2 Ocak 2022 Oğlak Burcunda Yeniay

2 Ocak 2022 Oğlak Burcunda Yeniay

2 Ocak Pazar günü Türkiye saati ile 21:35’te oğlak burcunun 12 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Güneş ve Ay, oğlak burcunda kavuşuyor bu kez.

Yeniaylar Güneş’in ve Ay’ın bir araya geldiği bir tohum, bir başlangıç enerjisidir.

Yeniaylarda hayata yeni tohumlar atarız. Yeni şeyler başlar. Yeniliklerin işaretçisidir yeniaylar.

Özellikle de bu yeniay, yeniliklere ve değişimlere işaret ediyor.

Çünkü yeniayın Uranüs’ten bir üçgen açısı var ! Uranüs, güncelde boğa burcunun 10 derecesinde bulunuyor. Üçgen açı, en uyumlu açı kalıbıdır.

Uranüs’ün uyumlu açılarının olduğu yerde, uyanışlar vardır ! Yenilikler vardır. Açılım diyebileceğimiz şanslı değişimler vardır. Bir şeyleri değiştiririz, yenileriz Uranüs ile. Daha iyi hale getiririz. Özellikle de şu anda Venüs retrosunda olduğumuz için insan ilişkilerimiz içinde de farkındalıklar yaşıyoruz. Bir şeylerle nasıl ve ne ölçüde bir ilişki kurmamız gerektiği konusunda yeni kararlar alabiliriz.

Sürprizli, şaşırtan, sevindiren, beklenmedik fırsatları anlatır ayrıca Uranüs’ün olumlu açıları.

Yaratıcılığı da simgeler Uranüs. Konulara her zamankinden farklı gözle bakabileceğimiz, daha yaratıcı olabileceğimiz, belki eksikleri, belki pürüzleri giderebileceğimiz günlerdeyiz.

Bir değişim etkisi alıyoruz yani yeniaydan. İyi değerlendirirsek, güçlü bir değişim zamanındayız.

Peki nerelerde olacaktır bu değişimler ?

Oğlak burcunun sembolize ettiği konularda ve doğum haritalarımızda oğlak burcunun denk düştüğü evin konularında.

Neleri simgeler oğlak burcu ?

İşimiz, çalışma hayatımız, işimizle ilgili konular, görevler, yapılacak işler, sorumluluklar, toplum önünde sahip olduğumuz sıfatlar, otorite bağlantılı konular, yöneticiler ve patronlarla ilgili konular, devlet bağlantılı işler ve işlemler.

Yönetimle ilgili konular, devletin yapabileceği düzenlemeler, duyurular, bildirimler, resmi  konular.

İşimizde yapmak istediğimiz değişimler varsa, bu plan ve niyetler için aksiyon alabiliriz.

İşimizde var olan sorunların kök nedenlerini fark edebiliriz.

İş arkadaşlarıyla ya da üstlerle, yöneticilerle ilgili sorunları olanlar, önemli farkındalıklar yaşayabilirler ve bakış açıları olumlu yönde değişebilir. İlişkileri güçlendirecek, iyileştirecek şeyler olabilir.

Parasal konularda, parayla ilişkimizde değişimler yaşayabiliriz. Çünkü yeniay oğlakta, yeniaya uyumlu açı yapan Uranüs ise boğada. Oğlak da, boğa da finansal konularla ilgilidir.

Biriktirmeye başlamak, birikim yapmak, yatırım yapmak gibi konulara odaklanabiliriz. Neler yapabileceğimizi araştırabiliriz.

Bir süredir uğraştırmış olan, çeşitli sebeplerle tamamlanamamış olan resmi konular varsa, bu konularda ferahlıklar olabilir. Çözümler gelebilir.

Üstlerle ilgili konularda pürüzlü gündemler düzeltilebilir.

Sahip olduğumuz sıfatlar, ünvanlar ve imajımız demektir ayrıca oğlak. Toplum önündeki duruşumuzu, uyandırdığımız izlenimi gözden geçirebilir, kendimizde bir şeyleri değiştirme yoluna gidebiliriz. Güncelleyebiliriz kendimizi. Daha güçlü bir duruş için neler mümkün, biraz buralara bakacağız bu yeniay ile.


