantılı konular, çeşitli sebeplerle ertelenebilir. Diğer yandan bir süredir yapılmak istenen yer değişiklikleri yapılabilir. Başka bir şehre ya da ülkeye gitme hazırlığında olanlar, bunu gerçekleştirebilirler.

Uzakta yaşayan sevdikleriniz dönüş kararı alabilirler.


Aralık 2021 Ay Döngüleri :

4 Aralık : Yay Burcunda Yeniay + Güneş tutulması : Ay 12° Yay, Güneş 12° Yay

7.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma. Bu evin konuları üzerinden büyük bir başlangıç enerjisi alıyorsunuz.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. O yüzden sadece olacağı gün için, 4 Aralık günü için düşünmeyin bu etkiyi.

Evliliğiniz, ilişkiniz, iş hayatınızda önde gelen bağlantılarınız, size yol gösteren ve birlikte hareket ettiğiniz hocalarınız/danışmanlarınız bu ev ile bağlantılı.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz. Bu kararı almış iseniz, şimdi bunu gerçekleştirmenin zamanı olabilir.

Hayatınıza biri dahil olabilir.

Yaşamınızın hangi noktalarında başkaları ile birlikte hareket etmeye ihtiyaç duyuyorsunuz, buralara bakacağınız, bu doğrultuda yeni adımlar atacağınız bir zamandasınız.

Bu tutulmayla hayatınızda böyle gelişmeler olabilir. Sizin için önemli olacak yeni insanlar dahil olabilir hayatınıza. Yolu artık başkaları ile birlikte yürümeye başlayabilirsiniz.

19 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 27° İkizler, Güneş 27° Yay

1.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Dolunayın ev sahibi sizsiniz.

Bazı bitişler, sonlanmalar yaşayabilirsiniz dolunay ile. Bir süredir uğraştığınız, hazırlamakta olduğunuz şeyleri tamamlayabilirsiniz. Hayatınızda emek verdiğiniz konularda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz.

Kararsızlık yaşadığınız, hazır hissetmediğiniz için adım atamadığınız konularda kararlarınız olabilir. Net adımlarınız olabilir. Her konuda olabilir bunlar. Kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz hayatınızın bazı alanlarında. Bir güzergah oluşturabilirsiniz.

Fark edeceğiniz şeyler olabilir. Deneyimler aracılığı ile ‘Bu aslında böyleymiş şimdi fark ettim’, ‘Bu kişiyi şimdi tanıdım’ ya da ‘İşin mantığını şimdi anladım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Taşların yerine oturma zamanı.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum hepinize !

Yeni yılı en güzel şekilde karşılamak nasip olsun inşallah. Neşe, keyif, huzur ve bereket diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!