Boğa Burcu Aralık 2021

Boğa Burcu Aralık 2021

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Yılın son ayına geldik. Bir yıl daha bitiyor. Bu kısım biraz hüzünlü ama :), yılbaşı atmosferini ben kendi adıma çok seviyorum. Rengarenk, parıl parıl ağaçlar, süsler, ışıklı caddeler mutlu ediyor insanı.

Bu arada çok da önemli bir ay. 2021’i oldukça vurgulu etkilerle kapatıyoruz.

Yay burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması ile yeni bir sayfa açarak kapatıyoruz seneyi.

Ayrıca bu ay, Satürn Uranüs karesinin üçüncü ve sonuncusu gerçekleşecek.

Bir de Venüs retrosu var.

Bakalım başka neler var ve her biri size neler getirebilir ?


Güneş 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 8.evinizde.

Parasal konular daha fazla gündeminizde yer alabilir bu süreçte.

Ödemeler, borçlar, krediler, kredi kartları, alacaklar, yasal boyutu olan paralar, miras, mal paylaşımları, nafaka, tazminat vergi, sigorta, prim, muhasebecilik işlemleri, bankacılık işlemleri bu evin temaları arasında.

Bu konularda meşguliyetleriniz, planlarınız, gündemleriniz varsa konular ilerleyebilir. Yeni gelişmeler olabilir. İstediğiniz adımları atabilirsiniz. Beklediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Yay burcu hukuk temasını kapsar. Özellikle resmi boyutu olan ödemeler ve parasal konular yer alabilir gündeminizde.

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 9.evinize yerleşiyor bu kez.

Yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, basın, yayıncılık, hukuksal konular bu evle bağlantılı. Bu temalar hayatınızda varsa, bu konularda istekleriniz, planlarınız varsa, yeni güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz Güneş geçişi ile.

Eğitim hayatınız varsa, destekleyici bir dönem. Biraz da tempolu diyebilirim. Teslim etmeniz gereken projeler, evraklı işler, akademik çalışmalar olabilir.

Sizin ya da bir yakınınızın, ailenizden birinin uzak bir yere bir yolculuğu da gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki yakınlarınızla bağlantılar, haberleşmeler, bir araya gelmeler olabilir.

Dünya kültürleri hakkında daha fazla şey öğreneceğiniz, güzel bir dönem. Başka ülkelere, toplumlara, yaşam şekillerine, inanç sistemlerine olan merakınız artacaktır.

İbadethane gezileriniz olabilir 9.ev olması sebebiyle.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Başka bir ülke ile ilgili hedefleriniz varsa, niyetleriniz varsa, adım atabilirsiniz. Vize başvurunuz olabilir. Seyahatleriniz olabilir.


Merkür 13 Aralık’a kadar yay burcunda geliyor. 8.evinizde.

Uzaklarla ilgili konular, seyahatler gündeme gelebilir yay etkisiyle bu dönemde. Başka şehirlerde ve ülkelerde yaşayan sevdiklerinizle, yakınlarınızla ya da işinizde müşterilerinizle para transferleriniz olabilir. Ülkeler arası para gönderme konularınız olabilir. 8.ev para alışverişleri ve ödemelerle ile ilgili çünkü.

Miras, mal paylaşımı, nafaka, tazminat, sigorta, vb konularda hakkınızı aradığınız yasal bir süreciniz varsa, yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz bir zamandasınız.

13 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konular, şehirlerarası yolculuklar, uzaklarla bağlantılar gibi konularda hareketlilik getirecektir size. En az biri üzerinden çalışır.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın yolculukları olabilir.

Yabancı kültürler, dinler ve inanç sistemleri ile ilgili ufkunuzu genişletecek çokça yeni bilgiler edineceksiniz bu süreçte. Daha fazla okumak, araştırma yapmak isteyeceğiniz, entelektüelite anlamında derinlikli bir süreç.

Hukuksal konuları olanlar için hareketli bir zaman. Çünkü oğlak burcu devlet bağlantılı konuları, yasal konuları, 9.ev ise hukuksal meseleleri, davaları anlatır.