Şimdi oğlak burcunda gerçekleşecek olan bu yeniayın burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Güzel de bir yeniay.

İşinizde sizi sevindirecek yönde güçlü değişimler olabilir. Yetki alanınız büyüyebilir. Terfi edebilirsiniz. Önemli işlerde yer alabilirsiniz. İşinizde bir şeyler istediğiniz yönde değişebilir.

Bir açılım ve rahatlama etkisi alıyoruz bu yeniaydan. Düzene girecek olan şeyler olabilir.
Otorite ile ilgili konularda şanslarınız ve desteğiniz var.

Çalışmak isteyenler için iş fırsatlarının doğabileceği bir dönem.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

9.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Eğitim hayatınız, uzaklarla ilgili konular, yurt dışı bağlantılı işler, hukuksal konular bu evle ilgili. Bu konularda yeni başlangıçlarınız, açılımlarınız, değişimleriniz olabilir bu yeniay ile. Bazı konular düşündüğünüzden daha güzel şekilde gerçekleşebilir, istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Eğitim almak istediğiniz bir ilgi alanınız varsa, eğitime başlayabilirsiniz. Bir seyahatiniz olabilir. Uzakta yaşayan sevdiklerinizle ilgili sürprizli, güzel şeyler olabilir.

Hukuksal konularda ferahlıklar olabilir.

Yabancı dillerle, yabancı kültürlerle ilgili başlangıçlarınız olabilir. Güzel bir yeniay.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Kredi çekme planı olanlar, bunu bu yeniay sonrasındaki günlerde yapabilirler. Bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

İşinizde sigorta, prim, tazminat gibi konularda çaba sarf ettiğiniz meseleler varsa, yasal boyutu olan süreçleriniz varsa, istediğiniz yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ferahlığı, kurtuluşu, değişimi, yenilenmeyi anlatan, pozitif bir yeniay bu.

Mal paylaşımları, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar için de açılımlara, güzel neticelere işaret eden bir yeniay diyebilirim.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

7.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Güzel bir yeniay.

7.ev ilişkileri anlatan bir alan. Evlilik, ikili ilişkiler, evlilik yönünde atılan söz, nişan gibi adımlar bu evle ilgili. İş ortaklıkları, iş birlikleri, koçluklar, danışmanlıklar yine 7.evin konusu.

Hayatınızda bir flört, bu anlamda bir dialog varsa, ilişkiye dönebilir. Adı konmamış bir bağın adı konabilir.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

İşinizde çoğalmak, büyümek istediğiniz alanlarda yeni anlaşmalara açık olacağınız bir dönem bu ayrıca.

Danışmanlık almak istediğiniz bir konu varsa, harekete geçebileceğiniz bir zamandasınız.


Aslan ve Yükselen Aslan :

6.evinizde gerçekleşiyor. Uranüs’ten çok uyumlu, çok güzel bir üçgen açısı var bu yeniayın. Yeni şeylere adım atmak, değişim yaratacak başlangıçlar yapmak için muhteşem bir yeniay.

6.ev konularında sürprizli güzel gelişmeler, yenilikler, başlangıçlar yaşayabilirsiniz Uranüs destekli bu yeniay ile.

6.ev iş demektir. Çalışmak, üretmek demektir. Hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, görevlerimiz, rutinlerimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz bu evle ilgili.

Yeni iş tekliflerine açıksınız bu döngüde. Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Mevcut işinizde görev ve yetki alanınızda güzel değişimler olabilir.

Günlük yaşam düzeninizi iyileştirecek, yaşam kalitenizi yükseltecek yeni başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile.

Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz. Potansiyelleri değerlendirmeniz halinde, iş ve para konusunda bereketli bir döneme girebilirsiniz ! Çünkü bir oğlak yeniayı. Uranüs ise yeniaya uyumlu açıyı boğa burcundan yapıyor. Hem oğlak, hem boğa parayla ilgili burçlar.


Başak ve Yükselen Başak : 

5.evinizde gerçekleşiyor. Uranüs’ten çok güzel bir üçgen açısı var bu yeniayın. Değişim yaratmak, yeni seçimler yapmak, kısıtlardan özgürleşmek, bir şeyleri yenilemek için harika bir zaman.

5.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız. Bu evin temalarında sürprizli güzel gelişmeler, başlangıçlar, değişimler yaşayabilirsiniz bu yeniayın (öncesi/sonrası) yakınındaki günlerde.

Aşk, flörtler, ilişkiler, heyecanlar, keyifler, sanat, spor, etkinlikler, hobiler, ayrıca çocuklar, gençler, bebekler, hamilelik konuları bu evin temaları arasında.

Bebek sahibi olmak isteyenler için iyi bir yeniay.

Günlük hayatınızı renklendirecek bir aktiviteye başlayabilirsiniz ayrıca.

Çocuklarınızla ilgili konularda güzel değişimler yaşayabilirsiniz. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, özellikle iş konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çünkü oğlak burcu işi ve kariyeri simgeler.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

4.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Bu yeniayda Uranüs’ün harika bir üçgen açısını görüyoruz.

Değiştirmek, yenilemek, büyütmek, iyileştirmek, düzene koymak istediğimiz konular için değerlendirelim bu yeniayı. Neler yapabileceğimize bakalım, harekete geçelim. Başlatacağımız şeyler, birçok güzelliğin kapısını açabilir.

Kendimizi sınırladığımız, olan ile yetindiğimiz ama artık daha fazlasını istediğimiz şeyler varsa, bu yeniayın çok güzel potansiyelleri var, değerlendirelim sevgili okuyucularım.

4.ev konuları üzerinden etki alıyorsunuz. Eviniz, yaşam alanınızın düzeni, eşyalarınız, temizlik ve düzenleme konuları, emlak, konut konuları, ayrıca aile içi konular bu evle ilgili.

Evinizde yapmak istediğiniz değişimler varsa, destekleyici bir zaman.

Aile içinde oğlak temalarında güzel gelişmeleriniz olabilir ayrıca. Nedir oğlak temaları ? İş, çalışma, kariyer, devlet bağlantılı konular, resmi işler, başvurular, yasal işlemler.


Akrep ve Yükselen Akrep :

3.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Güzel bir yeniay. Uranüs’ten harika bir üçgen açısı var.

Yeniay başlangıç demektir. Uranüs ise değişim. Yeniye adım atmak, mevcut olanı değiştirmek, yenilemek, kısıtlardan özgürleşmek, fark yaratmak, daha fazlasına varmak için harika bir zaman.

3.ev konuları üzerinden alıyorsunuz yeniayın etkisini.

İşiniz satış, pazarlama, reklam gibi bir alanda ise ya da bunlar da işinizin bir parçası ise, internet üzerinden yaptığınız işler var, websiteniz, blogunuz, e-ticaret faaliyetleriniz varsa, bu alanlarda planlarınız, hedefleriniz, niyetleriniz varsa, harekete geçmek için, yapmak istediklerinizi uygulamak için şahane bir yeniay bu. Yeni projelerin, yeni işlerin zamanı.

İletişim halinde olduğunuz insanlar, içinde olduğunuz çevreler, iletişimler, yakın arkadaşlarınız, sık görüştüğünüz kişiler yine 3.evle ilgili. Hayatınızda yeni iletişimlerin, yeni arkadaşlıkların doğabileceği bir yeniay etkisi alıyorsunuz.

Ayrıca muhitinizde, evinize yakın bir noktada düzenli olarak bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Çünkü 3.ev yakın yerleri, oğlak burcu ise düzenimizi anlatır.


Yay ve Yükselen Yay : 

2.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Uranüs destekli bir yeniay 🙂

Uranüs’ün yeniaya, yani Güneş&Ay kavuşumuna güzel bir üçgen açısı var.

Bu yeniay bize ‘Değiş, değiştir, yenile, yenilen, değişim için harekete geç, erteleme, başlat !’ diyor 🙂

Siz 2.ev konuları üzerinden etki alıyorsunuz. Paranın evi burası.

Kişisel olarak kazandığımız para, işimiz, maddi standartlarımız, yaşamımızdaki keyifler, keyifler için ne ölçüde harcama yapabildiğimiz, lükslerimiz, maddi konforumuz, maddi güvencemiz bu evle ilgili.