Bu arada bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs ayın tamamında oğlakta, 9.evinizde. Burada uzun uzun kalacak, çünkü bir retrosu olacak oğlak burcunda.

1,5 yıldan sonra tekrar bir Venüs retrosu geliyor sevgili okuyucularım !!

Retro 19 Aralık 2021’de başlayacak, 29 Aralık 2022’de tamamlanacak.

Ayın 19’una kadar olan dilimde retronun içinde değiliz ama esasen etkileri başlamış olacak. O yüzden bu ayı kapsayan bir etki olarak düşünebiliriz Venüs retrosunu.

Siz bu retroyu 9.ev konuları üzerinden deneyimliyor olacaksınız.

Bu evin temsil ettiği eğitim, öğretim, uluslararası işler, uzaklar, yurt dışı bağlantılı konular ve hukuksal meselelerde bir şeylerin tekrar konu olabileceği bir retro bu.

Uzaklarda yaşayan, bir süredir bir araya gelemediğiniz, görüşemediğiniz dostlarınız, akrabalarınız varsa, Venüs retrosunda bir araya gelebilirsiniz.

Siz birilerinin yanına gidebilirsiniz, onlar size gelebilirler. Seyahatler olabilir.

Eğitim hayatınızda geçmişten tanıdığınız kişilerle tekrar irtibatlar doğabilir. Eski hocalarınızla yazışabilir, görüşebilirsiniz.

Daha önceden tanıdığınız, bir süredir bağlantınızın koptuğu kişilerle yeniden temaslar olabilir.

Bunun dışında bazı arkadaşlıklar, dostluklar içinde birilerini daha iyi tanıyabilirsiniz. ‘Ben böyle düşünüyordum ama aslında şöyle biriymiş’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Olumlu olumsuz her iki türlü kastediyorum. Bazı varsayımlarınızın ve ön yargılarınızın yanlış olduğunu görebileceğiniz bir zaman.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 13 Aralık’a kadar akrep burcunda. 7.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

7.evinizde ilerliyor.

Evli iseniz ya da bir partneriniz varsa, onunla ilgili konuların sizi biraz daha fazla meşgul edebileceği bir zaman. Partnerinize yardım etmeniz, desteğinizi ve katkınızı sunmanız gereken şeyler olabilir.

Mars mücadeleyi, çabayı, anlaşmazlıkları, kızgınlıkları simgeleyen bir gezegen. Tartışmalara da açık bir zaman  o yüzden. İlişkiniz içinde uyumlanamadığınız noktalar, çeşitli deneyimlerle daha görünür olabilir gözünüze.

Partnerinizle ilgili parasal konular, ödemeler, krediler, alım satım konuları  da gündeme gelebilir.

İşinizde ya da kişisel yaşamınızda, belki sporda, belki sanatta birlikte hareket ettiğiniz kişilerle yeni girişimleriniz de olabilir bu Mars enerjisiyle. Çünkü Mars başlangıç ve girişimleri simgeler. 7.ev ise yolu birlikte yürüdüğümüz kişileri.

13 Aralık’ta bu transit sonlanıyor ve yay burcuna geçiyor Mars. Bir sonraki eve, 8.evinize geliyor.

Parasal konular, mal paylaşımları, vergiler, finansal işler bu evin konusu. Bu konular Mars ile hareketleniyor.

Başkalarından gelecek maddi kaynaklar olabilir.

Ödemelerinizi, bütçenizi, alacak verecek dengenizi yoluna koymakla meşgul olabileceğiniz bir zaman. Kredi çekmek isteyenler, bunu  yapabilirler. Krediler, bankacılık işleri/işlemleri bu evle ilgili.

Yapılandırılacak olan borçlar olabilir. Hukuksal boyutu olan borçlar konusunda yeni gelişmeler olabilir. Konuyu artık mecburen çözmeniz gerekebilir.

İşinizde vergi konusu, faaliyetlerinizi resmi olarak belgelendirme konuları, muhasebecilik işleri öne çıkabilir. Buralarda bir efor hali olacak gibi.


Satürn Uranüs karesi – 24 Aralık 2021

2021’in en önemli görünümlerinden biri Satürn Uranüs karesiydi. Yılın ana enerjisini belirledi esasen. Toplamda 3 kez gerçekleşecek.

İkisi geride kaldı. İlkini Şubat ayında, ikincisini Haziran ayında deneyimledik. Şimdi üçüncüsü ve sonuncusu geliyor. 24 Aralık’ta son kez bir Satürn Uranüs karesi gerçekleşiyor.

Siz bu açıyı 1-10.evler ekseninde yaşıyorsunuz.

Satürn kovada, 10.evinizde. Uranüs boğada, 1.evinizde.

İşiniz, kariyeriniz, toplum önünde sahip olduğunuz sıfatlar, görev alanlarınız, sorumluluk alanlarınız, yetkileriniz üzerinden etki alabilirsiniz. Düzen değişiklikleri gündeme gelebilir.

İşinizde bazı konular, görev tanımızdan çıkabilir. Bir başkası devralabilir konuyu.

Yetki alanınız güncellenebilir.

İşinizde sonlandırmak istediğiniz faaliyetler olabilir. Bir ürünü, artık satmamak gibi mesela. Bu tür kararlar ve değişimler olabilir.

İşinizde yöneticilerden, otorite figürlerinden değişenler, görevden ayrılanlar olabilir.

Ani istifalara açık bir etki alıyorsunuz. Uyarmak adına yazıyorum. Dürtüsel davranmamaya çalışın. Bir alternatif oluşturmadan mevcut işinizi bırakmayın. Ekstrem durumlar ve mecburiyetler dışında, düzeni sürdürmek bu ekonomik ortamda daha iyi olabilir.


Aralık 2021 Ay Döngüleri :

4 Aralık : Yay Burcunda Yeniay + Güneş tutulması : Ay 12° Yay, Güneş 12° Yay

8.evinizde gerçekleşecek olan bir Güneş tutulması !!

Kredi çekme planı olanlar, bunu tutulma civarı zamanlarda yapabilirler. Bir yatırım, bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

Beklediğiniz bir aylık ödeme, bir maaş bağlanabilir hesabınıza. Emeklilik, vb bir maaş almaya başlayabilirsiniz.

Öğrenci iseniz burs almaya başlayabilirsiniz. Çünkü yay burcu, üniversiteyi, eğitimi, yüksek öğrenimi simgeler. 8.ev ise başkalarından gelen maddi kaynakları.

İşinizde sigorta, prim, tazminat gibi konularda çaba sarf ettiğiniz meseleler varsa, yasal boyutu olan süreçleriniz varsa, istediğiniz yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Mal paylaşımları, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar için de değişimler geliyor. İstediğiniz mülk ve ödemeler elinize geçebilir. Bunun başlangıcı olabilir. Bu yönde adımlar olabilir.

19 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 27° İkizler, Güneş 27° Yay

2.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz. Bu ev paranın evidir.

Kişisel kazançlarımız, maddi kaynaklarımız, harcamalarımız bu evle ilgilidir.

Bir masraf, bir harcama, yapılması gereken bir ödeme gündeme gelebilir dolunay ile.

Bunlar dışında bir alacak verecek konusunda beklemede iseniz bu konuda netleşmeler, tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Sürüncemede kalmış bir durum neticeye varabilir. Bir konuda ihtiyaç duyduğunuz bütçeyi elde edebilirsiniz. Önemli bir alışverişiniz olabilir.

Yeni bir alandan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Verdiğiniz bir emeğin karşılığını alabilirsiniz. İkizler burcu website, blog, sosyal medya işleri ile ilgilidir. İçerik ürettiğiniz alanlar varsa, buralardan kazanmaya başlayabilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yeni bir yılın arifesinde çok güzel bir ay olsun !

Güzel gelişmelerle, güzel değişimlerle kapatalım yılı inşallah.

Sağlıklı, neşeli, bereketli, huzurlu bir ay diliyorum herkese !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!