Bu yeniay ile, şayet bu tür bir hazırlığınız/çabanız/gündeminiz varsa, bir işe başlayabilirsiniz. Kendi paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Çünkü zaten bu bir oğlak yeniayı ve oğlak çalışmak demek. İşimiz, düzenimiz demek.

Kazançlarınız artabilir. Gelirinizi artıracak yönde iş değişikliği yaşayabilirsiniz. Mevcut işinizde yükselebilirsiniz. Açılımlar yaşayabilirsiniz.

Maddi güvenceniz için bir birikim başlatabilirsiniz. Bir sigorta başlatabilirsiniz.

Hayatı parasal anlamda nasıl yaşadığınız, sahip olduğunuz maddi varlıklar.. Buralara bakınız bu yeniayda. Değişim yaratacak güzel potansiyelleriniz var.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Güzel bir yeniay. Yeniaylar başlangıçları simgeler. Bu yeniay, şanslı bir başlangıç enerjisi.

Böyle destekleyici bir etkiyi 1.evden alıyorsunuz.

1.ev de yeniye adım atmak, başlamak, başlatmak, değiştirmek, yenilemek demektir.

İşiniz, ilişkileriniz, dış görünüşünüz, günlük hayatınız, yapmak istedikleriniz, pek çok konuda yeni şeylere başlayabileceğiniz bir zamandasınız. Şahane bir yenilenme etkisi. Biten şeylerin ardından, şimdi yeniliklerin, yeni insanların, yeni ortamların, değişimlerin, açılımların zamanı.


Kova ve Yükselen Kova :

12.evinizde gerçekleşiyor. Şanslı bir Uranüs desteği var bu yeniayın.

12.ev şifadır, iyileşmektir. Fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorununuz varsa ya da bir yakınınızın böyle bir konusu varsa, bir sağlık gündeminiz, sağlık çabanız varsa, büyük bir şifalanma etkisi alacağınızı düşünebiliriz.

Bir şeyler düzeliyor, iyiye gidiyor, çözülüyor bu yeniay döngüsünde.

İç dünyanızda açılımlar var ayrıca. Ferahlık var. Farkındalık var. Ruhsal alanda özgürleşmeler var. 12.ev yeniayı olması itibariyle, spiritüel konularda başlangıçlar da mümkün.


Balık ve Yükselen Balık : 

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Güzel bir yeniay !

11.ev konularında yeni şeyler başlayabilir. Bu başlayacak şeyler size çok iyi gelebilir. Çok iyi ilerleyebilir. Hayatınızı hareketlendirebilir. Bereket getirebilir. Keyif getirebilir.

Nedir 11.evin konuları ? Arkadaşlıklar, yeni çevreler, yeni ortamlar, gruplar, sosyal hayat, takım çalışmaları, işimizde ekibimiz, departmanımız. Ayrıca dijital alanlar, dijital işler, online konular, teknoloji ile ilgili konular, elektrikli/elektronik aletler, internet, sosyal medya, dijital platformlar ve üyelikler.

Yeniay ile yeni bir ortama dahil olabilir, yeni insanlar tanıyabilir, arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde yeni bir ekibe katılabilirsiniz. Mevcut ekibiniz içinde güzel işler, olumlu değişimler olabilir.

İnternet üzerinden yapacağınız bir işe başlayabilirsiniz. Bir online faaliyet eklenebilir hayatınıza. Hali hazırda zaten varsa, işinizi büyütecek bir şeyler keşfedebilirsiniz. Yeni hamleleriniz, yaratıcı uygulamalarınız olabilir. Çünkü hem bunlar 11.evin konusudur, hem de 11.evin yani kova burcunun yöneticisi olan Uranüs, yeniaya uyumlu açı yapıyor.

Bir elektrikli/elektronik aletinizi yenileyebilirsiniz. Yeni bir ürün satın alabilirsiniz.

Bir dijital platforma üye olabilirsiniz ve bu size çok iyi gelebilir. Hayatınızda açılımlara, değişimlere vesile olabilir.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2021-20 Ocak 2022

Venüs Retrosu Oğlak Burcunda 19 Aralık 2021-30 Ocak 2022

Merkür Oğlak Burcunda 13 Aralık 2021-2 Ocak 2022

Mars Yay Burcunda 13 Aralık 2021-24 Ocak 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !! İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022,

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!